Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Lze demagnetizovat i regulovat na počkání bez předchozího objednání. Stačí přijít na prodejnu a zeptat se, jestli by nešly hodinky odmagnetizovat a případně zaregulovat na počkání. S největší pravděpodobností si tě vezmeme na servis i s hodinkami. Pokud ne stačí, když se zmíníš, že jsi domluvený se mnou.

Jen regulace může v některých případech trvat trochu déle. Nám to nevadí a tak je to spíš o trpělivosti zákazníka.

Krásný den

Ruda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Modernizace servisu se nevyhnula ani segmentu měřících přístrojů.

Nejnovější časový komparátor Watch expert IV nahradil již pomalu, ale jistě stárnoucí trojku. Mimo nové dotykové  zobrazovací jednotky, která je mnohem lépe čitelná přibyly i různé módy zobrazení výsledků měření a ovládací tlačítka na stojánku mikrofonu.

Na tomto komparátoru se provádí první hrubé regulování, před tím než hodinky jdou na automatický komparátor.

 

 

Onyx značkový servis hodinek-5.jpg

Upraveno uživatelem ONYX servis hodinek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím touto cestou poděkovat Rudovi a celému osazenstvu @ONYX servis hodinek, protože se mi domů vrátily moje POčka a jsou zase v dokonalé kondici. Na svůj věk paráda a já coby technický analfabet jen tiše zírám, co hodinařina na této úrovni obnáší. Takže díky moc, vřele doporučuji (není to první zkušenost) a zase někdy. Fotky dodám, až bude čas.... :) 

P.S. Česká pošta je banda mamlasů, (napadlo mě spousta jiných slov, ale žena říká, ať mluvím slušně), takže pokud budete posílat hodinky, tuhle bandu vynechejte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak i já mám tu čest se zařadit ke spokojeným zákazníkům @ONYX servis hodinek, byť zatím ještě bez k opravě zaslaných Pulsar Kinetic z roku 2013. Usoudil jsem, že je tam už tolik moc optických a funkčních vad, že mi nedělá pražádnou radost je nosit a je tedy nutno je zaslat do zde osvědčených lázní typu Onyx Jihlava. Už jen dojednání rozsahu a podmínek opravy mne přesvědčilo o tom, že výše psané komentáře nelžou. Samozřejmě, pak se rád v quartzové sekci pochlubím fotem s hotovým výsledkem.

Upraveno uživatelem Frostie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Asi čtvrtá, tak jako vždy pozitivní zkušenost s ONYXem.
Profesionání přístup, rychlé reakce na otravné dotazy chronomagora (ano, oni opradu reagují na emaily) a velmi vstřícný přístup (pan Kalivoda mi vzal mobil i když nebyl v práci a zjistil vše potřebné).
Třešničkou na dortu byla příjemná rozmluva při převzetí a trpělivé vysvětlení provedených prací na hodinkách.
Z profesinality a kvality jejich teamu a vybavení by mohl člověk nabýt dojmu, že je to luxusní servis pro hogo a fogo značky, ale není tomu tak.
Dokážou za rozumnou cenu opravit i ORIENTy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych pochválit ONYX za opravu mých letitých Citizenu ECO-drive.  Několik let jsem se pokoušel sehnat serivs, který by mi je přetěsnil a vyměnil kapacitátor.  Starý vydržel tuším 13-14 let.  Všude mi řekli, že u takto starého modelu to není možné a díly jsou nesehnatelné. 

Fakt nevím proč jsem je hned nezanesl do ONYXu kde mi vše bez problémů provedli a hodinky zase šlapou jako nové.  Jsou to hodinky, které jsem v roce 2000 dostal od rodičů takže k nim mám vztah.  Je vidět, že zažily opravdu dost, ale s mistrem hodinářem jsem se domluvil pouze na servisu vnitřní části a venek byl zanechán tak jak je, aby ve mě šrámy z boje budily vzpomínky.

Aktuálně hodinky dělají +0,4 vteřiny za den.

Díky pánům z ONYX.  Můžu Vás, všem vřele doporučit.

 

citizen.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 12. 2022 v 20:26, Frostie napsal:

Tak i já mám tu čest se zařadit ke spokojeným zákazníkům @ONYX servis hodinek, byť zatím ještě bez k opravě zaslaných Pulsar Kinetic z roku 2013. Usoudil jsem, že je tam už tolik moc optických a funkčních vad, že mi nedělá pražádnou radost je nosit a je tedy nutno je zaslat do zde osvědčených lázní typu Onyx Jihlava. Už jen dojednání rozsahu a podmínek opravy mne přesvědčilo o tom, že výše psané komentáře nelžou. Samozřejmě, pak se rád v quartzové sekci pochlubím fotem s hotovým výsledkem.

Nechlubím se zde zcela novými, ale opravenými k obrazu mému u zdejšího oblíbeného hodinářství, Ruda and his team, @ONYX servis hodinekv Jihlavě. Od zadání do realizace necelý měsíc, dílo mistra posuďte prosím sami. Já jsem zcela spokojen, což je v pedagogickém pojetí 1* 🙂 První dvě fota jsou před repasí, poslední dvě dnešní po příchodu z lázní. Vřelé díky a mé plné doporučení!

Pulsar Kinetic 1.JPG

Pulsar Kinetic 2.JPG

Pulsar Kinetic 211222-1.JPG

Pulsar Kinetic 211222-2.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I já zde musím vysmeknou obrovskou poklonu. Poslal jsem na celkový servis staré hodinky, které jsem dostal od svého dědu. Přáním bylo hodinky vyčistit, udělat jim potřebný servis a zkusit je "oživit".

Čekal jsem hodně, ale... Výsledek který dnes dorazil naprosto předčil veškerá má očekávání. Hodinky jsou ve stavu nových 🙂

Tímto tedy obrovský dík Rudovi a jeho teamu, protože mají opravdu zlaté ruce.

10EC5F61-E8D7-4A16-A05A-30A48C26C6C0.jpeg

23468768-730B-4545-9442-97620124899D(1).jpeg

D4ECF1EF-DAB6-4062-A05A-AB1141EEFC30.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U hodinek Pulsar jsem mimo výměny skla provedl renovaci ruček a novou Superluminovu s modrým světlem. Ve tmě to vypadalo opravdu skvěle. 

Za Glashütte vyřídím pochvalu kolegovi co je opravoval.

U starších Citizen hodinek se setkáváme poměrně často s tím, že si jinde neví rady s opravou a nebo nemají potřebný kapacitátor. 

Tak Vám pánové děkuji, za kladné hodnocení....vždy to potěší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Vás Jiří,

nikdy jsme to nedělali a zkušenost s tím nemáme žádnou. Vzhledem k tomu, že je to pro nás nová výzva a máme určitě víc metod a způsobů, které by jsme na to mohli vyzkoušet, tak bych se o to rád pokusil. 

Je zapotřebí počítat i s tím, že se může podařit lunetu zničit. Pokud by se tak stalo museli by jsme objednat novou.

Pokud bude zájem zde je číslo 606 711 021 domluvíme se.

Ruda - ONYX.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Seamaster napsal:

Zdar Rudo, vyuziju tento prostor na dotaz, jez by mohl zajimat i ostatni.
Asi delate re-lume rucek, ale umite i odstranit a nanest lumi na cifernik? Indexy jsou neohranicene a obdelnikove, takze z ruky to asi nepuje... diky! Ilustracni foto:

dial.jpg

Ahoj Pavle, 

Ano děláme re-lumi i číselníků. Tady to je asi jeden z nejhorších případů kdy je ohraničení nejasné a velikost indexů obrovská. Stará lumi se musí nejdříve odstranit a pak podle situace nanést podkladovou bílou barvu.  Tím že se jedná o velmi piplavou, přesnou ruční práci s nasazenou 12 násobnou lupou na oku po dobu několika hodin a spotřebuje se u toho dost drahého materiálu, tak se od toho odvíjí i cena. Ta pouze za číselník v tomto případě může být mezi 3000,- až 5000,- + ručky, kde standardně účtujeme 1000,- až 1500,- Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pískovat by to šlo, ale zase jak ochránit značky na lunetě, které jsou jen lehce zahloubené a nějak nabarvené či co. Možná zkusím koupit aftermarket keramickou vložku, že by se to zkusilo na ní. Umíte vyndat originál keramickou vložku bez poškození? Pokud vím Seiko prodává jen celé lunety, ne samotné vložky. Což je trochu problém při případném poškození vložky. Tak se snažím vymyslet jak riziko poškození eliminovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...