Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Napadlo mě toto: koupit a vyzkoušet zmatmit toto: https://www.dlwwatches.com/collections/bezel-inserts/products/ceramic-insert-srp-turtle-black-luminous-aquaris

Jestli mi zaručíte, že původní vložka přežije tak jenom potom vyměnit vložku, jestli ne, tak vzít tamtéž i lunetu. A mít 2 alternativní lunety - originál netknutou a leštěnou coin edge s matnou svítící vložkou. 

Jinou než coin edge tam bohužel nemají. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusit to na neoriginální lunetě je určitě rozumný nápad. Co se týče zmatnění keramiky vychází mi zatím nejlépe diamantová brusná pasta nebo lapovací papír. Indexy  jsou zapuštěné a tak se jich tímto způsobem nedotkneme. Pak lunetu vzít na lapovačku a přejet ji různými směry, aby to mělo nějakou kulturu a vypadalo to. Pokud je vložka vystouplá nad lunetu, nebudeme ji muset ani sundavat. I tryskání je možnost, indexy by se musely jeden po druhém růčo vymaskovat. Ale to jsou jen teorie a zkoušet se dá cokoli.... Je zapotřebí mít ty hodinky v ruce a prohlídnout si to. Pak něco vymyslíme a vyzkoušíme. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vložka právě ven nekouká, lapovací papír mám doma taky, to bych zkusil sám, kdyby koukala. No asi tohle téma dáme na chvíli stranou, protože bych nejdřív potřeboval trochu normálního servisu na jiných hodinkách. Potřeboval bych opravit jedny Prim sport 2 viz odkaz a přetěsnit jim korunku. Dále tu mám jedny Samuraje na regulaci po prvním roce střídavého nošení, co si sedly lehce do mínusu v normě a stabilně. A jedny SKX, co chodí na ruce přesně, rezerva nátahu je ok 40 hodin, ale při odložení začnou postupně ztrácet v řádu až 5 minut denně. Asi nikdy neservisované koupené použité, luneta aftermarket vložka blbě nalepená a luneta už po letech chodí dost lehko. Možná bych jim dopřál i safír. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zde je odkaz na problém s PS2:

https://forum.chronomag.cz/topic/27783-prim-sport-2/page/189/

kdybych mohl poslat toto a asi ty Samuraje (4R35) nejdřív. A pak by se vidělo. Nebo chcete radši nejdřív dát do kupy SKX? Mimochodem v těch je ještě 7S26A asi kousek z počátku výroby. 

Klidně mi hoďte nějaký nástřel cen prací do SZ. Rád si u Vás nechám udělat postupně vše, jen vybrat pořadí, abych měl mezitím co nosit.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Jiří Sedlák napsal:

Vložka právě ven nekouká, lapovací papír mám doma taky, to bych zkusil sám, kdyby koukala. No asi tohle téma dáme na chvíli stranou, protože bych nejdřív potřeboval trochu normálního servisu na jiných hodinkách. Potřeboval bych opravit jedny Prim sport 2 viz odkaz a přetěsnit jim korunku. Dále tu mám jedny Samuraje na regulaci po prvním roce střídavého nošení, co si sedly lehce do mínusu v normě a stabilně. A jedny SKX, co chodí na ruce přesně, rezerva nátahu je ok 40 hodin, ale při odložení začnou postupně ztrácet v řádu až 5 minut denně. Asi nikdy neservisované koupené použité, luneta aftermarket vložka blbě nalepená a luneta už po letech chodí dost lehko. Možná bych jim dopřál i safír. 

 

Docela mě téma keramiky a jejího zmatnění zaujalo a chápu, že se ti nechce riskovat ztráty originálu. Zítra  zkusím vzít keramickou vložku Tag Heuer, které máme skladem a udělám na ní pár pokusů. Nafotím před a potom a uvidíme co se povede. 

Jinak nejde jen o lapovací papír, ale i o stroj, který to umí udělat. Růčo si to nedokážu moc představit. Stavitelný stůl ve vertikální i horizontální ose s možností úhlového nastavení ve dvou osách a přípravku na upnutí je zásadní. Šmrdlat to v ruce je nesmysl. 

Pokud je vložka zároveň s obrubou lunety tak to taktéž není na překážku. Budeme ubírat v rámci setin materiálu a tím pádem se to na tvaru i velikosti lunety opticky nějak neprojeví. Pak použít na povrchovku nerezu standartní materiály, které se na keramice nějak neprojeví a tím vrátit obrubu lunety do původního stavu. To je myslím plán.....

Jinak co se týče PS2 vidím to na volnou třecí spojku. Souhlasím s tím pošli Samuraje a PS2 jako první 

 

Zítra se ozvu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyvinout technologii zmatnění keramiky by bylo určitě ku prospěchu. Tady je obecně ve zvyku speciální edice Seiko adorovat, ale až když jsem je měl v ruce tak mi došla jedna věc. Už se to na míle vzdaluje původně předloze, safír a keramika je asi krok vpřed, ciferník je nádherný, jiné vroubkování mi nevadí, kvalita obrobení je lepší, ale víc lesku na lunetě a asi i kyklop jsou úplně mimo. 

Pro doplnění: keramická vložka je v lunetě zapuštěná tak, že ocel vystupuje tuším tak 0,3 až 0,4 nad keramiku. Gravírování indexů je po nabarvení hodně mělké, tak desetina.

Přikládám obrázek, je na něm vidět vše, včetně toho, jak je to lesklý ošklivý.

16722954655562445972336297838275.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PS2 a Samuraje zkusím poslat příští týden, ale dcera má 5. a 6. 1. talentovky na UMPRUM, tak nezaručuju, že to stihnu. Dostat holku na školu kam chce je maximální priorita. 

Kdyžtak mi klidně do SZ pošli nějakou předběžnou cenu. Ať vím, kolik si mám připravit. Adresu asi najdu. Předem díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Jiří Sedlák napsal:

PS2 a Samuraje zkusím poslat příští týden, ale dcera má 5. a 6. 1. talentovky na UMPRUM, tak nezaručuju, že to stihnu. Dostat holku na školu kam chce je maximální priorita. 

Kdyžtak mi klidně do SZ pošli nějakou předběžnou cenu. Ať vím, kolik si mám připravit. Adresu asi najdu. Předem díky.

Jirko ahoj,

není třeba psát ceny do soukromé zprávy.

Seiko generálka stroje 2000,- , komplet přetěsnění 800,- + materiál.

Prim pokud by se jednalo pouze o třecí spojku, tak do 500,-

Adresa je:

ONYX servis značkových hodinek

Masarykovo nám.51

586 01 Jihlava

Telefon na mě kdyby jsi ještě něco potřeboval 606 711 021

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak jsem slíbil, posílám fotky aftermarket lunety Seiko. Zapomněl jsem, že je tady máme.

První fotka je před zásahem a pak už po zmatnění. Nakonec nové nanesení barvy a konečnou fotku přiložím později. Barva musí částečně vytvrdnout než s tím budu moct dělat něco dál.

PC290363.JPG

PC290364.JPG

PC290365.JPG

PC290366.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem si všiml posledního příspěvku, tak to je pecka, tohle si rozhodně udělat nechám. Technologie vymyšlena, myslím, že si najde své příznivce, jste bouráci největší. Člověka něco napadne a vy to rovnou vyzkoušíte v praxi. A vypadá to že s úspěchem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedávno sa niekto dotazoval, že by potreboval zregulovať hodinky, odporúčil som Onyx a jeden člen ( B…t ) napísal, že s takými prkotinami vás netreba otravovať, no keď vidím, že máte čas hneď na takéto testovačky, asi máte času dosť 😁  ale vážne, vidno, že vás práca bávi. Ste borci, potešilo by zverejnenie viacerých vašich  prác …

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...