Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Ono je zregulovat a zregulovat. Na dotaz jak dlouho budou hodinky na regulaci mi bylo odpovězeno že asi týden, rozhodně několik dní. Budou se vozit na kolotoči pak znovu atd. Prý to stojí zato i u Samurajů s 4r36. Mám tu slušného hodináře za rohem, regulaci dělá do druhého dne. Hodinky jdou slušně, ale týden je fakt nevozil na kolotoči. Existují měniči baterek pak slušní a dobří hodináři a pak ti zapálení, ta špička co jde pořád dál a dopředu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky...

Tady je výsledek pokusu. Jsou tam nedostatky, ale s touto barvou jsem pracoval poprvé a měl jsem ji zřejmě moc hustou. Zůstali v ní drobné bublinky. To se neblaze podepsalo na kvalitě a celistvosti povrchu. Příště by jsem barvu udělal řidší a místo zaschnutí a obroušení bych zvolil zastěrkování povrchu. 

Na první pokus, ale dobrý teď jen doladit technologii....

Jinak času mám fakt dost, skoro nudou nevím co bych ještě vymýšlel :) 

PC300367.JPG

PC300368.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zprvu jsme Spring drive odmítali, nyní jsme udělali nějaké zkušenosti se servisem a můžu říct, že pokud se bude jednat pouze o klasický servis bez nutnosti měnit díly, jsme ho schopni poskytnout.

K dílům se bohužel nedostaneme, tak asi jako nikdo z Evropy, zatím tedy o nikom nevím. 

Princip našeho servisování těchto hodinek spočívá v tom, že stroj prohlédneme a pokud narazíme na problém, který z důvodu nutné výměny dílu nezvládneme odstranit, tak hodinky zavřeme a nepoznamenané vracíme bezplatně zákazníkovi.  

Zatím se nám to, ale nestalo.

Vyladění přesnosti u spring drive mimo továrnu si myslím, že není možné. Regulace probíhá na principu zpětnovazební smyčky. V hodinkách není nic s čím by se dalo pohnout a změnilo to přesnost chodu. Pokud je něco nastavené co určuje přesnost, tak to musí být v elektronice a na to je myslím každý mimo továrnu krátký. Mohu se ale mýlit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak toto je velmi dobra sprava ohladom spring drajvu.
Presnost neriesim, ani neviem, tych 15 sekund za 6 mesiacov zvladnem 🙂
Laicka a zrejme aj blba otazka - cize ak je treba nieco premazat, tak to urobite? Tlakovka problemom nebude, skor je aktualna otazka pripadnej potreby vymeny tesneni, to je tiez akoze nahradny diel bez sance ho ziskat? Alebo sa nieco da vymysliet? Ak ano, idem rovno balit a posielam hodinky. Sice blbost, ale celkom rad by som tie moje divery po x rokoch bral do vody.
 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak trochu jsem to tušil. Já jsem si všiml, že se mi občas o více (řekněme +10 sekund) ulítnou, ale následně jdou uspokojivě přesně. Teď tedy poslední měření a za 4d průměr +0,5s/den. Ten úlet je možný, že vznikl při menším natažení, kdy jsem je po pár týdnech nečinnosti natáhl pouze prvotním ručním pokýváním a následně až běžným nošením. Myslím, že opotřebení obecně u SD musí být menší než u klasických hodinek, protože jejich chod je vlastně plynulý na rozdíl od rázového pohybu běžné setrvačky. A štelování elektronické regulace se obávám, že oficiální servis řeší její výměnou, pokud začne haprovat. A proto mám rád mechanické hodinky, protože u quartzů by to byla zřejmě výměna celého strojku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mojich SD je to tak, ako pises. Prve mozno dva mesiace daju +10 a dalsie 4 mesiace su +5 dokopy. No, akosi to neriesim. Nastavujem 2x rocne pri zmene leto/zima (okrem datumu). Pisem o starych diveroch a mm600. Trojrocne snouflejky by nepotrebovali nastavit snad ani za 5 rokov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, EpsteinBarr napsal:

Tak toto je velmi dobra sprava ohladom spring drajvu.
Presnost neriesim, ani neviem, tych 15 sekund za 6 mesiacov zvladnem 🙂
Laicka a zrejme aj blba otazka - cize ak je treba nieco premazat, tak to urobite? Tlakovka problemom nebude, skor je aktualna otazka pripadnej potreby vymeny tesneni, to je tiez akoze nahradny diel bez sance ho ziskat? Alebo sa nieco da vymysliet? Ak ano, idem rovno balit a posielam hodinky. Sice blbost, ale celkom rad by som tie moje divery po x rokoch bral do vody.
 

 

Ano přesně tak, pokud je zapotřebí něco vyčistit a přemazat případně opravit poškozený díl do určitého stádia, tak s tím nemáme žádný problém a to prakticky u jakékoli značky. Do nedávna jsme ještě nedělali turba a teď už je taky děláme. :)  Pořád se vyvíjíme. 

Co se týče těsnění, tam kde máme autorizák, tak samozřejmě používáme těsnění originální. Na Tag Heuer a Braitling taktéž. Ale jediný důvod proč to tak je, je ten že je to jednodušší a nemusí se každé těsnění  dohledávat zvlášť.

Jinak skladem máme několik tisíc kusů Swiss ISO certifikovaných těsnění,  ve všech možných i nemožných velikostech a tak pro nás není prakticky problém přetěsnit cokoli. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Radik napsal:

Tak trochu jsem to tušil. Já jsem si všiml, že se mi občas o více (řekněme +10 sekund) ulítnou, ale následně jdou uspokojivě přesně. Teď tedy poslední měření a za 4d průměr +0,5s/den. Ten úlet je možný, že vznikl při menším natažení, kdy jsem je po pár týdnech nečinnosti natáhl pouze prvotním ručním pokýváním a následně až běžným nošením. Myslím, že opotřebení obecně u SD musí být menší než u klasických hodinek, protože jejich chod je vlastně plynulý na rozdíl od rázového pohybu běžné setrvačky. A štelování elektronické regulace se obávám, že oficiální servis řeší její výměnou, pokud začne haprovat. A proto mám rád mechanické hodinky, protože u quartzů by to byla zřejmě výměna celého strojku.

Ano, souhlasím s tím, že opotřebení u SD musí být mnohem menší než u klasických mech. hodinek. Přesně jak píšeš, jde o plynulost pohybu. Čep při plynulém otáčení do styčné plochy s ložiskem tlačí mazivo a v uvozovkách klouže na olejovém filmu. Při přerušovaném pohybu  v okamžiku, kdy čep stojí dochází k vytlačování maziva ze styčných ploch čepu a ložiska a to se projevuje na opotřebení a životnosti. Proto jsou všechna hodinářská maziva  určena k mazání ložisek kol, vyvynuta tak, aby tomuto jevu alespoň z části zabránila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Radik napsal:

Taky to zatím určitě nebudu řešit, protože to jsou podle mě extrémy, které se zatím neprojevují při stálém nošení. Jen mě ale zajímalo, jak se k tomuhle kalibru staví naši dvorní hodináři :)

Teď už pozitivně... :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím moc poděkovat za perfektní servis Turn-O-Grafů, už to po těch letech potřebovaly. Sice jsem se bohužel nedostal do Jihlavy, ale zase jsem to měl s dovozem až pod nos a příjemným popovídáním. Výměnou šel na servis hned další kus, takže už se těším na další shledání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I já bych rád poděkoval za perfektní servis hodinek Maurice Lacroix. Ruda je ochotný a servis hodinek je naprosto perfektní se vším všudy. Přeji Onyxu hodně tak spokojených zákazníků jako jsem já. Tak ještě jednou díky moooc
Zbyněk

Odesláno z mého SM-G965F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A já jsem dnes poznal, že encyklopedie OMEGY nemusí mít nutně tištěnou podobu... :) 

Znalosti všech dílů včetně orientování se v katalogových číslech mi vyrazily dech.

Seamaster je asi nejvíc trefený nick....

A ten Mnichov určitě dáme. 

Dnes super pokec a visit! 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...