Přejít na obsah

Potápky s day-datem


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 146
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ty Fortis jsou sice fajn, ale moc to ve mě potapky neevokuje. Zejména tím trochu preplacanym cifrem. Spíš mi to připomíná pilotky.

Ale na potápění ve vesmíru ideální :)

Nejsem si jistý, jestli lze v tomto případě hovořit o aplikovaných indexech, což je jedna z podmínek

  

Za pár korun ty Fortisy rozhodně nejsou a do potápek maj daleko i když je tam značka zařazuje. Za ty prachy žádná sláva.

Jo, už mlčím :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zas pozor, průhled na cifr je tradiční, ale nikoli nezbytný atribut náramkových hodinek :D třeba takový Moser 5901-0301 se bez něj hravě obejdou.

 

Jinak sorry, že se vracím ke svýmu příspěvku o Blancpain, ale našel jsem konečně jedno civilní video, kde je vidět jejich třpyt a šmrnc.

 

[media]https://youtube.com/watch?v=MRhG-YAFJZU[/media]

Ty Blackpain jsou super. Hned bych je vyměnil za Suby. Dá se na ně někde v ČR mrknout?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, všem moc díky za reakce. Vezmu to postupně a asi jsem měl hned na začátku zmínit, že to se mnou nebude jednoduchý :) Vezmu to postupně.

 

BALLy znám, ale za srdíčko mě moc nechytly, to RR na vteřinovce je pro mě proste no-go, na druhou stranu hodně oceňuju to tritium (jednu dobu jsem taky myslel, že bez toho nemůžu žít), jinak ta jejich nová generace už je podstatně lepší, ale pořád tam ta jiskra není, Šebrle nešebrle.

 

Hamiltony sleduju delší dobu a ta značka je mi sympatická, ale tam mám zase trochu problém s tím zdvojením AM/PM číslic, přijde mi to tam tak nějak zbytečně navíc, něco jako nevíš kolik je? joo, počkej, půl devatenácté a tři minuty.

 

Orient Kamasu ? tu značku mám rád a Kamasu jsem samozřejmě taky už zkoumal, jsou fajn, ne že ne, ale ty moje Ray II mi přeci jenom přijdou trošku vyváženější (čistě subjektivně).

 

@ horal ? vlákno znám, ale díky za připomenutí, málem bych zapomněl na Fortis Cosmonauts, ty vypadají taky fajn.

 

Blancpain FF Bathyscaphe Jour Date 70s ? díky za tip. Přiznám se, že u BP ruček mi právě vždycky trošku chybělo to amfibistické rozpůlení, když už musí končit tím hrotem, ale tyhle jsou fakt zajímavé. Děkuji za tip, zařazuji do soutěže.

 

Mido All dial diver ? hm, hm, safra. Zapomněl jsem teda zmínit, že lutetu bych preferoval vnější, ale kua tyhle jsou jinak fakt super.

 

CHrW MkIII Elite 1000 ? děkuji, ano vím, znám, dokonce titan, cena, průhled, tohle všecko v pohodě, ale nějak se bohužel (možná zatím) nejsem schopnej popasovat s tou novou hodinovkou. Nebýt toho, asi bych ani tohle vlákno nezakládal, jsou fakt super a trefují se přesně do zadání.

 

Fortis - na ty jsem ve výčtu zapomněl (viz výše) a jsou hodně blízko, ale imho nemají aplikované indexy, nebo se pletu?

 

Jinak fakt už jsem prošel kde co, ale ke svatému grálu holt cesta trnitá jest. Možná nakonec na starý kolena zavolám do Tudoru ať mi udělají BB s day-datem a nějakýma normálníma ručkama a budu doufat, že nedostanu infarkt až mi to nacení.

 

Každopádně ještě jedou díky ... chlapy ;)

 

Přidávám:

post-35198-0-23923900-1586609170_thumb.jpg

post-35198-0-47220100-1586609174_thumb.jpg

post-35198-0-87095100-1586609267_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Morbo, protože jsi mě s Blancpainy neposlal do háje, mám pro tebe ještě jeden tip, kdyby v prasátku náhodou pár drobáků na FF Bathyscaphe chybělo.

 

Bremont Supermarine S500. Dělalo se hodně variant, černé, modré, bílé... a různé limitky. Osobně se mi nejvíc líbí Bremont Supermarine S500 North Sea, které mají červený akcent na cifru a na dýnku místo podivných letadýlek krásnou potápěčskou přilbu.

 

post-30813-0-52020300-1586621078.jpg

 

Recenze: https://monochrome-watches.com/weekly-watch-photo-bremont-north-sea-supermarine-500/

 

Kromě lyžařský gumy je možné pořídit je i s tahem samozřejmě.

 

post-30813-0-39998600-1586621263.jpg

 

Zdroj: http://www.diving-watch.net/BREMONT-SUPERMARINE-NORTH-SEA

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ačkoli jsem především vyznavač značky Orient a tento tip, co dám, nesplňuje dve ze tvých podmínek a to ukazatel dne a kovový tah, tak to sem dám pro zajímavost. Je to novinka od Geckoty, co mi v pátek dorazila na mail. Obzvláště bílá varianta mi prijde opravdu decentně rafinovaná. Prostě pro zajímavost, spestreni a inspiraci.Dokonce bych řekl, že v tomto případě to tem hodinkám právě díky tomu sekne. Jak ta jednoduchá datumovka tak i ty nekovové řemínky. Mají takový McQueenovsky či Belmondovsky smrncostyl....A takový potápky ráno na tenis, po obědě na racing, k večeru na golf a navečer klidně do lepší společnosti. Takový univerzalky.

 

https://www.geckota.com/geckota-racing-c-03-automatic-mechanical-watch7395afd39cdf1528daea66529f316461.jpgdd4c1be755a843cb2c9017968d2899e9.jpg5d18abaf896c918e8579dacaba71c573.jpga91c940c852d9a41aa92bef2e27933ad.jpg991b878e1c48a6c58fe3c6212e91a9a6.jpg7f686875f2769aac2a0ae498d34325b0.jpgbc1f6f62b9a4a8b6376ecc57691f3eb0.jpgc4f0820518b67ea76fd1bbfc364b0fa4.jpge6db0dbe15ee40ff3893bcf9afcb0c25.jpg

 

Odesláno z mého S60 Lite pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bremonty  super. Mám takovej pocit, že už jsem je taky kdysi perlustroval a něco mi tam nesedělo, ale když na ně teď koukám s odstupem, tak za mě dobrý. Jediné co bych nesnesl, pokud bych kvůli tomu válcovýmu pouzdru musel do posilovny.

 

Btw když už jsme u těch perforovancých cifrů, tak za mě hodně super tyhle Nixony ? ta (tuším že ručně dodělávaná) lumi je sice jak z obecné školy, ale ta gramofonová deska je prostě top. 

post-35198-0-39783900-1586635431_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve tvem puvodnim postu mas hodinky do cca 30k, v navrhu od martara jsou uz kousky za uplne jine penize - fakt vybiras, protoze chces koupit a rozpocet neni dulezity?
 

Jinak ty BP jsou uplna pecka a uplne mimo zbytek hodinek, ktere mas ve seznamu.

Vymena za Suby a tvuj doplatek je asi vtip :)

 

Bremonty jsem si osahal v UK, osobne ten hype kolem nich nejak nechapu, ceny za ETA stroj jsou pro me uplne mimo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, uvedu na pravou míru  ? není to tak, že bych urgentně potřeboval něco vybrat a koupit, je to tak, že jsem si za několik posledních let udělal poměrně konkrétní představu o tom, co chci, ale nejsem prostě schopnej to najít, a to bez ohledu na cenu. Tohle vlákno je moje poslední štace, a jestli už ani nejlepší kámoš J. Cousteaua martar nic nevymyslí, tak to balím a třeba konečně najdu pokoj. Na druhou stranu, pokud se tu zjeví něco, z čeho si sednu na prdel, tak snad konečně najdu duševní rovnováhu a je mi celkem už jedno, jestli si to budu moct dovolit nebo budu muset děti prodat, jenom se mi prostě nechce věřit, že v té mrdě hodinek nejsou jedny jediný, které by 100% a bey kompromisů splňovaly to moje imho celkem jednoduché zadání.

PS: jo, to s těma subama byl pokus o blbej fór.

PSS: děti mi manželka asi nakonec taky nedovolí prodat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve tvem puvodnim postu mas hodinky do cca 30k, v navrhu od martara jsou uz kousky za uplne jine penize - fakt vybiras, protoze chces koupit a rozpocet neni dulezity?

 

Jinak ty BP jsou uplna pecka a uplne mimo zbytek hodinek, ktere mas ve seznamu.

Vymena za Suby a tvuj doplatek je asi vtip :)

 

Bremonty jsem si osahal v UK, osobne ten hype kolem nich nejak nechapu, ceny za ETA stroj jsou pro me uplne mimo.

Bremonty (ne limitky, ale klasika S500) se dají při troše štěstí pořídit i za šedesát tisíc, což je už normální cena za ETU v lepším balení (Cf. Hublot, IWC, Cvstos, Breitling, Bell&Ross...). Výhodou je neokoukanost, originalita řešení pouzdra a Hasňovo obdivný Óó při prvním postu do wristshotvlákna. Samozřejmě koupit za retail je u Bremontu nesmysl.

 

Těch 30.000 jsem si nevšimnul, já tam viděl "na ceně nezáleží".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...