Přejít na obsah

Potápky s day-datem


Doporučené příspěvky

Jak mam Blancpain hodne rad, tak musim rict, ze ten model nabizeny Martarem me moc neoslovuje. Jeste koukam, ze to day-date maji hodne na boku. Cumim na to a je super, ze si s tim kluci vyhrali a day-date okno ma presne tvar indexu. Proto potom nechapu, proc podklad v tomhle pripade udelali cerny a ne treba bily nebo sedy, aby to tomu indexu vice odpovidalo.

Je to paradox, vetsinou se primlouvam za cerny podklad okna na tmavych hodinkach, ale tady teda spis asi ne :)

Jinak Sinn 104 jsou super, ale nemaji plasticke indexy (proto jsem je kdysi prodal). PanEuropy maji jem 50m WR.

Dalsi napad zatim nemam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 146
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Bremonty (ne limitky, ale klasika S500) se dají při troše štěstí pořídit i za šedesát tisíc, což je už normální cena za ETU v lepším balení (Cf. Hublot, IWC, Cvstos, Breitling, Bell&Ross...). Výhodou je neokoukanost, originalita řešení pouzdra a Hasňovo obdivný Óó při prvním postu do wristshotvlákna. Samozřejmě koupit za retail je u Bremontu nesmysl.

 

Těch 30.000 jsem si nevšimnul, já tam viděl "na ceně nezáleží".

Aha, s klasikou s500 a cenou za etu v tom pripade souhlas.

 

Tech 30k jsem pouzil ja, kdyz jsem se dival na puvodni seznam hodinek a k tomu poznamku, ze na cene nezalezi; proto mi to zadani nejak nedavalo smysl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mido je fajn cenovkou ale mňa neberu sú také bez duše zato sa viac prikláňam k BALL hodinkam sú super spracovane, neokukané a dvoje čo som zatiaľ mal boli zároveň aj najpresnejšími mojími hodinkami vôbec :) a pritom zdaleka neboli najdrahšie čo som mal...

 

 

ked Divery tak napr. toto :)

 

post-34978-0-63823000-1586727077_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

inak niečo podobne ako tie Mido Ocean star vintage robí po novom aj Doxa model SUB200 tam by si mal aplikovane indexi, ale zase tam chýba den v týždni :D bud spraviš kompromis a niečo oželieš,alebo vezmež zie BALL Divery čo som postol hore tie maju všetko čo požaduješ plus niečo naviac ;)

 

post-34978-0-28398000-1586727789_thumb.jpgpost-34978-0-80019400-1586727796_thumb.jpgpost-34978-0-29506000-1586727806_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidím, že BALL tu celkem frčí, tak to teda řeknu tak jak to je, ty Roadmastery mi ze začátku přišly jako dobrej nápad, ale znechutil mi je martar, jak tady kdysi psal něco v tom smyslu, že mají až směšně neproporciální nožky. Buhužel musím uznat, že měl pravdu.

 

Jazzmastery jsem taky zvažoval, ale ty indexy jsou v kontextu ?potápění? imho už dost mimo.

 

A special thanks go to Andy za výběr značky, až teda na tu vnitřní lunetu. Btw tenhle vintage design mám rád, ale v tomhle už bych si asi regulérně připadal jak starýho fotra děda. Sorry bro :)

 

Doxa Sub 200 ? tam je to bez debat, mít day-date, tak už jsou doma a jsem v klidu. Což je ostatně právě alfa a omega všeho, protože jenom s datem bych absolutně neměl problém si něco vybrat.

 

Btw s tou cenou se to má tak, nebo je to alespoň můj momentální pocit, že dnes už tenhle styl u většiny značek patří do low-end segmentu, proto ten prvotní výběr vypadá, jak vypadá (případně se rád nechám vyvést z omylu, proto tohle vlákno).

 

Viz například Vulcain 1960 atd., tyhle časy jsou už prostě nenávratně pryč.

post-35198-0-77705700-1586779823_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem fakt psal, o těch Ballech? Já budu muset víc držet hubu, koukám.

 

Jestli máš rád styl Doxa, co se podívat na Bulova Archive Series Oceanographer Devil Diver? Mám pocit, že udělali day date limitku, jen si nejsem jist velikostí.

 

Edit: Aha, tak date verze jsou větší, day date limitka je malá. Ale s tímhle vintage lookem by to možná nemuselo vadit.

 

post-30813-0-69606600-1586783539_thumb.jpg

 

post-30813-0-26948500-1586783569_thumb.jpg

 

Ta snakehead ručka se dneska už moc nevidí...

 

Fotky z téhle recenze: https://wornandwound.com/first-look-bulova-archive-series-oceanographer-devil-diver-and-oceanographer-devil-diver-limited-edition/

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty ručky hrozně tahaj za oči, dokud si člověk nevšimne výšky plastickych indexů a umístění minutové indexace. Pak to dává logiku (navíc ne to podle historické předlohy, takže i "tribute" aspekt :) ). Spís jsem se bál, zda morbovi nebude vadit jen vyběr v oranžové barvě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Věčná škoda, ze se ty day date Orisky dělají jen ve velikosti 45 a 46mm... být o tři milimetry menší, měl by Morbo vyřešeno.

 

Morbovu limitku? Hmmm :) Amfibie nemají day date strojek myslím, tak jedině, že by něco domluvil Dokusan u Wardů :)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a myslis, ze by se nedalo neco domluvit s Orisem? Maji ted Aquis i 41mm pouzdro nove, ne? Tak at do toho hodi day-date cifr nejake povedene barvy, k tomu tu reliefni lunetu, co taky umi, misto cerveneho rotoru by mohl byt rotor v barve cifru s Morbovym avatarem :) v baleni tah a guma a to by celkem stacilo ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mas Andy pravdu, vlastne tomu nic nebrani, vzhledem k tomu ze penize nehraji roli. Protoze tech 1500 (odhaduju, ze mensi serii Oris nebude chtit delat) kusu limitky s morbovym avatarem asi nebude uplne za pusu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych tak nejak doufal, ze v nastale covid situaci by mohli udelat vyjimku a treba 15ks serii Morbo limitky zrealizovat :D

 

Morbo, nahore jsi mel Citizenky NY2300. Ty jsou fajne, mel jsem je. Co me tam rozcilovalo byl ale index 12. Nad nim je totiz male cislo 12, ktere je dost hloupe zarovnane. 1 je na stredu indexu a 2 to tim padem cele disbalancuje. Timto oslim mustkem se dostavam k Citizen NY040, potazmo Fugu NY080.

b0c538093e3f91868e1965ab91303887.jpg

 

c65e0cb19e438d1801ef54c3b4d92374.jpg

 

4c932cfd1a691e85345ab0e6de9df50e.jpg

 

Barvicek tri prdele, vybere si kazdej. Muzes je mit i ve zlate, bro. Ja bych sel do vesele zelene nebo full lume

3c11ab03a82e65180951dc342c551929.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...