Přejít na obsah

Potápky s day-datem


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 146
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Moje řeč. Jsem OWG jako one wife guy a už je to docela vintážní kousek, už tiká skoro 50 let. NATO nikdy nezkusila, na tahu taky snad nikdy nebyla a pořád ji nejraději vidím jen tak na kůži. Je zlatá, sem tam nějaká vlasovka ale nic co bych rád nepřeleštil.. A s výběrem jsem si radit nenechal, takový mikrobrand. Mám kousek 1 ze 2 a sám jsem z dýnka sundával fólii ;o)

 

 

 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tissot PRS 516 nejsou potápky, tak rotovat nemusí. Jejich původ hledej v autech. Teď se už ta situace s potápkama v D-D provedení už celkem zlepšila. Dřív to byly většinou Seika a Captainy IV, takže slabota možnosti výběru jiných značek. Nicméně, člověk i tak může mít problém s rozhodnutím. Čim víc se v tom rejpe, tim víc zjišťuje, že žádné nejsou podle jeho představ. Tak třeba nepídil jsem se jakou hledáš velikost, mně se jen tak od boku z tý nižší až střední třídy líbí Seika, ChW, Oris, Mido, Béčka v chronu s D-D ...Co bych už nikdy nechtěl? Minerální sklo, stroj bez hackingu, všechny indexy stejné, bez minutovych indexů, bez mikroregulace spony...

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje řeč. Jsem OWG jako one wife guy a už je to docela vintážní kousek, už tiká skoro 50 let. NATO nikdy nezkusila, na tahu taky snad nikdy nebyla a pořád ji nejraději vidím jen tak na kůži. Je zlatá, sem tam nějaká vlasovka ale nic co bych rád nepřeleštil.. A s výběrem jsem si radit nenechal, takový mikrobrand. Mám kousek 1 ze 2 a sám jsem z dýnka sundával fólii ;o)
 
 
 

Krasne popsano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Daemonultimate napsal:

Tissot PRS 516 nejsou potápky, tak rotovat nemusí. Jejich původ hledej v autech.

Bral jsem to tak že pro motoristy jsou primárně určené modely s tachymetrickou lunetou, v té klasické variantě mně to pasovalo spíš do vody, ale OK, beru.

Stala se mi ale jiná věc, byl jsem tento týden omrknout pár vybraných modelů viz výše na živo a tak nějak jsem se nemohl zbavit dojmu, jestli toho lesku už není trošku moc, takže je dost možný, že nakonec zalezu zpátky na strom s tyma svýma prehistorickýma japoncama a dám už tady pokoj. Nebo nevim.

IMG_3144.thumb.JPG.4c576dc90d666b90827c5c78e050288b.JPG

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nj, už jsem si to dostudoval a beru to zpátky s těma diverama, moje chyba. Napsal jsem to z nedbalosti a lehkomyslnosti.

Na druhou stranu, abych nevypadal jako nějakej potápkovej autista, tak mám ve výběru třeba Sinn 104, což nejsou vyloženě klasický potápky a jsem si jistej, že i na tu oboustrannou lunetu bych si za pár měsíců v pohodě zvyknul 😉.

Btw, vím, že už to tady padlo, ale teď po čase jsem tak nějak znovu narazil na Citizen Fugu a vůbec nevím, proč jsem je tak dlouho přehlížel, se mi normálně začínají líbít čím dál víc. Se pominu.

NY0090-86E1.jpg.938df28c83c8d851530aae59998c5641.jpg

 

NY0097-87A.jpg.557cce995e3ac0e3475cda166d6365a6.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zelene fugu mam ve sledovani na ebayi uz dlouho. Oproti NY040 se mi vic libi tvar hodinovky a hranate indexy misto kulatych. Skoda, ze v Evrope nikde nejsou. Davat za temer stejne hodinky jako NY040 skoro dvojnasobek se mi tak nejak nechce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zdar. Jelikož poslední dobou na Chronomagu moc nebrouzdám mimo svých pár oblíbených vláken, objevil jsem tuhle story až teď. Máme dost podobný vkus a preference, já bych jen volil menší rozměr. Sám si občas kladu otázku, jak je možný, že v té přehršli hodinek neexistujou ani jedny, které by se mi líbily fakt na 100%, bez ohledu na cenu.


Mému ideálu se hodně blíží Fortis B-42, ale už by na mě asi byly moc velký, možná je tam těch indexů až moc a nejsou aplikovaný.

fortis.JPG.441364ff0ea7d98ce787ba0b51f32dc1.JPG

Dál se mi hodně líbí Sinn 104 St Sa, kde mi ale vadí malý rozdíl v délce minutové a hodinové ručky a trochu moc komplikovanej tah.

sinn.JPG.8205f8483c4f3312df17d327cdcb832b.JPG

A úplně nejvíc nejlepší mi přijdou Tudor BB58 s ideálními rozměry a proporcemi, sexy barevnou kombinací, ale bez day-date.

tudor.JPG.5f84e7236fc30ef619d06c5ad8c5520c.JPG

A jako černej kůň tahle COSC limitka od Wardů. Tam by mi zase vadila keramická luneta, kterou teď všichni používají a mně se to nelíbí. Jak jsi nedávno psal, pak se to moc leskne. Nicméně ty se asi nedají sehnat, jedině nějak přes Dokusana :)

ward.JPG.5ed81a4f08363a58efddcc7f03406b45.JPG

Ani jedny bych si nekoupil, na mě je to moc drahý a každým něco chybí nebo přebývá.

Z dostupnějších modelů jsem vyzkoušel Citizen NY0040 a byly fajn, jen mě občas srala korunka na opačné straně, neustále se povolující extenze tahu a velká odchylka strojku.

Takže jsem došel k závěru, že nejdokonalejší potápky už mám. Jsou to Orient Ray. Tím pádem si myslím, že to máš vyřešený i ty, bro.
Ušetřený peníze za Bremont/Blancpain mi můžeš poslat na účet, nebo ještě lépe to spolu propijem na čundru. :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
V 28. 7. 2020 v 18:50, 5etter napsal:

Máme dost podobný vkus

Ano, spokojíme se jen s tím nejlepším ;)

Jinak díky za rozbor. Ty Fortisy mě na živo nakonec úplně neoslovily, každopádně lehký odklon k číslicím na sobě pozoruju taky, takže až budu někdy potřebovat plácačku na slony, tak favorit je Marathon Jumbo Diver kurňa.

marathon_jumbo_01.jpg.01057a8b6cd2e17b4656aae218350d0d.jpg

 

marathon_jumbo_02.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 4. 2020 v 22:04, morbo napsal:

Bremonty  super. Mám takovej pocit, že už jsem je taky kdysi perlustroval a něco mi tam nesedělo, ale když na ně teď koukám s odstupem, tak za mě dobrý. Jediné co bych nesnesl, pokud bych kvůli tomu válcovýmu pouzdru musel do posilovny.

 

Btw když už jsme u těch perforovancých cifrů, tak za mě hodně super tyhle Nixony ? ta (tuším že ručně dodělávaná) lumi je sice jak z obecné školy, ale ta gramofonová deska je prostě top. 

post-35198-0-39783900-1586635431_thumb.jpg

Shodou okolnosti muzu u tohoto modelu potvrdit, ze lumi neni dodelavana, ale origo z emericke fabriky 🙂 . Jedine co tam je neprakticke, je rozdeleni cifru po 2,5 minutach. Ono to esteticky hezky sedi, ale v ramci citelnosti hodin to mate....

Mrkni na Breitling Headwind. 🙂

IMG_20200818_090744.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, morbo napsal:

Tyjo, tak ty sem neznal. Super kousek, díky za tip. Akorát, jesi tomu dobře rozumím, tak výroba skončila v r. 2005 s nástupem Chronomatů. Bohuželodík, pro mě.

Ja take ne, nahodou na me vybehly zacatkem roku na ebay. A dostaly me. Rikam, ze konecne mozna finalni hodinky. 🙂 Maji den, datum, WR, sroubovaci korunku a hezky dynko 🙂 jo a taky dobry a pohodlny tah. Sice nema extenzi, jako tah Professional, ale jsou super a velikostne taky. 

Sice novy uz v prodeji nejsou, ale obcas se daji sehnat za dobrou cenu na ebay nebo Chrono 24

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 8. 2020 v 17:09, 5etter napsal:

Tak jsem to otevřel a hned si říkám: Ta horní řada, bro, to jsou přesně potápky pro morba!

Děkuji ti kamaráde že na mě tak myslíš. Musím teda na rovinu přiznat, že ze startu sem z toho měl tak trošku pocity smíšené, ale pak si řikám, kua když to može nosit Leonidas, tak kdo su já, abych to soudil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...