Přejít na obsah

*** UPGRADE FÓRA ***


Doporučené příspěvky

Len to nie, to by sme dopadli... :) Myslím, že adasek to robí viac ako dobre.

 

Před hodinou, Radek124 napsal:

Používat Shift+Enter je zbytečnost, když jde jen o typografickou prasárnu v použité CSS šabloně. Až v ní jednou někdo upraví/odstraní nesmyslné odsazení odstavců,

Odsadenie (preklad) odstavca nie je žiadna typografická prasárna, ale úplne korektné typografické pravidlo, pri zarovnaní odstavca vľavo dokonca odporúčané. Môžeme sa baviť o vhodnosti alebo nevhodnosti (napríklad mne osobne to nijako nevadí a vítam to), ale prasárna to naozaj nie je. Mimochodom, v tom tvojom upravenom príklade máš odsadenie odstavca použité tiež.

Osobne mi oveľa viac vadí veľký riadkový preklad („dvojité riadkovanie“), to je to, čo zbytočne rozťahuje príspevky. Ale prežijem aj to.

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... když už lidi neuměj pořádně psát a zapomněli na začátku odstavce odsadit pěti (nebo kolika) mezerama nebo tabem, pokud teda chtějí napsat více odstavců, asi není jinýho zbytí. Jestli je to prasárna nebo ne, je otázka.

Každopádně, kdyby teda bylo řádkování jednoduché a ne 1,5 (dvojité to podle mě není) a teda odstavec se odsadil třeba jen 1,5 odřádkováním, bylo by to určitě příjemnější a kompaktnější. Jinak ale jde asi o zvyk. Je holt taková podivná doba všechno roztahovat :-(

Priorita 3.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Gmic1986novy napsal:

nevim jestli to souvisí s upgradem, ale nejsem schopný se přihlásit ke svému účtu, resil jste to prosim někdo? Zadám heslo, prihlasim a hned v zápětí me to zase odhlasi... zkoušel jsem restart hesla, a skončí to stejně. Díky za radu :-)

 

V 22. 4. 2020 v 12:47, Petr R napsal:

Jenom upozorním, že pokud používáte jiné přihlašovací jméno, než je váš alias na fóru, tedy v mém případě Petr R, tak už to tak nejde a musíte k přihlášení použít pouze tento alias . Staré přihlašovací jméno tedy už nefunguje. 


Je to možná tímhle? Případně zkus jiný prohlížeč nebo promazat vyrovnávací paměť...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem, s vyhľadávaním to u mňa až také ružové nie je. Dám si vyhľadať "marinus" a nájde mi to všemožné podobné slová, hlavne "marine". A je jedno, či dám hľadané slovo do úvodzoviek, alebo nie. Paradoxne, dá sa to oklamať cez wildcard ako "marinus*", ale to je samozrejme hovadina. Možno niečo robím zle, napríklad že píšem do vyhľadávacieho boxu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se předem za školácký dotaz, ale zatím se mi nepodařilo přijít na to, jak nastavit, aby se mi témata na chronomagu otevírala na posledním shlédnutém příspěvku.

Jinak upgrade chválím, po překonání fáze  xenofobie a počátečního ostychu se s tím dá sžít..

A zaplaťpámbu za utnutí té schizofrenie ve zdvojeném vlákně Co má kdo na ruce, byť by bylo určitě pěkné pozorovat vývoj paralelních světů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Vit napsal:

Nechodí mi do emailu info o nové SZ. Mám nastaveno toto :

 

obrazek.thumb.png.85b6c2084e7a16a8926190d1d000b1a7.png

 

Tohle nastavení by mělo být správné. Zkontroluj prosím, zda to nepadá do nějaké složky se spamem, nebo to není nějak odfiltrováno.
Mě v takovém případě chodí od "Chronomag fórum <forum@chronomag.cz>" zprávy s předmětem "xyz Vám poslal zprávu".
Mohlo by pomoct si toho odesílatele přidat do  kontaktů - může pak být důvěryhodnější pro spamfiltr.

Kdyby to v žádném spamu nebylo, mohlo by pomoct změnit si tu emailovou adresu na nějakou u jiného poskytovatele (schránku na gmailu, seznamu...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 5. 2020 v 17:18, Bert napsal:

Před názvem vlákna máš kolečko, nebo hvězdičku. Pokud na ni klikneš, stane se přesmě to co požaduješ. Jo, a už to tady několikrát bylo .... :-)

K tomu bych měl dvě věci prio 2.

1) Kolečko nebo hvězdička se mi nezobrazuje v přehledu sledovaných témat.
2) Uvítal bych, kdyby se novinky ve sledovaných tématech řadily prioritně nahoru, jak tomu bylo dřív.

Jinak super práce kluci. Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, adasek napsal:

Tohle nastavení by mělo být správné. Zkontroluj prosím, zda to nepadá do nějaké složky se spamem, nebo to není nějak odfiltrováno.
Mě v takovém případě chodí od "Chronomag fórum <forum@chronomag.cz>" zprávy s předmětem "xyz Vám poslal zprávu".
Mohlo by pomoct si toho odesílatele přidat do  kontaktů - může pak být důvěryhodnější pro spamfiltr.

Kdyby to v žádném spamu nebylo, mohlo by pomoct změnit si tu emailovou adresu na nějakou u jiného poskytovatele (schránku na gmailu, seznamu...)

Děkuju za reakci.
Ve SPAMU nic nemám.
Po dvou dnech mi zase začaly před 1/2 hodinou chodit emaily z chronomagu.
Neumím si vysvětlit, proč mi to dva dny nefungovalo.

Můžete mi prosím poslat pokusnou SZ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 5. 2020 v 10:30, adasek napsal:

Ahoj @martare,

Background procesy včera doběhly - došlo k přeuspořádání příspěvků a fotek. Tvůj případ jsem sledoval, a problém přetrval:

Problém: před přechodem nahraná fotka, která se vešla do velikosti 1000x750 (viz logiku výše) se stejně zobrazuje skrze proklik (tedy zprzněný náhled)

Podle dat vytvoření souborů fórum vytvořilo náhledy těm fotkám už v době vytvoření těch příspěvků. Je možné, že proces upgrade fóra si prostě všiml: Ha, fotka má náhled => zobrazím ji přes proklik, místo toho aby si ověřil, zda se náhodou originál fotky nevejde do NÁHLED velikosti. Náhled u tvých příspěvků mohl vzniknout například přenastavením konfigurace fóra někdy v minulosti.

Řešení: napíšu script, který:

  • najde tvoje příspěvky a související přílohy-obrázky
    • zkontroluje že se příloha vejde do pixelové velikosti NÁHLED
    • vymaže příslušný náhled, a to z databázového záznamu i z disku
    • upraví příspěvek, aby v něm přestal být rozklik přes náhled

Měl bych ten script být schopný do týdne zvládnout. Hledací část už mám, ale musím postupovat obezřetně ohledně smazání toho rozkliku - budu tam pracovat přímo s obsahem toho příspěvku, a tam může být leccos, takže musím pořádně otestovat, že to nebude dělat něco co nemá.

Otázka do pléna: ve chvíli kdy tento script budu mít, bylo by možné jej pustit globálně - tedy u všech fotek kde se originály vejdou do velikosti NÁHLED. Je ale dost dobře možné, že v některých vláknech je současné chování (s náhledem) vítanější než zobrazovat tam obrovskou fotku. Možná bych to tedy nechal na to, že mi napíšete, že o tuhle změnu máte zájem jako "autor" nebo v konkrétním vlákně.

Ahoj adasku, nijak nehoním ani nekontroluju termíny :) jen mě zajímá, zda je nějaký vývoj ve věci pidiobrázků. Povedl se skript? Na kdy se případně plánuje testování? Chápu, že pro každého uživatele je priorita jinde, ale když se tu řeší kolečka a hvězdičky, tak se taky osměluji optat se na to, co mě pálí nejvíc.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Hasňa napsal:
V 5. 5. 2020 v 7:56, shaggy napsal:

Jo, tapa v poho.

Az na to, ze skoro pri kazdom rozkliknuti fotky sa pyta ci pouzit editor alebo pokracovat na link. Predtym to nerobilo.

Sent via IPoAC
 

Tohle se nějak už řešilo, nebo to tak už zůstane napořád?

 

tapatalk-rozklik-obrazku.pngMrzí mě to, ale tohle vypadá jako nedostatečnost na straně Tapatalku.

Hledal jsem v něm nastavení, které by ti umožnilo nastavit výchozí chování, ale nenašel.

Můžeš zkusit, jestli ti nebude víc vyhovovat mobilní verze stránek fóra - věřím že se rozhraní s novou verzí výrazně vylepšilo!

Jinak je ten problém spíš na podporu Tapatalku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...