Přejít na obsah

*** UPGRADE FÓRA ***


Doporučené příspěvky

Už to tady možná bylo, ale tmavý motiv FMSite je na mobilu (Android/Chrome) rozbitý.1957096586_Snmekobrazovky_2021-01-08_11-58-58.png.670a97c498b519bc5cb0b27852cc7a52.png

 

A v seznamu nepřečtených https://forum.chronomag.cz/discover/unread/ byl dřív nadpis odkaz na první nepřečtený příspěvek. Teď je na začátek vlákna. Pro přechod na první nepřečtený je potřeba kliknout na malý červený kolečko vedle nadpisu a to se na mobilu dost špatně trefuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, adasek napsal:

Ahoj, včera večer jsem napsal a nasadil malý plugin, který situaci řeší ...
... a také jsem spustil to reindexování. To by mělo běžet asi do zítřejšího rána (teď je hotovo asi 40%), takže do té doby může být omezená možnost vyhledávat.

Klobouček, zase to funguje tak, jak má. Jseš dobrej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, bandicoot napsal:

Neuměl by mobilní web takové to potáhnutí obrazovky dolů pro update stránky?

Na vršku stránky mi to dělá - Chrome na Androidu, tahnu směrem dolů, zobrazí se otáčející šipka a dojde k refreshi stránky.

Nebo myslíš nějaký jiný případ?

 

Screenshot_20210108-165144.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, adasek napsal:

Na vršku stránky mi to dělá - Chrome na Androidu, tahnu směrem dolů, zobrazí se otáčející šipka a dojde k refreshi stránky.

Nebo myslíš nějaký jiný případ?

 

Na iOS / Safari nic. Nebo dělám něco blbě...

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, bandicoot napsal:

Na iOS / Safari nic. Nebo dělám něco blbě...

Hm, já to bez iphone neodbuguju. Zkus ještě, jestli to nefunguje v jiné šabloně. Jinak to může být problém na mnoha místech a maximálně to můžeme reportovat na Invision :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Andrew napsal:

Šlo by něco udělat dále s těmi emailovými notifikacemi (ořezávají text i fotografie). Moc díky 🙂

Vypnul jsem ořezávání emailů. V administraci u toho píšou Truncate the contents of a notification email to stimulate re-engagement back to the community.
Mám pocit, že tady je komunita engagovaná (zapojená) až až :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, siwi napsal:

Díky za rychlou a dobře odvedenou práci. Dokonce bych řekl, že i kvalita vložených obrázků do příspěvků se zlepšila. Všimli jste si toho taky někdo?

Díky :)

Ohledně nahraných (a nově nahraných) obrázků by snad žádná změna kvality být neměla (omezení nahraného že se větší překóduje do 1200x1200, jpg qualita vidím 96), omezení zobrazeného ve fóru na 1000x1000).
Ale v seznamu změn IPS 4.5 je uvedeno:

ImageProxy has been removed. On upgrade, there is an option to restore the original remote image links, or direct links to the cached image which will be retained.

Upřimně si nejsem jistý co dělala ImageProxy, podle mě se to týká vzdálených obrázků (na cizích serverech).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, adasek napsal:

Hm, já to bez iphone neodbuguju. Zkus ještě, jestli to nefunguje v jiné šabloně. Jinak to může být problém na mnoha místech a maximálně to můžeme reportovat na Invision :)

Nichts. Ani přímo v diskusním vlákně, ani v žádné vyšší struktuře, ani v jiném skinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Harwey napsal:

Taketo zhrnutie (alebo ako by som to nazval) vlakna, je nutne? Objavuje sa to nahodne bud na konci alebo niekde v priebehu vlakna.

Jestli myslíš tenhle sloupeček napravo od prohlížení tématu, tak mě se líbí a připadají mi ty informace docela vtipné (i když ne úplně relevantní :))  Příjde mi, že je to další způsob jak příspěvky zúžit, což se většině lidí lépe čte (typografická zásada).
Pokud to nechceš, tak můžeš použít vzhled bez pravého sloupečku - případně ho vyblokovat uBlockem jak tu někdo řešil.

sidebar_context.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@adasek Sorry, ale z hlediska typografie jde o 20 let překonaný blud - notabene na serveru kde máš tuny obrázkových vláken s popiskama stěží na řádek. Když už máme rok 2021 a na fóru Ty sám nabízíš hned několik verzí "responzivních" CSS, tak o tom jestli je "plná šířka okna prohlížeče na škodu" má v první řadě rozhodovat uživatel. Třeba proto že existují i "mid-size" zařízení jako tablety (jedno jestli na výšku nebo na šířku), lidi kteří kvůli horšímu zraku potřebují obsah vyzoomovaný, nebo uživatelé kteří na dostatečně velkém monitoru dokáží fungovat i ve více nemaximalizovaných oknech vedle sebe a podobně. Právě pro tyhle případy bylo ideální původní řešení s "dvousloupcovým textovým rozcestníkem" (včetně stručných novinek a statistik) na úvodní stránce, přičemž skutečný obsah už frčel bez zbytečných statistik a pyčovinek přes celé okno.

Rady k ex-post přiohnutí (IMHO verzi od verze zmaštěnějšího a vizuálně roztahanějšího) kódu IP.Board pomocí Adblocku a nebo lokálního CSS fakt nejsou dlouhodobě únosným řešením (apropos, co opakovaně reklamované pokusy o preload a přehrávání neplatných notifikačních zvuků a související vytížení hardware/baterky?), už vzhledem k množství zařízení a uživatelů kde ani jedno nehrozí :thumbsdown_anim:

A jestli můžu doplnit další připomínky:

  1. Vyhledávač - nešlo by vrátit jako výchozí předvolbu "Toto fórum" (správně by to asi mělo znít "toto vlákno"), aby se kvůli každému dotazu v inzerci fulltextově neprohraboval index celého serveru? Beztak v 99% případů nikdo nic mimo aktuální vlákno nehledá (a pokud ano, začíná na titulní stránce), takže by to mohlo dost výrazně snížit zátěž databáze.
  2. Potlačit zobrazování vložených rámů citací v anotacích vláken - viz rozbitá kategorie hodinkové inzerce na titulní stránce.
  3. Trubkám co z iOS neumějí poslat JPEG aspoň dočasně ZAKÁZAT vkládání obrázků/příloh ve formátu HEIC/HEIF - minimálně do doby než toto budou všechny prohlížeče schopné nativně pracovat, nebo tento formát bude fórum umět automaticky zkonvertovat do náhledu JPEG. 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Připusťme že sám mám právo na to být zdroj, když už to nějaký ten pátek přednáším. 

Samozřejmě že pro hladkou sazbu existuje určitá "optimální délka řádku" (protože významná část populace má pro dekódování textů skutečně "omezený buffer") - nicméně jde o hodnoty individuální, závislé i na použitém fontu, barvách, sazebním obrazci a momentální kondici čtenáře, ne "normované" dle nějaké fyzické šířky obrazu v palcích nebo pixelech. A protože na rozdíl od dob před 20 lety (kdy se za tou "zužovací mantrou" ve skutečnosti schovával požadavek na fixed-width flashový Skyscraper po každé straně MSIE na 15" XGA monitoru) si dnes může uživatel poměrně svobodně měnit velikost okna, poměr stran i virtuální LPI stránky (včetně prahu pro velikost fontů), řekněme že umělé vycpávání hlavního prostoru  "fancy boxíkama a bílou vatou" bývá u typických příspěvků s detailními obrázky (které se pak musejí extra škálovat) zbytečné a otravné - tj. proti elementární typografické zásadě, aby čtenář použitý "design" pokud možno nevnímal <_<

PS: takže ať jenom nedržkuju - díky za oba styly bez boxíků vpravo :speak_cool:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@adasek: Prosím Tě, chci se jen zeptat, při hledání některých uživatelů mi nejde jejich vyhledání, například referenční vlákna. Už se to stalo po druhé, je možné, že to má souvislost s tím přechodem fora? Nebo jen moje neschopnost? Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...