Přejít na obsah

*** UPGRADE FÓRA ***


Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, Sphinxx napsal:

@adasek: Prosím Tě, chci se jen zeptat, při hledání některých uživatelů mi nejde jejich vyhledání, například referenční vlákna. Už se to stalo po druhé, je možné, že to má souvislost s tím přechodem fora? Nebo jen moje neschopnost? Děkuji.

Ahoj,
já potřebuju ten problém zreplikovat - vidět "u sebe"; proto bych tě poprosil o detailnější info:

  • jakým způsobem hledáš (zkopíruj prosím url a popiš kam co napíšeš, kam pak klikneš, atp - složitější vstup doprovoď screenshotem)
  • co bys očekával jako výsledek - například konkrétní url vlákna které by se mělo najít a proč
  • co je skutečným výsledkem

Díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 49 minutami, adasek napsal:

Odebral jsem ze sloupečku vpravo se statistikami vlákna zobrazení 4 poslední obrázky, protože to mělo negativní vliv na výkon.

A nepsal si dříve, že to dáš úplně pryč ten pravý sloupec? Proč tam je??? Jen to zužuje příspěvky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, marosh napsal:

A nepsal si dříve, že to dáš úplně pryč ten pravý sloupec? Proč tam je??? Jen to zužuje příspěvky.

Verzi bez sloupečku si můžeš zvolit dole ve výběru "Motiv vzhledu" - nově je tam bez sloupečku verze pro světlý i tmavý vzhled.

Stále mám za to, že pro většinu uživatelů je ta užší verze příspěvků vhodnější. Kdo nechce, může si to přenastavit tím vzhledem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, adasek napsal:

Verzi bez sloupečku si můžeš zvolit dole ve výběru "Motiv vzhledu" - nově je tam bez sloupečku verze pro světlý i tmavý vzhled.

 

No jako jo, ale při volbě bez sloupečku ve vláknech si odpálím taky přehled z titulní strany. STATUSY + NEJNOVĚJŠÍ VLÁKNA.

Takže z louže do blata.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, adasek napsal:

Ahoj,
já potřebuju ten problém zreplikovat - vidět "u sebe"; proto bych tě poprosil o detailnější info:

  • jakým způsobem hledáš (zkopíruj prosím url a popiš kam co napíšeš, kam pak klikneš, atp - složitější vstup doprovoď screenshotem)
  • co bys očekával jako výsledek - například konkrétní url vlákna které by se mělo najít a proč
  • co je skutečným výsledkem

Díky :)

Ahoj, zatím vyčkám, až se to dostane do normálních kolejí". Všimnul jsem si, že podobné téma řeší ve statusu i @Petr29, kterému mimo jiné Koveras odpovídá, že to teď "ne úplně dobře funguje", načež RoBert mu odpovídá, že to má zřejmě souvislost s aktuálními úpravami. Tak počkám, jestli se to vrátí zpět. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, Bert napsal:

Nechci prudit, ale celý den mám Chronomag zapnutý, a nic tak fatálního jsem nezaregistroval. Dám vědět Adaskovi, jestli by vyhrabal nějaké objektivní měření, a nainstaloval ho.

Taky nechci prudit, ale mám dneska stejnou zkušenost. Už mi chybí jen zvuk vytáčejícího modemu k tomu procházení fóra:) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte pravdu, občas to během tohohle večera jede tempem chcíplý veverky.
Zkoumám to, a vypadá to jako legitimní provoz (nikdo na nás neútočí).
Server ale dost žhaví. Většinu možných důvodů jsem prozkoumal a vyloučil, ale mám jeden až dva nápady které zkusím během pár dnů probrat s webhosterem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná je to jenom souběh s večerní víkendovou aktivitou a nebo nějaká dobíhající reindexace/záloha - ale kolik výkonu může žrát stále nastavené výchozí vyhledávání v rozsahu celého serveru? 

FYI, vystavení jednoho příspěvku s 200kB fotkou (preload do editoru proběhl během 5 sekund) mi před chvílí zabralo přes 2 minuty.

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prispeju se svou troskou do mlyna :) Kdyz zkusim v inzerci vyhledat svuj inzerat, tak mi ho vyhledavani nenajde.

Svetly skin / PC / Firefox / v sekci "Prodam" s omezenim na "Toto Forum" - at uz hledam "Cook" nebo "Captain"

Taky nevim, jestli je to zamer, ze kdyz dam hledat jen "Rado", tak to najde Rada / radu / rado / radi / Rad apod. (ale opet ne muj inzerat, kde se urcite vyskytuje "Rado")

(btw misto "Toto Forum" by tam opravdu lepe sedelo neco jako "Tato sekce" nebo podobne. Plus bylo by super, kdyby to byla vychozi volba, jak uz nekdo psal.)

Dik moc

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, parnistroj napsal:

Prispeju se svou troskou do mlyna :) Kdyz zkusim v inzerci vyhledat svuj inzerat, tak mi ho vyhledavani nenajde.

Děkuju moc za konkrétní příklad problému. Vyzkoušel jsem hledat tvé vlákno, a máš naprostou pravdu - nenajde se ani když rozšířím záběr na celé fórum.

Podivné ovšem je, že v indexu jsem ta data našel! Problém musí být buď v dotazu (který dává Invision), nebo v nějakém následném filtrování. Mohlo by to být třeba nějakým příznakem toho vlákna - například že je zamknuté, atp. Co teď musím udělat je, že ten dotaz odchytím (ideálně si to před tím zreplikuju na testovací verzi fóra) a kouknu se co by mohlo být důvodem.

Mimochodem jsem včera víceméně omylem spustil reindexaci fóra - takže se omlouvám za den bez fulltextového vyhledávání (mělo by to do zítra doběhnout)

K problémům se skloňováním zadaného textu při vyhledávání: je tam nastavená čeština, takže výrazy pro které se najde lemma se ohýbají - například pro výraz hodinky se najdou i témata obsahující slovo hodinek. Předpokládám že je to co většina z nás při dotazech českých čeká. Bojím se, že to nejde nastavit pro kombinaci jazyků (například aby se skloňovala česká i anglická slova - hodinky -> hodinek, watch -> watches). Pokud potřebujete vyhledat specifickou frázi, použijte dvojité úvozovky: například "box na hodinky" (i s těmi úvozovkami).

@Radek124dobrý nápad s výkonností, ale hledání je od toho minulého - velkého - upgrade fóra dělán přes samostatný elasticsearch node. Tam jsem nepozoroval žádné problémy s výkonem - a na hlavní fórum by to nemělo vliv (krom hledání a sledů). Je to specializovaný systém na prohledávání textu, a díky indexování by rozdíl mezi hledáním v 200k a 2000k příspěvcích měl být zanedbatelný. Jediné co prozkoumám v rámci řešení toho od @parnistroj je, že by s výsledkem pak Invision dělalo nějaký psí kusy (například že by to pro tisíc výsledků (což je maximum) načítalo nějaké properties z databáze) - což by bylo zvrhlé, ale stát se to může :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 1. 2021 v 12:26, adasek napsal:

Stále mám za to, že pro většinu uživatelů je ta užší verze příspěvků vhodnější.

Súhlas.

Mimochodom, ako je debata o rýchlosti a nezobrazovaní príspevkov... Začalo to blbnúť naraz. Stalo sa mi ešte v nedeľu, že mi prišiel email o novom príspevku vo vlákne Výstup do .c Everestu..., ale v žiadnom slede aktivít sa nezobrazoval. Pritom keď som to vlákno vyhľadal ručne cez Procházet-Fóra..., tak tam ten príspevok bol. Celé vlákno sa znova začalo v Slede aktivít zobrazovať až potom, čo tam pribudol ďalší príspevok. Nereplikovateľná chyba, odvtedy zasa OK.

Jo, a vo vlastnom slede aktivít to občas vypisuje pekné hausnumerá. Rekord bolo číslo so sedemnástimi číslicami. Ak to zobrazovanie sledov má na starosti nejaký plugin, je pekne zabugovaný.

image.thumb.png.c48334cb3db6911d47295413f56a353e.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...