Přejít na obsah

*** UPGRADE FÓRA ***


Doporučené příspěvky

Můžu se zeptat, jak to tedy bude se starými obrázky? Všechny fotky pred migrací jsem nahrával přimo na forum v ohleduplné leč dostatečné velikosti 700px delší hrana. Aktuálně vidím všechny nahrazeny rozklikávacími miniaturami, což zejména u recenzí vypadá hrozně a naprosto to znemožňuje plynulé čtení, protože na miniaturách nejsou vidět detaily a musí se postupně rozklikávat.

Miniatury.thumb.jpg.bda00be855b2ee3fce4bbf8b0234afd3.jpg

Má otázka tedy zní - zůstane to takhle? Nebo ty větší fotky samy časem "doběhnou"? Nebo to bude vyžadovat manuální přenastavení? Nebo jsem debil, velké fotky tam dávno jsou a mam si vymazat cache? :)

Jestli se tomtu už řešilo, buďte shovivaví a  napište jen "Hledej šmudlo"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Radek124 napsal:

Na desktopu už od dnešního rána vidím fotky v plné velikosti bez rekomprese (a je to super :thumbsup_anim:), možná jde o nastavení mobilní verze...

Radku, můžeš prosím kliknout na jednu ze tři recenzí v mém podpisu, abych věděl, zda už není problém jen na mém přijimači?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě zatím také stále miniatury. Ale zpráva od Berta, která tu proběhla, je potěšující. Těším se. 

Jo... Ale teď koukám, že v některých vláknech už opravdu jsou krásné fotky. Paráda. 

Upraveno uživatelem siwi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, bandicoot napsal:

Dotaz lamy. Když sem nahrávám fotku z iPhone, mám ji zmenšovat , jak mi přitom uploadu nabízí telefon nebo to nějak komprimuje samo fórum? Fotky mi teď stojej za prd.

Na fóru je nyní nastaveno následující omezení (pixelové) velikosti obrázku:

  • Omezení 1200x1200px na ukládanou přílohu = cokoliv většího se zmenší aby se to vešlo do 1200px čtverce a potom se to teprve uloží na serveru
  • Omezení zobrazení 1000x750px = cokoliv většímu se vytváří náhled a větší verze fotky se objeví až po rozkliknutí.

Pokud tedy nahraješ fotku vzniklou běžným způsobem na mobilu (dá se tedy předpokládat že větší než těch 1200px), stane se s ní:

  1. zmenší se tak aby její větší strana měla 1200px = verze VELKÁ
  2. zmenší se tak, aby se vešla do 1000x750 = verze NÁHLED

Zobrazení v příspěvku ve fóru pak vypadá tím způsobem s rozkliknutím - tj. ve vlákně se zobrazuje NÁHLED a teprv rozkliknutím vidíš verzi VELKÁ

Pokud se chceš vyhnout tomu, aby ti verzi VELKÁ fórum zkomprimovalo, je potřeba, aby se tvůj obrázek vešel do toho 1200x1200. Pokud se ale s velikostí nevejdeš do 1000x750, stejně se vytvoří verze NÁHLED a tvá verze je vidět až po rozkliknutí. Pokud chceš, aby se obrázek co vytvoříš zobrazil přímo a bez úprav, musíš se s ním vejít do pixelové velikosti 1000x750.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 5. 2020 v 16:12, martar napsal:

Má otázka tedy zní - zůstane to takhle? Nebo ty větší fotky samy časem "doběhnou"? Nebo to bude vyžadovat manuální přenastavení? Nebo jsem debil, velké fotky tam dávno jsou a mam si vymazat cache? :)

Ahoj @martare,

Background procesy včera doběhly - došlo k přeuspořádání příspěvků a fotek. Tvůj případ jsem sledoval, a problém přetrval:

Problém: před přechodem nahraná fotka, která se vešla do velikosti 1000x750 (viz logiku výše) se stejně zobrazuje skrze proklik (tedy zprzněný náhled)

Podle dat vytvoření souborů fórum vytvořilo náhledy těm fotkám už v době vytvoření těch příspěvků. Je možné, že proces upgrade fóra si prostě všiml: Ha, fotka má náhled => zobrazím ji přes proklik, místo toho aby si ověřil, zda se náhodou originál fotky nevejde do NÁHLED velikosti. Náhled u tvých příspěvků mohl vzniknout například přenastavením konfigurace fóra někdy v minulosti.

Řešení: napíšu script, který:

  • najde tvoje příspěvky a související přílohy-obrázky
    • zkontroluje že se příloha vejde do pixelové velikosti NÁHLED
    • vymaže příslušný náhled, a to z databázového záznamu i z disku
    • upraví příspěvek, aby v něm přestal být rozklik přes náhled

Měl bych ten script být schopný do týdne zvládnout. Hledací část už mám, ale musím postupovat obezřetně ohledně smazání toho rozkliku - budu tam pracovat přímo s obsahem toho příspěvku, a tam může být leccos, takže musím pořádně otestovat, že to nebude dělat něco co nemá.

Otázka do pléna: ve chvíli kdy tento script budu mít, bylo by možné jej pustit globálně - tedy u všech fotek kde se originály vejdou do velikosti NÁHLED. Je ale dost dobře možné, že v některých vláknech je současné chování (s náhledem) vítanější než zobrazovat tam obrovskou fotku. Možná bych to tedy nechal na to, že mi napíšete, že o tuhle změnu máte zájem jako "autor" nebo v konkrétním vlákně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, nickolas napsal:

U me tapa zdechly

Co se výkonnosti fóra týče:

  • Během dnešního odpoledne budeme upgradovat Apache na verzi 2.4, která by měla efektivněji pracovat s paralelními požadavky. Neočekávám od toho nějakou převratnou změnu, ale mohla by se o něco málo zrychlit odezva (když čekáte na nahrání stránky).
  • Identifikoval jsem problém, který server znatelně zpomaluje: příliš dlouhá vlákna ("Co máte právě na ruce" a další). Máme s moderátory v plánu taková vlákna přerušit a znovu otevřít, předpokládám že to během týdne uděláme. Problém je (zjednodušeně), že se při každém zobrazení stránky musí projít všechny příspěvky, což je při počtu dvěstě tisíc docela zátěž. Taková vlákna pak mají velký problém při běžném procházení i v tapatalku.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...