Přejít na obsah

*** UPGRADE FÓRA ***


Doporučené příspěvky

Návštěvník Ondra

Skromny dotaz: Jak pravidelne se mazou neaktualni inzeraty v prodejni sekci? Je jich tam dost uzamcenych, a kdyz si toho clovek nevsimne, tak otevira neaktualni inzeraty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

Taková drobnost ke smajlíkům: Proč mají v "nových" sekcích všichni vidláci, fízli, akademici a další profese hnědé květáky?
Jako Bělocha mě tenhle blackwashing hrubě uráží a žádám tímto nápravu ve formě návratu k reálné přírodní simpsonovské žluté! :speak_cool:

image.png.0b51f583a65a22b6713045ebda2cbdb2.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Technická otázka: Proč mi po přihlášení javascript na fóru stále přehrává "prázdný" zvuk (Safari/Chrome - prostě je trvale aktivní audio, ale nic se fyzicky nepřehrává)? :taz:

Je mi jasné že nejde o záměr ale spíš o nějaký trapný bug IPB, který někomu zbytečně žere baterku (vzhledem k tomu že mám externí zvukovku na které aktivitu vidím tak každopádně) - ale než se v tom začnu pitvat a hledat co dalšího si zase opatchovat, doporučoval bych adminovi mrknout na notifikace kalendáře a zpráv, jestli tam nemá něco aktivované (a nebo naopak neplatnou cestu k audiu), mám dojem že na fóru IPB už se to někdy vloni řešilo.

Odhlášením (tj. fórum provozované jako návštěvník) nebo deaktivací JS v prohlížeči se audio vypne, na jiných webech problém není, s adblockerem ani jinými extenzemi (které umím vypnout) to evidentně nesouvisí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak si odpovím sám co je blbě: Koukám že záser je skutečně v "notifikacích", kde se javascript u všech přihlášených uživatelů snaží cyklicky nahrávat a aktivovat zvuk "notification.mp3", prý aby si objekt "Howler" ověřil jestli systém podporuje zvukové notifikace, ať už chtějí a nebo ne - takže stránka s půlsekundovým zpožděním někam sahá, snaží se něco stahovat a pouštět. Výsledek je zbytečná zátěž pro server i pro uživatele, tj. neustálá síťová komunikace, ztlumený ale trvale aktivní MIDI proces a u někoho i USB => nabořený power management a možnost náhodných potíží s uspáváním. A i přes loňské sliby Invision (beztak tam už nikdo dávno neví k čemu ty desetitisíce řádek sraček v jQuery vlastně potřebují) to evidentně dodnes není vyřešeno  :grrr:

https://forum.chronomag.cz/uploads/javascript_global/root_framework.js.9eaaf13ea5ce03f6f3cceb16c360a7c7.js na řádce 12214 (z cca 15 tisíc v jednom z mnoha "frameworkových" javascriptů) :

sound = new Howl({
                        src: ips.getSetting('baseURL') + 'applications/core/interface/sounds/notification.mp3',
                        preload: false
                    });

...zbytek už si dohledejte.

Upřímně, než plýtvat výkonem a baterkou na takhle zbytečné "nic", to bych fakt Bertovi radši těžil Bitcoiny :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 10. 2020 v 10:26, krtenek napsal:

Na tohle sem se tu ptal před několika měsíci. Můžu s tim jako uživatel u sebe něco udělat?

V téhle chvíli asi jenom přidat do uživatelských filtrů adblock/ublock

||forum.chronomag.cz/*howler.core.min.js

...těžko říct co všecko se tím rozdrbe, ale aspoň už se to nepokouší imrvére přehrávat nějaký zvuk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ad Bert Asi jsem kikot..... 

mám tu zaprvé jen 3 tečky .... A v tom možnost nevidím ....

Nebo jsem dobře .... A pošlu ti link s prosbou o výmaz .... Sorry jestli se ptám jak debil .... 

Ad Geometr Ano, toť je ten problém ... nechtělo se mi to načíst , tak jsem aktualizoval stránku . A ejhle 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...