Přejít na obsah

PaCh & právník - prosím o radu, spěchá


Doporučené příspěvky

před 17 minutami, straspol napsal:

No- pokud Tě ta překážka nejdřív předjede, tak o ní přece dávno víš, a tím pádem nemůže být náhlá- ne ?  Asi jako když tu srnu vidíš, jak běží po louce přímo k silnici- to dá rozum, že by mohla chtít přeběhnout... když Tě auto předjíždí, tak má asi v úmyslu se před Tebe zařadit, ne...? Jen to zrcátko- a asi teda bok- mi v tom falíruje, asi došlo ke kolizi přímo ještě při předjíždění? 

Napriklad, ridic NA o hmotnosti 40 tun pojede z kopce rychlosti 90kmph, 50m pred nej se zaradi OA, zadupne brzdy s pravym blinkrem a bude dobrzdovat do odbocovaciho pruhu, tak sice OA dokoncil predjizdejici manevr 50m pred NA, ale stejne ridici NA zpusobi prekazku nahlou, prakticky jako by ho vybrzdil, byt neumyslne jelikoz to ridici OA proste nedoslo. I kdyz o nem ridic NA vi, nenapadne ho ze ma brzdit jeste kdyz ho nejake OA predjizdi, jelikoz se ten manevr neda moc predvidat. Prakticky je to stejny jako s tim vybrzdenim. No a pak se to strasne blbe doklada, jestli to uz byla prekazka nahla ci ne. Jde o to ze ridic jel tak, aby dokazal na dohlednou vzdalenost zastavit (v pripade prekazky nenahle) a prekazka nahla se mu vyskytne prave v te vzdalenosti na kterou je schopny dobrzdit a s tim bohuzel uz nic moc neudela.

Jinak prekazka nenahla, napr. v noci pokud pojedu s potkavacimi svetly a potkam cerny sutr uprostred silnice, s nejvetsi pravdepodobnosti ho trefim a kuncak mi to pak osoli, protoze jsem jel moc rychle a porusil jsem zakon (mimochodem rychlost v noci pri potkavackach je asi 60kmph abych dokazal ubrzdit a to v pripade, ze prekazku snadno rozlisim (napr. bezdomovce pod cernym pytlem uprostred silnice si nejspise i tak vsimnu az bude pod mym autem, coz je moje nocni mura).

U tohoto cyklisty fakt nevim, je mozne ze mu to ta zenska z jakehokoliv duvodu zadupla a on se pak snazil o uhybny manevr vpravo, to fakt nevim. Ale v tomto pripade by se taky jednalo o prekazku nahlou, ciste teoreticky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 60
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mnojo, cyklisti patří na cyklostezky a nemají se motat v provozu. Ani v tom lese na turistických trasách nemají co dělat. Kupodivu ani nemají co dělat na chodnících, v protisměru když se jim to hodí, ani nemají žádný nárok se na světlech motat mezi autama přes tři pruhy, dokonce ani nesmí ekologicky závodit po pěších zónách, ani by neměli jezdit nalití a bez povinné výbavy... je to tak jeden normální cyklista na sto cyklošmejdů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

46 minutes ago, pebe said:

Ty ale nejsou všude. Prakticky cyklostezka není nikde. Všude jen pro chodce a cyklisty. A ve většině případů ani není rozdělená.

 

photo-pg-2830--600.jpg

:D holt všude nedojedeš na kole. Navíc ta značka je jasná, na kole nikdo nejede, pan vede holčičku / nebo kolo (c10a). Podle c09a může vést v jedné ruce holčičku a v druhé kolo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A uplne ze vseho nejhorsi jsou trpaslici. Ty potvory vam vlezou vsude... :D

Ja se snazil celou dobu rict ze pochybili vsichni, pani, pebe i PCR proto mena nikdo nic jiste, ale pak jste se zas pustili do me... 

Taky jezdim na kole a autem. Chce to jen trochu ohleduplnosti u vsech. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, azeppelin napsal:

:D holt všude nedojedeš na kole. Navíc ta značka je jasná, na kole nikdo nejede, pan vede holčičku / nebo kolo (c10a). Podle c09a může vést v jedné ruce holčičku a v druhé kolo.

To je právě ten omyl, na kole dojedeš i tam kam autem ne ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, pebe said:

To je právě ten omyl, na kole dojedeš i tam kam autem ne ;)

Nemohu potvrdit. Kam vede silnice, dojedu autem líp, pohodlně, nejsem na umření ani po několika hodinách jízdy a nesmrdím jak kdybych se týden nemyl. Kam nevede silnice, se dostat netoužím- rozhodně ne tak daleko, abych to pěšky pohodlně neušel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abychom se chápali dobře, já za kola nebojuju, autem najezdím víc než na kole. 
Jen že na tom kole se dá dojet i tam, kde už auto neprojede.

Spíš mi vadí ty hloupé řeči že cyklisté na silnice nepatří. Patří. Jako koně, traktory, kombajny, chodci a další.

Tak prostě buďme ohleduplní, když se navzájem potkáme, počkejme s objížděním až bude volno v protisměru a dejme si odstup. Vždyť jde ve většině případů o pár vteřin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, pebe napsal:

Tak prostě buďme ohleduplní, když se navzájem potkáme, počkejme s objížděním až bude volno v protisměru a dejme si odstup. Vždyť jde ve většině případů o pár vteřin.

Jo, tak bych prosil dementní drtikulky, aby se na semaforu necpali (zleva i zprava) před deset aut, pokud vidí, že za semaforem je kopec jako prase, zůžená vozovka, a oni budou autům bránit v jízdě nikoli pár sekund, ale mnohem, mnohem déle.

 

Je, Pebe, ve svém příspěvku píšeš vteřin. Vteřina je úhlová jednotka, nikoli jednotka času ... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, pebe napsal:

Abychom se chápali dobře, já za kola nebojuju, autem najezdím víc než na kole. 
Jen že na tom kole se dá dojet i tam, kde už auto neprojede.

Spíš mi vadí ty hloupé řeči že cyklisté na silnice nepatří. Patří. Jako koně, traktory, kombajny, chodci a další.

Tak prostě buďme ohleduplní, když se navzájem potkáme, počkejme s objížděním až bude volno v protisměru a dejme si odstup. Vždyť jde ve většině případů o pár vteřin.

Ono moc lidí, který najezděj víc na kole než autem nebude :D

Ale teda jede se tady hroznej hejt na cyklisty. Nechápu co bych měl dělat na silničce na cyklostezce... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bude nějaká místní specialita ;)
Jinak se cpát na semaforech a v zácpách smí, zprava, pokud je místo. Pokud není, normální člověk počká. Já teda čekám. Stejně tak když jedu z práce přes most přes řeku, je zůžený a řízený semafory. Čekám na konec aut a vyrazím za nima. Akorát to znamená, že v půlce mostu potkám auta v protisměru. A když jsem teda ohleduplně čekal na konec aut z mého směru, ti v protisměru tak ohleduplní nejsou a něž že by se vyhnuli tak tě raději přišpendlí k zábradlí.
Přitom jde o prt.

Vteřina/sekunda, budu tedy používat šedesátina minuty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, hrusa312 napsal:

Ono moc lidí, který najezděj víc na kole než autem nebude :D

Ale teda jede se tady hroznej hejt na cyklisty. Nechápu co bych měl dělat na silničce na cyklostezce... 

není to tak dávno, kdy jsem do práce jezdil vlakem a na kole najel násobně víc než v autě
já jedu pomalu, zvonim zvonkem a kličkuju, těšim se na silnic mezi plechovkáře :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, pebe napsal:

není to tak dávno, kdy jsem do práce jezdil vlakem a na kole najel násobně víc než v autě
já jedu pomalu, zvonim zvonkem a kličkuju, těšim se na silnic mezi plechovkáře :D

Já se na ně usmívám, to je podle mě taky fest sere :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se na cyklisty taky usmívám. Vždycky je mi jich v těch provozech líto- já mám kabinový filtr a stejně v těch frontách cítím, že spousta aut má vybourané části výfukového potrubí. Dýchat tu čistou rakovinu z plných namáhaných plic, to už chce fakt železné přesvědčení. Zvlášť, když se na zelenou ty motory trochu protůrujou, říkám si vždycky, že to těm chlapům za to stojí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...