Přejít na obsah

PaCh & právník - prosím o radu, spěchá


Doporučené příspěvky

Já měl na kole najeto víc než v autě do svých 24 let. Pak jsem nafasoval služební octávku fdechtu... K cyklistům jsem za volantem ohleduplný, ale když na silnici téměř bez krajnice potkám borce jedno jestli na skládačce nebo na silničce, když široká a přehledná stezka pro cyklisty a chodce je souběžně 10 metrů bokem, stejně si o tom frajerovi myslím nepěkné věci.

Upraveno uživatelem Filip.J
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 60
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 27 minutami, Filip.J napsal:

Já měl na kole najeto víc než v autě do svých 24 let. Pak jsem nafasoval služební octávku fdechtu... K cyklistům jsem za volantem ohleduplný, ale když na silnici téměř bez krajnice potkám borce jedno jestli na skládačce nebo na silničce, když široká a přehledná stezka pro cyklisty a chodce je souběžně 10 metrů bokem, stejně si o tom frajerovi myslím nepěkné věci.

Ja uz jsem ochotnej tolerovat tu silnicku, je fakt ze on kdyz se rozjede a na ty cyklostezce kombinovany se stezkou pro chodce behaj deti, je to mensi zlo na ty silnici. Na skladacce by me teda sral vic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na řidičák jsem si vydělal o rok dřív, před tím jsem ho nepotřeboval. Rodiče mě nechali vystudovat, pak jsem z baráku odcházel s dluhem, sbalil jsem se do batohu. Btw. už v 16 letech jsem jim půjčoval peníze vydělané na brigádě na nový nábytek pro sebe a bráchu do pokoje, nikdy mi to nevrátili. To jen tak, aby ses měl čemu smát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Filip.J napsal:

To jen tak, aby ses měl čemu smát.

Nemyslel jsem to zrovna tak, urcite to nebylo mireny konkretne proti Tobe, pokud se to nejak dotklo tak se velice omlouvam. :cheers:

edit:// vzpominam si ze si tu neco takoveho kdysi psal, ale ma pamet je bohuzel kratka

Upraveno uživatelem zceyee
.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, zceyee napsal:

Ja uz jsem ochotnej tolerovat tu silnicku, je fakt ze on kdyz se rozjede a na ty cyklostezce kombinovany se stezkou pro chodce behaj deti, je to mensi zlo na ty silnici. Na skladacce by me teda sral vic.

No já mám právě silničku a jsou silnice, kde je souběžná cyklostezka a vzhledem k množství osob na ní (většinou ne na kolech) se po ní jet nedá... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, straspol napsal:

Já se na cyklisty taky usmívám. Vždycky je mi jich v těch provozech líto- já mám kabinový filtr a stejně v těch frontách cítím, že spousta aut má vybourané části výfukového potrubí. Dýchat tu čistou rakovinu z plných namáhaných plic, to už chce fakt železné přesvědčení. Zvlášť, když se na zelenou ty motory trochu protůrujou, říkám si vždycky, že to těm chlapům za to stojí...

Jasně no, já se cestou nejmenšího odporu snažim dostat na silnice, kde projede auto jednou za uherák, ale hold se na ně musíš dostat nejdřív. Nicméně i tak se mi na prázdný silnici, kdy jedu metr od krajnice, protože ta je fest rozdrbaná a je to tak tam rozmašírovat ráfek stane, že mě předjede kokot ve stavu, že jsme na silnici jenom my dva, on při předjíždění má dostatek místa ode mě i od druhý krajnice a musí si zatroubit, že nejedu uplně na kraji... Na to zasílám právě ten úsměv a většinou prostředníček :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle tvrzení, že došlo ke škodě, je jasný že je to dopravní nehoda viz. § 47 odst. 1 zák. č. 361/2000 Sb. Trvat na dopravní policii nemusíš, stačí že to řeší klasické obvodní oddělení v Praze místní oddělení. Kdysi bejvalo, nevim jak je to teď, že dopravní nehody s malou škodou řešilo v Praze místní oddělení aby toho dopravní neměla moc. Dopravní policie by to určitě řešila kdyby došlo ke zraní. To že nevyužiješ stezku pro cyklisty, kterou máš povinnost využít je sice přestupek, ale není to důvod být automatickým viníkem dopravní nehody. Laicky řečeno, to že je cyklista mimo stezku, která je vedle, není důvod ho zajet, takže jestli je vedle cyklostezka, kterou si nevyužil, nemá na rozhodnutí o viníku vliv. Tady bych viděl jako klíčové toho svědka co vypoví. Tyhle případy je těžký vždycky vod stolu rozhodnout, protože to každej vidí jinak a doví jak to bylo, že jo (nemyšleno ve zlém). Jestli tě vybrzdila tak je to její porušení § 18 odst. 2 písm a) zák. č. 361/2000 Sb.  a je to v tvůj prospěch. Hodně bude záležet na výpovědích, svědkovi, ale i stopách na vozidle/kole. Jak bylo řečeno, kdyby si se do toho chtěl pustit, určitě bych využil služby (konzultaci) právníků, kteří se specializují na dopravní nehody, protože je to samostatná specializace.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná by bylo příště opravdu jednodušší jezdit po cyklostezce.

Z poloviny Prahy se udělá cyklostezka a tady je výsledek:

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/cyklista-jezdil-s-vlajicim-ditetem-na-zadech-po-chodnicich-v-centru-prahy-40322154

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zdravím všechny,

 

chtěl bych se rychle zeptat na váš názor - jel jsem na elektrickém skateboardu v centru města před obchodním centrem. U centra je chodník, za ním silnice. Na silnici není jediné auto, proto cca v půlce najedu z chodníku na silnici. Ujedu cca 50 metrů a troubí na mě auto (držím se v pravo u krajnice, jedu max 10-15kmh), široko daleko není žádné jiné auto. Odmávám ho levou rukou a jedu si dál. Ve chvíli kdy je na mé úrovni, tak do mě záměrně najíždí a zablokuje mi cestu, narážím do jeho pravého blatníku a jdu na silnici. Hned jak se zvedám, tak na něj volám, že jdu volat polici. Na to hned začne ujíždět, ale stihl jsem vyfotit jeho SPZ. Celé se to odehrálo na max. 100 metrech, za dalších 10 metrů bych odbočil ze silnice pryč na stezku.

Volal jsem policajty, popovídali jsem si, ale museli by to řešit jako nehodu se vším co k tomu patří. Zatím jsem to tedy oficiálně nehlásil, ale řekli mi že kdyžtak můžu zavolat zpět. Kromě odřené ruky, lokte a kolene mi nic není (nosit helmu se vyplatí), škoda taky žádná (když nepočítám roztržený kalhoty), proklínám se, že jsem zrovna neměl GoPro.

Jaký je to na váš názor? Kdyby jsme se tam nějak nevešli, nebo to prostě byla běžná nehoda, neřeknu ani slovo, ale tenhle borec mě úmyslně sundal a chtěl bych, aby si uvědomil, že so chová jako po****** č****. Nadruhou stranu jsem jel na elektrickém vozítku se kterým české zákony vůbec neuvažují a jel jsem na silnici.

Upraveno uživatelem dtx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Buďto patříš na chodník, nebo na silnici .... Rozmysli si kam.

Patříš li na chodník, proč jsi sjížděl na silnici? Pokud by chodník nebyl, a Ty patřil na chodník, měl jsi jet při levém okraji, nikoli okraji pravém.

Patříš li na silnici, proč jsi před tím jel po chodníku, a potom jsi chtěl na cyklostezku? V případě, že jsi nebyl stojící překážka, proč jsi mu signalizoval (cosi levou rukou) jako, že Tě má předjet?

Samozřejmě, že Tě neměl sejmout, ale právě díky takovým přeskakovačům silnice/chodník/stezka je spousta starostí. Jestli Tě sundal schválně (to tvrdíš Ty), je to debil, ale Ty ho IMHO zdatně následuješ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdím na tom už několik let a doteď mi nikdo neřekl kam s tím patřím. Jednou mi měšťáci řekli, že mám jet po chodníku a podruhý, že mám z chodníku sjet na silnici, ale obvykle se spíš ptají co to je a chtějí si to vyzkoušet. Já věřím ve zdravý rozum a že většina lidí je normální a normálně spolu vyjdou. Mám na tom najeto několik tisíc km a neměl jsem žádný problém, jediný konflikt až doteď. Kdyby to nebylo v této době, kdy je naprosto prázdno, tak bych po té silnici nejel, protože tam bývá slušný provoz a jel bych pomalinku po tom chodníku plným lidí až ke sjezdu na stezku. Když jsem na tu silnici najížděl, tak ten borec tam ještě nebyl - vyjel ze zatáčky chvíli potom. Kdybych měl záznam z GoPro, tak bych neváhal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný. Chtěl jsi slyšet názor. Mimochodem, vzhledem k principům definice chodce, potažmo zařízení (a jeho rychlosti), se kterým se lze pohybovat po chodníku, se domnívám, že elektrický skateboard, ev. elektrický longboard, patří na silnici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím s oběma, podle mě taky skateboard patří dle zákona na chodník, ale vzhledem k výkonu a rychlosti toho skateboardu by to měla být spíš silnice. Legislativně je to ale šedá zóna, když ani měšťáci neví kam. Zajímalo by mě, kdybych to nahlásil jako dopravní nehodu, jak by to dopraváci rozsekli.

Upraveno uživatelem dtx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tomto směru zákon neřeší rychlost, ale pohon, tedy dělí to , co má kola na vozidla motorová a nemotorová a potom, v podstatě, na sportovní vybavení, kterým je, podle mne, i skateboard, tedy ten, co na něm jede je brán jako chodec a patří na chodník, ale, pokud je na něm motor (vlastní pohonná jednotka), tak je to již motorové vozidlo a patří na silnici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...