Přejít na obsah

Tématické týdny vašich digitálních zápěstí


jendazhor

Doporučené příspěvky

Aby se vaše číslíčkové skvosty provětraly a zároveň, abychom si udělali trochu přehled o tom, jaké diginy kdo opečovává nebo schraňuje, napadlo mě, založit tohle týdně tématicky aktualizované vlákno.

Každý týden v pondělí bych vykopnul nějaké téma a můžete se chlubit.
Témata by byla celkem volná – třeba potápky, hudební, soláry, senzorovky, kalkulajdy, herní, astronomické, obři, liliputi, extra funkce, rarity, nejstarší veteráni, průkopníci, a další oblasti ze světa digošek. Ono se toho najde spousta. Uvidíme. Digitální hodinky jsou reprezentativní koncentrát technických a jiných tužeb bláznů (jako my) za několik desetiletí. A proto jsou digitálky nej a proto je z čeho vybírat!

Jediná podmínka by byla, aby byly digošky (nebo ana-digi) foceny na ruce (pokud to bude možné), ideálně s aktuálním datumem.
Děláme to přece hlavně pro ně, aby alespoň na chvíli opustily potemnělé poličky, přihrádky, vitríny a šuplíky. A zase se dostaly na výsluní. Čím budou starší, tím lépe, ale jejich věk není limitující.

Když to půjde, mohla by to být pěkná přehlídka a navíc s porovnáním v daných kategoriích.
Když ne, vlákno zapadne v čase, jako zapadly mnohé digošky.

Připojíte se a necháte svoje digitálky zase nadechnout a užít si světa?

Pro tento týden, byť trochu opožděně nejen z důvodu upgradu fóra (díky všem, co se o něj starají), bych navrhoval:

Týdenní digi téma č. 1: PLACÁKY (do 26. 4. 2020)

Prostě placky, plocháče, lightky – digitálky (nebo ana-digi), které nepodlehly trendu zvětšování a nafukování. Nebo jsou jednoduše z doby, kdy nebylo v módě nosit na ruce něco velikosti popelníku.
Čím lehčí nebo tenčí, tím lépe. Kdo chce trumfovat, může přidat i změřenou tloušťku těla hodinek, nebo i jejich hmotnost. Krátký popisek modelu potěší.

---

Pro začátek vybírám ze svých fondů lidovky, co se dobře nosí a bouli na rukávu rozhodně nedělaly – Seiko A257-5010 z roku 1980.
S pěkným dvouřádkovým zobrazením stopek, kde je současně vidět mezičas i aktuální měřený čas. Tloušťka celonerezového těla příjemných cca 8,5 mm.

 

Seiko-A257-5010-lw.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 708
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nejplacatější digi co mám jsou Swatch Skin Beat. Na tloušťku mají jen nepatrně víc než má pásek k Géčkům. Takže asi cca 2 mm. Funkce: kromě hodin a minut umí už jen internetový čas měřěný v "beatech". Beatů je všude na světě ve stejný čas stejně. Je jich tisíc každý den. Nula je v 0:00 podle GMT. Takže když se dohodnete s kolegy v Riu a Moskvě, že se sejdete na skype v 380@ tak se ozou současně.

20150603_163142.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, tak těmhle se v minimální tlušťce možná bude těžko konkurovat. I když jsou i tenčí kousky s mechanického světa. Uvidíme.

Čas v beatech od Swatch byl dobrý nápad, který se bohužel neujal. Klidně si mohl žít svým jednotným životem vedle všech těch lokálních časových pásem, ale lidi do toho prostě nešli. Teda nevím, jak moc si tenhle "časoměrný standard" Swatch chránil, jestli třeba nebyl problém i v tom.
Proč je to škoda, vědí třeba všichni ti, co nakupují na internetových aukcích ve výrazně odlišných časových pásmech...

Díky za příspěvek do nového vlákna. Máme tu tudíž prvního vyzyvatele na souboj o nejtenčí digitálky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych sem mohl přidat svoje nejtenčí s kalkulačkou. Nedávno jsem je dával do vlákna tady.

Jsou to Nelsonic a mají jen 4 mm. Na ruku je ale nedám, protože jsou ještě zalisované v obalu. Takže i baterii do nich měnit by byl problém.

Jedině mě napadá, že bych vedle nic vyfotil jiné, aby bylo jasné, že jsem to fotil teď. ;)

 

Nelsonic1.jpg

Nelsonic3.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, už jsem je viděl v tvém starším příspěvku. Podle mě je to moc zajímavý, nebál bych se říci raritní,  kousek. A do tohohle tématu se hodí skvěle.
Z obalu bych je nevyndával, to by ztrácely hodnotu. Leda bych se bál, že do nich vyteče baterie, pokud tam od výrobce byla vložena.

Až teď jsem zjistil, že Nelsonic vyráběl pro Nintendo jejich herní diginy Game Watch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jejich tloušťku jsem neměřil, ale jsou opravdu výrazně tenší iproti běžné produkci. Kvalitou jsou někde na úrovni Kesselek To platí zejména o velice nekvalitním provedení tlačítek, kdy jejich stisk je hodně nejistý. Tlačítka se dost viklají. Konstrukce ovlivnila i použitou baterii. Dává se tam AG8. Ta je trochu větší, ale tenší. Navzdory svému názvu tyto hodinky ale budíček nemají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 4. 2020 v 15:19, jendazhor napsal:

Jo, tak těmhle se v minimální tlušťce možná bude těžko konkurovat. I když jsou i tenčí kousky s mechanického světa.

Nejtenčí hodinky o kterých vím jsou analogové quartz prodávající se kdysi pod několika značkami. Longines, Concord, Lheure a možná pár dalších.

509858459_concorddelirium.thumb.jpg.05679c3a49e06c0658bfda5e796c5dfa.jpg

679685045_concorddeliriumb.thumb.jpg.99602def549a96bf58181ab86e64211a.jpgDSC08750.thumb.jpg.57920d33715e494ea5d1a1a3ee8ac132.jpgLheure.thumb.jpg.60a70a71bbc9c8fa7f605d86b19673c6.jpg 1471976808.jpg.7b99e5ed5260375dcfc03e37526ce1b2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 4. 2020 v 15:22, siwi napsal:

Nejtenčí hodinka v mé sbírce je bezesporu tato:...

U mne to budou pravdepodobne tyto (cca 5,1mm)Sanyo...

Myslel jsem, ze to budou Casio SA-73 nebo Seiko rady F, ale po mereni kupodivu ne.

 

Na ruce...

Datum...

Zmereno...

ruk.jpg

dat.jpg

mm.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, akai napsal:

U mne to budou pravdepodobne tyto (cca 5,1mm)Sanyo...

Myslel jsem, ze to budou Casio SA-73 nebo Seiko rady F, ale po mereni kupodivu ne.

 

Na ruce...

Datum...

Zmereno...

ruk.jpg

dat.jpg

mm.jpg

Tak toto vyzerá úžasne, som to v živote nevidel :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

>t2 Ano, ty jsem měl na mysli. Ta reklama s kótou uvízne v hlavě.

>Akai Změřeno opravdu profesionálně. Hmm, mikrometr, pěkně. A Sanyo zajímavé.

Ono to člověka překvapí, když začne exaktně zkoumat svoje modely, kdo je nejtenčí, nejlehčí... A asi se nabízí, jaké bude téma na další týden...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, akai napsal:

Myslel jsem, ze to budou Casio SA-73 nebo Seiko rady F, ale po mereni kupodivu ne.

Jestli chceš, klidně je sem oboje taky přilož, osobně si rád rozšířím obzory. Ani ostatní asi nebudou proti.
Co jsem se narychlo díval (zas takový přehled v Seikách a obzvlášť starších nemám), Seika Fkové řady jsou taky elegáni. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...ok neni problem, trochu s prodlevou ...

Zacnu odzadu: F051 + F039 vic asi nemam -mnel sem nejak v povedomi, ze sou tenke -nejsou(tehdy asi jo).

Pricemz ty s jednoduchsim displejem zobrazuji po zvoleni trvale i datum viz.

Serazeno od nejtencnich, kdy bezkonkurencne nej jsou armitron 4,6mm, bohuzel vicemene vrak -snad nekdy...

Kupodivu pred Casio 6,1mm jsou i Meister Anker 5,75mm o nich zde... 2042619476_timedate.thumb.jpg.30a7e37147d94d9c905de5f3c38ef0e5.jpg

 

Taky by mne zajimaly ktere dalsi klasicke v kovu a bocnimi tlacitky byly pod rekneme 5mm...

4,6 arm 6,1 cas.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc pěkně a důsledně jsi to pojal.
I ty Casia s tloušťkou 6,1 mm jsou dost placky. MeisterAnker pod 6 mm slušný. Armitron s téměř 4,5 mm – to už je blízko Edoxům od Gombo.

t2 psal, že jeho Swatch Skin Beat mají cca 2 mm. Ovšem někde o téhle řadě i v digi verzi nyní udávají tloušťku 3,9 mm.
Takže by se to muselo ještě prověřit u t2 asi šuplerou.

Nelsonic u svých kalkulačkových udává taky 4 mm.

Vypadá to, že na nějaké technologické limity a nositelnost se výrobci v běžné produkci dostávali někde od 4 až 5 mm výše.
Nedalo mi to, a ještě jsem se šuplerou proběhl své zásoby, ale nedostal jsem se pod 8 mm. Ovšem je pravda, že většina mých kousků má odolnost min 10 ATM, takže jsou spíš robustnější. 
Každopádně jsem si trochu udělal představu o tom, jaké tloušťky hodinek tu mám a jak jsou na tom ostatní. A to tu jde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...