Přejít na obsah

Tématické týdny vašich digitálních zápěstí


jendazhor

Doporučené příspěvky

před 39 minutami, jendazhor napsal:

Zajímavé. Osobně přímo tenhle model vidím prvně.
I když bych řekl, že vnitřní modul 2413 je minimálně příbuzný s některým modelem z řady PRT nebo obecně ze starších G-shocků. Všechny části displeje už jsem někde viděl.

Je to funkčně stejný s modulem 1161 z Géček  DW 6500.

Mám je (DW 6500), ale s modulem 1160 ty jsou úplně stejný jen bez hloubkoměru. 

Nechci rejpat, ale teploměr to vážně nemá.

Casio mělo hloubkoměrů v plastu a s WR 100M několik. Třeba: SNK 100, BM 100WJ, BM 500 WJ a taky anadigi: ARW 320 AT, AW 330 AT, AW 340 DP.

Nebo anadigi v kovu: AW 514 a AW711 GL z prestižní řady Oceanus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 708
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pěkně to tu rozjíždíte, pánové! Jen tak dál.

>T2... hezky, téměř encyklopedicky. Hned se na ty modely musím podívat. 

>Casiotron... Jakože modul z BM-500 v těle DEP-600? No, buď si z nás někdo dělá legrandu, nebo je to asi fakt unikát. Na druhou stranu, Casio běžně dávalo stejný modul do modelu za 15 tisíc Jenů i modelu za 60 tisíc.  Každopádně vypadají mastňácky. A jaké že tedy měly tyhle typové označení?

>T2, >Casiotron... Už to mám, vy máte stroj času a proto ty vaše desítky let staré modely vypadají, že zrovna vyjely z fabriky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tamty nemám, mám jenom tu jednu fotku, tak se chlubím cizím peřím.... Ale nedalo mi to, když sem patří a tu fotku mám asi 17 let. Takže ani nevím, co je to za typ. Podle popisů na pouzdru to vypadá jako složenina, modul 943 by to měl jinak, ale že by to tam takhle pěkně pasovalo, to se mi nechce věřit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, pavel1980 napsal:

t2: máš pravdu, ty MRT-200 opravdu nemají teploměr, jak jsou bez baterky, tak jsem si to spletl a myslel jsem, že tam je. Takže mají i jen jeden (tlakoměrný, na baro/hloubku) senzor a ne dva. Je to už dlouho, co jsem je měl na ruce.

Ale jsou pěkný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, casiotron napsal:

No tamty nemám, mám jenom tu jednu fotku, tak se chlubím cizím peřím.... Ale nedalo mi to, když sem patří a tu fotku mám asi 17 let. Takže ani nevím, co je to za typ. Podle popisů na pouzdru to vypadá jako složenina, modul 943 by to měl jinak, ale že by to tam takhle pěkně pasovalo, to se mi nechce věřit.

Podle mě složenina, protože typ BM 500 nemá teploměr. Ale výsledek je designově naprosto SUPER! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tyhle mořský živočichy jsem měl v zadání téma týdne na mysli.
Samozřejmě by někdo mohl namítnout, že s voděodolností do 5 ATM/50 m to nejsou ryzí potápky, ale já myslím, že plavání a nějaké to šnorchlování by daly v poho, takže proč ne. A ty s 10 ATM úplně regulerně. Ony ty starší Casia (5, 10 ATM), oproti novějším modelů (20 ATM) často měly těsnění na podobné úrovni.
Nebo ať doplní znalci, jak to bylo a je.

Spíš by bylo zajímavé zjistit, jestli se nějak výrazně konstrukčně a těsněním liší běžná Casia s odolností 20 ATM/200 m a ty z řady Frogman, které mají sice taky 20 ATM/200 m, ale k tomu ještě ISO certifikaci.

---
Když to sem tak pěkně valíte s Casiama, přidám ještě jedny svoje potápky ze stáje Seika. Model S800 z roku 1993. Už jsem je někam na fórum kdysi dával.
Hloubkoměr sice nemají, ale měří časy ponorů a vypočítavají další potápěčské časy. A jako správné potápky mají i ukazatel stavu baterie. I když nevím, jak moc se mu dá věřit. Bohužel displej za těch skoro 30 let už dost ztmavnul a vnější segmentová stupnice už je houby vidět. Ovšem elektroluminiscenční podsvícení funguje stále dobře. Ale zase oranžády!

Seiko-S800_lo.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, jendazhor napsal:

Přesně tyhle mořský živočichy jsem měl v zadání téma týdne na mysli.
Samozřejmě by někdo mohl namítnout, že s voděodolností do 5 ATM/50 m to nejsou ryzí potápky, ale já myslím, že plavání a nějaké to šnorchlování by daly v poho, takže proč ne. A ty s 10 ATM úplně regulerně. Ony ty starší Casia (5, 10 ATM), oproti novějším modelů (20 ATM) často měly těsnění na podobné úrovni.
Nebo ať doplní znalci, jak to bylo a je.

Spíš by bylo zajímavé zjistit, jestli se nějak výrazně konstrukčně a těsněním liší běžná Casia s odolností 20 ATM/200 m a ty z řady Frogman, které mají sice taky 20 ATM/200 m, ale k tomu ještě ISO certifikaci.

---
Když to sem tak pěkně valíte s Casiama, přidám ještě jedny svoje potápky ze stáje Seika. Model S800 z roku 1993. Už jsem je někam na fórum kdysi dával.
Hloubkoměr sice nemají, ale měří časy ponorů a vypočítavají další potápěčské časy. A jako správné potápky mají i ukazatel stavu baterie. I když nevím, jak moc se mu dá věřit. Bohužel displej za těch skoro 30 let už dost ztmavnul a vnější segmentová stupnice už je houby vidět. Ovšem elektroluminiscenční podsvícení funguje stále dobře. Ale zase oranžády!

Seiko-S800_lo.jpg

Tie potápačské hodinky sú veľmi zaujímavé, hlavne grafické rozloženie ich displejov :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak aby to tu nebyl jen samý kov, tak zase trochu plastu: DW250 DG s modulem 689. Existovala i verze se stupnicí ve stopách a bez funkce REM model DW 220 DG s modulem 558. Kolem stupnice je ten žlutý proužek, jde o dutou trubičku se vzduchem. Tlak vody při ponoru stlačuje hladinu vzduchu. Podle polohy hladiny neboli přechodu vzduch / voda se odečte na stupnici hloubka. Teoreticky, ve vodě jsem s nimi nikdy nebyl. Jsou to už zasloužilé digi a na vodní hrátky beru novější kousky. Nevím jak moc dobře to je vidět, moc bych na to nesázel. Jinak modul 689 je funkčně stejný jako 549/691/901

20180428_153748.jpg.e5cbe094fe3644252bc5fc538712c3de.jpg

Upraveno uživatelem t2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dost dobrý. Tenhle model jsem někde na webu párkrát zahlédl a vždycky jsem si říkal, kde má senzor na tlak. Tak teď, díky tvému vysvětlení vím, že je to krásná kombinace digitálek s ryze analogovým, nebo spíš hydropneumatickým, měřákem. Na to určitě bude nějaký odborný termín. Odčítání aktuální hloubky pod vodou asi nebylo zrovna komfortní.
A přes jaký ventil tam ta voda do trubičky se vzduchem lezla?
Tohle tu rozhodně nesmělo chybět!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...