Přejít na obsah

Tématické týdny vašich digitálních zápěstí


jendazhor

Doporučené příspěvky

>Akai:
C050 v pěkném stavu.
Já to tušil, že se někdo s vlakonošema najde, dobrý. 
O značce ADEC jsem narychlo našel jen info, že to byla značka Citzenu na levnější modely. Tvarově i rozložením displeje to tvým vlajkovým Citizenům docela odpovídá.
Jestli jsou to přímo jachťáky, těžko říct. Ale ten druhý timer by mohl být jakože za tímto účelem.

A kdyby někoho zajímalo, co ty jachtařské vlajky znamenají, tak tady je jejich přehled.
Na hodinkách asi byly spíš jako dekorace. I když na některých možná měly souviset s příslušným časem nebo nějakou zobrazovanou časovou stupnicí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 708
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

A už zřejmě poslední jachťáky z mé kolekce – Casio MR-G 1000T Tactician s jejich módem "Yacht Race".
Hodinky zajimavé asymetrické konstrukce z titanu, ale poněkud zamotaným ovládáním a upípanými timery. Možná proto je vyráběli poměrně krátce. Navíc je jejich zvuk dost slabý, takže o tom, že by je na jachtě někdo slyšel, nemůže být řeč.

Casio-MRG-1000T-lo.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo fakt moc pekne a mne se na tech tvych MR-G libi tech sest sroubu(k videni vzdy jen ctyri).
-jeste mne napadlo, ze mohly byt na imbus, ale to by nepusobilo tak echt pracovne.

Jinak ja tedy jeste pridam neco s D rady...

D060 asi konec osmdesatek...

1.jpg.5e44183d82c6f3821d43a463316aafed.jpg2.jpg.db56bcc4192c8128e1e3c042c2ece6a9.jpg

Pak mam jeste D160, ktere mne prijdou az jako damske svymi 36,35mm oproti predchozim se svymi 39-43(bez tlacitek a zalezi kde se meri)
Asi zkusim pro porovnani je vyfotit dohromady... -at je ten nepomer videt.
Rok nevim(podle sn by mohl byt 92), a ty popisky na zavodeni maj primo uvedene...

3.jpg.0f6d09209855320929cb6df14893c3d1.jpg4.jpg.7ade440814cccf8aac9009944d1f15b2.jpg5.jpg.adccde6e71de249a48b532101e3e4b3e.jpg6.jpg.90dcce0802d8d288314bb0cdbe68d045.jpg

A cekaj na mne kvuli okolnostem v nemecku D289 tak aspon fotozweb...(designem a oznacenim tu asi zapadaj)

www.jpg.d728cc5be48fc4c8079705147aff0a5b.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, t2 napsal:

Rize virtuálně z archivu:

digitální koncept od Omegy:

A něco podobného od Heuerů:

Ty Omegy jsem nikdy neviděl. Ono jich taky bylo vyrobeno jen 12 neprodejných kusů v roce 2003. Je to vlastně model X33 bez ruček. Ovšem jako raritka je to pěkná.
Fotka je z muzea v Bienne.
Zajímavé je k nim info (i ta poznámka o Casio):

"Special “America’s Cup” X-33 made exclusively for Team New Zealand. Note the “America’s Cup” logo in the center and the lack of analog hands."

"In 2002 a special version of the X-33 designated PIC 3992.50.06 with a special version of the movement cal. 1666B with analog hands omitted was presented to the Omega-sponsored defending champion Team New Zealand for the 2003 32nd America’s Cup yachting race. This version was never sold commercially and only 12 examples were made, 10 of which were presented to the crew and 1 of which now resides in the Omega Museum. Omega was already marketing several other mechanical Seamaster America’s Cup models with yachting-specific features, but apparently the crew insisted on a digital timer for the race. Omega was rumored to have only relented after the crew otherwise would have insisted on wearing Casio G-Shocks. The team is also known to have previously used the unmodified regular production X-33 as early as 2000."
Zdroj

Hojery už jsou asi jen v počítači připravená studie, řekl bych podle toho displeje. Ale oni měli i pěkný LCD kousky, to jo.

 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, akai napsal:

Jo jo fakt moc pekne a mne se na tech tvych MR-G libi tech sest sroubu(k videni vzdy jen ctyri).
-jeste mne napadlo, ze mohly byt na imbus, ale to by nepusobilo tak echt pracovne.

Jinak ja tedy jeste pridam neco s D rady...

D060 asi konec osmdesatek...

Pak mam jeste D160, ktere mne prijdou az jako damske svymi 36,35mm oproti predchozim se svymi 39-43(bez tlacitek a zalezi kde se meri)
Asi zkusim pro porovnani je vyfotit dohromady... -at je ten nepomer videt.
Rok nevim(podle sn by mohl byt 92), a ty popisky na zavodeni maj primo uvedene...

A cekaj na mne kvuli okolnostem v nemecku D289 tak aspon fotozweb...(designem a oznacenim tu asi zapadaju

Na těch MR-G 1000T mě napadlo, jestli těch 6 netypických šroubků nemělo odkazovat na vzhled lodního kormidla. Ale byl to jen nápad...

Pěkná sada Citizenů. Mě se na téhle řadě vždycky líbila taková ta designová krabicióznost rozdělení ciferníku a displejů, jako palubka nějakého kosmoplánu ze scifi 70. let. Nebo snad palubka mluvícího auta... či auta, co cestuje časem. Víme.... Ale přitom celková přehlednost, kdy všechno bylo najednou vidět na jednom cifru. Nějak mě to vrací do dětství nebo co...

Upraveno uživatelem jendazhor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objevil sem dalsi, nevenoval jsem jim pred casem pozornost. 
Koupeny nekdy pred dvema roky ebay $15,  normalne sly, ani jsem je necistil, jen lezely.
Kdyz jsem je ted tak porovnaval s barevnymi Citizen, tak koukam, a je na nich napsano Yacht Timer.... -  [389] AD-500
Maji teda dost, ale funkcne 100% -dopral jsem jim aspon vnitrni/vnejsi ocistu + new batt. -stara 1,27V a porad jely.
Nastaveni do roku 2029...))

2.jpg.ef8cadf5354fe7bf571031f55e3d0fcd.jpg3.jpg.9432f6ba781bb3654a535ec3457791c2.jpg5.jpg.4cdeb772119fdaa7e4c0d2cd7b13889b.jpg1.jpg.e60df208e3a252d847531881ef8e2ad1.jpg4.jpg.34c4609858d41a5cce1a02953f6a0062.jpg

Pred casem travex dost preferoval do digi vlaken Citizen D060 a D288 ... -sem cekal, ze se tu objevi. Asi uz neobjevi, uz mam jasno.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to jsou jasný jachťáky. Ony byly jako nové docela leštěnky – zlatá luneta a ručky.
Dokonce o nich někdo prohlásil, že to byl první reprezentant řady Oceanus. Pravda je, že na nich měl štítek s nápisem Oceanus. Jestli byly první, nevím. Ale jako nové vypadaly dost nóbl. 
Pěkný příspěvek do jachtařského týdne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Olin.uj napsal:

K těm všem pěkným kouskům .. přidávám ještě ty svoje. Sice už tu proběhly ale jsou v trochu jiném barevném provedení. Přeji Všem pěkný, klidný víkend :-)

img_1590222079176.jpg

img_1590222162522.jpg

Veľmi pekné kúsky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Sem cekal, ze se jeste neco objevi, ja tedy uz nic dalsiho nez jeste jedny C320 nemam tak ode mne na zaver...

A Casio super excelent. Mne prijde, ze asi vsechny v kovu byly tenkrat bajecne...

 

Edit: -Nemuzu se zbavit nadbytecnych priloh
zobrazeni ok a pritom..........................Bezvu.png.75508d61ee9daa899a663313197b38d3.png

.... 2x ???

y.jpg

x.jpg

z.jpg

y.jpg

x.jpg

z.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, akai napsal:

 

Sem cekal, ze se jeste neco objevi, ja tedy uz nic dalsiho nez jeste jedny C320 nemam tak ode mne na zaver...

A Casio super excelent. Mne prijde, ze asi vsechny v kovu byly tenkrat bajecne...

 

Edit: -Nemuzu se zbavit nadbytecnych priloh
zobrazeni ok a pritom..........................Bezvu.png.75508d61ee9daa899a663313197b38d3.png

.... 2x ???

y.jpg

x.jpg

z.jpg

y.jpg

x.jpg

z.jpg

Nádherné hodinky, strašne sa mi páčia :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, akai napsal:

Sem cekal, ze se jeste neco objevi, ja tedy uz nic dalsiho nez jeste jedny C320 nemam tak ode mne na zaver...

A Casio super excelent. Mne prijde, ze asi vsechny v kovu byly tenkrat bajecne...

Edit: -Nemuzu se zbavit nadbytecnych priloh
zobrazeni ok a pritom.............................. 2x ???

Tenhle a podobné vzhledy cifrů držel Citizen dlouho. A vlastně ještě pořád drží. Holt jsou dost nadčasové a praktické. I když trochu divoké.

S tím zdvojením přiložených fotek nevím. Kdyby se ti zdvojovaly příspěvky, mohlo by to být reloadem stránky po vložení příspěvku, ale tohle netuším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zase pěkná sestava. Upřímně jsem ani nedoufal, že by se tu jachetních čísličkových cibulí sešlo tolik a pěkných!
A až nějaké opravdu vezmete na jachtu, nezapomeňte to sem někam postnout, ať víme.

Pro tento týden jsem byl trochu na vážkách, jaké vybrat téma, aby snad nebylo předvedených kousků málo. A tak jsem spojil dvě témata do jednoho.
Z hladiny širých moří a oceánů se přesuneme na zem a do vzduchu.

Týdenní digi téma č. 6: PILOTKY – letecké i okruhové (do 31. 5. 2020)

Prostě všechny ty rádoby pilotní digitálky (nebo ana-digi) odpovídající vzhledem nebo funkcemi. Lunety se stupnicemi pro přepočet galonů na litry, kilometrů na míle či rychlostí všeho druhu. Hodinky se symboly výškoměrů, variometrů, rychloměrů, gyroskopů atd., které je spojují s letadly a jejich pilotováním.
Ale i ty rádoby pozemní závoďácké, s převody jednotek rychlostí, výpočty rychlostí, přepočty rychlostí na ujeté kolo atd. Prostě formuláky. 
Krátký popisek modelu potěší.

Dejte svým diginám zase křídla! Nebo do toho šlápněte!

---

Byl jsem zklamaný, že nemám čím vykopnout. Nevlastním žádné přesně odpovídající, které bych chtěl vidět.
A tak jsem vybral alespoň šidítko, model Casio GW-2500B-1A, který sice nemá s letadly ani formulemi funkčně nic moc společného, ale Casio je uvádí jako "Aviators watch" a "for racing pilots" v jejich tehdy nové řadě "G-Aviation". Ale jak píšu, je to jen o marketingovém zařazení. Nicméně, alespoň něco...

Je to plastové tělo v kovové tenké skořepině, solár, multiband 6, nasvícení pouze spodní LEDkou. Jejich modul 5064, nebo tedy spíše jeho variace, Casio používalo do více modelů včetně řad Lineage, Oceanus, MT-G, MR-G a asi i dalších. Co vím, tak se dělaly ve třech variantách – se stříbrným, tmavým šedým (moje) a černým pouzdrem a také s inverzními displeji.
Kupoval jsem je nové v roce 2009, ale trochu mě zklamaly. Ne funkčností, šlapou i po 11 letech bez chyby, ale jsou na mě trochu moc obří a symboly aktivovaných funkcí v pravé části vrchního displeje jsou příliš malé a špatně viditelné. A ručky často překrývají právě potřebný údaj na displeji.

Casio GW-2500B-lo.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...