Přejít na obsah

Tématické týdny vašich digitálních zápěstí


jendazhor

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 708
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

...a dobový produktový popisek k výše ukázaným EDB-201: "All this packed into totally new fasionable design that's perfectly suited to the digital age."
Mimochodem, tomu joysticku říkali "Jog Key"

Jo, v řadě EDB byly občas perly. Třeba EDB-110 s duálním tříbarevným displejem a mapičkou.

EDB-111 a 112 to byl prostě grafický... zmatek.

A co se týká ovládání, zvláštní rozmístění tlačítek na čelním panelu měl třeba model BZX-20 s infračerveným přenosem dat do PC.

Ovšem EDB-300 s otáčející se zeměkoulí na pozadí analogu, to bylo tedy něco.

A EDB-310 s animacemi v duhových barvách, fíha.

Majitelé modelu EDB-501 si nemohli stěžovat na malé číslice na displeji ala twincept.

A EDB-700 zase měly úžasně velký duální displej.

Byly to tehdy krásný úlety.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám DB 70 ale bez batt. Ten display umí zaujmout. K businessu patří kromě kontaktů i světový čas. Nechcete přece obchodního partnera tahat z postele v jeho 3,30 ráno.Dalo by se zařadit W 50U , ale těch mi taky chybí batt a pásek se odporoučel přestože jsou NOS.  Dále se businessmanům může hodit i funkce Time Table (což nevím co je) protože už dříve mi došla batt v DBT 70W. Taky dobrý businessman neurazí obchodního partnera tím, že by otravoval v nevhodný den. S tím pomůžou DBP 25. A když si chce businessman zašnorchlovat se svejma hodinkama s databankou tak má model DBW 32 s WR 100M.(zjistil jsem, že je nemám vůbec vyfocený) A ani to nemusí být konečná co se ponoru týče. Databanky s WR 200M: DW 230

x8150054.JPG.7d849d645df523374bf5758dabb75513.JPG

Někdy potřebuje i protřelý businessman něco nenápadně přepočítat (nebere mě obchodní partner na hůl?) tak aby to bylo vidět co nejméně. Pak se hodí mít kalkulačku co nejvíc nenápadnou. Když nemáte Janus tak aspoň FTP 10:

z20160503_130651.jpg.901290cc16bd9b1f5613e64f63343a82.jpg

Porozumět co vám píše japonský obchodní partner (v časech před gugl translejt) T 1500:

y20180409_154824.jpg.915efbf61fde80541919e28b5af4eb61.jpg

Mimochodem jsou to jedny ze tří typů Casií co mají na sobě popisky v japonštině. Aspoň co vím.

No a nakonec databanky s nejnižším počtem uložitelných čísel telefonů. Jen 20 kontaktů. DB 25:

w20140802_103813.jpg.b81c660fab0111ab85959feebf452587.jpg

 

Tedy stejně nízký počet kontaktů mají ještě modely: AB 11W / AW 100A / AB 30WK / AB 40U.

Ještě k popisu modelů které nemám lze přihodit businessovky IA 1110 a IA 1120.

 

Upraveno uživatelem t2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky by sem mohly patřit díky calendar memo... Casio A-280 mod 551... Rok 1985 ..ale přesně nevím. Jsou krásně čitelné a jejich menu celkem jednoduché se základními funkcemi. Navíc je 5 upozornění v jakýkoliv den a hodinu v roce. 

img_1589713522112.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ty A-280 snad vidím taky prvně. Displej vypadá fakt úžasně čitelný. Mé obzory se stále rozšiřují...

> Siwi   Tahle kalkulajda je už asi legendární. Taky jsem jí měl ve školních letech. Myslím, že na střední. Na naší základce tedy žádné erární kalkulačky nebyly. Ale na střední jsme měli PMD-85!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky vidím tyhle hodinky asi poprvé.

Jinak, my jsme na základce pár těchhle kalkulaček měli a tehdy to byl vrchol elektroniky. Celou dobu jsem po ní toužil. Nakonec jsem se k ní dostal a shodou okolností je taky ze školního fundusu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A-280 taky si vubec nevybavuji(snad matne, se mi tak neco vybavuje, ze  kdyz jsem neco hledal jsem je mozna zahlidl a nevenoval pozornost)
Jinak je to to tedy paradni velka zajimavost...

V 17. 6. 2020 v 14:19, Hantronix napsal:

Twincepty jsem taky jedny našel - Casio ABX 66.

Tak sem taky jeste pohledal a necim vyse byl naveden a neco uz i bylo  - tak takovy PelMel...

1500,2000,2500,VDB2000,DB500,ABX56

6x.jpg.b0e2ecd12915c7e85f33eefc3cc18d8f.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Hantronix napsal:

Tak když tady t2 zmínil ty Janusy, tak než skončí business týden, tak sem ty svoje ještě přihodím.

Casio AT-550

Pro neznalé se sluší doplnit, že tyhle AT-550, vypadající celkem jako běžné ana-digi, mají funkci dotykového displeje (či spíše skla ciferníku) a "píše" se na ně gesty pomocí tahů prstem. Něco jako měly třeba první PDA typu PalmPilot (tam to byl místo prstu spíše stylus, systém snímaní dotyků byl technicky jiný) a samozřejmě se tak ovládá i kalkulačka.
Tuším rok 1994.
Pěkná ukázka technologie, která předběhla dobu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 6. 2020 v 23:49, t2 napsal:

Mám DB 70 ale bez batt. Ten display umí zaujmout. K businessu patří kromě kontaktů i světový čas. Nechcete přece obchodního partnera tahat z postele v jeho 3,30 ráno.Dalo by se zařadit W 50U , ale těch mi taky chybí batt a pásek se odporoučel přestože jsou NOS.  Dále se businessmanům může hodit i funkce Time Table (což nevím co je) protože už dříve mi došla batt v DBT 70W. Taky dobrý businessman neurazí obchodního partnera tím, že by otravoval v nevhodný den. S tím pomůžou DBP 25. A když si chce businessman zašnorchlovat se svejma hodinkama s databankou tak má model DBW 32 s WR 100M.(zjistil jsem, že je nemám vůbec vyfocený) A ani to nemusí být konečná co se ponoru týče. Databanky s WR 200M: DW 230

Někdy potřebuje i protřelý businessman něco nenápadně přepočítat (nebere mě obchodní partner na hůl?) tak aby to bylo vidět co nejméně. Pak se hodí mít kalkulačku co nejvíc nenápadnou. Když nemáte Janus tak aspoň FTP 10:

Porozumět co vám píše japonský obchodní partner (v časech před gugl translejt) T 1500:

Mimochodem jsou to jedny ze tří typů Casií co mají na sobě popisky v japonštině. Aspoň co vím.

No a nakonec databanky s nejnižším počtem uložitelných čísel telefonů. Jen 20 kontaktů. DB 25:

Tedy stejně nízký počet kontaktů mají ještě modely: AB 11W / AW 100A / AB 30WK / AB 40U.

Ještě k popisu modelů které nemám lze přihodit businessovky IA 1110 a IA 1120.

 

Úplně jsem přehlédl, tuhle čtvrteční inspirativní a hezky popsanou sadu od "t2".
DBW 32 a ještě více kovovky DB-320 jsou pěkné.
A na DW-230 už jsem nějak úplně pozapomněl. Přestože mám rád řadu "HD", které se dost podobají.
No a Flip-topy, to je zase jedna z technických parádiček. Škoda, že je nemáš na fotce otevřené. Tedy vyklopené.
Jen nevím, co jsou "businessovky IA 1110 a IA 1120".

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tohle byl zatím nejnabitější tématický týden. Vaše diginy vám děkují za provětrání, byznysmeni.

A jelikož je tu už 10. tématický týden, bude jubilejní a speciální. 
Tentokrát to nebude týden jen pro nějakou digitálkovou oblast použití, tvar nebo funkcionalitu. Bude to …

Speciál > Týdenní digi téma č. 10: FREKVENŤÁCI,
aneb ty, které vám v posledních týdnech zatěžovali zápěstí po nejdelší dobu…   
(do 28. 6. 2020)
Prostě digitálky (nebo ana-digi), které jste za poslední týdny nosili na ruce nejvíce. Tedy v součtu všech dílčích dob nošení.

Ale bacha, musíte vybrat JEN JEDNY! 

Věk hodinek už není určující, jde pouze o celkovou dobu strávenou na vaší ruce za poslední týdny.
Krátký popisek modelu a důvod, proč právě ony, potěší.
A kdo nenosil digi ani ana-digi, nebo třeba nenosil vůbec nic, klidně ať to taky napíše. Však víme, jak to dneska je.

---
Jelikož mě tohle téma napadlo před dvěma týdny, snažil jsem určit nejfrekventovanější model mého zápěstí za poslední dva týdny a pojmout výběr nějak zodpovědně. Napsal jsem si takový krátký prográmek v Pascalu a do něj… ne, to bych kecal. Dělal jsem si čárky na papír.

Jenže víte, jak to chodí. Ráno jedny, odpoledne jiné, někdy další na noc (ano, je to choroba). Takže to nebylo snadné. 

Nakonec se mi na ruce vystřídalo kupodivu jen 9 modelů. A nejdelší dobu na zápěstí strávily tyhle běžné dvoutisícovky v „custom“ pouzdře odhalujícím částečně jejich leštěné nerezové tělo a s integrovanými průvlaky na NATO řemen. Asi proto, že jsou celkem „obrněné“, jednoduché a praktické a nemusím se o ně bát. A taky to není žádný extra kousek v NOS stavu, na kterých by mě mrzel nějaký škrábanec.

G-2000-custom1-lo.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...