Přejít na obsah

Tématické týdny vašich digitálních zápěstí


jendazhor

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 708
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nejčastěji nosím tyto WVA 470. Solar, RC, a hlavně mi vyhovují 3 alarmy kvůli lékům. Schází mi trochu timer, ale holt není nic ideální. Příjem signálu ve střední Evropě bez chyb, Albánie a Řecko, ač vyznačeny na mapě DCF 77, tak bez signálu f6292be3828435ed4c7ba18f36cbc278.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle ana-digi modely od Casia se solárem a synchro rádiem by asi celkově zvítězili v poměru cena/výkon/denní použitelnost/čitelnost atd.
Přesně jak píšeš, taky jsem u některých starších musel oželet timer.
Čekal jsem, že se v tomhle týdnu objeví vícekrát. A taky že jo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle ana-digi modely od Casia se solárem a synchro rádiem by asi celkově zvítězili v poměru cena/výkon/denní použitelnost/čitelnost atd.
Přesně jak píšeš, taky jsem u některých starších musel oželet timer.
Čekal jsem, že se v tomhle týdnu objeví vícekrát. A taky že jo.
Ono je to taková selekce všeho důležitého v jednom balení, zde navíc šikovná WR 10 bar. Takže universaly a tento model mi navíc vyhovuje tím, že není pidi, ale 42 mm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dotaz na ostatní ohledně jednoho z dalších tématických týdnů:

Plánuju, že bych jeden týden věnoval melodiovkám. Ale bez zvuku konkrétních hodinek to nebude komplet.
Nevíte, jestli se sem do příspěvku dá nějak vkládat zvukový soubor tak, abychom si zvuk mohli pustit přímo tady v příspěvku? Asi nejjednodušší by byl formát MP3.
Samozřejmě by se to dalo řešit odkazem, který by vedl někam jinam, kde by se soubor dal spustit, ale to už je trochu komplikované a nepohodlné.
Co jsem zkoušel, nelze přímo sem vložit ani animovaný GIF tak, aby se spustil. Ale nevím, jestli už se to nějak nezměnilo.
Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, siwi napsal:

Pokus se zvukovým sluborem

V chromu a Edge to funguje, v Exploreru je možné si vybrat, jestli otevřít nebo stáhnout.

Ono se to dá přehrát, ale mě se to tedy (na jabkovým desktopu v Chrome) otevře v novém okně a na jiném serveru.
Potřebovali bychom nějakou jednoduchou metodu, aby ji zvládli všichni, ideálně rovnou z mobilu, kde by zvuk nahráli, a nemuseli zvukové soubory uploadovat po všech čertech.

Ale samozřejmě díky za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nic, až to přijde, budeme se zase jenom dívat...
Kdo bude chtít a schopen, holt bude muset dát zvuk k přehrání na nějaké externí stránky.
Rád bych nějaké doporučil, ale netuším. A ládovat zvuk na youtube mi přijde zbytečné. Byť by to dnes pro mnohé asi byla nejjednodušší cesta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechcem sa do toho miešať, sám nčím neprispejem, ale youtube je z pohľadu užívateľa fóra najpríjemnejším riešením. Po prvé sa dá do príspevku vložiť priamo video a prehrávať rovno zo stránky fóra, po druhé pri tom rovno uvidím hodinky.

Btw, keď už mudrujem... Osobne som mal od detstva roky zafixované digitálky ako menejcenné hodinky, ale z vašich príspevkov vidím, ako veľmi som bol mimo. Čo príspevok, to skvost a nápad. Digitálková sekcia fóra ma už dlhšiu dobu baví najviac. Inými slovami - dobre to robíte, páni!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, wawrik napsal:

Nechcem sa do toho miešať, sám nčím neprispejem, ale youtube je z pohľadu užívateľa fóra najpríjemnejším riešením. Po prvé sa dá do príspevku vložiť priamo video a prehrávať rovno zo stránky fóra, po druhé pri tom rovno uvidím hodinky.

Btw, keď už mudrujem... Osobne som mal od detstva roky zafixované digitálky ako menejcenné hodinky, ale z vašich príspevkov vidím, ako veľmi som bol mimo. Čo príspevok, to skvost a nápad. Digitálková sekcia fóra ma už dlhšiu dobu baví najviac. Inými slovami - dobre to robíte, páni!

Díky za pochvalu. Bez přispěvatelů do týdenních témat by to bylo o ničem. Jim patří dík.
A taky musíme nějak obhájit ty plné šuplíky a poličky...
A digitálky jako méněcenné hodinky? Sám sis odpověděl. A máš pravdu. Taková rozmanitost, fantazie a často i šílené nápady se ve světě analogů prostě nedají najít.

Jo, youtube asi bude pro melodiovky nejjednodušším řešením. Až na ně přijde řada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A po jubilejním týdnu zase zpátky k běžným tématům.

Podle určení digitálek už jsme tu měli astronomy, potápěče, jachtaře, piloty letadel i závodních aut, horaly, fitnesáky, byznysmeny…
A kdo že tu ještě nebyl a taky se pro něj u výrobců našla kolonka v marketingových studiích? No jasně…

Týdenní digi téma č. 11: SURFAŘI (do 5. 7. 2020)
Prostě ty digitálky (nebo ana-digi), které se tváří jako určené pro surfaře.

A co jsou vlastně diginy pro surfaře? Samozřejmě ty, které to mají na sobě napsáno, nebo je na nich nějaký určující surfařský symbol :)

Historicky bych jejich modernější vývoj viděl třeba takhle:

U výrobce hodinek. Rozhovor mezi technikem vývoje a šéfem marketingu.

Technik: „Šéfe, umíme do těch hodinek dostat fáze měsíce a třeba i časy východu a západu slunce. Plus tam umíme nacpat ještě pár serepetiček.

Markeťák: „Jo, to už jsme měli v astro modelech. Teď potřebujeme něco pro mladý. Něco moderního. Po kom teď holky nejvíc jedou? Po surfařích!
Uděláme něco přímo pro ně. A co zajímá surfaře? Kdy u nich budou největší vlny. Uměli byste to do hodinek nacpat?
A ty ostatní pičičandy tam nasypte taky. Jestli se to tam vejde. Čím víc funkcí, tím líp. Ať je vidět, že jsou to pořádný stroje a ať si mají na plážích s čím hrát a co předvádět.
Jo a ať do nich neteče, když jsou pro ty surfaře.“

Technik: „Jasně šéfe. Nacpeme tam příliv, odliv, vlny, měsíc, slunce a ještě něco navrch. A vodotěsný máme skoro všechny. Není problém“. 

Samozřejmě, že všechny „surfařské“ nemusí mít funkce související s přílivem, polohou měsíce atd. To byla jen taková inspirace.

Sám jsem zvědav, jestli tu bude dominovat Casio, nebo ho přebijete jinými výrobci.

Tak naskočte na vlnu!

---
Abych dostál výše uvedenému fiktivnímu rozhovoru, vykopnul bych vlastně už modernějším modelem Casio GL-130 ze série G-LIDE Triple Crown z roku 2001, které asi všechny tyhle funkce mají.
Už jsem je někam na fórum dával, ale tohle je jejich pravý čas.

 

Casio-GL-130TC-lw.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdo nemá surfaře?
Tak já přihodím ještě jedny. Celonerez model se šroubovacím dýnkem Casio GL-110TC-7JF.

Zajímavé je, že tuhle variantu s bílým bezelem a textilním páskem Casio deklaruje jako surfařskou. Pojistil to ještě nápisem "North Shore Hawaii" a Triple Crown of surfing.
Zatímco stejný model GL-110 s černým nebo modrým bezelem propagoval jako model pro snowboardisty (ne, pro ně už týden dělat nebudu...).
Takže, jak jsem psal výše, je to spíš marketing a snaha prodat co možná největšímu počtu skupin nakupujících, "ty jejich" diginy.

GL-110-lo.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsme minimalne dva, a minuly tyden jsem taky mlcel, jelikoz zadny sofistikovany pocitaci soft. nebyl))(a carky sem nedelal) tak jsem to urcit nemohl a vymyslet jsem si nechtel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chápu, surfařů je v naší středozemi nedostatek (i když třeba jachtařů a potápníků tu máme spousty...).
A tak to uděláme jako u deskových her, připojíme...

ROZŠÍŘENÍ pro týdenní digi téma č. 11: SURFAŘI + LYŽAŘI, SNOWBOARDISTI a GOLFISTI (do 5. 7. 2020)

Sám bohužel nemám čím přispět. Ale já už se vyčerpal na ukázkách surfařských.

Ale doufám, že se tu najde třeba někdo se Seiko S820 Ski Thermo.
Nebo vlastník některých CASIO z řady Ski Watch SKX. Třeba blikačky SKX-1300.
Či Timex Skiathlom (to by byl zázrak).
Nebo Citizen D131, D132... s lyžařem na displeji.
Nebo atypické modely Avocet.
Samozřejmě by to tu vyplnily Swatchky s jejich Ski (snow) passem, ale je to jen quartz analog, takže smůla.

A pro Golfisty různé speciálky, jako třeba Dunlop, Wilson, RipCurl, Shark, Nixon. Mimochodem, většina z nich má i nějaké surfařské modely.
Herní "golf" Casio z řady GG si necháme na týden herních digošek. I když jestli je někdo má a nebude mu pak vadit opakování, ať je sem klidně šoupne.
Kdyby snad někdo měl extradrahé Garmin MARQ Golfer, nebo třeba Tom Tom Golfer tak ty by šly taky. Jako reprezentanti moderní "High Society".

Takže tradičně digitálky nebo ana-digi. S tímto tématem to asi budou obecně spíš novější modely.
Kdo to odpálí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...