Přejít na obsah

Tématické týdny vašich digitálních zápěstí


jendazhor

Doporučené příspěvky

Hmm, ani jsem si nepamatoval, že staré Montany měly 16 melodií.
Pěkná Seika. Taky mají pod otvorem na čele ten malý "repráček"? Zkoumal někdy někdo, na jakém principu tam vytváření zvuku funguje? Předpokládám, že chvěním pružinky nebo plíšku o desku už to nebude. Taky nějaké "repráčkové" mám, ale nikdy jsem se do nich nechtěl rýpat. Ovšem zajímalo by mě to, neb ten jejich zvuk je jiný. Byť mi přijde, že tišší.
A ty "PAN***", fakt to nepřečtu, mají zajímavou texturu pod displejem. Už jsme tady jednou ty textury rozebírali. Ale mě vždycky příjemně překvapí.
Značka Marantz se držela docela dlouho. A vlastně ještě stále funguje v hi-fi segmentu. Jen nevím, jestli má s tou původní něco společného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 708
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 38 minutami, jendazhor napsal:

Hmm, ani jsem si nepamatoval, že staré Montany měly 16 melodií.
 

To jsi si nepamatoval správně - všechny ty hrdě označené 16 melody měly stejně jenom 7 melodií. Moc bych se divil, kdyby to bylo u některých mně neznámých jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Casiotron to sa teda mylis.Skoda ze to tu neviem popustat, ale fakt maju tych melodii 16.Mam dokonca troje 16m. Kazde pod inou znackou a vsetky ich maju.Vies ide o to, ze ked sa pomenia creva z deklami, tak potom vznikaju bastle. Za sociku a tesne po nom sa kombinovalo ako sa dalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Symbol letadla tu měli ty Panatic co dával Gombo.

Jinak tady tahám za kratší konec lana. Mám jen tři digi s melodiemi. Nejstarší jsou dámské Kessel se sedmi melodiemi. Nemám je nafocené, nemají batt ale naopak mají blending displaye.

Pak mám Casio JE 50W. Nemají melodický budík, ale rytmické pípání/ hraní při odpočítávání a taky mají metronom. Lze nastavit rytmus pípání podle počtu pípů za minutu (pro udržení tempa běhu). Dělaly se minimálně do roku 1996. Mám katalog na rok 1996 a jsou tam. Katalog 1997 teprve čekám.

20160925_171111a.jpg.9980331bd7ee245bdba570227708866d.jpg

yyIMG_20200720_232453.jpg.2386a7380093b7489c19c17aeceb780f.jpg

A poslední moje melodiovky Casio M 15A modul 677. Mám dvoje a oboje jsou NOS.

20140326_132739.jpg.efaee5c4c59e5b295fb0922b7cd1fe6b.jpg

Jsou to poslední melodiovky co Casio nabízelo. Moje stříbrné do roku 1993 a v černé do roku 1994.

xxIMG_20200720_232155.jpg.1d000466e10a9abcdceabcadebe470a8.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Gombo napsal:

Casiotron to sa teda mylis.Skoda ze to tu neviem popustat, ale fakt maju tych melodii 16.Mam dokonca troje 16m. Kazde pod inou znackou a vsetky ich maju.Vies ide o to, ze ked sa pomenia creva z deklami, tak potom vznikaju bastle. Za sociku a tesne po nom sa kombinovalo ako sa dalo.

To jako že někdo vyndal modul se 16 melodiemi a dal tam se sedmi? A co udělal s tím šestnáctimelodiovým? Ten dal zase do pouzdra 7 melody? Prošlo mi jich rukama za těch třicet let asi dvacet a všechny byly jak píšu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som to trocha skumal a z casti mas pravdu aj ty.Tie novsie moduly co boli zo zadu zelene a mali uz plastom potiahnuty kristal mali uz len 7 melodii aj ked inych nez klasicke stare 7 melodiovky. Stare moduly bez tej zelenej ochrany a s klasickym kristalom su 16 melodiove.Tie novsie co uz maju len 7 melodii a niektore ani to nie ( tie len pipaju ) , sa teraz casto vyskytju v inzercii ako NOSky ale aj ked na prvy pohlad vyzeraju ako stare, tak su z novsej produkcie a osidene o melodie.Ked sa k tomu vecer dostanem, tak nafotim oba moduly a hned kazdy pozna rozdiel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, t2 napsal:

Symbol letadla tu měli ty Panatic co dával Gombo.

Jinak tady tahám za kratší konec lana. Mám jen tři digi s melodiemi. Nejstarší jsou dámské Kessel se sedmi melodiemi. Nemám je nafocené, nemají batt ale naopak mají blending displaye.

Pak mám Casio JE 50W. Nemají melodický budík, ale rytmické pípání/ hraní při odpočítávání a taky mají metronom. Lze nastavit rytmus pípání podle počtu pípů za minutu (pro udržení tempa běhu). Dělaly se minimálně do roku 1996. Mám katalog na rok 1996 a jsou tam. Katalog 1997 teprve čekám.

20160925_171111a.jpg.9980331bd7ee245bdba570227708866d.jpg

 

N jo, máš recht, Panaticy od Gomba mají letadlo taky. A co že to tedy znamená?

Ten tvůj model JE-50W je pěkná ukázka vytěžení technologie.
Když už to umí pípat, tak ať to pípá v nastavitelných intervalech. To zní zajímavě.
Helemese pípací intervaly, ty by se hodily sportovcům. Uděláme tam Pacer, tedy nastavení tempa.
A vlastně je to taky takový metronom. Takže ten tam máme taky.
No a když už to umí pípat v různých intervalech, tak těm intervalům dáme názvy podle hudebních stylů a budou to rytmy.
A máme diginy pro sportující hudebníky. Krása.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...