Přejít na obsah

Tématické týdny vašich digitálních zápěstí


jendazhor

Doporučené příspěvky

Jo, to dává smysl. Navíc je letadlo pěkný symbol.

Co se týče délky výroby jednotlivých modelů, bylo by objevné vidět, jak dlouho se který ve výrobě držel.
Vlastně to asi bude tak, že delší výdrž měly modely, kde se příliš nevyžadovaly nějaké modernější funkce, jako solár a rádio. Tipoval bych celkem dlouhou životnost právě třeba u modelů zaměřených na sport a fitness. Tedy alespon těch starších.
Asi by mezi takové patřily i DW-5600, ale ty zase měly spousty mutací. Nebo možná levné modely jako F-91 apod.

>Casiotron
J-100 s červenýma bočníma čudlama jsou taky pěkný. A jejich celooranžová varianta by byla ideální pro hasiče nebo komiksového Flashe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 708
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak tento týden se vyřádím.

Tak přemýšlím, čím začít. Tak začnu něčím jiným, než klasickými melodiovkami.

Popis je vždy pod fotkami.

 

Casio_me200.jpg.31e6a19e481e235b0c398c8af6b999d8.jpg

Casio_me211.jpg.0ad27c4389de8eb148b8ae92ce0694d9.jpg

Casio z řady Meta Rezo, konkrétně typ ME-200 (201 měly negativní displej) modul 1920 a ME-211 (210 měly pozitivní displej) modul 1921. Vzhledově jsou každé jiné. Funkčně jsou naprosto stejné.

Popisoval jsem je před nějakou dobou tady.

Hodinky mají beat sequencer. Mají 4 předprogramované melodie a 12 se jich dá uložit vlastních. Vzhledem k tomu, že u každé melodie lze měnit tempo, přehrávání vřed nebo vzad a styl (techno, house, r&b), tak z každé melodie lze vytvořit velké množství variací.  Melodii lze nastavit pro alarm.

Hodinky jsou pravděpodobně z roku 1995 a byly určeny pouze pro japonský trh.

Video (ne moje) je tady.

 

Seiko_frequency.jpg.839aca8e87aae596554cca0b90d8f9d9.jpg

Seiko_freq1.jpg.c74d49eac85aac4453726e6054eac97a.jpg

Seiko Frequency Drum Machine typ B010.

Hodinky jsou zajímavé tím, že mají dva displeje. Jeden dot matrix vepředu, který zobrazuje animace textů při přepínání a druhý LED nahoře. Kromě běžných funkcí mají bicí automat. Zvolíte si melodii a šipkami nahoře pod LED displejem se nastavuje BPM. Lze je použít i jako metronom.

Jsou pravděpodobně kolem roku 1990. Ale přesný rok výroby se mi nepodařilo zjistit.

Video (opět ne moje) je tady.

 

VMQ.jpg.df518d0319dcc6b99891b42677b6c216.jpg

Video Music Quartz „Beat It“

Tyto hodinky jsem zde už taky dával. A to konkrétně tady.

Mají jen základní funkce. A to čas, datum a sekundy (přepíná se pravým tlačítkem pod displejem). Levým tlačítkem se spustí melodie a to konkrétně Beat it od Michaela Jacksona. Nemají ani budík, takže ta melodie je tam jen tak. Na displeji jsou 3 postavičky M. Jacksona, které blikají. Nepodařilo se mi o nich zjistit, jestli je to nějaká sběratelská edice nebo třeba nějaká limitovka vydaná ke koncertní šňůře. Nevím. Měly by být z roku 1984.

 

Pak tu máme několik mých oblíbených kalkulajdových s melodiemi.

MA_Armitron_game.jpg.302c3aebf68de7586cd7190f0cda3c72.jpg

MA a Armitron jsem sem dával minulý týden. Takže už jen připomenu, že do tohoto týdne patří tím piánkem, na kterém se dají vyluzovat jednoduché melodie. Ale ukládat je nelze.

 

1640503125_DelphiKessel.jpg.e3e2c3a3bb450b128f910acbfd418fd7.jpg

Delphi a Kessel mají stejný modul a viděl jsem je i pod značkou Futura. Mají jen jednu melodii. Displej je dvouřádkový a celkově jsou mnohem propracovanější, než ty levné digi s kalkulačkou.

 

Melody3.jpg.942fcccc0bcf62f08262ee7421d961dc.jpg

Montana, Rafitron, Avitron, Kessel, Oniko, … - To jsou ty levné kalkulajdy za pár $. Ale mají vždy 7 melodií, datum, budík a kalkulačku (ty s tlačítky jen nahoře). Ty které mají tlačítka i z boku mají i další funkce (jako např. stopky).
 

LCD_ana_digi.jpg.c0c2caf655e1cb863f9031801b129580.jpg

Ana-digi (LCD analog neboli digital hands) – Ty mám Kessel pánské a dámské a Zeon. Jsou všechny z poloviny 80. let a mají 7 melodií (těch klasických kesselkovských). Zeon mají navíc dual time a timer.

Na tomto videu jsou od času 19:25 ty Zeon předvedené. Ty moje ale mají jen 7 melodií a ty na videu 16. A jsou tam i všechny prezentované.

 

Klasické melodiovky – těch mám několik.

Melody1.thumb.jpg.0bbae8d0f7f8f27570615e1df09b2317.jpg

Kessel, Montana, Levis, Saturn, Tokyo, Digi-tech – takové ty nejkesselkovatější Kesselky. Prostě klasika 80. let. Se 7, 8 nebo 16 melodiemi. Kdo je neměl, jako by nebyl. Není nutno popisovat.

 

Piratron_woman.jpg.de57976270e8532d8f4aba5079300d84.jpg

Piratron – funkčně stejné, ale v dámském provedení

 

Melody2.thumb.jpg.5b7d0f627989dcfbc5d6b73a3acfe634.jpg

Sato, Nili, Thermidor, a další bez štítků. Nechtělo se mi do všech dávat baterie, ale předpokládám, že melodie mají, když to na sobě mají napsané. Jsou to trochu lepší verze těch předchozích. Většinou mají navíc dual time a některé i timer.

 

Melody_plast.jpg.3afe132bc2b46a2e3fc001edd932bd08.jpg

Piratron, Sharks, Azari – (plasťáky) všechny mají 7 melodií. Azari mají zajímavý grafický displej. Sharks jsou NOS, ještě v obalu.

 

Commodore.jpg.d9344dd3efbc2b9deb2f6e0137ac5e5e.jpg

Commodore – značka, která vyráběla legendární 8-bit počítač Commodore 64 dělala i hodinky. Některé měly melodii. Bohužel tyto se mi nepodařilo oživit.

 

Tak to je asi vše. Snad jsem na žádné nezapomněl. A omlouvám se vám, že byl ten můj příspěvek tak dlouhý. Snad vás aspoň trochu zaujal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Hantronix napsal:

Tak tento týden se vyřádím.

.

.

Tak to je asi vše. Snad jsem na žádné nezapomněl. A omlouvám se vám, že byl ten můj příspěvek tak dlouhý. Snad vás aspoň trochu zaujal.

Tak koukám, že Hantronixovi se tento týden trefil do noty... 
Moc pěkná nálož.

Řada Casio Meta je fakt jedna z nejzajímavějších novodobějších sérií. Už jenom ta tlačítka vytažená daleko od hlavní části těla. Funkce sequenceru, netypická konstrukce... No, co to budu popisovat, prostě extra zajímavé kousky. Pěkně jsi je popsal už v tvém starším příspěvku, který jsem si konečně prostudoval.
Dlouze jsem dumal, co mají znázorňovat ty animované piktogramy na displeji, ale fakt nevím. Napadly mě třeba bubny a paličky, ale to taky moc nesedí. Jestli možná fakt panáčci. Jen Japonec ví. Možná jsou v tom skryté nějaké jejich znaky japonského písma....
A máš pravdu, že manuál je asi nedohledatelný.

Seika jsou taky zajímavá. Byť se vídají o něco častěji než ty od Casia. Jejich kombinace dvou typ displejů se vidí málokde. A vypadá to, že v sobě mají klasický repráček, takže zvuky už jsou kvalitativně jinde, než ty klasické s piezo.

Michael Jackson na hodinkách už bude asi taky raritka. Bylo by objevné zjistit, jak k jejich vzniku došlo. Jestli to byla nějaká oficiální produkce k jeho promu, nebo to někdo vypustil jen tak.

A snůška dalších – prostě krásné vykopávky, které už dnes ocení hlavně znalci a pamětníci.

Ke Commodore hodinkám doporučuju pořídit počítač Commodore 64 s CRT telkou a pořádně zapařit. To by byla nirvána... Sakra, někde bych měl mít zakrabicovaný Sinclair ZX Spectrum 128, asi bych ho měl pohledat, jestli už ho nesežraly myši.

Nemá tu někdo diginy Sinclair? Jestli jo, tak na ně taky v nějakém týdnu přijde řada. Protože ty by tu taky neměly chybět.

Myslím, že jsi nás rozhodně zaujal. Mě tedy určitě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, Gombo napsal:

Ten moj vyraz je "postaropresporceny" 😄😉

a este dva kusky z chalanskych

Gombo nám tu zavádí úplně nové multilingvismy...:) Stejně se nakonec dopracujeme k latině.

Kam ty na ty vykopávky chodiš...? Musíš mít nejen velké šuplíky, ale taky velkou spotřebu baterií...

Samozřejmě jsou to pěkné ukázky, na kterých je vidět, jak se jeden modul uplatnil ve více provedeních, pod různými značkami a s různou grafikou potisků.
Tehdy se zjevně nešetřilo na typech písma, barvách ani symbolech mořských živočichů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, jendazhor napsal:

Ke Commodore hodinkám doporučuju pořídit počítač Commodore 64 …

No nechci nic říkat, ale já ten C64 mám. Byl to můj první počítač (pořízený v roce 1987 z Tuzexu). A nějak z nostalgie jsem si ho nechal. Mám ho v garáži ještě v původní krabici a plně funkční.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Hantronix napsal:

No nechci nic říkat, ale já ten C64 mám. Byl to můj první počítač (pořízený v roce 1987 z Tuzexu). A nějak z nostalgie jsem si ho nechal. Mám ho v garáži ještě v původní krabici a plně funkční.

Nic neříkej. Nezklamal jsi. Čas C64 vytáhnout, ukázat mu Commodore hodinky, nasadit je na zápěstí a společně to s nějakou vykopávkovou hrou pořádně rozjet! Čas zombiů přichází...
Sakra, skloňovat slovo "zombie" není jen tak. Ale to už jsme trochu odbočili...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paráda. Koukám, že je tam pár kousků i ode mne, ty Nili mají Beethovena "Pro Elišku", že? Casio ME už jsem chválil minule, to jsou ultrararity, SEIKO taky hodně zvláštní a hlavně takový neseikovský. Jackson se občas objeví na ebay, jak je ta melodie dlouhá?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 7. 2020 v 15:17, casiotron napsal:

S metronomem mám vlastně taky něco. CASIO J-100, modul 183.

PC138212.thumb.JPG.ab424a0f66ec01fb99bbc723817b7bcb.JPG

A potom ještě CASIO J-30W, modul 179, ale ty nemám nafocené.

Paráda! Však tyhle jsou s hudbou spjaty nejen tím metronomem (Zdroj):

sting-casiojogcalc.jpg

Upraveno uživatelem Martin.R
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Gombo napsal:

Skoro som zabudol na svoj swiss oktajlung ( abtajlung,abteilung ;) ). Tak prva varka.Sice maju jednoduchu jednu melodiu, ale aj to sa rata.

Ta série tří: Edox, Microma, Longines je zajímavá.
Předpokládám, že použili všichni stejný modul. To byl nějaký švýcarský, nebo klasika někde z Japonska, Hong Kongu nebo odjinud z východu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...