Přejít na obsah

Tématické týdny vašich digitálních zápěstí


jendazhor

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 708
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 20 hodinami, casiotron napsal:

Paráda. Koukám, že je tam pár kousků i ode mne, ty Nili mají Beethovena "Pro Elišku", že? Casio ME už jsem chválil minule, to jsou ultrararity, SEIKO taky hodně zvláštní a hlavně takový neseikovský. Jackson se občas objeví na ebay, jak je ta melodie dlouhá?

Jo a jo.

A melodie je celkem dlouhá. Má cca 25 s.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pridam taky... -zde uz popsane pocatkem tydne, tak neco aspon hromadne v jinem provedeni nez casiotron...
Jinak zde a zde -taky uz tu jsou. .. A mluvilo se o nich tady.

1.jpg.64fa1d95d9770fe448d15050ea9bf75d.jpg

S temi digitalnimi analogy jsem na pochybach: asi tu nepatri. Nemam k nim navod, nikde ho nenasel. Pri nejakem nastaveni asi avizuji prednastaveny cas interval.
V urcitych casovych intervalech melodicky(jako stary melodicky zvonek) "zatrylkuji" po chvilce znovu ale neni to kazdou hodinu a udelaji to treba jednou za tri dny.
Budik nehraje melodii -trylkuje ale jinak. V tom nastaveni se rozblikaji "indexy" kdy je muzu bud nechat blikat nebo zhasnout nebo trvale svitit a k tomu jde dopasovat 
hodinova rucka ktera muze bud blikat nebo "svitit".

A v dalsim hromadnem jsou M-302 [473] ty dorazily vcera... Jeste k nim v podstate nic nevim. Budu se seznamovat a hledat.(mam dojem ze je casiotron? tu uz...)
Modul je v poradku. Naramek chybel stejne jako chybi bocni tlacitka. Cimkoliv tenkym lze ovladat. Uchyceni natolik atypicke, ze jiny "tah" k nim je problem.
Nejvic jsem k nim dopasoval tento↓↓↓ (z Citizen anadigi 8984)mam bouzel jen polovinu. Mnel bych totez v gold, ale to mi k nim nepasuje. Snad se to casem pohne.
A o Meister - Anker zde...

2.jpg.55deb21ee164fba9fce423deafc44ed0.jpg

IMG_20200725_110635.jpg.bc63fea1ba1fe1a02a9661ca520b9733.jpg

Sem tam se tu kdekoliv objevuji klasicke sedmimelodiove od rakosniku, no nyni se jich tu vyskytlo vicero najednou -nemam zadne a asi ani nebudu mit.
Zjistuju, ze mam od tech dob stale pretrvavajici averzi. Uz tenkrat jsem byl "nucen" menit svemu okoli v nich baterie , ozivovat vytopene /od potu../ napravovat 
ovladaci tlacitka atp. A tak nejak od tech dob s nimi nechci nic mit...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkný to máte. Jsem moc rád, že jsem tohle téma stihl. Kdyby bylo až příští týden, nemohl bych sem dát svoje exempláře, protože jedu na Slovensko :D 

Moje sbírka neobsahuje žádné speciality, jak jsou vidět výše. Spíš naopak jde o kousky, které milovníka digitálek mého věku nemohly svého času minout:

1.) V té době snad nebylo člověka, který by neznal hodinky značky Kessel. Ale nebojte. Nedám sem ty notoricky známé sedmimelodiovky. Ty ani nemám. O to raději jsem však za jejich přímé předchůdkyně z první poloviny 80. let. Byly to první digitálky s melodií, které jsem kdy viděl. Jejich kvalita zpracování je ještě slušná, takže se daly v pohodě nosit, aniž by si člověk omylem zmáčkl nějaké tlačítko. Funkční výbava je klasická. Datum, stopky a budíček s jednou, tehdy notoricky známou melodií. Tu si můžete pustit zde.

16.jpg.7afb0f448f45e39da585c6417e716222.jpg

2.) Naproti tomu následeovnice nejznámějších sedmimelodiových Kesselek z počátku 90. let se objevovaly pod mnoha názvy, nejčastěji Montana. Moje Montány se kupříkladu jmenují Audel :D Soubor jejich 7 melodií je oproti původním Kesselkám jíný, nicméně pár melodií určitě také důvěrně znáte. Posuďte zde.

26.jpg.ebc23a6dd490a72eb0efc904672eeb6e.jpg

3.) Poslední exemplář, který vám chci představit, jsou hodinky značky Kienzle. Melodii sice nemají, zato však docela hlasitý a neobvykle znějící píp. Zde.

36.jpg.cdfe121d23a06f399bf36d7e7b51edb5.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, akai napsal:

.... S temi digitalnimi analogy jsem na pochybach: asi tu nepatri. Nemam k nim navod, nikde ho nenasel. Pri nejakem nastaveni asi avizuji prednastaveny cas interval.
V urcitych casovych intervalech melodicky(jako stary melodicky zvonek) "zatrylkuji" po chvilce znovu ale neni to kazdou hodinu a udelaji to treba jednou za tri dny.
Budik nehraje melodii -trylkuje ale jinak. V tom nastaveni se rozblikaji "indexy" kdy je muzu bud nechat blikat nebo zhasnout nebo trvale svitit a k tomu jde dopasovat 
hodinova rucka ktera muze bud blikat nebo "svitit"

 

Pěkná sbírka.

S těmi digitálními ručkovými to zní dost záhadně. Ale počítám, že na to přijdeš. Když ne u tohoto konkrétního modelu, tak bych tipoval, že budou nějaké podobné, na které se dohledá manuál nebo video.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, siwi napsal:

Pěkný to máte. Jsem moc rád, že jsem tohle téma stihl. Kdyby bylo až příští týden, nemohl bych sem dát svoje exempláře, protože jedu na Slovensko :D 

Moje sbírka neobsahuje žádné speciality, jak jsou vidět výše. Spíš naopak jde o kousky, které milovníka digitálek mého věku nemohly svého času minout:

1.) V té době snad nebylo člověka, který by neznal hodinky značky Kessel. Ale nebojte. Nedám sem ty notoricky známé sedmimelodiovky. Ty ani nemám. O to raději jsem však za jejich přímé předchůdkyně z první poloviny 80. let. Byly to první digitálky s melodií, které jsem kdy viděl. Jejich kvalita zpracování je ještě slušná, takže se daly v pohodě nosit, aniž by si člověk omylem zmáčkl nějaké tlačítko. Funkční výbava je klasická. Datum, stopky a budíček s jednou, tehdy notoricky známou melodií. Tu si můžete pustit zde.

2.) Naproti tomu následeovnice nejznámějších sedmimelodiových Kesselek z počátku 90. let se objevovaly pod mnoha názvy, nejčastěji Montana. Moje Montány se kupříkladu jmenují Audel :D Soubor jejich 7 melodií je oproti původním Kesselkám jíný, nicméně pár melodií určitě také důvěrně znáte. Posuďte zde.

3.) Poslední exemplář, který vám chci představit, jsou hodinky značky Kienzle. Melodii sice nemají, zato však docela hlasitý a neobvykle znějící píp. Zde.

 

Moc pěkně jsi to natočil. A jsi taky asi jediný, kdo se tím takhle ideálně zabýval. Díky, všechny jsem si přeposlouchal, a zavzpomínal...
A tyhle Kienzle, by mě možná i vzbudily. Možná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Casio Melody M-30 (M-301) jsem se musel podívat na videa na YT a nezklamaly. Jejich část displeje s animací melodií ve 3D efektu je fakt cool. A melodie i hlasitost jsou taky špička. Možná právě proto se podobné animace později objevovaly v modelech řady G-Cool.

A s 30 hotovými melodiemi by tenhle model asi vyhrál soutěž o diginy s největším počtem melodií. Minimálně tady z aktuálního týdne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, jendazhor napsal:

Pěkná sbírka.

S těmi digitálními ručkovými to zní dost záhadně. Ale počítám, že na to přijdeš. Když ne u tohoto konkrétního modelu, tak bych tipoval, že budou nějaké podobné, na které se dohledá manuál nebo video.

Pekne od tebe, ze mi tak veris ale nevim,nevim tady na nekolika strankach se nevyskytuji a kde vic nez zde najit nevim. Videa taky nula.
M-30 jsem tak uvazoval a vyrobit bocni tlacitka by snad slo -najit vhodny prumer pidi nytku/sroubku + udelat kousek plastu do tvaru...
A jo sou fajn je tam myslim i Katjusa... -horsi bude asi sehnat k nim odpovidajici "reminek".
Puvodni sedmimelodiovky od siwiho jsou fajn a ty bych si uz umnel u sebe predstavit.

A jeste jsem nasel jedny co hrajou...
-zvuk jsem uploadoval jinak na takovy muj testovaci google ucet... (zkusil jsem nastavit tak at to hraje vsem, tak snad...)

timex.jpg.003be75d36b118eb901b95796a966244.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, akai napsal:

...

Puvodni sedmimelodiovky od siwiho jsou fajn a ty bych si uz umnel u sebe predstavit.

...

 

Kupodivu se daly ještě nedávno koupit nové na Aukru. Ale jejich kvalita je fakt bída.

Jo... A ta tvoje nahraná melodie funguje. Krásně hlasitej píp.

Upraveno uživatelem siwi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, akai napsal:

Pekne od tebe, ze mi tak veris ale nevim,nevim tady na nekolika strankach se nevyskytuji a kde vic nez zde najit nevim. Videa taky nula.
M-30 jsem tak uvazoval a vyrobit bocni tlacitka by snad slo -najit vhodny prumer pidi nytku/sroubku + udelat kousek plastu do tvaru...
A jo sou fajn je tam myslim i Katjusa... -horsi bude asi sehnat k nim odpovidajici "reminek".
Puvodni sedmimelodiovky od siwiho jsou fajn a ty bych si uz umnel u sebe predstavit.

A jeste jsem nasel jedny co hrajou...
-zvuk jsem uploadoval jinak na takovy muj testovaci google ucet... (zkusil jsem nastavit tak at to hraje vsem, tak snad...)

Máš pravdu, tenhle model Orient s digi ručkama se vyskytuje pomálu.

Tady je někdo fotil na twitter a tady je sice video na youtube, ale nemají baterky. Takže není vidět žádná funkcionalita.
Dohledat návod bude asi nemožné.

Doplněno: tady je na ně původní inzerce, prý rok 1981.

Ten tvůj uploadovaný zvuk hraje pěkně!

Upraveno uživatelem jendazhor
doplněn odkaz na inzerci
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, akai napsal:

Pekne od tebe, ze mi tak veris ale nevim,nevim tady na nekolika strankach se nevyskytuji a kde vic nez zde najit nevim. Videa taky nula.
...

 

Tak ještě přeci jen jeden poznatek – překladem z inzerce (odkaz viz výše) jsem zjistil, že na těch Orientech je možnost nastavení až 24 "poplachů", tedy asi alarmů. To by mohly být ty pípáky, cos zmiňoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Diky, obrazek paradni. Taky jsem si zkusil preklad a nejlepe vysel pres google prekladac v telefonu a primo sejmuti stranky fotakem, cesta PrtSc online OCR a nasledny preklad byla podstatne horsi - o 24 upozornenich nic....
Tak mam k nim prirazen aspon nejaky "oficialni" dokument. A ty vedle vlevo jsem tu uz taky v minulosti nekam daval. Takze i k nim je to fajn.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, akai napsal:

Diky, obrazek paradni. Taky jsem si zkusil preklad a nejlepe vysel pres google prekladac v telefonu a primo sejmuti stranky fotakem, cesta PrtSc online OCR a nasledny preklad byla podstatne horsi - o 24 upozornenich nic....
Tak mam k nim prirazen aspon nejaky "oficialni" dokument. A ty vedle vlevo jsem tu uz taky v minulosti nekam daval. Takze i k nim je to fajn.

Jo, jo, taky jsem překládal Google translaterem přes foťák mobilu, ale živě. Pak přeložený text pořád přeskakuje v různých verzích překladu. Tady je moje verze, která vypadala asi nejlíp z toho, co se mi tam postupně objevovalo. Tak jsou i ty alarmy.
"Boží stupeň ... o životě" to už jsou jen takové perličky.

15957740614660.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Funkce automatického překladu je zatím velice mizerná. Představte si situaci: jste poslední žijící vesmírný turista na ISS. Hoří! Ostatní členové posádky jsou již mrtví nebo v bezvědomí. Záchranný modul je popsán v japonštině.... Jste už taky v podstatě mrtvý....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to, že týden melodiovek byl zatím nejvíc naditý vašimi digi kousky. Díky za příspěvky. A že jich bylo!

Další týden bude zase trochu technologický. Opustíme zvuk a přesuneme se k obrazu, protože se zaměříme na…:  

➡️ Týdenní digi téma č. 15: PUNTÍKÁČE – DOT MATRIX DISPLEJE (pouze) (do 2. 8. 2020) 
Prostě digitálky (nebo ana-digi, i když takových je asi hodně málo), které mají displej složený výhradně z půntíků, teček, bodů; tedy jsou tzv. typu „DOT MATRIX“.

Jejich displeje nezobrazují klasickou znakovou matici složenou z 7 nebo o něco více segmentových čárek, ale všechny číselné a textové údaje jsou zobrazeny v rastru složeném z malých teček někdy různých tvarů. Grafické symboly okolo mohou být klasicky s jednolitou výplní, nemusí být tečkované.

Samozřejmě nebereme ty chytré dnešní „smart watches“ s jejich TFT, IPS a dalšími moderními displeji s vysokým rozlišením v řádech stovek zobrazovacích bodů. Zajímají nás především starší kousky.

Jsem si vědom toho, že narazíme na různé mezistupně mezi klasickou obdélníkovou čárkovou maticí a plnými puntíkáči. V tomhle nebudeme plně striktní. Mohlo by být zajímavé vidět třeba modely s již hodně „rozkouskovaným“ klasickým obdélníkovým segmentem, ale stále v základním schématu obdélníkových znakových bloků (viz třeba můj hybrid G-2800 níže). Nebo modely se zcela jiným systémem skládání znaků (i takové už na fóru byly). Nebo třeba modely sice novější, ale již s možností zobrazení jak čísel, tak ruček složených z teček.

Ale největší kingové budou ty staré dotmatrixáky, které kdysi ukázaly cestu. Nevadí, že už jste některé v tématických týdnech měli, klidně je prosím vyvěste znovu, ať máme srovnání s ostatními.

 Tyto displeje jsou samozřejmě také úrodná půda pro všechny možné animace.

Modely, které třeba mají dva řádky displeje puntíkaté, ale třetí je klasické obdélníková čárová matice už do tohoto týdne nepatří.

---
Vykopnout můžu klasickým reprezentantem puntíků, byť se budu opakovat – Model Seiko UC-2000 z roku 1984.

Seiko-UC-2000-lo2.jpg.a5e46f51197faecb859a2237b70256f2.jpg

A jako ukázku novějších diskutabilních přihodím ještě Casio G-7800B z roku 2008 (vím, asi se zase opakuju). Zde už je otázka, jak moc je jejich středový řádek v dot matrix sestavení, nebo jestli se jedná jen o hodně rozsekanou klasickou matici. Možnost zobrazení ve dvou tloušťkách písma ukazuje výhody puntíků.

1172485258_CasioG-7800B-lo.jpg.f45ab437fc6115cf1bafc43dfef5c533.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak fajn tady muzu rychle navazat. Vyse uvedeny propagacni material dava popis na tyto bodove Orientky a prave diky predchozim jsou prave po ruce...
A vono ta tiskovina je nyni dokonce dostupna zde... - a zvazuji , kdyz uz je mam fyzicky mam to k nim pribrat? 
Kdo by si chtel prelozit original text po OCR pruchodu tak zde 

あ、時計に文字が出た/


好きな言葉がメモリーできる。
オリエントクオーツメモリーアラーム
通称「文字デジ」とてもいいましようきったく新しいデジタルの登場てなんと、
アルファベット、数字、略号(2種)の内、4文字を3コメント記させることがてき、
必要な時に見ることがてきます。例えば、ピッとった時、時計に・・・・DA丁E→
W灯日→YOKO(洋子ちゃんと会う間)・・・・・、と表示されるわけてすふ電話番号や
デイトの場所等、お好み次第。アイディアといい、品質といい、やはり「良美の
好きなオリエント」てす。
物日常生活用防水第メモリー能・コメント付アラーム能(ウイクリーディリー)物オートカレンダ
療能(月末正づるう年の2月日のみ正)第時報阯(時報をセットすると毎正ごとにビッ
ピッと時割がる)・ストップウォッチい/砂単位で印分まで・投算計第可能)第サウンドモニタ
機能・に時問制を→時問切能・瞬問正時合せ・ランプ照明・携帯埔度(常温)平均月土るり
以内・池命約5年

 

Prirozene vs umele osvetleni...

dotori.jpg.598bda866a52afa40478a58a1a5fc265.jpg
1850664660_oridot.jpg.9bfcda52dda8b4236d757042cbd9ac86.jpg
oridot.jpg.32252ab4d3a76e77f2d1d64ae3232c5a.jpg

Dalsi pribudou ... -tyto byly po ruce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...