Přejít na obsah

Tématické týdny vašich digitálních zápěstí


jendazhor

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 708
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 14 minutami, t2 napsal:

Tak když už tu byly zmíněny Casio QS 38 tak sem dám ještě jejich klon od Junghansu:

Rozumím tomu správně, že "klonem" je zde myšleno použití stejného modulu jiným výrobcem? Tedy původní modul Casio v těle Junghans?
Nikoliv to, co dneska číňan často použije pro "obšlehnutí" nějakého vzoru. Tedy že si vše vyrobí nanovo sám podle předlohy, kterou se snaží co možná nejvěrněji (jak kdy) kopírovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, jo, tak jsem to pochopil správně. To vlákno už jsem kdysi projel, je dobré. Dík.

Přeborníkem v takových "OEM" verzích je i Seiko, tam je kupa jeho dceřiných značek a další kupa cízích brandů. Ovšem často je to jen Seiko modul v pouzdru jiném, než měl originál Seiko.

On je to spíš "jazykovědný" problém terminologie. Neb slovo "klon" zde sedí, ale soudobí číňánci ho zneužili, a označují tím něco, co by mělo být nazýváno spíš kopií.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nejak nebyl cas a zatim sem jen koukal a koukal - a pekne, pekne kousky.

No a konecne sem taky neco pridam, uz sem to mel malem nachystano a QS 38 bych zapomnel a s nima sem "nasel" AX1... tak posledni...

Takze Seiko G757-4020, -Casio  AE-70 [187] , AE-91 [188 ] , Citizen 9560 , 9610  -Orient 771102-40 a 771104-40

1.jpg.cd585be0ef7834634cae888ad7d21be4.jpg

2.jpg.cdfb57edd178328dca64d105e64a8753.jpg

3.jpg.d279ee3342dc06433f60d1a4114fae44.jpg

4.jpg.b9268ec36b94d22db86132bc7bf9b704.jpg

5.jpg.d698284711600e14b613c0c53b7eb354.jpg

6.jpg.ede4b867744fd2926d50d48a9f45bbba.jpg

Kdyz jsem tyto pred nejakym casem kupoval tak "nekrvacely" -skutecne se to objevi "samo od sebe" no uz cekaj dalsi v zamori -tak snad...
Sou zajimave, ze ten solar neni pro batt, ale meri svetlo?, se zysujici se intenzitou se prkryvaji barevne pole.

7.jpg.1f1ea5ddbfbe46936dba1f16b43f30d8.jpg

8.jpg.63460c97572a71e96ba5b2f5acda362c.jpg

a.jpg.44be0aa82748161aac18c6eb4c99ab3d.jpg

b.jpg.c5eefd220b733e548483faa1cd416ada.jpg

x.jpg.38deab9cced4905a7a63dfbcb76dd54b.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, akai napsal:

...Kdyz jsem tyto pred nejakym casem kupoval tak "nekrvacely" -skutecne se to objevi "samo od sebe" no uz cekaj dalsi v zamori -tak snad...
Sou zajimave, ze ten solar neni pro batt, ale meri svetlo?, se zysujici se intenzitou se prkryvaji barevne pole...

Hmm, to zní zajímavě s tím Citizen "solárem". Nehodíš sem typové označení a číslo modulu?

Nevíš, co mysleli u Orinetu tím popiskem "Sound monitor"?

Jinak samozřejmě pěkná sada. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pecky, bomby, rakety sem kluci dáváte.

Já se tento a příští týden moc nezapojím, protože mám dovolenou, tak nemám jak fotit ty svoje poklady.

Tak sem hodím něco aspoň z archivu. I když se budu opakovat.

Začnu samozřejmě kalkulačkovými. Mám jen jedny jediné, které jsou s kalkulačkou a mají LCD ručičky. Jsou to flip-topy značky Asahi. Bohužel na vnějším displeji mají dost velký bleeding. Vnitřní pro kalkulajdu je v pohodě.

ALCD_Asahi.jpg.103a4644fe865bf142f3bae01b787cae.jpg

 

Další 3 jsem tady dával minulý týden s melodiovkami. Jsou to Zeon a Kessel (v pánském i dámském provedení). Obvzlášť ty dámské nejsou moc běžné.

ALCD_ana_digi.jpg.a5f9e3fd26c8f81975f84fcce1dae9f9.jpg

 

Další dvoje jsou Tokyo a Fujiyama. Stejný modul a taky stejný bleeding.

ALCD_Tokyo.jpg.22a0e1fb8b895855aa94e25d79a84474.jpg

 

Další jsou Casio QS-38. Není nutno představovat.

Casio_QS38.jpg.0da9f42ed61b1a21d58315d6df0e9a27.jpg

 

No a pak mám ještě dvoje, které byly jako reklamní. Jsou jen analogové. A oboje jsou funkční a jedny téměř nenošené. Vypadají nějak takto (viz foto). Foto je z netu. Nemám to teď bohužel jak vyfotit.

ALCD_Readers.jpg.d89bc80fe3ea36a18c06277dec00fe4a.jpg

 

Myslím, že bych našel určitě ještě něco, kdybych se prohrabal šuplíkama, ale nemám teď možnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, jendazhor napsal:

Hmm, to zní zajímavě s tím Citizen "solárem". Nehodíš sem typové označení a číslo modulu?

Nevíš, co mysleli u Orinetu tím popiskem "Sound monitor"?

No uz jsem nezjistil vic nez jsme probirali tady... ,  jeste jsem chvili hledal -bohuzel marne.

Modul je jak pisu v uvodu 9610 , doplnit muzu 084233 . 
..foto prodejce na ktere cekam... tak snad bude displej ok. (dle ostatnich foto /viz. odkaz/ kdo vi jak na tom bude modul...))

11d45f4.thumb.jpg.1fe571097ef1d21ebe286ca456def68e.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, akai napsal:

No uz jsem nezjistil vic nez jsme probirali tady... ,  jeste jsem chvili hledal -bohuzel marne.

Modul je jak pisu v uvodu 9610 , doplnit muzu 084233 . 
..foto prodejce na ktere cekam... tak snad bude displej ok. (dle ostatnich foto /viz. odkaz/ kdo vi jak na tom bude modul...))

Mělo by se jednat o "Citizen Seven - Spectro" s modulem 9610 z roku 1984.

Základní specifikace tady.
Návod tady.
Tady je kraťoučké video zvonění.
Zde je pár fotek z aukce v NOS stavu.

Kalendář 1980 - 2019. Těsně...

Teda jestli v návodu nekecaj, tak to má nejenom senzor světla od 0 do 100 000 luxů s grafickým vyjádřením, ale ještě možnost propojení úrovně dopadajícího světla s různými zvukovými tóny (de, re, mi, fa ...). A to je nazýváno "sound play - sound monitor". Zvláštní, u Orientů tenhle název používají taky, čert ví, co znamená u nich. Spojili mi dva mé dotazy do jedné odpovědi.

To je ovšem raritka jak se patří. Chtěl bych vidět video téhle světelně-zvukové fíčury.
V návodu mě uchvátila tabulka s různými úrovněmi osvětlení v různých typech prostor. 

A tady jedna ukradená fotka s origo balením a návodem.

 

citizen Seven packaging2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Covece tys mne dal !
Vono mne nehraly a kdyz jsem slysel ten budik tak jsem ho chtel slyset na zivo...
Ony byly v nemem stavu a kdyz se objevil bleeding nechtel jsem do nich vic zasahovat. Stacilo mne ze ukazuji a "beha intenzita".
Ze nebyla pruzinka bylo to nejmensi...
-no ani s ni nezacaly mluvit. Nevedel jsem jak presne maj byt a zda jsou dobre natvarovane pritlacne packy kryciho pritlacneho plisku pro batt.
Vlozil jsem izolaci(papir)) a nechal jen jeden na "kostru" + pruzinka na piezo a hrajou.
Manual jsem uz mnel(taky s tama) ale i tak diky, koukl jsem znovu.
Ze v navodu nekecaj mne navedlo i toto... -a uz jsem se na ne vrhl... Pres MODE a ani zadne jine solo tlacitko se zadny takovy rezim nezvoli.
Na spusteni akustickeho monitoringu intenzity svetla jsem dosel sam, a pak zjistil, ze je to popsano i v tom navodu... (obe prave soucasne..)

Zde tedy muzes kouknout co to dela...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, akai napsal:

Covece tys mne dal !
Vono mne nehraly a kdyz jsem slysel ten budik tak jsem ho chtel slyset na zivo...
Ony byly v nemem stavu a kdyz se objevil bleeding nechtel jsem do nich vic zasahovat. Stacilo mne ze ukazuji a "beha intenzita".
Ze nebyla pruzinka bylo to nejmensi...
-no ani s ni nezacaly mluvit. Nevedel jsem jak presne maj byt a zda jsou dobre natvarovane pritlacne packy kryciho pritlacneho plisku pro batt.
Vlozil jsem izolaci(papir)) a nechal jen jeden na "kostru" + pruzinka na piezo a hrajou.
Manual jsem uz mnel(taky s tama) ale i tak diky, koukl jsem znovu.
Ze v navodu nekecaj mne navedlo i toto... -a uz jsem se na ne vrhl... Pres MODE a ani zadne jine solo tlacitko se zadny takovy rezim nezvoli.
Na spusteni akustickeho monitoringu intenzity svetla jsem dosel sam, a pak zjistil, ze je to popsano i v tom navodu... (obe prave soucasne..)

Zde tedy muzes kouknout co to dela...

 

No, jsi velký (papírový ;))servisák!
Zkouknul jsem ty tvoje videa a je to fakt parádička. Praktické využití téhle funkce bude asi hodně na fantazii majitelů a těžko se bude hledat. Ale fíčura hodná zaznamenání v análech digi-historie to zaručeně je. 
To stálo za oživení!
Díky za videa popis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, casiotron napsal:

To jsou ještě vzácnější - Casiotron CS-50. Ocel, šroubovací víko.

No jo. Díky za upozornění. Ještě že tu máme odborníka.

Já jsem jen vzal foto ze svého archivu a popis jsem opsal z příspěvku výše.

Vzhledem k mé dovči je teď nemám fyzicky k dispozici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po tučném týdnu digiručáků (ani jsem nečekal takovou účast, díky!) si tentokrát trochu oddychneme od technologií jako takových. 

I když, jak se to vezme, jelikož tento týden bude věnovaný…: 

➡️ Týdenní digi téma č. 17: VYKOPÁVAČI, PRVNIČKY, TI PRVNÍ (technologicky i jinak) (do 16. 8. 2020) 
Prostě digitálky (nebo ana-digi), které byly něčím první. Ať už nějakou technologií, nebo kombinací technologií, nebo první v nějaké dlouhé produktové řadě, první použily něco, nebo… to je na vás.

Tedy nemyslím tím, že to byly vaše první digošky… ;)

Měly by být prvním něčím, co se dále ujalo a objevovalo se to ještě mnoho let poté.

Vím, budete se muset zamyslet…

---
Já tedy začnu čistě z pohledu produktových řad Casia.

První z "potápěčské" řady FROGMAN, známý model DW-6300 z roku 1993.

A první z řady MR-G, taktéž známý titanový model MRG-1 z roku 1996.

Další vývoj těchto produktových řad je celkem zajímavý.

Následující modely Frogmanů se celkem držely vzhledu tohoto prvního – masivní ochranné pouzdro těla, i základní funkčnosti – výpočty časů pro potápěče. Také voděodolnosti 20 ATM podle ISO normy. A to u Casia nebylo úplně obvyklé, používat certifikaci touto mezinárodní normou. Jen už pak byly převážně z titanu a postupně přibývaly funkce jako solár a rádio. Stále zůstávala někdy až obludná celková velikost.

Ovšem u řady MR-G to bylo jinak. Tento první model vlastně příliš nepředznamenal vzhled modelů následujících. Přišly modely s jinými tvary i funkčností. Jediné, co zůstávalo (alespoň u starších modelů) bylo celokovové tělo. Ale zde se střídala těla z nerezové oceli a titanu. Navíc se objevily vzhledově vybočující modely jako třeba MRG-1000.  A také modely analog-digitální, které nakonec v dnešní době už zabraly celou řadu MR-G.

No a pak tu máme, dnes už hodně ceněný, model MRG-1100 Frogman. Který vlastně patří do obou produktových řad. Se mi to pěkně spojilo…

Zajímavý by byl také pohled na původní ceny členů rodiny MR-G. Zatím co první model cenově nevybočoval z úrovně běžné střední třídy, další modely se začaly šplhat výrazně výše. Až do dnešních celkem astronomických výšin.

Zjednodušeně to vidím tak, že řada Frogman, byla ujednocená funkcionalitou (robustní konstrukce, voděodolnost, potápěčské výpočty), ale řada MR-G spíše zahrnovala celokovové modely následně se přesunující do nejvyšší cenové i řemeslné kategorie Casia.

Nutno poznamenat, že obě řady – Frogman i MR-G žijí, tedy alespoň v marketingovém a produktovém dělení, u Casia dodnes.

 

Casio-DW6300-1A-lw.jpg

MR-G1-l.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen doplním, ať sem dám jiný obrázek stejných hodinek. První Frogy se dělaly se dvěma designy druhé tváře.

Moje mají:

post-673-0-47440400-1493643536.jpg.e8462e847c65e4e8fc15f9fedde3985a.jpg

A ten druhý design:

post-673-0-58359900-1493643548.jpg.c6da7e3f4feceb170f34bddca360e94e.jpg

Dále ať zůstaneme u géček: první géčka s teploměrem DW 6100 modul 974

P8030049.JPG.0cc56c25366ab44e312300901580fa23.JPG

A ještě jednou géčka: první s výškoměrem a barometrem DW 6500 s modulem 1160

P8020034.JPG.f7e0ed0240ef5c494afe85a76d32894e.JPG

Existovala i další verze DW 6500 ale s modulem 1161 a ta měla navíc i hloubkoměr. To bohužel Casio do evropy nepustilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info o zádech prvních žabáků. Vlastně jsem si toho ani nevšiml. Mám dvoje a oboje s žábou.

K DW-6500: jo, je to jak píšeš, dnes se celkem běžně vyskytují v aukcích obě verze. Vizuálně je to na první pohled vidět na chlívkách po zelenou vrchní stupnicí. Ty bez hloubkoměru mají chlívky dva, ty s hloubkoměrem pak chlívky tři.
Osobně bych tipoval, že konstrukčně se na modulu asi nic moc nezměnilo, a bude tam stejný nebo hodně podobný senzor tlaku, který je schopen měřit tlak vzduchu i vody. Ale nevím to jistě, nezkoumal jsem to. Jestli se nepletu, ještě se tam variovalo s metrickýma a imperiálníma jednotkama na různých verzích modelů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že by tu nikdo neměl nějaké další "prvňáky"?
Třeba první s nějakou funkcí? První dot matrix? První s WR 200 M, nebo rovnou 300 metrů? První ana-digi model. První s infra? První s databankou, duplexním displejem, s krokoměrem, se stopkama na tisíciny sekundy, první s LED indikátory, první s kombinací LCD a LED displejů, první melodiovky, první analog s kalkulajdou, první s kalkulajdou s vědeckými výpočty, první... První soláry, rádia... ??? První z řady G-Shock, Protrek, Oceanus...? Přeci mě v tom nenecháte?
V přechozích týdnech už se nějaké taky objevily.

Přidám tedy já.
Nevím, jestli se nepletu, ale myslím že tyto BM-100 z roku 1989 byly první Casia s kombinací výškoměr/barometr/hloubkoměr.

Casio BM-100-lw.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...