Přejít na obsah

Tématické týdny vašich digitálních zápěstí


jendazhor

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 708
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Před hodinou, Gombo napsal:

Este som si spomenul, ze mam tieto “babske” seika. No ta moja kopa babskych, je na samostatne vlakno, alebo temu.

Díky za tip, Gombo. Po týdnu dětských a dorosteneckých mě samozřejmě napadly i dámské modely. Ale obával jsem se, že jich mezi vámi moc nebude. Ovšem ty bys ten týden zřejmě slušně vyfutroval, tak zas někdy uvidíme.

Taky mě napadly třeba kapesní digošky, když i ty se občas dělaly. Včetně těch různě závěsných na karabině apod. Ale těch už asi budete mít minimum.

Nedávno jsem jedny zajímavé novější dámské modely chtěl vydražit a utekly mi jen proto, že jsem propásnul konec aukce. Jinak by byly za hubičku. Ale zase si stále připomínám, že se musím krotit. Pořád nakupovat ty baterie, stojany a uvolňovat místo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkný týden to byl. Plný pokladů. I pár exkluzivních kousků se tu objevilo. Díky za vaše příspěvky.
A teď je tu logické pokračování minulého týdne, tedy...:

➡️ Týdenní digi téma č. 23: VAŠE NEJMLADŠÍ (do 27. 9. 2020) 
Prostě Vaše digitálky (nebo ana-digi), které jsou modelovým rokem, nebo datem výroby, nejmladší. 

Opakování z minulého týdne ohledně roku původu:
Samozřejmě je trochu problém, že některé modely se vyráběly řadu let. A tak bych vycházel primárně z modelového roku, tedy kdy se poprvé objevily v nabídce.
Pokud takovou informaci nemáte, můžete, u modelů s vyraženým výrobním číslem, vycházet z roku výroby vašeho konkrétního modelu.
A pokud ani to nemůžete zjistit, postačí váš odhad. Třeba ho tu někdo následně upřesní.

Tak která jsou vaše nejmladší holátka?

Nejsem si úplně jistý, ale asi bych měl nejmladší tohle trio.
Casio G-8000B-3 a dvě z variant G-7800.
Osmitisícovky jsou rok 2006 a G-7800 pak rok 2008. Alespoň podle zdrojů na netu.
Zrovna G-8000 v tomto provedení B-3 mě dost nakrkly, netušil jsem, že na těchto si Casio hrálo s tím "efektním" displejem, kde se znaky zobrazují jako zrcadlo a jejich čitelnost je bídná.
Oba modely jsou trochu netradiční Géčka, jak svou konstrukcí, tak u G-7800 hlavně funkcionalitou. Ale už jsem je tu někde popisoval. Oba modely používají signální LEDky, model G7800 dokonce dvě různé. Taky se moc dlouho nevyráběly.

Mám tu ještě pár modelů Ana-digi u kterých si nejsem rokem jistý, jako třeba LCW-M100, tři kousky z řady iRange, nebo třeba GW-2500. Ale z čistokrevných digin, jsou tyhle asi moje nejmladší. Novější už moc "chytré" nepočítám.

Casio G-7800_8000-lo.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, Harwey napsal:

ked najmladsie, tak mozu byt aj tieto?:)

Jo, novějších od Casia už asi moc nebude. Ale jasně, že sem patří. Doufám, že tenhle model předznamenal nový a životaschopný směr Casiácký produkce. I když to nebudou mít lehké.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje nejmladší digitálky jsou CASIO B650WD. Asi největší jejich zajímavostí je jejich displej. Není nazelenalý jako u většiny digitálek ale takový stříbrný nebo světle šedý. A jeho čitelnost je opravdu skvělá.

DSC_8288.jpg.474ad2259ba0d226c2b82373757ded49.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mě vždycky překvapí, jak se na různých modelech Casia liší displeje. Nevím, jestli ty čitelnější mají nějaký jiný problém, třeba životnost, nebo odolnost v extrémnějších teplotách. Jinak mi je záhadou, proč se neobjevovaly i v dražších modelech. Tenhle konkrétní, jestli mě neklame video, se navíc po aktivaci nasvícení (podle specifikací LED) jakoby znegativní. Netuším, jestli je to jen umístěním zdroje světla pod nebo nad displejem, resp. polarizační fólií.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě tak napadá, že zhoršení čitelnosti displejů by taky mohla způsobovat elektroluminiscenční vrstva u modelů, které tuto funkcionalitu mají. 
Přeci jen to je další vrstva mezi displejem a dalšími fóliemi a odraznou zadni vrstvou.
Pak by na tom starší displeje s žárovkou nebo zase novější pouze s LED mohly být s čitelností lépe než ty s EL.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak s nejnovějšími modely jsem minulý týden zas tak moc neuspěl. I tak díky za příspěvky.
A co tenhle týden, kde je to čistě vaše volba, protože...:

➡️ Týdenní digi téma č. 24: TOP 5, které si nejvíce ceníte (do 4. 10. 2020) 
Prostě Vaše digitálky (nebo ana-digi), které si z osobních nebo jiných důvodů, osobně nejvíce považujete.
Max 5 kousků, ať to tu nezahlcujeme.
I 5 bude asi pro někoho těžké vybrat.
> A prosím napište, proč jste vybrali zrovna tyto.
Viz níže jsem se snažil jít příkladem...

Téma nadhodil AKAI v jiném vlákně a já mu děkuji za nápad. Zatím bych výběr nijak neomezoval výrobcem nebo čímkoliv jiným.

---

Za sebe musím přiznat opět těžké dilema při výběru. 
Zatím začnu třemi vyvolenými. U mě to nebudou žádné muzeální kousky za stovky nebo tisíce doláčů. A ani jejich stav není zrovna příkladný:

- Seiko A827-6000 (aka Yacht Timer), rok 1983
Pro jejich otočnou ovládací lunetu. To je prostě super vymoženost – rychle nastavím a vždycky jasně vidím, v jakém režimu se nacházím. A u těchto i s předvolenými časy odpočtu. A taky pro jejich tenkost a lehkost a přitom odolné celonerez tělo.
Ovládací otočnou lunetu mělo i pár dalších modelů od Seika někde s mírně odlišnou funkcionalitou. A sporadicky se vyskytla i jinde. A jestli se nepletu, tak Seiko po letech udělalo i reminiscenční verzi starého modelu. Už za balík peněz.

- Casio DW-1100, rok 1980

Pro jejich tělo. Malé, odolné, super jednoduché. A ten design. Minimalistické ranné osmdesátky a přitom nadčasový vzhled. K modulu 548 bych měl po stránce funkcionality pár výtek, ale co se týká designu... Pokud by Casio po tomhle modelu už žádný další neudělalo, za mně by skončili na vrcholu. To co následovalo už by se dalo považovat za jakýsi manýrismus. Tohle je čistá krása. Ocelový kvádr, který není jenom kvádr. Ve skutečnosti je tělo poměrně členité a pomálu rovné. Každého asi tak nenadchnou.

- Casio PRT-3000, rok 1999
Pro jejich tělo i náramek kompletně z titanu. Modul 1871 je klasický Protrek té doby, a vlastně ani tvary nevybočují z řady, ale udělat z titanu takhle členité tělo, náramek a komplet i sponu bylo trochu šílené.
Fakt nevím, jestli tady titan odlévali, obráběli, lisovali či co, nebo od každého trochu, ale výroba asi úplně jednoduchá nebyla. Však toho taky rychle nechali.

Jo, jak vidíte, moc často čas nenastavuju...

 

Top 3-lo.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výběr je boj.
Od doby, co jsem vybral troje výše zobrazené, se to na poličce překřikuje, které že budou ty další dvoje a řvou na mě:
"Vyber nás!", "Ne nás, Casia už tam máš dvoje", "Co se tu mlaďoši překřikujou, my tam patříme, jsme starší!", "Se podívej, jak vypadáš. Pěkně jetě. Nás vyber, jsme jako nový." atp. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...