Přejít na obsah

Tématické týdny vašich digitálních zápěstí


jendazhor

Doporučené příspěvky

No já bych i něco vybral, ale mám ještě tento týden dovču, tak mám omezené možnosti.

Takže vytáhnu opět jen něco ze svého archivu.

Takže první digi s kalkulačkou - Pulsar z roku 1975. Teda doufám, že se nepletu. Podle Wikipedie by to tak mělo být. Jsou to samozřejmě ty stříbrné vepředu.

 

LED_calc.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 708
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jo, tak to je paráda. Takové první použití něčeho zcela zásadního pro vývoj lidstva (pro nás počtářsky líné) v hodinkách je tu nejvíc!
A jinak samozřejmě, kurňa, to jsou kováky a do toho ta svítící červená LED čísla... Jméno výrobce "Pulsar" k nim fakt sedí. Roboti, vesmír, kovadlina, krása.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, pánové, já vám věřil. A takhle jako dobrý.

Kdyby někdo dělal přehled historicky největších ikon digitálek, nějaký model Seiko World Timer by tam, podle mě, nechyběl. A možná by se dostal i do nějakého přehledu ikon celého hodinářského průmyslu.

A ty s databankou mi připomněly jednu dobovou reklamu na tyhle modely.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DW 6000 první géčka se stopkama na 1/1000. Toho času bez batt a brzy budou bez bezelu.

yIMG_20191118_134202.jpg.847f3403cbb0e600f5ea56da0cc25e0d.jpg

Aby to nevypadalo jako úkaz mrtvoly (což není hodinky jsou naprosto funkční) tak ještě katalogové foto:

845822152_DW6000aa.jpg.b919062d60c16d790b6e6571bd1d4e7d.jpg

Byly by i další kousky, ale nemá smysl je sem dávat. Jsou třeba NOS, ale odešel jim řemínek a jsou bez batt. Vypadalo by to podobně:

rb2pieces.jpg.d64063f4a7e6d86a233d4e4ddfa24a6c.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citizen C030 asi prvni od nich anadigi se solarem(v pozadi tu nepatri ale urcite vseobecne prvni solar a ty Seiko 4826 asi celkove druhe).

Vi se ktere byly prvni s budikem? Asi bych neco co bylo necim prvni nasel, ale je to takove neurcite...

aa.jpg.ed335ca4d3c6ffa1877bf920d77f844d.jpg

aaa.jpg.7e1813d96f0e2a3a23aeee31c50ff316.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U těchhle Citizenů bylo pěkný, jak tem supermoderní solár dávaly okázale najevo. A k tomu "čtyřlístek pro štěstí". No, ten asi v Japonsku neznají.
U Seika zase zajímavě integrovali solár do vzhledu cifru tak, že nakonec hodinky získaly vzhled věžních nebo radničních hodin.
Dobrý kousky.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, t2 napsal:

CMD 10 první Casio s dálkovým ovládáním na většinu značek televizí a videí.

MAP 100 první a asi i poslední Casio s funkcí která umožňuje pomocí mapy měřit reálnou vzdálenost.

 

A CMD-10 i jako televize vypadají.

Map meter, to byla vychytávka. A otočná luneta s měřícím kolečkem byla promyšlená. Vždycky jsem si říkal, jestli v nich lze nastavit jednotky a měřítko mapy. A jasně, jde to.
Celkem logicky se to do budoucna nějak moc nerozšířilo, ale fíčura je to krásná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozno aj u mna v almare by sa este nasli nejake digi kusky s nejakym prvenstvom, ale kad ja netusim, ktore a s akym.  :)

edit: predsa len ma jedny napadli. 

mam predsa janusy. Prve hodinky s rozlisovanim rukou pisaneho pisma na sklicku. Rok 1984

AB28C253-16F6-4C55-8378-2ADFB89A3136.jpeg

Upraveno uživatelem Gombo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 8. 2020 v 12:19, jendazhor napsal:

Map meter, to byla vychytávka. A otočná luneta s měřícím kolečkem byla promyšlená. Vždycky jsem si říkal, jestli v nich lze nastavit jednotky a měřítko mapy. A jasně, jde to.
Celkem logicky se to do budoucna nějak moc nerozšířilo, ale fíčura je to krásná.

Funguje to i jako normální měřidlo a dost přesně. Nastavil jsem si jeden metr a naměřilo to přesně 1000 mm. A to by u takového rozměru člověk už čekal nějakou odchylku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předchozí týden prvních vykopávačů nebyl úplně chudý, ale na předešlé týdny to nebyl zas takový nášup. I když i tady se našly pěkné modely.
Uvidíme, jak to bude teď. Další týden bude spíš pro znalce, protože je zaměřený na ...: 

➡️Týdenní digi téma č. 18: NEJEN ANGLIČTINA A JAPONŠTINA UVNITŘ (JINÉ JAZYKY UVNITŘ VAŠICH DIGITÁLNÍCH STROJKŮ) (do 23. 8. 2020) 
Prostě digitálky (nebo ana-digi), které zobrazují na displeji texty nejen v angličtině nebo japonštině, ale také v jiných jazycích. A pokud neumí angličtinu nebo japonštinu vůbec, tím lépe.

Jde o to, aby zobrazovaly textové informace i v nějakém (nebo výhradně) dalším jazyce. Typicky názvy dní, měsíců a případně i další.
Pokud takový další jazyk bude vidět přímo na fotce, tak je to samozřejmě plus. Pokud takové foto nemáte, spokojíme se s popisem.

Jasně že sem patří i české, sovětské, ruské, ukrajinské atd. digošky.

---
Chtěl jsem na rozjezd nějakým modelem přispět, a mám za to, že i nějaký mám. Jen si teď zaboha nemůžu vzpomenout, který že to je. Ale já ještě popřemýšlím. Nějakou němčinu nebo španělštinu bych snad mohl najít...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem, ci som to dobre pochopil,ale jedna sa len o ine jazyky priamo na LCD, alebo aj na popisky okolo. Tak sem na zaciatok vlozim par kuskov a z toho jeden, co ma len popisky okolo displeja v inom jazyku. Ak sa to vztahuje aj na tieto pripady, tak neskor pridam dalsie. Primky a Elektroniky prenecham asi inym, lebo ich mam tolko,ze by som to tu nimi zaspamoval.

BDA7D3C1-E227-4CAF-912E-5D85E109235C.jpeg

F43807D5-806E-4B65-ACE1-F292626E0443.jpeg

2F84B735-72A5-4275-90F6-260A93553D18.jpeg

15C1CE1C-09EB-49B7-AA5A-05C66875D276.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gombo, přesně! Takhle jsem to myslel.
Ta čeština na japoncích mě vždycky praští do oka. A to už jsem je tu viděl.

Ale pro úplnost:
Neanglické a nejaponské znaky mohou být i předtištěné, pokud jsou k nim příslušné informace zobrazované na displeji pouze grafického charakteru.
Tak, jako např. na výše uvedených prvních od Gomba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Gombo napsal:

...mam predsa janusy. Prve hodinky s rozlisovanim rukou pisaneho pisma na sklicku. Rok 1984...

K Janusům z minulého týdne se musím ještě vrátit.
Mám takovou divokou představu, jak se cestovatel časem vrátí z roku 2015 do roku 1985, tedy o 30 let zpět.
Potká japonce z Casia s těmito hodinkami a říká mu:
"Pěkná technologie, tenhle dotykový displej s rozpoznáváním tahů prstu přímo na sklíčku hodinek. Teď se to teda ještě pár desítek let zrovna na hodinkách moc nechytne. Ale za 30 let jedna velká americká společnost... vede ji ten 30letý mladík... vlastně ji znáte, ta jak zrovna v loni s velkou slávou uvedla ten svůj stolní počítač MacIntosh... vyrobí hodinky s dotykovým displejem a bude to hit. Všechno už bude trochu jinak, ale základ z téhle technologie tam bude a všichni budou říkat, jak je to super, mít hodinky s dotykovým displejem. Jen ten mladík už bude po pár let smrti". 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...