Přejít na obsah

Tématické týdny vašich digitálních zápěstí


jendazhor

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 708
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 2 hodinami, pavel1980 napsal:

Já ze svých hodinek bohužel nemůžu posloužit superkosmickými fičurkami alá Cosmo Phase nebo Moon Graph, jen klasickým ukazatelem fáze měsíce. Ten mám na třech kouscích:

Casio G-Shock GW-7900
Casio Sea Pathfinder SPF-10
Casio WS-1100

Tak jasně, na Cosma a Moony už jen tak někdo němá, ale i ty tvoje jsou "astro", takže jo. Patří sem.
A teplotu čaje nebo kafe pomocí infra v SPF měříváš?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jendazhor: neměřím, ale teploměr funguje dobře. Já jsem ty SPF měl na ruce mimo domov jen jednou, že je jako provětrám venku, ale dost budily pozornost, všichni v práci si mysleli, že ten teploměr je foťák :-) Jsou to jedny z mála mých hodinek, co nenosím a kupoval jsem je vyloženě do sbírky jako zajímavost. Když jsem na ně kdysi na Sbazaru za pár stovek narazil, nemohl jsem je tam nechat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak chápu, že nechat je někde za pár stovek ležet, by byl těžký hřích.
Když jsem přemýšlel, čeho teplotu s nimi asi tak běžný uživatel může měřit, kupodivu mě postupně napadlo docela dost možností – nápoje, teplota vody v bazénu, teplota ohně a popela, teplota buřtíku nebo třeba steaku na grilu, letní teploty vyhřáté střešní krytiny, palubní desky auta atd. Všechno by člověk asi změřil jednou dvakrát a pak by ho to přestalo bavit. Nicméně jako fíčura do hodinek je to bomba. 
A ještě jedna, zkusil bych to v dnešní koronavirové době používat jako ten dnes populární  bezkontaktní teploměr pro měření teploty lidí. Ale netuším, jestli by se to dalo s nějakou plusminus přesností, použít na měření teploty kůže. Přecijen to asi bylo určené spíš na extrémnější teploty. Spíš takovej fórek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl jsem tu přesnost teploměru vyzkoušet, ale při měření mi to hází chybovou hlášku slabé baterie, tak ji napřed musím vyměnit. Přece jen jsem ji od koupi neměnil. Ale co si vzpomínám, tak tak přesnost při měření kůže nebyla v porovnání s klasickým teploměrem nic moc, myslím, že to dost podměřovalo. Jak píšeš, je to stavěné spíš na vyšší teploty, kde nějaký stupínek nehraje roli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám DPX 300, s tím měřením teploty se to má tak, že to měří pouze povrch. Takže tělesnou teplotu to změřit nemůže. A taky se musí předem nastavit co chcete změřit (materiál) asi to ještě nějak hodinky dopočítávají. Ale hračka je to zajímavá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslel, že ty dnešní bezkontaktní teploměry, co nás teď s nimi všude měří, taky změří pomocí infačerveného světla pouze teplotu povrchu kůže.
Asi budou namakanější, než ty ve starých diginách (SPF, TSR...), ale ten princip měření není stejný?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak baterka v SPF vyměněna, tak jsem to mohl porovnat... změřil jsem si teplotu z čela, a domácí bezkontaktní lékařský teploměr 36,8 stupně, SPF 34,1 stupně, nicméně ten lékařský měří na pár milimetrů, SPF na stejnou vzdálenost sice změří, ale hází hlášku příliš malé vzdálenosti, správně by měly měřit až řádově od několika centimetrů. To pak ta naměřená teplota ještě klesá. Jinak i tělesná teplota člověka se měří z povrchu kůže, takže i lékařské teploměry (rtuťové i digitální) měří pouze teplotu povrchu kůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za účast v třetím kole naší týdenní tematické předváděcí akce!
Myslím, že to byl úspěch. Předvedly se tu dva, řekl bych, kultovní astro moduly od Casia a hned v několika modelech a k tomu pár dalších kousků.

Tento týden se z nebe posuneme do vody…

Týdenní digi téma č. 4: POTÁPKY, PODVODNÍCI, PONORKY... (do 17. 5. 2020)

A jak takové potápky poznat, když například většina modelů Casio z řady G-Shock má voděodolnost 20 ATM? No těžko, ale je to na vás.
Cokoliv vás může nasměrovat. Třeba nápisy „Scuba“ „Diver“ apod. Nebo symboly mořských živočichů (vždyť víte…), senzory hloubky ponoru, heliové ventily apod.

Asi je vám jasné, že tyto „potápěčské“ vlohy digin jsou často jen marketingovým tahem výrobců. Tak schválně, ukažte se!

Jo a poznámka – čím starší, tím lepší. Ale to nijak nediskvalifikuje i nové modely. Obecně Digi nebo Ana-digi.

---
Já bych mohl vykopnout modelem Seiko M705-5A00 (SBBA001) z roku 1991. Ke klasickým funkcím je přidán hloubkoměr a potápěčské výpočty a časy.
Na dobu ranných devadesátek to byly dost drahé digošky. Původní cena v Japonsku byla 50 000 Jenů, v Německu stály 995 DM (tehdejší německé Marky).
Ale třeba modely M725/726 se prodávaly za ceny 120 000/80 000 Jenů,  takže existovaly i dražší potápky. Vlastně spíš potápěčské počítače.
Jedná se o celkem známý model, který jsem tu asi někde popisoval, takže další info asi netřeba.

 

Seiko-M705-lo.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to je ono. Jak píšeš: "Echt potápky". Foto funkčních by bylo super.
A digiskříň určitě provětrej, oni se tam ještě nějaké, co se chtějí ukázat světu, určitě najdou...

Scubapro dělá opravdu potápěčské vybavení včetně zajímavých digimodelů.
Musím říct, že ač to vlastně nejsou digitálky a ani hodinky, funkčním vzhledem mě bere třeba jejich ryze analogový hloubkoměr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, začal jsi pěkně. Ten NOS stav už ani nekomentuji, protože sakra to snad ani není možný... :cigar:
A ano, čas je nastavený s vteřinovou přesností. By podle nich mohly jezdit Šikanzeny! Teda v roce 2015.

Upraveno uživatelem jendazhor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já asi jen Casia Marine Gear MRT-200 s twin senzorem hloubkoměr/barometr (a teploměr). WR mají ale jen 100 m. Bohužel to jsou jedny z nejvíc opotřebovaných hodinek z mé sbírky (už jsem je tak kdysi koupil). Kromě zvuku fungují, hloubku jsem měřit nezkoušel, ale žádný chybový hlášky to neházelo. Bohužel teď mají vybitou baterku a protože mají dvojici ne úplně standardních článků 395/399, tak je v zásobách nemám a teprve je musím koupit. Pro ilustraci přidávám ještě fotku z netu, jak mají vypadat v chodu a s nesetřenými nápisy.

DSCN4337.JPG.ddd0df52b556bd694dd92c26b95be2d5.JPG

 

unnamed.jpg.376544bd94cbb79279461efd1c8313b4.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, pavel1980 napsal:

Tak já asi jen Casia Marine Gear MRT-200 s twin senzorem hloubkoměr/barometr (a teploměr). WR mají ale jen 100 m. Bohužel to jsou jedny z nejvíc opotřebovaných hodinek z mé sbírky (už jsem je tak kdysi koupil). Kromě zvuku fungují, hloubku jsem měřit nezkoušel, ale žádný chybový hlášky to neházelo. Bohužel teď mají vybitou baterku a protože mají dvojici ne úplně standardních článků 395/399, tak je v zásobách nemám a teprve je musím koupit. Pro ilustraci přidávám ještě fotku z netu, jak mají vypadat v chodu a s nesetřenými nápisy.

Zajímavé. Osobně přímo tenhle model vidím prvně.
I když bych řekl, že vnitřní modul 2413 je minimálně příbuzný s některým modelem z řady PRT nebo obecně ze starších G-shocků. Všechny části displeje už jsem někde viděl.
Stejně tak je mi povědomý model MRT-100 a 130. Možná mě někdo znalejší doplní. 
To jen potvrzuje, že i mimo řadu G-shock se vyskytovaly zajímavé modely.

Jak už je vidět v názvu a potvrzuje to i hloubkoměr, potápky to určitě jsou, byť aktuálně bez života. Dobrý!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...