Přejít na obsah

Koupě hodinek z USA


Doporučené příspěvky

Zdravím přátelé, mám na Vás dotaz. Chtěl bych koupit hodinky z USA a nevím jak je to ze clem a DPH. Hodinky jsou předváděcí a mám možnost je koupit přes chrono24 nebo přímo u prodejce. Nikde ten model v tak pěkném stavu nemohu sehnat, ale dal jsem si cenový strop a nejsem si jistý zda ho clem nebo dph nepřekročím. Na chronu vychází cena s poštovným cca 34tis. Mohli by jste mi prosím poradit. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, 

v případě dovozu ze států po tobě budou chtít celníci ještě 21%dph a clo okolo 5%.

Je tedy potřeba počítat, zda nedostaneš slevu zadarmo, případně za ni ještě nedoplatíš, a vyfasuješ k tomu i případné komplikace se zárukou apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je uplně jedno jestli jsou použité nebo nové, pokud ti celnici zásilku zadrží budeš platit dph a clo + poplatek pokud si to necháš vyřizovat přes doručovatele. Zasilka taky muze projit bez celniho rizeni, ale to to nikdo nezaruci dopredu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Longines Grand Vitesse 24

Mám rád tu značku, už od nich hodinky mám a tyhle se mi opravdu zalíbili. 

https://www.my-watchsite.fr/longines-sport-collection/601-grandevitesse-chronographe-24h.html?fbclid=IwAR2LrKkdQXbkCdjtlyM8aqavpuxdiQNMCA1K6sTNRQRjcTqH58kMbmuXY7s

Upraveno uživatelem Honza L
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, jkba napsal:

Ahoj, 

v případě dovozu ze států po tobě budou chtít celníci ještě 21%dph a clo okolo 5%.

Je tedy potřeba počítat, zda nedostaneš slevu zadarmo, případně za ni ještě nedoplatíš, a vyfasuješ k tomu i případné komplikace se zárukou apod.

To clo je nějaká novinka? Pokud já vím, tak na hodinky je sice clo 4,5%. ale jen nějakých 0,8 Eur maximálně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Mike2811 napsal:

To clo je nějaká novinka? Pokud já vím, tak na hodinky je sice clo 4,5%. ale jen nějakých 0,8 Eur maximálně.

Tak pokud je DPH 21% a clo 5% tak se mi cena navýší cca o 9 000,-  + celní poplatky. Což přesahuje cenu, kterou jsem chtěl za hodinky zaplatit. Tím 0,8 eur jste si jistý?

 

Upraveno uživatelem Honza L
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

clo + dph (cca 5% + 21%) bohužel zaplatíš tak či tak, teda pokud to chytnou. Takhle sem platil cca půl roku dozádu. Hodinky sem zaplatil předem a čekal, pak mi přišlo info od kurýrní služby že je chytli a můžu si to vyřídit buďto sám, nebo na základě plné moci a za nějaký poplatek to vyřídí oni za me. Tak sem vyplnil plnou moc a ještě nějaké prohlášení a kurýrní služba to vyřídila za me. Ve výsledku sem za hodinky zaplatil +, - o 30% víc. Otázka je ještě jak dlouho teď na to budeš čekat, já už pár měsíců mám pár zásilek ze zahraničí (mimo EU) na cestě, který tu už dávno měli být a ještě si asi chvilku počkám. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsíci...

představa lepší ceny v inzerci z USA je většinou vykoupena napařením cla a DPH a ono to potom vyleze na cenu v ČR, někdy i přes. Navíc teď ta doprava, čekal jsem na hodinky 4 měsíce. Zajímavé je, že všichni kdo prodávají hodinky v Evropě to tak nějak vědí a nejdou na ceny USA. Proto, najít něco solidního v Evropě se mi zatím moc nepoštěstilo. Většinou zjistím, že nejvíce pružný je trh v ČR, kde lidi kolikrát prodaj něco i za cenu v USA 😁

jednoduše proto, protože v ČR nejsou hodinky tolik likvidní a než se tu něco prodá za normální cenu z Ebay, nebo Chrona, tak to dost dlouho trvá.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, Davidofs.cz napsal:

Zajímavé je, že všichni kdo prodávají hodinky v Evropě to tak nějak vědí a nejdou na ceny USA. Proto, najít něco solidního v Evropě se mi zatím moc nepoštěstilo.

Tak když se v Evropě platí DPH, tak jak by mohli jít na ceny v US? To je snad logické...když si koupíš hodinky z US tak zaplatíš DPH+CLO, tak proč bys prodával za ceny jako US?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, xbraj19 napsal:

Tak když se v Evropě platí DPH, tak jak by mohli jít na ceny v US? To je snad logické...když si koupíš hodinky z US tak zaplatíš DPH+CLO, tak proč bys prodával za ceny jako US?

Počkej to mi vysvetli. To jako že se všechny hodinky na světě vyrábí v USA? Me je právě divné, že obecně všechny značky, nejen Americké, jsou levnější v USA. Nechápu to, když se jedná o Švýcarské hodinky, někdy i Japonské. V Evropě jsou vždy nejdražší. Přeci nemůže vyjít levněji je vyrobit v Evropě, následně prodat prodejci do USA a ten je ještě pod cenou prodá zpět do Evropy 😃

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Švýcarský  výrobce vyveze hodinky bez DPH (sales tax) a DPH se aplikuje v zemi, kde se prodá koncovému zákazníkovi. Když v US DPH nemají (někde mají sales tax), tak z logiky věci bude mít koncák v US hodinky o 21% levnější než v ČR, kde se při prodeji koncovému zákazníkovi aplikuje 21% DPH.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...