Přejít na obsah

Nivada Grenchen - znovuzrození


martar

Doporučené příspěvky

Zda se, že se letos dočkáme znovuzrozené kolekce od Nivady. Co vy na to? Hodinky jsou to pěkné, rozměry starosvětské, Sellita inside.

https://www.professionalwatches.com/the-rebirth-of-nivada-grenchen/

 

NEVADA GRENCHEN Chronomaster Aviator SEA DIVER 06.jpg

Upraveno uživatelem martar
Vlození odkazu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Vit napsal:

Ta velikost je teda brutální 46,5 x 16,5 mm ...

Vzdáleně mi to připomíná Omegy pana Kuncáka a ten oranžový tvar sekundovky znám také promárně od Omegy (MARK 2).

Víte, nemají ani 40 mm - těch 46 je lug to lug rozměr. Zajimavý je, že všechny jsou tlusté 16,5 mm, jen verze B ma nižší dýnko a tloušťku 14 mm. Ta malá velikost hodinek právě umožnila se Sellitou vykouzlit to parádní retro umístění malých subcifrů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypada to hodne dobre. Velikost super. Ta ruzna tloustka me prekvapuje, protoze ta prvni rada hodinek vypadaji na prvni pohled stejne, jen s jinym provedenim remenu. Pri takovehle velikosti by mohly byt dostatecne pohodlne.

Vite, tu podobnost s Omegou tam teda vubec nevidim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, AndyAaron napsal:

Vypada to hodne dobre. Velikost super. Ta ruzna tloustka me prekvapuje, protoze ta prvni rada hodinek vypadaji na prvni pohled stejne, jen s jinym provedenim remenu. Pri takovehle velikosti by mohly byt dostatecne pohodlne.

Vite, tu podobnost s Omegou tam teda vubec nevidim...

Jen do něj, třeba odvolá i tu Omegu :D

Předpokladám, že Vít neměl na mysli ani pouzdro, ani počet subdialů, ale prostě jen ty barvičky v pravým subcifru. Dneska je to málo k vidění, ale tehdy to byla naopak norma a reedice Nivada se jí věrně drží. I tady si ale dovolím pošťouchnutí - zatimco většina dobových chronografů měla úzkou barevnou výseč sloužící ke kontrole délky telefonniho hovoru, ty barvičky na Kuncákovo fotbalistických Seamaster Chronograph se použivaly pro orientaci v čase při fotbalovým zápase. Proto ten "poločas".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však v pohodě. Ty šípovité ručky byly v té době taky ohromně v kurzu, měla je hromada značek. No a ačkoliv Omega Speedmastery miluju, mám o nich tlustý knihy, jedny mám stabilně jako definitivky a vedle nich jsem měl i limitku TinTin, tak musím říct, že jak "arrow hands", tak "twisted lugs" nejsou originálním počinem Omegy, ačkoliv si tyto prvky lidi s Omegou hodně spojují, protože je nejvíc používá.

422216-7fa0ee704bde462900becc39818b4a57.jpg.7565c141d975ff43c64eb68564488bb1.jpg

 

Tohle je Universal Geneve Polerouter z r. 1955... Omega přisla se Speedmastery až v r.1957... aneb všeci kradnú :) UG byli skutečně inovativní, nejen designem, ale i pokud jde o strojky. Jejich kousky s mikrorotorem jsou dodnes sběratelská lahůdka. Sorry za OT.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žádný off topic,  to je regulérní vzdělávání (děkuju).
Je to těžké, obecně to osobně beru tak, že charakteristický design patří značce, která se dlouhodobě udrží, prosadí ho do svého portfolia a většina uživatelů si ho s touto značkou spojuje. Možná to není spravedlivé, ale těch příkladů je spousta, polštářkové pouzdro: ROLEX x PANERAI, SINN Navigator x BREITLING Navitimer, Astromaster x AP RO, ...

EDIT: navíc u těch Nivado mě osobně dráždí, že jsou ručky Omegám podobné nejen ideově, ale u některých variant mi to přijde jako kopie designu celého setu ruček.

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S touhle definicí beze zbytku souhlasím, dobře jsi to napsal. V UG se toho nedrželi, další generace Polerouterů už měly dauphine a později i rovné ručky. Chtělo by se říci zaplaťpánbu, ty verze s dauphine jsou podle mne nejhezčí.

Abych se vrátil k Nivadám - relativně malý průměr a relativně velká výška mě taky na začátku zarazily, ale je to uvnitř je prostě chrono a pouzdro má nějakou WR, takže o moc  nižsí být asi nemohly. Osobně si myslím, že v reálu se budou nosit stejně pohodlně jako třeba Guinand Series 40.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi 10 let jsem byl platonicky zamilován do FORTIS Flieger Chronograph (40mm/14mm). Potom jsem to pouzdro viděl v Koscomu naživo a ten poměr výšky a průměru mě odradil (vím nemají lunetu).

Ale to je jen subjektivní názor, možná to někoho naopak přitahuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to spíš k menším chronům s cal. 755x nebo podobným strojkem tak nějak patří. Ten strojek má danou výšku a průměr, a zatímco u průměru bývá rezerva a strojek se osazuje do hodinek 38 - 50mm, výšku pouzdra nejde přiliš zmenšovat, leda u oblekovek bez WR a s klenutým sklíčkem. Fortisky jsou masivní kus kovu, tady je ta výška opticky rozbitá trojďílným profilem luneta/pouzdro/dýnko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám, že na OceanicTime už je o  nich taky a je tam vic fotek jednotlivých modelů http://oceanictime.blogspot.com/2020/04/nivada-grenchen-chronomaster-aviator.html

Tyhle jsou taky moc fajn

916147571_NEVADAGRENCHENChronomasterAviatorSEADIVER04.thumb.jpg.a917647973e7457fc60545a4493be74d.jpg1467841844_NEVADAGRENCHENChronomasterAviatorSEADIVER03.thumb.jpg.e73144c1d806032ea77aadee606115b7.jpg1732739437_NEVADAGRENCHENChronomasterAviatorSEADIVER02.thumb.jpg.594ffb47ef1babb1aa3f3e6719f14537.jpg

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...

Tak živé fotky a živé dojmy.

https://www.fratellowatches.com/chronomaster-aviator-sea-diver-watch-by-nivada-grenchen-resurrected/

Popravdě, pouzdro s nízkou střední částí, s klenutým dýnkem, lunetou a klenutým sklíčkem tu výšku hodinek opticky úspěšně rozbíjí. Za mě dobrý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • Po letech...

Je zajímavé, a zároveň smutné, že většina nových modelů, již bohužel nepoužívá na ciferníku označení Swiss Made, ale třeba je to jen kvůli čistotě designu. Jinak jsou to parádní netuctové neovintážky 🙃

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...