Přejít na obsah

Opravy češtiny rozhraní fóra


Doporučené příspěvky

Do tohoto vlákna hlaste prosím chyby v češtině IPS4:

  • Očividné překlepy
  • Nepřeložené texty
  • Příliš kostrbaté formulace

Do příspěvku prosím:

  • Kde se text objevuje (kontext, postup jak se do situace dostat, případně screenshot)
  • Text co se teď zobrazuje
  • Váš návrh opravy

O textech z kategorie příliš kostrbaté budeme debatovat, ostatní propíšu do systému tak rychle jak budu moci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja by som jeden postreh mal. Nejde priamo o zlú češtinu alebo o kostrbatú formuláciu, ale v každom prípade nedáva vo výpise obsahu zmysel veta „UživatelX odpoveděl na téma uživateli Y...“

Napríklad tu Frostie viditeľne odpovedá niekomu úplne inému (dokonca ho v príspevku cituje), a nešťastný Gilius bol na fóre naposledy 10.12.2018:

image.thumb.png.13af4e3eb6e3ed541cdeac29299181f7.png

 Ak sa to dá nejako bezbolestne zmeniť, asi by to nebolo odveci. Už som sa párkrát nachytal, mysliac si, že sa po dlhom čase objavil nejaký člen fóra, čo už pár rokov neprispieva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Říká ten, který napíše Radkovo namísto Radkovy...

Ale k tématu:

V rámci položky Moje aktivity chybí čárky. Ano, je to blbost, ale když vidím Uživatelé, které sleduji, tak ostatní bez čárky před které vypadají divně. Nicméně všechny ty položky - a to je dle mého mnohem důležitější - mi přijdou naprosto debilně opisné, pročež navrhuji nahradit Obsah který jsem vytvořil formulací Vytvořený obsah (stejně tak pak v rámci hlavní lišty), Obsah který sleduji formulací Sledovaný obsah a tak dále. Suma sumárum, udělat to mnohem kratší a výstižnější.

Upraveno uživatelem LukeD
formulace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Domnívám se, že by bylo vhodné nějak přeformulovat tyto dvě volby v nastavení filtru zobrazovaných příspěvků:

01.thumb.jpg.510ad0b8bdc4a4e4e8232703604dad8a.jpg

Bohužel ale nevím, co tam dát místo toho, protože vůbec netuším, co tyto volby znamenají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) Profil > Zobrazit moji aktivitu > 

  • Komentáře k profilu (MÉ STATUSY; CO SE MI HONILO HLAVOU; ...)
  • Odpovědi k profilu (MÉ ODPOVĚDI VE STATUSECH; ...)

2)

před 10 hodinami, wawrik napsal:

Ja by som jeden postreh mal. Nejde priamo o zlú češtinu alebo o kostrbatú formuláciu, ale v každom prípade nedáva vo výpise obsahu zmysel veta „UživatelX odpoveděl na téma uživateli Y...“

Napríklad tu Frostie viditeľne odpovedá niekomu úplne inému (dokonca ho v príspevku cituje), a nešťastný Gilius bol na fóre naposledy 10.12.2018:

image.thumb.png.13af4e3eb6e3ed541cdeac29299181f7.png

 Ak sa to dá nejako bezbolestne zmeniť, asi by to nebolo odveci. Už som sa párkrát nachytal, mysliac si, že sa po dlhom čase objavil nejaký člen fóra, čo už pár rokov neprispieva.

Naprostý souhlas. Navíc, když člověk diskutuje ve vlákně, ktere sám založil, objevuje se tam "martar odpověděl na téma uživateli martarovi", což navozuje mírně schizofrenní pocity :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 4. 2020 v 21:07, wawrik napsal:

Ja by som jeden postreh mal. Nejde priamo o zlú češtinu alebo o kostrbatú formuláciu, ale v každom prípade nedáva vo výpise obsahu zmysel veta „UživatelX odpoveděl na téma uživateli Y...“

Děkuju za upozornění, máte naprostou pravdu že v tomto fóru je informace o zakládajícím uživateli často matoucí. Smazal jsem onu část, takže se teď zobrazuje pouze "UživatelX odpověděl na téma v ..."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 4. 2020 v 23:58, siwi napsal:

Bohužel ale nevím, co tam dát místo toho, protože vůbec netuším, co tyto volby znamenají.

  • Nepřečtené odkazy položek mě vezmou na začátek stránky
    • když máš tohle nastavené, odkaz na "nepřečtený" příspěvek tě vezme na příslušnou stránku vlákna, ale neposune tě dolů k tomu příspěvku samotnému - budeš muset na stránce rolovat dolů
  • Přejít na první nepřečtený komentář
    • odkaz tě vezme až k tomu příspěvku, to znamená že příslušnou stránku vlákna budeš mít posunutou k tomu pro tebe novému příspěvku

Nejde o chybu překladu, protože anglické verze jsou "Unread item links take me to the top of the page" a "Unread item links take me to the first unread comment", takže překlad mi příjde dost přesný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za vysvětlení významu těch odkazů. Nicméně překlad bych označil spíše za otrocký než přesný, neboť že mě odkaz někam "vezme" čtu tady poprvé. Odkazy obvykle uživatele přepínají, přemisťují, přesouvají nebo něco zobrazují. Ale nechci být za šťourala :D

Upraveno uživatelem siwi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, adasek napsal:

Smazal jsem onu část, takže se teď zobrazuje pouze "UživatelX odpověděl na téma v ..."

Ďakujem.

Ešte som si všimol, že v tom výpise občas chýba predložka na, niekedy tam je a inokedy zasa nie. Od čoho to záleží som nepostrehol, možno od fóra.

image.thumb.png.9cc676181156f518f91535faa5320bc6.png

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, wawrik napsal:

Ešte som si všimol, že v tom výpise občas chýba predložka na, niekedy tam je a inokedy zasa nie. Od čoho to záleží som nepostrehol, možno od fóra.

Děkuju, našel jsem to a opravil. Doufám že to neznamená, že se to v nějakém kontextu používá jako "odpověděl komu", ale snad ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, prischera napsal:

Pokud řešíme drobnější věci tak pokud od citatce uběhne delší čas, vaskočí tam dost nepěkná formulace "V DD.MM.RRRR v HH:MM, XY napsal" pokud by bylo možné to první "V" zrušit, bude to vypadat mnohem lépe.

Bojím se že to souvisí s formátem data (jak někdo kritizoval relativní čas)  a to příliš customizovatelné není - respektive tam není nastavitelná varianta "V 12:00" a "12:00" protože to nerozlišuje angličtina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 4. 2020 v 7:49, martar napsal:

1) Profil > Zobrazit moji aktivitu > 

  • Komentáře k profilu (MÉ STATUSY; CO SE MI HONILO HLAVOU; ...)
  • Odpovědi k profilu (MÉ ODPOVĚDI VE STATUSECH; ...)

Tady je problém, že ten samý řetězec se používá i jinde, kde by tebou navržené formy byly matoucí :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemůžu si pomoct, ale při pohledu na citace ve formátu  "V 30. 4. 2020 v 16:32,  Harwey napsal:" pokaždé přemýšlím kdo je uživatel "V:weird:

Nebylo by logičtější přeskládat to bez zbytečného balastu do jazykově snesitelnějšího tvaru "Harwey 30.4.2020 v 16:32 napsal:"?

Nevadilo by tomu ani kdyby se do toho promítnul "moderní" formát časových údajů ve tvaru "Harwey před pár minutami napsal:" nebo "Harwey právě teď napsal:"

Předpokládám že u citací by mělo být v první řadě jasné koho cituju a až potom ze kdy to bylo (zvlášť když je napravo i link). A kdyby se vypustilo i to "napsal", prd by se stalo :smoke:

 

PS: Spíš než čeština (která se stejně jako kecy teplýho indiána s krátkým bufferem časem nějak poddá) mi trhá oko šeredně obarvené a svisle roztahané CSS v nemobilních verzích. Na desktopu mi to pomocí uživatelských stylů elegantně záplatuje Cascadea, o to horší facka je to pak ale na tabletu. Dejte vědět kdyby se to řešilo - hotový seznam úprav by někomu mohl ušetřit dost práce a ostatním spoustu rolování.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...