Přejít na obsah

Desať rokov na Chronomagu


Doporučené příspěvky

     Úplne náhodou som dnes zistil, že v máji ubehne desať rokov od mojej registrácie na tomto fóre. Neuveriteľné, ako ten čas letí... Na začiatku to boli chrona od Poljotu, potom Moonwatche (tie mám doteraz), nejaké Seiko, Steinhart, Orisy (myslím tri), TAG Heuer Aquaracer, Monaca, Omega PO, aj čierne Black Bay mi prešli rukami. Damasko, Stowa fieger som tiež vyskúšal...Aj miestna limitka Primiek. Vlastne si to všetko ani nepamätám. Už to bolo dávno a hodiniek veľa. Aktuálny stav zbierky vidno na foto. A s tým súvisia aj moje úvahy ako pokračovať ďalej. Okrúhle výročie je ako stvorené k nejakému nákupu. Co by to malo byt? Mám nejakú predstavu. Od kedy som predal Monaca, chýba mi niečo s modrým cifernikom. Trojrucky, dátum by bol fajn. Veľkosť okolo 40mm, chcel by som kovový ťah. Štýlovo niečo univerzálne, nech sa to hodí aj k obleku. Ale nie čisté oblekovky. Strojček inhouse, tak nejako mi to dava zmysel a to bude asi aj dôvod, prečo pôjdu do predaja moje Longines Heritage 1945( ktoré sú ináč úplne bez chyby). Zatiaľ sú vo vybere : nové Omega Seamaster Aqua Terra 41mm, Rolex OP 39mm a JLC Polaris Automatic. Mate ešte nejaké ďalšie nápady? Pripadne mam do zbierky doplniť niečo iné, napríklad  GMT? Kľudne píšte co vás napadne, rad si to prečítam a hádam niečo vyberieme. 

IMG_20200426_171541.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám, že řešíme stejné chronomag jubileum:-)

Bvlgari super, s AT nešlápneš vedle, Polaris naživo lahůdka, ale stejně se budu přimlouvat za PAMy. 

Ve mě vykřesaly novou chronoradost v době velkého vyhoření;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PAM išli mimo mňa celých desať rokov, ani neviem prečo. Včera som prešiel ich stránku. Chlapci máte pravdu, niečo na nich je, trocha ste mi to zamotali :) Co sa týka 01033, nádherný ciferník. Len sú so 44mm na moju ruku veľké a tiež by som asi nedal tu ochranu korunky. Skôr asi Radomir mi bude sedieť viac, myslím.

Odoslané z MAR-LX1A pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, octaviakk007 napsal:

PAM išli mimo mňa celých desať rokov, ani neviem prečo. Včera som prešiel ich stránku. Chlapci máte pravdu, niečo na nich je, trocha ste mi to zamotali :) Co sa týka 01033, nádherný ciferník. Len sú so 44mm na moju ruku veľké a tiež by som asi nedal tu ochranu korunky. Skôr asi Radomir mi bude sedieť viac, myslím.

Odoslané z MAR-LX1A pomocou Tapatalku
 

Papírově je 44 na mou ruku taky hodně, ale fakt se to nosí parádně a koule mají neskutečné. Chce to vidět naživo a zkusit. Nebál bych se nějakých slušných starších s uchem, to k nim prostě patří;-). Jo a ještě osobní poznatek, Radiomir s drátěnýma nožkama jsou pohledově i pocitově o dost větší než ušáky, je tam prostě hodně místa pro cifr, takže jestli radiáčky na menší ruku, tak rozhodně pouzdro s nožkama;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

10 let mě tu čeká v červnu, ale naštěstí nic nehledám, ale už mám na cestě :-). Ať vybereš co vybereš, Monaka ti budou chybět. 
Monaco mali smolu, že som mal až 3 chrona. Ale máš pravdu, chýbajú. Raz ich ešte kupim

Odoslané z MAR-LX1A pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 48 minutami, octaviakk007 napsal:

Ešte otázka k Rolex OP39. Stoja za úvahu, alebo je to len krátkodobá náhrada na ceste k DJ?

Odoslané z MAR-LX1A pomocou Tapatalku
 

Osobně si myslím, že pokud toužíš po DJ, tak bych šel do nich ( třeba za 11 let tady :-)) a do žádné krátkodobé "náhražky" bych se za každou cenu nevrhal. To ti ale radí člověk, co toho protočil mraky, tak úplně nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...