Přejít na obsah

Automaty a pripadne problemy s winderem


eifell3

Doporučené příspěvky

Zdar pratele tikajici ruky,

 

Pred pul rokem jsem poridil sve prvni mechaniky alpiny s al-525.

K mechanikam je treba i winderu, tak jsem si jeden taky vytiskl.

Ted k problemu.

 

Hodinky vencim, tak dvakrat tydne, jinak se toci v kolotoci. Uz je mesic od zprovozneni winderu a vsiml jsem si výrazného zpomaleni asi 2 minuty za den. Pred tim byla odchylka +8-12s/d.

 

Můžu si winderem pretahnout pruzinu na automatech?

 

Nevite nekdo, kolik hodin popr. otacek maji hodinky udelat na winderu, aby se nepretahovaly nebo naopak nezastavily?

 

Prave v tomhle svetle uvazuji o zavdeni casovace do kolotoče, ktery by omezil provoz podle nového casoveho rozvrhu.

 

Diky

 

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přetáhnout nelze, nedotáhnout ano. Zřejmě máš strojek, který vyžaduje 750+ otáček a máš nastaveno na 650 apod. Stačí lehce googlit, existuje obrovská databáze směru a hodnoty otáček dle modelu a výrobce strojku.

Co ovšem můžeš, je shitózním winderem hodinky zmagnetizovat. Proto ty kvalitní stojí tolik. Materiál, design, jasně, ale důležitý faktor je jemnost nastavení, kvalita a spolehlivost strojku a zároveň jeho odstínění. Nikdy jsem nepochopi, proč je někdo ochoten dát 200k za hodinky a nedá 10K za winder a raději si koupí něco za 800 z číny. Zřejmě mu nedojde, že tam nesedí permoník, co mu kroutí polštářkem, ale je to všecko na bázi elektromagnetu, který jaksi nemá úplně pozitivní vliv na ty maličké kovové částečky v automatech :)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsíci...

Tak já jsem si teprve dnes (po cca půl roce) všimnul, že sušička prádla se při sušení klepe stejně jako pračka při ždímání a tak už vim proč mi jdou všechny hodinky z winderu podle plotu.

Teda myslim si že to je ten problém, před tim chodily pravidelně a teď maji výkyvy jak já po deseti pivech 😬

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@JoyStick jak to je stím nedotažením?  Čistě hypoteticky - např. u ETY s klasickou rezervou kolem 38hod. - hodinky trvale nebo aspoň dlouhodobě krmené ve winderu nemusí každý den udělat maximum svých otáček. Mělo by stačit nakroutit tolik, aby dokrmovaly a neztrácely. Resp. by mohlo stačit ve winderu po vložení dokrmit na maximum a pak v podstatě řekněme udržovat jen s mírným přetahem. To znamená, měla by být nějaká programová variabilita. Ale je to jen má osobní hypotéza.

Co myslíte, nebo jaké máte praktické zkušenosti?

 

Upraveno uživatelem sodekcz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, pokial je potrebne na natiahnutie povedzme 650 otacok a rezerva chodu je 48 hodin, aby sa nam dobre pocitalo, tak po plnom natiahnuti by malo stacit denne 325 otacok znovu do plneho natiahnutia.

Tolko teoria :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...