Přejít na obsah

Yema Superman French Air Force nebo?


Doporučené příspěvky

Ahoj, uz dlouho se divam po hodinkach do komba k Expum 1. Hledam hodinky ve stylu potapek, ktere budu pouzivat jako tooly. Mam mensi zapesti - kolem 16,5cm a Expy jsou rozmerove skvely :)

U potapek bych se trosku rozsoupnul, ale ne moc. Uz nekolik dni se porad vracim k Yema Superman French Air Force Limited Edition 39mm:

https://eu.yema.com/products/yema-superman-french-air-force-steel-limited-edition-yaa39-ams

Uz jsem je skoro objednal (predobjednavka) nez jsem zjistil, ze se na limitovane edice nevztahuje bezplatne vraceni s vracenim zaplacene castky (coz chapu kdyz se tam bude gravirovat, ale porad je to risk, protoze hodinky jsem nikdy nevidel a nezkousel nazivo).

Hledam tedy neco kolem 39mm. Automaty. Vodotesnost 200m a vys. Zadne lestenky. Musi byt na tahu. Kolem 1000 EUR. Nove i nosene.

Longines Hydroconquest uz jsem a chci neco jineho. Dival jsem se na Mida, Seika, procital radici vlakna ale nic me neoslovilo. Trochu zoufalost. Porad se v tom motam, ale Expy nechci dojebat :)

Za jakykoli napad budu rad.

Diky.

Upraveno uživatelem Conn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 49
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Cau, chci neco s lunetou. Sinn 556 jsem puvodne malem koupil (jako mezicestu k Expum). Ale nez jsem je objednal, tak se v prodejni sekci objevili Expy a ja sel rovnou do nich :D

Hodinky chci fakt uz jen na tahu. Guma me vubec nevyhovuje a k toolum jedine tah :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, Liqid napsal:

Na mě ty hodinky působí dost disproporčně. Dlouhé nohy, obří korunka (počmáraná, už vidím, jak se to oloupe :D). Kup k expům gumu a pár řemenů a užij si je.

Mimochodem tim komentarem o korunce jsi me dost roztristil zrcadlo. Ted na to koukam a prestava se mi to libit. Ty vole. Tak zase uplne na zacatku :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja by som navrhol aby si sa pozrel na Christopher Ward C60 Trident v 38 mm. Velmi pekne spracovanie, 3 farby na vyber, spona s regulaciou, quick release tah... proste slusny a pohladny balicek

Druhy navrh by bolo minut viac a pozriet sa na Oris Divers 65 v 36 mm. Ok WR je len 100m ale na plavanie a povrchove potapanie je to ok. Ale vizualne by sa do comba k 36mm Expom naozaj hodili. Daju sa zohnat nove od 1500 EUR...

Ale mozno by si unosil aj Aquis v 39,5.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To francouzské je skoro stejné, jako Expy, jen od pohledu takové laciné. Když pominu s ohledem na rozpočet klasické kombo Submariner 16610LN, je těch 1k€ striktní limit? "Klasické" volby začínají tak na dvojnásobku...

Breitling Superocean Heritage 38mm
Rado Captain Cook
Longines Legend Diver 36mm
Násobně větší budget skvělé Blancpain Fifty Fathoms Bathyscaphe 38

 

Pokud se držím budgetu:

Seiko SKX013, menší verze klasiky, za pár šupů legenda
Nebo Baltic Aquascaphe, vypadají aspoň na obrázku dobře
Sinn 104, trochu větší
Quartz Tag Heuery, z bazaru možná i automat

 

Nicméně vrátím se úplně na začátek k zadání, proč tooly k Expům? Je to esence tool watch... Nebyly by pro vysloveně rizikové aktivity lepší nějaké Casio digitálky nebo G-Shocky, nebo si je prostě sundat? Možná jsem to blbě pochopil a křivdím ti, ale sám za sebe moc nechápu tu myšlenku nosit hodinky na štípání dřeva nebo lezení po skalách prakticky s cílem je do*ebat, zvlášť automaty, protože je to drsně kůl... Ale to je můj vlastní úhel pohledu, máš svou cestu. Každopádně držím palce s výběrem, jsou tvždy těžká dilemata :-)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, Vortex-Tempus napsal:

Ja by som navrhol aby si sa pozrel na Christopher Ward C60 Trident v 38 mm. Velmi pekne spracovanie, 3 farby na vyber, spona s regulaciou, quick release tah... proste slusny a pohladny balicek

Druhy navrh by bolo minut viac a pozriet sa na Oris Divers 65 v 36 mm. Ok WR je len 100m ale na plavanie a povrchove potapanie je to ok. Ale vizualne by sa do comba k 36mm Expom naozaj hodili. Daju sa zohnat nove od 1500 EUR...

Ale mozno by si unosil aj Aquis v 39,5.


Super tipy, diky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, Rimmer napsal:

To francouzské je skoro stejné, jako Expy, jen od pohledu takové laciné. Když pominu s ohledem na rozpočet klasické kombo Submariner 16610LN, je těch 1k€ striktní limit? "Klasické" volby začínají tak na dvojnásobku...

Breitling Superocean Heritage 38mm
Rado Captain Cook
Longines Legend Diver 36mm
Násobně větší budget skvělé Blancpain Fifty Fathoms Bathyscaphe 38

 

Pokud se držím budgetu:

Seiko SKX013, menší verze klasiky, za pár šupů legenda
Nebo Baltic Aquascaphe, vypadají aspoň na obrázku dobře
Sinn 104, trochu větší
Quartz Tag Heuery, z bazaru možná i automat

 

Nicméně vrátím se úplně na začátek k zadání, proč tooly k Expům? Je to esence tool watch... Nebyly by pro vysloveně rizikové aktivity lepší nějaké Casio digitálky nebo G-Shocky, nebo si je prostě sundat? Možná jsem to blbě pochopil a křivdím ti, ale sám za sebe moc nechápu tu myšlenku nosit hodinky na štípání dřeva nebo lezení po skalách prakticky s cílem je do*ebat, zvlášť automaty, protože je to drsně kůl... Ale to je můj vlastní úhel pohledu, máš svou cestu. Každopádně držím palce s výběrem, jsou tvždy těžká dilemata :-)

 

Toho rozpoctu bych se rad drzel. Mozna jsem se s temi tooly jen blbe vyjadril. 
O co mi jde - jsem zvykly mit hodinky porad na ruce. Mam flexibilni pracovni dobu a prubezne behem celeho dne mam mix naplanovanych telefonu a casu s rodinou. Casto tak rychle kontroluju cas do dalsi online schuzky aniz bych mel u sebe pro ten ucel nutne mobil (ano, prijde mi upozorneni na blizici se schuzku, ale hodinky na ruce mam pro ten ucel proste rad).

Souhlasim, ze Expy jsou ztelesneni toolu. Proto je mam taky tak moc rad. Zaroven je ale chci odlozit pri hrani s detmi venku, kratkem rychlem bazenu apod., protoze je zkratka nechci znicit. 
Nejde o zadne stipani dreva apod. o kterem pises. 
Chci jen druhe automaty nebo manualy u kterych me nebude vadit kde jaky sram jako by me vadil u Expu. 
Diky za tipy v ramci budgetu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, Diablo1st napsal:

Čo tak Christopher Ward C60 Mk3 v 40mm verzii? Dokonca robia aj 38mm verziu a aj GMT.

 

Tu je link: C60

Diky, ty Wardy jsou pekny. Dival jsem se na jejich stranky a da se vybrat :) Driv me u jejich potapek vadila ta hodinova rucka ve tvaru listku nebo co to bylo. Uz me to prislo az moc. Ale ted jak se toho zbavili tak se mi i celkem libi. Davam na seznam. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, shaggy napsal:

Vela ludi si mysli, ze wardi tam mali listok. Je to kvapka. Na ciferniku su vlnky, sekundovka konci trojzubcom. Jasne potapky :)

Sent via IPoAC
 

:D i tak pro me uz to bylo prekombinovane vsechny tyhle veci dohromady :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...