Přejít na obsah

Yema Superman French Air Force nebo?


Doporučené příspěvky

před 53 minutami, tommasini napsal:

Škoda toho požadavku na velikost. Jinak by se daly Mido Oceanstar. Dělají různé barevné variace. Mě se líbí tyhle. Ale jak říkám, rozměr je přes limit.

Mido Ocean Star Automatic M026.430.11.041.00

Ty Mida jsiu fajn. A pomer cena vykon uplne supr. Ale mam maly zapesti a posledni dobu jsem si zvykl na max. 39. Ale je mi jasny, ze jsem tim limitovany. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 49
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

S tymto ma mozno posles niekam do XXXX… :D

Ja sa momentalne veziem na vlne totalneho nadsenia s Seiko King Turtle tak ti skusim navrhnut Mini Turtle... Bude podla mna vyzerat pekne aj na mensej ruke a stale je to "chlapacky" dizajn a je aj pekna Pepsi PADI verzia...

 https://www.youtube.com/watch?v=9hqR-e8VCSU

1932589423_PepsiMiniT.thumb.jpg.cc602d27e5bdebe42eb13ed8ff91540c.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Vortex-Tempus napsal:

S tymto ma mozno posles niekam do XXXX… :D

Ja sa momentalne veziem na vlne totalneho nadsenia s Seiko King Turtle tak ti skusim navrhnut Mini Turtle... Bude podla mna vyzerat pekne aj na mensej ruke a stale je to "chlapacky" dizajn a je aj pekna Pepsi PADI verzia...

 https://www.youtube.com/watch?v=9hqR-e8VCSU

1932589423_PepsiMiniT.thumb.jpg.cc602d27e5bdebe42eb13ed8ff91540c.jpg

Tak s tim jdi do... :D Ale ne. Puvodne jsem premyslel nad SKX009. Ale co me na nich stve jsou problemy se zarovnanim lunety. Z par inzeratu co jsem videl (ne tady) tak nebyla luneta zarovnana a nebo se jednalo o produkcni fotky. To me celkem otravilo hledani SKX009 a proste se na to vybodnul. Jak jsou na tom turtle modely? Je tam QC lepsi?

 

před 45 minutami, Anela napsal:

Alpinisty me napadly taky. Ale zaradil bych je po bok Expu do stejneho stylu. A to nechci. Jak si s vami pisu tak si postupne tridim myslenky a chtel bych neco jineho. Jako univerzaly mam Expy. Jako druhe na litacku bych tak videl neco s lunetou, vodotesnosti a barevneho (Pepsi, modre, zelene atd.).

 

Na zacatku jsem zminil, ze Longines HC uz jsem mel a chci zkusit neco jineho. Ale dival jsem se ted vic na nove keramicke HC a zacal jsem se o ne zajimat.

Zaujala me i jejich zelena verze (i kdyz nevim jestli uz to neni moc). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, Conn napsal:

Tak s tim jdi do... :D Ale ne. Puvodne jsem premyslel nad SKX009. Ale co me na nich stve jsou problemy se zarovnanim lunety. Z par inzeratu co jsem videl (ne tady) tak nebyla luneta zarovnana a nebo se jednalo o produkcni fotky. To me celkem otravilo hledani SKX009 a proste se na to vybodnul. Jak jsou na tom turtle modely? Je tam QC lepsi?

 

Ja som pred tyzdnom dostal tie nove King Turtle s fabrickym zafirom a keramikou. Cifernik, rehaut, chapter ring, indexy a vsetko ostatne je v poriadku… povedal by som ze QC uplne zodpoveda cene hodiniek. Mal som v zivote vela vselijakych SEIKO Diverov ale ani na jednom som nemal velky problem so zarovnanim. Nikdy som si to ani pri on-line nakupoch nejako nestrazil tak neviem ci som mal stastie alebo mam tak nizky standart :) Ja tie rozhadzane ciferniky a lunety poznam len z fotiek na nete ale na zivo som nic tak strasne tragicke este nevidel.

Ako ked si chcel SKX tak by som sa urcite prihovoril za Mini Turtle. Za tie peniaze pre ne najdes vzdy nejake pouzitie a dostojne miesto v zbierke. Nove stoja mozno o 100 viac ako nove SKX. Strapcode a Uncle Seiko maju neskutocny vyber tahov a gum... Ja som na tie svoje nahodil Uncle Seiko tah a vysledok je ze Rolexy a Omegy sa uz tyzden tocia vo windry a Zelvam sa vobec nechce z ruky dole :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 48 minutami, Vortex-Tempus napsal:

Ja som pred tyzdnom dostal tie nove King Turtle s fabrickym zafirom a keramikou. Cifernik, rehaut, chapter ring, indexy a vsetko ostatne je v poriadku… povedal by som ze QC uplne zodpoveda cene hodiniek. Mal som v zivote vela vselijakych SEIKO Diverov ale ani na jednom som nemal velky problem so zarovnanim. Nikdy som si to ani pri on-line nakupoch nejako nestrazil tak neviem ci som mal stastie alebo mam tak nizky standart :) Ja tie rozhadzane ciferniky a lunety poznam len z fotiek na nete ale na zivo som nic tak strasne tragicke este nevidel.

Ako ked si chcel SKX tak by som sa urcite prihovoril za Mini Turtle. Za tie peniaze pre ne najdes vzdy nejake pouzitie a dostojne miesto v zbierke. Nove stoja mozno o 100 viac ako nove SKX. Strapcode a Uncle Seiko maju neskutocny vyber tahov a gum... Ja som na tie svoje nahodil Uncle Seiko tah a vysledok je ze Rolexy a Omegy sa uz tyzden tocia vo windry a Zelvam sa vobec nechce z ruky dole :D

 

Ja zive SKX jeste nevidel. Vzdycky jen net a vydesilo me to co se o nich pise. A u nekolika inzeratu jsem si toho vsiml jak jsem psal a tim o ne ztratil zajem nez abych objednal nejaky co pak budou mimo a ja se pak s tim sral :) 
kazdopadne na ty zelvy mrknu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako mě se tedy ta Yema nezdá špatná. Mají svůj nezaměnitelný vzhled - netvrdím, že se musí každému líbit. Není to mainstream, pro někoho mínus, pro jiného plus. Já bych je teda úplně nezatracoval. Znak v korunce je pod safírem, nevidím důvod, proč by se to mělo odlupovat - safírové sklíčko se taky neodlupuje :-).

- Limitovaná edice
- In-house stojek
- Unikátní zámek otočné lunety
- Komfortní 300m vodotěsnost
- Military link do francouzského letectva i do historie
- Hodinky made in France jsou pro mě taky příjemné osvěžení po všech těch Švýcarech, Japoncích, Němcích, "Američanech", ?!Prim!?
- 2 strapy v balení navíc
- Kožené cestovní pouzdro v ceně

Sám nad nimi vážně uvažuju. Do 5. Května mají 10% slevu

Doporučuji se podívat na tuto recenzi:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je fakt, že nevím, jakým způsobem to mají fixované. Jestli se to stává u renomovaného Cartiera, je pravděpodobné, že Yema s tím bude mít taky problém.

Zeptal jsem se v chatu na jejich stránkách, jak je tohle vyřešené. Operátor odpověď nevěděl, ale poslal dotaz na výrobu a pošle mi odpověď mějlem, tak to sem pak hodím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl safír na korunce u Štajnů a problém s tím nebyl... Pochyby o QC u Seiko zase odstraníš tak, že zajdeš do obchodu a vybereš si kousek, kterej je v pořádku.

Co se týče Yemy, špatná hodinka to nebude, ale ta cena už je vyšší. Když si vezmu, že tu předchozí kolekci potápek vyprodávali nedávno za polovinu původní ceny nebo ještě míň... Musel bych ten design opravdu milovat, abych do nich šel. A být přesvědčenej, že je za rok nebudu chtít prodávat.

Wardy by byly v pohodě. Počkat si na slevu nebo vychytat v inzerci. Mám ruku jako ty a šel bych do 40mm. Vlastním 38mm Mk. II a na potápky už jsou docela malý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Kluk jako buk napsal:

Já měl safír na korunce u Štajnů a problém s tím nebyl... Pochyby o QC u Seiko zase odstraníš tak, že zajdeš do obchodu a vybereš si kousek, kterej je v pořádku.

Co se týče Yemy, špatná hodinka to nebude, ale ta cena už je vyšší. Když si vezmu, že tu předchozí kolekci potápek vyprodávali nedávno za polovinu původní ceny nebo ještě míň... Musel bych ten design opravdu milovat, abych do nich šel. A být přesvědčenej, že je za rok nebudu chtít prodávat.

Wardy by byly v pohodě. Počkat si na slevu nebo vychytat v inzerci. Mám ruku jako ty a šel bych do 40mm. Vlastním 38mm Mk. II a na potápky už jsou docela malý.

U Seika jsem chtel puvodne ty SKX009 a ty uz v obchode nikde neuvidim. Proto jsem od toho upustil. Museli by se jedine objevit tady v inzerci. U zelv to samozrejme udelat muzu. Jen me zajimala zkusenost ostatnich jak je to s novymi modely. Nejsou to nejdrazsi hodinky, ale zaroven ne zrovna vec za stovku u ktere by se clovek na neco tak viditelneho jako blbe zarovnana luneta vykaslal (jsem na takove veci haklivy). Proto me u toho jde spis o princip. Musel bych se do toho modelu opravdu zamilovat abych podstupoval jeste opruz hledani kusu bez chyb a jestli pri QC udelali svoji praci nebo ne.

 

Me u tech Yema hodne odrazovalo to, ze je nemuzu videt predem, nemuzu je zkusit a vzhledem k tom, ze jde o LE tak je pak ani neni mozne vratit.

Diky za postreh ohledne Wardu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 4/28/2020 at 11:46 PM, Conn said:

Toho rozpoctu bych se rad drzel. Mozna jsem se s temi tooly jen blbe vyjadril. 
O co mi jde - jsem zvykly mit hodinky porad na ruce. Mam flexibilni pracovni dobu a prubezne behem celeho dne mam mix naplanovanych telefonu a casu s rodinou. Casto tak rychle kontroluju cas do dalsi online schuzky aniz bych mel u sebe pro ten ucel nutne mobil (ano, prijde mi upozorneni na blizici se schuzku, ale hodinky na ruce mam pro ten ucel proste rad).

Souhlasim, ze Expy jsou ztelesneni toolu. Proto je mam taky tak moc rad. Zaroven je ale chci odlozit pri hrani s detmi venku, kratkem rychlem bazenu apod., protoze je zkratka nechci znicit. 
Nejde o zadne stipani dreva apod. o kterem pises. 
Chci jen druhe automaty nebo manualy u kterych me nebude vadit kde jaky sram jako by me vadil u Expu. 
Diky za tipy v ramci budgetu ;)

Rozumím :) Musím říct, že spousta hodinek, co tady proběhla je super, nemít vystaráno a víc než dokážu unosit, vybral bych si taky.

Ještě jedna poznámka - jak už psali jiní výše, mám ruku jako ty (cca 16,7) a důležitější je lug-to-lug než cifr. Nosil jsem v pohodě a myslím elegantně Seika Samurai 42mm, dnes Suby 41mm, naopak i menší hodinky s dlouhými nožkami mi vůbec nesedí. Teď mám na ruce mostrózní Casio ProTrek kolem 5 cm, jenže lug-to-lug jako Suby a v pohodě. Byť samozřejmě ne ke košili... Tak bych zkoušel přímo na ruce a nebál se velikostí kolem 40mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Rimmer napsal:

Rozumím :) Musím říct, že spousta hodinek, co tady proběhla je super, nemít vystaráno a víc než dokážu unosit, vybral bych si taky.

Ještě jedna poznámka - jak už psali jiní výše, mám ruku jako ty (cca 16,7) a důležitější je lug-to-lug než cifr. Nosil jsem v pohodě a myslím elegantně Seika Samurai 42mm, dnes Suby 41mm, naopak i menší hodinky s dlouhými nožkami mi vůbec nesedí. Teď mám na ruce mostrózní Casio ProTrek kolem 5 cm, jenže lug-to-lug jako Suby a v pohodě. Byť samozřejmě ne ke košili... Tak bych zkoušel přímo na ruce a nebál se velikostí kolem 40mm.

To jo, s L2L to vim. Obecne mam rad mensi hodinky, ale je mi jasne, ze to neni vzdycky zaruka toho, ze sednou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mám c60, 40 mm, bez GMT a i já můžu rozhodně doporučit.

Na ruce už jsem měl ledacos a s klidným svědomím můžu říct, že za svoje peníze dostaneš velice slušně udělaný hodinky.

Ten kdo řeší "machr index", historii značky  atd., tak asi bude hledat jinde, ale jinak jim za danou není moc co vytknout, spíš naopak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...