Přejít na obsah

Manželce k třicátinám


Doporučené příspěvky

Přátelé,

obracím se na vás s prosbou o tipy při výběru hodinek k manželčiným třicátinám. Elegantní s koženými řemínky má již dvoje. Oboje s citovou vazbou, novými hodinkami je tedy nevyřadí z oběhu. Volil bych tedy něco jiného ražení. Žena je veterinářka a líbí se mi představa, že by dostala hodinky, které nemusí v práci sundávat. Hodinky, které by nebyly ani oblekovky, ale ani hrubé potápky. Postupně se mi ustálily některé preference. Zkusím to tedy stručně shrnout:

  • Kovový tah.
  • Vodotěsnost 100M a více.
  • Safírové sklo.
  • Střídmý design. Pohodlné pro každodenní nošení. 
  • Quartz / Mechanika bych zatím nechal otevřené. Nebude pro ni až tak zásadní.
  • MOŽNOST GRAVÍROVÁNÍ NA DÝNKO
  • Cena cca do 30 tis. Kč, ale kdybychom narazili na nějakou senzaci,  není to strop.

Když jsem si před nedávnem sám vybíral hodinky, líbil se jí Tissot Gentleman i Seiko SARX035.

Mám za sebou první návštěvu větší prodejny, abych to zkouknul naživo. Viděl jsem slušný výběr ze značek MIDO, Tissot, Certina, Hamilton i Seiko, ale nejvíce mi padly do oka Alpina Comtesse AL-240MPW2C6B. Z modelů zmiňovaných značek, které jsem blíže zkoumal, v mých očích vyčnívaly kvalitou zpracování. Na dýnko by se dalo po rozleštění motivu hor gravírovat. Je to aktuálně žhavý favorit. Je to ale za 21 tis. Kč a quartz odpovídající kvalita? Neexistuje někde lepší alternativa?

Pro ilustraci přikládám foto všech zmíněných.

 

K0042916_w500_h625_rd.jpg

SeikoSARX0352L_39c744b2-5f56-4c02-9094-8f90e92d15c0_800x.jpg

alpina-comtesse-quartz-al-240mpw2c6b_183480_202383.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 43
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pokud chceš pro paní vlastně trochu tooly, které ale nejsou prosté elegance, přitom ale pořád střídmé a na quartzu/mechanice nezáleží, co tyhle baterkový Sinny? Navíc pro jedince orientované vzděláním spíš exaktním směrem je Sinn značka, která sedí jak pr... na hr... :)

Normálně do těchhle typů vláken tolik nepřispívám, ale tady mě to napadlo během pikosekundy. Variant ciferníků je dost, místa na gravírování na dýnku taky.

https://www.sinn.de/en/Modell/434_St_S.htm

1897188846_ScreenShot2020-05-02at01_34_30.png.23c3e98aca717326104c8169814539b4.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybych vybíral já kouknul bych třeba do chronoshopu na nějaký Steinharty oceán oné 39mm v nějaký barvičce nebo tam maj zlevneny eterny potom jsou třeba super třeba dámský citizeny radio solar a kdyby za me něco mezi 20-30k tak asi longines conquest nebo VHP ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Vladimír J. napsal:

Ty Sinnky splnuji vse. Designem by byly, verim, taky trefa do cerneho. Strojek maji dle parametru o kus lepsi.

Vypada to ale, ze v CR se na ne neda nikde mrknout.

No, rozhodne mam nad cim dumat. Diky!


Sent from my iPhone using Tapatalk

https://www.chronoshop.cz/sinn-434-st-s
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešil jsem stejné zadání na hodinky za druhé dítě, jenom quartz.

Nakonec jsem vybral Cerina DS8 lady moonphase. Jsou takový vyloženě dámský, ale snad budou betelný. Ale kvůli koronapanice jsme se na ně ještě nebyli mrknout :-/

https://www.mall.cz/hodinky/certina-ds-8-lady-c033-257-11-118-00-100004288983?gclid=Cj0KCQjwtLT1BRD9ARIsAMH3BtVZ9eTYKL68UiYg2RdRHhstHpomjZpRS-nrIKiN6tR2mEJnwrX3n3QaAsLyEALw_wcB

Odesláno z mého SM-G950F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, palom napsal:

Ja by som zvolil Alpiny 

Máš s Alpinami dobrou osobní zkušenost? Jak píšu, dojem kvality mě překvapil, ale strojek vychází ze spolehlivé, avšak docela obyčejné rondy 515. V tomto smyslu mají ty Sinny navrch.

před 3 hodinami, Stuclik napsal:

Řešil jsem stejné zadání na hodinky za druhé dítě, jenom quartz.

Nakonec jsem vybral Cerina DS8 lady moonphase. Jsou takový vyloženě dámský, ale snad budou betelný. Ale kvůli koronapanice jsme se na ně ještě nebyli mrknout :-/

https://www.mall.cz/hodinky/certina-ds-8-lady-c033-257-11-118-00-100004288983?gclid=Cj0KCQjwtLT1BRD9ARIsAMH3BtVZ9eTYKL68UiYg2RdRHhstHpomjZpRS-nrIKiN6tR2mEJnwrX3n3QaAsLyEALw_wcB

Odesláno z mého SM-G950F pomocí Tapatalk
 

Viděl jsem je v pátek v Ostravě v Hodinky 365. Jsou krásné! Mají ale stejný nedostatek jako Longines, které se mi taky moc líbí - mají hrubý reliéf motivu na dýnku. Konkrétně u těch Certin mi u dealera prověřovali, že dýnko není možné nahradit hladkým a hodinář se vyjádřil, že takto hrubý  reliéf nedokáže rozleštit. Gravírování má být důležitou součástí daru, proto jsem je musel vyřadit :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Manželce jsem nedávno kupoval Seiko SGEG95P1. Naživo vypadají skvěle a splňují úplně všechny stanovené podmínky, teda až na cenu. Jsou moc levné. 


Diky, libi se mi. Seiko dokaze nabidnout senzacni hodnotu za rozumny peniz. 40 mm je ale strasne moc. Vybirame 34 mm max.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tu nabídnuto leccos, ale ty Alpiny jsou velice elegantní a působí zároveň něžně i solidně.
Bohužel, má žena je trochu chronohater a ani na mou zálibu v hodinkách nehledí úplně vstřícně


A ten Viktorinox má to "oblohu" zpracovanou docela humpolácky, trochu jako zapadající EU ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...