Přejít na obsah

RADO


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 89
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak jsem se tu mastil s malým článkem až se mi neuložil, takže se za prázdný článek omlouvám a píšu znova... :-)

 

RADO Captain Cook

Reedice krásných hodinek z roku 1962.. padli mi do oka v lednu a váhal jsem jen týden :-)

Jak jsme zvyklí u RADO - excelentní materiály, krásný kus na ruce. 
Mě nejvíc uhranuly v kombinaci modré vs. světle hnědá kůže ... viz foto níže.

Jedná se o univerzální potápky, sluší jim to na strapu i na kůži nebo kaučuku. Zatím jen stále hledám vhodný mash... 

Srdcem je známá ETA C07.611 s rezervou chodu až 80 hod, což je dostatečné i pro sklerotiky jako jsem já... v pátek odložím na poličku a v pondělí jsou ještě stále v chodu, místo aby spinkali na natahovači. 

Velikost příjemná, 42mm, 12mm výška. Na ruce nepůsobí nijak monstrózně... 
Pásek šíře 20mm, uvítal bych 22mm jen z důvodu možnosti střídání s mými ostatními kousky ale je fajn.. 

Rodina RADO Captain Cook se dost rozrůstá... jsou zde i limitky v 45mm provedení, více zde:
https://www.rado.com/collections/captain-cook 

Co vás na první pohled zaujme je sklíčko - nenápadně vypouklé, tak aby vynikl ciferník, díky tomu vypadá jako by byl vypouklý směrem nahoru. Při pohledu z boku je vidět, že ciferník je rovný a tento klam dělá opravdu sklíčko a zkosení lunety směrem dovnitř..

Luneta vydává krásný kovový zvuk při otáčení a její otočení o jeden zoubek znamená 30s. 
A to nejlepší nakonec, kotvička v ciferníku, žije si svým životem, sama si rotuje... zatím sem nepochopil souvztažnost jejího otáčení vůči času (snad mi to někdo zde vysvětlí.. )..

Za mě krásná volba, fakt se jim tato reedice povedla.. tak jsem zvědav, jestli se někdo ozve, že ty moje modrý mají v tomto bláznivém světě nějaké další souputníky.

IMG_5526.jpeg

IMG_5524.jpeg

IMG_5527.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Otaceni kotvicky nema nic spolecneho s casem, je to pouha gravitace. Jak natocis hodinky, tak se ti pootoci.
Jinak Captain Cook fajn, i ty, co tu dal ted Toblin. Rado je tu trosku opomijena znacka, i kdyz chapu, ze ty jejich designy nemusi vyhovovat kazdemu. Co treba nechapu, tak ze se v inzerci porad vali ty golden horse. To byly jedny z nejlip zpracovanych hodinek, co jsem mel. I v porovnani s mnohem drazsima znackama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, vojt napsal:

Tobline, pěkně mě štve, že jsem je prodal:

https://forum.chronomag.cz/topic/43101-rado-original/

 

U nas to bylo na chlup stejne. Zena je prestala uplne nosit (ano, ty ktere jsem postoval ve Tvem vlakne), tak jsem je pred lety prodal. Po case se ji po nich zacalo styskat, tak jsem sehnal stejne a zase ji je koupil 🙂.

(ano, ruka neni me pani...)

 

35089772-DE6C-4C3B-AB03-72B15A8B55AC.jpeg

D0F34A1C-6D49-4A06-90B3-34C60B79F537.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pridam sa aj ja s jednym vintage kuskom, ktory mi dnes doniesol kurier. 

Ide o Diastar nejake 70roky, wolfram/tungsten v automate, date, 36mm.

Miesto indexov su nejake sklicka a ma krasne zapatinovany kovovy dial a zirkon s plochami, ktore zaujimavo lamu svetlo.

Hack na date funguje krasne, dnes aj drzia cas zatial, ale nevie mi niekto povedat, ci maju aj manualny natah, alebo len na pohyb rukov? Na to som este neprisiel :)   

 

20210223_190925.jpg

20210223_114240.jpg

20210223_191716.jpg

 

Upraveno uživatelem DrSlamastika
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S dovolením přidám také můj dnešní přírůstek. Původně jsem pošilhával právě po keramice, ale když jsem pak viděl tu zelenou na cifru bylo vymalováno. Úplně uhrančivý. Tedy kapitán a zrnka rýže. 

image.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...