Přejít na obsah

Co máte právě na ruce?


Doporučené příspěvky

před 14 minutami, martar napsal:

Maxi, moc díky, přesně tohle mě zajímalo. Psal jsem to v rychlosti, tak jsem to asi neformuloval šťastně, a měl tam navíc překlepy. APROOF měly být Offshore Divery, a to "odhlédnutí" od strojku mělo znamenat, že tam není sporu o velký parádě :)

Fakt moc díky za obšírnou odpověď. Mimochodem, ty fantastické číselníky se podle několika zmínek na netu údajně vyrábějí nikoliv v Glashütte, ale v Pforzheimu. 

Tak pokud jsi myslel AP Offshore tak shodou okolností také pár vlastním a to ve velikosti 42. Mám je taky rád, ale vadí mi u nich ta nepropracovanost pouzdra, zejména levá strana připomínající konzervu od tuňáka. Prostě jejich neschopnost skrýt tu výšku na rozdíl od zmíněných GO kde se díky členitosti výška ztratí. Oproti 43.2 mm GO působí 42mm monstrózně. 
Určitě to bude i tím, že AP jako snad jediní neudávají šířku celých hodinek, ale jen lunety. Ale to nic nemění na faktu, že Offshory jsou při pohledu na levý bok laciná konzerva od rybiček. 
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, MaxT napsal:

Tak pokud jsi myslel AP Offshore tak shodou okolností také pár vlastním a to ve velikosti 42. Mám je taky rád, ale vadí mi u nich ta nepropracovanost pouzdra, zejména levá strana připomínající konzervu od tuňáka. Prostě jejich neschopnost skrýt tu výšku na rozdíl od zmíněných GO kde se díky členitosti výška ztratí. Oproti 43.2 mm GO působí 42mm monstrózně. 
Určitě to bude i tím, že AP jako snad jediní neudávají šířku celých hodinek, ale jen lunety. Ale to nic nemění na faktu, že Offshory jsou při pohledu na levý bok laciná konzerva od rybiček. 
 

GO mají 15.65 mm výšku? Není to trochu moc? Jen se ptám, na ruce jsem je neměl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, mají. Jen klenutý safír však dělá tak 3mm možná i více a hodně z výšky je také umně schováno ve zúženém dýnku. Z profilu vypadá pouzdro +- jako Suby. Skoro bych řekl, že vypadá to pouzdro i nižší než Suby, ale nemohu teď přímo srovnávat, Suby mám jako všechny hodinky v bance. Určitě záleží na úhlu pohledu, ale například výše zmiňované AP Offshore působí mnohem vyšší. 

Upraveno uživatelem MaxT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MaxT- jsou to krasny hodinky, design je bezesporu velmi subjektivni vec, ale vazne tyhle hodinky povazujes za pravej tool? Jasne, treba PloProf, nebo Seiko Tuna nejsou kralovny krasy, nicmene mozna prave tady plati, ze obsah vitezi nad formou. To je kazdyho vec. Ja netvrdim, ze profi divery musej bejt nutne pekny/skaredy, taky vim, ze mas hodinky za velkou kupu penez, ale opravdu si myslis, ze by si profi potapec vzal jako tool, jak ty rikas, prave tyhle hodinky? Specifikace nekulhaj, nepopiram, ze by zvladly velkou zatez, ale potapecskej "tool" si jednoduse predstavuju jinak. V cem je tak dobra keramicka luneta? Nebo zlatej rotor. Rozumim ty vysade tohle umet a demonstrovat to, ale kolik lidi by si takovyhle hodinky vzalo na potapeni? Ne na jeden ponor k vraku, ale jako hodinky, ktery se nebudu bat vodrbat vo utes/skalu. Tam ti ta keramika bude k nicemu. Vlastne na skodu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, MaxT napsal:

Ano, mají. Jen klenutý safír však dělá tak 3mm možná i více a hodně z výšky je také umně schováno ve zúženém dýnku. Z profilu vypadá pouzdro +- jako Suby. Skoro bych řekl, že vypadá to pouzdro i nižší než Suby, ale nemohu teď přímo srovnávat, Suby mám jako všechny hodinky v bance. Určitě záleží na úhlu pohledu, ale například výše zmiňované AP Offshore působí mnohem vyšší. 

GO-Sea-Q-Panorama-Date-side-001.jpg.743460ebaa6fb4864a7214ad8678468e.jpg

Konečně jsem našel recenzi s fotkama, které naprosto potvrzují Tvé pocity. Zpracování pouzdra i tahu je skutečně super, tah zespoda s možností rozdělit ho na prvočinitele a mikroregulace jsou top level na úrovni Langeho, endlinky nepřesahující nožky jsou skvělé a přispívají určitě k pohodlnosti nošení. Profil fantastickej, pouzdro hodinek vymýšlel někdo s mozkem úplně v pořádku. Fotka je z této recenze: https://www.timeandwatches.com/2019/08/hands-on-review-glashutte-original-seaq.html

před 7 hodinami, villain83 napsal:

MaxT- jsou to krasny hodinky, design je bezesporu velmi subjektivni vec, ale vazne tyhle hodinky povazujes za pravej tool? Jasne, treba PloProf, nebo Seiko Tuna nejsou kralovny krasy, nicmene mozna prave tady plati, ze obsah vitezi nad formou. To je kazdyho vec. Ja netvrdim, ze profi divery musej bejt nutne pekny/skaredy, taky vim, ze mas hodinky za velkou kupu penez, ale opravdu si myslis, ze by si profi potapec vzal jako tool, jak ty rikas, prave tyhle hodinky? Specifikace nekulhaj, nepopiram, ze by zvladly velkou zatez, ale potapecskej "tool" si jednoduse predstavuju jinak. V cem je tak dobra keramicka luneta? Nebo zlatej rotor. Rozumim ty vysade tohle umet a demonstrovat to, ale kolik lidi by si takovyhle hodinky vzalo na potapeni? Ne na jeden ponor k vraku, ale jako hodinky, ktery se nebudu bat vodrbat vo utes/skalu. Tam ti ta keramika bude k nicemu. Vlastne na skodu. 

Tu hlášku o tool hodinkách MaxT použil při srovnání s PP Nautilus, kde ji chápu jako podtržení faktu, že SeaQ mají všechno, co divery mít mají (lunetu, WR, ISO). Cenou, zpracováním, leštěnými dílky náramku apod. jsou to ale spíš salonní divery na příležitostné ponory, když pro nic jiného, tak kvůli vypouklému safíru, který je pod vodou při práci strašně na ráně a na rozdil od silného klenutého plexi na vintage diverech ho jde při prudším klepnutí o kámen, korál nebo kov (žebřik, řetěz, bok lodi) rozbít.

Edit: teda musím říct, že ty fotky z recenze z odkazu mě dost vzaly za srdce - ty hodinky jsou fakt skvělý. Třeba časem rozšíří nabídku čiselníků i o verzi s indexy, bez výrazných čislic, kde by to velké datum vypadalo ještě mnohem lépe.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ploprof

před 7 hodinami, villain83 napsal:

MaxT- jsou to krasny hodinky, design je bezesporu velmi subjektivni vec, ale vazne tyhle hodinky povazujes za pravej tool? Jasne, treba PloProf, nebo Seiko Tuna nejsou kralovny krasy, nicmene mozna prave tady plati, ze obsah vitezi nad formou. To je kazdyho vec. Ja netvrdim, ze profi divery musej bejt nutne pekny/skaredy, taky vim, ze mas hodinky za velkou kupu penez, ale opravdu si myslis, ze by si profi potapec vzal jako tool, jak ty rikas, prave tyhle hodinky? Specifikace nekulhaj, nepopiram, ze by zvladly velkou zatez, ale potapecskej "tool" si jednoduse predstavuju jinak. V cem je tak dobra keramicka luneta? Nebo zlatej rotor. Rozumim ty vysade tohle umet a demonstrovat to, ale kolik lidi by si takovyhle hodinky vzalo na potapeni? Ne na jeden ponor k vraku, ale jako hodinky, ktery se nebudu bat vodrbat vo utes/skalu. Tam ti ta keramika bude k nicemu. Vlastne na skodu. 

Přesně to vystihuje moje pocity.
Prosím nebrat jako rýpání, ty hodinky jsou nádherné.
Vidím tu dva pohledy na věc, a oba jsou tak trochu postavené na hlavu:

1) člověk, který nikdy neměl bomby na zádech a jeho vrcholem potápění je 5metrů se šnorchlem v Chorvatsku si koupí opravdové tooly, které si na nic nehrají a funkce se nadřazuje estetice (Omega Ploprof). Ve skutečnosti hodinky nemá na potápění a hodinky nosí v kanceláři ke košili. Aby je nepoškodil, tak si je raději si je sundá i když jede na kole s dítětem na zmrzlinu do sousední vesnice. (potápění jde zaměnit za navigování (pilotování), ...)
     - výsledek: osoba s Ploprofama (Subama) v obleku

2) snaha luxusních značek, které si s potápěním většina lidí ani v nejdivočejších snech nespojí vyprodukovat dokonalé potápěčské hodinky. Hodinky jsou ve výsledku dokonalé, ale nikdo, snad ani majitel sám, nevěří tomu, že by se s nimi někdy potápěl. Připomíná mi to trochu snahu vyrobit dokonale módní potápěčský neoprén.
     - výsledek: osoba s Glashuette v obleku, přičež většina okolí nikdy nepochopí, že to jsou potápěčské hodinky

Sám nevím, kdo je divnější a který přístup je rozumnější. Ale jelikož jsme tu všichni banda bláznů, tak považuju za správné obě cesty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Vit napsal:

ploprof

Přesně to vystihuje moje pocity.
Prosím nebrat jako rýpání, ty hodinky jsou nádherné.
Vidím tu dva pohledy na věc, a oba jsou tak trochu postavené na hlavu:

1) člověk, který nikdy neměl bomby na zádech a jeho vrcholem potápění je 5metrů se šnorchlem v Chorvatsku si koupí opravdové tooly, které si na nic nehrají a funkce se nadřazuje estetice (Omega Ploprof). Ve skutečnosti hodinky nemá na potápění a hodinky nosí v kanceláři ke košili. Aby je nepoškodil, tak si je raději si je sundá i když jede na kole s dítětem na zmrzlinu do sousední vesnice. (potápění jde zaměnit za navigování (pilotování), ...)
     - výsledek: osoba s Ploprofama (Subama) v obleku

2) snaha luxusních značek, které si s potápěním většina lidí ani v nejdivočejších snech nespojí vyprodukovat dokonalé potápěčské hodinky. Hodinky jsou ve výsledku dokonalé, ale nikdo, snad ani majitel sám, nevěří tomu, že by se s nimi někdy potápěl. Připomíná mi to trochu snahu vyrobit dokonale módní potápěčský neoprén.
     - výsledek: osoba s Glashuette v obleku, přičež většina okolí nikdy nepochopí, že to jsou potápěčské hodinky

Sám nevím, kdo je divnější a který přístup je rozumnější. Ale jelikož jsme tu všichni banda bláznů, tak považuju za správné obě cesty.

Nechcete tu zajímavou debatu o GO přesunout do nějakého samostatného vlákna. Ty hodinky by si to nejspíš zasloužily. Tady to zapadne 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, Exiztence napsal:

Toolove potapky jsou Suunto / Garmin / Shearwater zbytek jsou jen potapky ;)

Skupinu osob, která se opravdu potápí (létá) jsem vůbec nezmiňoval, předpokládám, že je to v zástupu chronomagorů omezený (počtem), statisticky zanedbatelný vzorek.
Trvám si ale na tom, že Omega Ploprof a Suby byly navrhovány jako potápěčské tooly.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

před 3 minutami, kuncák7 napsal:

Dneska po dlouhé době a stále spokojenost. 

Martine, hraješ s nima fotbal nebo děláš rozhodčího?
:starwars:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na ruce mám Seiko 5 po servisu u Jeronima (fotka je pár dní stará).

 

Vit_Seiko_5_2000512_01_.jpg

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Vit budu offtopic protože mě to bodlo do očí, Víťo, sou to lahve nebo flašky a na ksichtě máš masku a ne brejle, ale to je má letitá deformace, když sem se potápěl a to je druhé doplnění že všechny fotky potápěčů s mechanikama jsou v dnešní době primárně reklamní, jak psal @Exiztence potapíš se s kompjůtrem

@MaxT díky za popis a fotky, sou to teda neskutečný potápky a sou modrý, škoda že gumu dělaj černou, jaká je spona, měl si jí v ruce? Btw. To extra vlákno by to fakt chtělo

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Moty napsal:

@Vit budu offtopic protože mě to bodlo do očí, Víťo, sou to lahve nebo flašky a na ksichtě máš masku a ne brejle, ale to je má letitá deformace, když sem se potápěl a to je druhé doplnění že všechny fotky potápěčů s mechanikama jsou v dnešní době primárně reklamní, jak psal @Exiztence potapíš se s kompjůtrem

Já vím, jsem ta první skupina, mám minimálně dvoje potápky a takhle se odkopu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, villain83 napsal:

MaxT- jsou to krasny hodinky, design je bezesporu velmi subjektivni vec, ale vazne tyhle hodinky povazujes za pravej tool? Jasne, treba PloProf, nebo Seiko Tuna nejsou kralovny krasy, nicmene mozna prave tady plati, ze obsah vitezi nad formou. To je kazdyho vec. Ja netvrdim, ze profi divery musej bejt nutne pekny/skaredy, taky vim, ze mas hodinky za velkou kupu penez, ale opravdu si myslis, ze by si profi potapec vzal jako tool, jak ty rikas, prave tyhle hodinky? Specifikace nekulhaj, nepopiram, ze by zvladly velkou zatez, ale potapecskej "tool" si jednoduse predstavuju jinak. V cem je tak dobra keramicka luneta? Nebo zlatej rotor. Rozumim ty vysade tohle umet a demonstrovat to, ale kolik lidi by si takovyhle hodinky vzalo na potapeni? Ne na jeden ponor k vraku, ale jako hodinky, ktery se nebudu bat vodrbat vo utes/skalu. Tam ti ta keramika bude k nicemu. Vlastne na skodu. 

Pro úplnost, já se nepřu zda li jsou ty hodinky dobré pro potápěče či nikoliv. Jen jsem sem dal jednu fotku a poté odpovídal na dotazy Martara.

A k čemu keramická luneta? Prostě ji na rozdíl od hliníkové nepoškrábu. Proč zlatý rotor? Protože je krásný a snad také těžší. Jednoduše mi šlo o to říci, že na rozdíl od jiných 300WR hodinek na trhu mají tyto navíc průhled na krásný a sofistikovaný strojek a k tomu skvělou čitelnost času i data podtrženou pohledem na krásný sunburst. Toť vše.

jinak ty hodinky mají splňovat i nějaké ne zcela běžné normy, vice zde:

Combining the DIN 8306 & ISO 6425 test will assure that every SeaQ Panorama Date is water-resistant to 300 meters and thus suitable for professional divers. The DIN and ISO tested SeaQ Panorama Date SeaQ Panorama Date meets the most rigorous quality standards in terms of water and shock resistance, prevention of salt water corrosion, and many other criteria.

Upraveno uživatelem MaxT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Vit Já s tebou souhlasím, hodinky co zmiňuješ byly navrženy jako hodinky na potápění v době kdy nebyly elektronické počítače. Proto Blancpain/Doxa/Rolex/Omega/Panerai mají ten pěkný historický odkaz.

@MaxT DIN 8306 a ISO 6425 jsou běžné normy které splňují tuším všechna Seika se 100 a více WR

Upraveno uživatelem Exiztence
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...