Přejít na obsah

Co máte právě na ruce?


Doporučené příspěvky

 
Ahoj,
já mám ruku 19 cm (184 cm/105 kg), ale na fotkách to není moc poznat a zkresluje to při různém přiblížení i podle úhlu focení. To pouzdro má relativně krátké nožičky a ty tak nepřesahují okraje ruky ani u menších zápěstí (16,5 - 17,0 cm). Ten tah je taky skvělý a jelikož není široký, jsou to skvěle nositelné hodinky. Někdo to u nich bere jako nevýhodu, ale mně to naopak vůbec nevadí, dokonce mě to i těší  - jejich hmotnost, ta je s plnou délkou tahu cca 215 gramů, já je mám o něco zkrácené, takže jsem aktuálně na cca 207g. Jistým limitem může být maximálně jejich výška - 16,2 mm. Ale ani to mi nevadí, vím, že jsem chtěl PO 600m se vším všudy, tak to mám. Pravda ale je, že pod lemem rukávu mikiny nebo svetru dokážou udělat pěknou "chrono-bouli" . Naživo jsou nádherné a celkově působí celkem kompaktně oproti papírovým parametrům, opravdu!  Detaily ciferníku, jeho zpracování, jakož i zpracování pouzdra a antireflex jsou špičkové! Když to porovnám s mými Oris Aquis Date 43,5mm, tak ano, hmotnost je malinko cítit (toto mi nevadí), na výšku pouzdra si dávám bacha (futra, radiátory, zábradlí), takže vše OK. Ten pohled na číselník na denním světlem zbožňuji, to si pak vychutnávám různé detaily, miniaturní, ale skvěle natištěné písmo, plastické logo, lesklý keramický podklad ciferníku. Já jsem zaujatý hodnotitel - PO byl můj sen, přesně jsem věděl, co chci a do čeho jdu, takže i kdyby něco vylezlo, rád jim to odpustím :rolleyes:. Jinak kalibr 8900 (chronometer + METAS) - toto zatím bez problému a cca 3 vteřiny do plusu za den. Lumi by mohlo být o něco výraznější, ale nevnímám to jako něco zásadního, on ani Oris není žádná lampička narozdíl od Seiko (mohu porovnávat konkrétně s PADI želvami). Ona i cena cca 175k Kč je dost a i to může být důvod, proč nejsou tak rozšířené. Osobně netvrdím, že jsou to kladiva - ale jsou to diversky s 600m, ocelové a průměrem 43,5mm...a nějaká ta "poctivost" je tedy na místě . Třeba se přidají s hodnocením i ostatní kolegové, kteří PO mají?! 

Super postřehy


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Radek Cigi napsal:

 

Ahoj,

já mám ruku 19 cm (184 cm/105 kg), ale na fotkách to není moc poznat a zkresluje to při různém přiblížení i podle úhlu focení. To pouzdro má relativně krátké nožičky a ty tak nepřesahují okraje ruky ani u menších zápěstí (16,5 - 17,0 cm). Ten tah je taky skvělý a jelikož není široký, jsou to skvěle nositelné hodinky. Někdo to u nich bere jako nevýhodu, ale mně to naopak vůbec nevadí, dokonce mě to i těší  - jejich hmotnost, ta je s plnou délkou tahu cca 215 gramů, já je mám o něco zkrácené, takže jsem aktuálně na cca 207g. Jistým limitem může být maximálně jejich výška - 16,2 mm. Ale ani to mi nevadí, vím, že jsem chtěl PO 600m se vším všudy, tak to mám. Pravda ale je, že pod lemem rukávu mikiny nebo svetru dokážou udělat pěknou "chrono-bouli" 😂. Naživo jsou nádherné a celkově působí celkem kompaktně oproti papírovým parametrům, opravdu!  Detaily ciferníku, jeho zpracování, jakož i zpracování pouzdra a antireflex jsou špičkové! Když to porovnám s mými Oris Aquis Date 43,5mm, tak ano, hmotnost je malinko cítit (toto mi nevadí), na výšku pouzdra si dávám bacha (futra, radiátory, zábradlí), takže vše OK. Ten pohled na číselník na denním světlem zbožňuji, to si pak vychutnávám různé detaily, miniaturní, ale skvěle natištěné písmo, plastické logo, lesklý keramický podklad ciferníku. Já jsem zaujatý hodnotitel - PO byl můj sen, přesně jsem věděl, co chci a do čeho jdu, takže i kdyby něco vylezlo, rád jim to odpustím :rolleyes:. Jinak kalibr 8900 (chronometer + METAS) - toto zatím bez problému a cca 3 vteřiny do plusu za den. Lumi by mohlo být o něco výraznější, ale nevnímám to jako něco zásadního, on ani Oris není žádná lampička narozdíl od Seiko (mohu porovnávat konkrétně s PADI želvami). Ona i cena cca 175k Kč je dost a i to může být důvod, proč nejsou tak rozšířené. Osobně netvrdím, že jsou to kladiva - ale jsou to diversky s 600m, ocelové a průměrem 43,5mm...a nějaká ta "poctivost" je tedy na místě 😉. Třeba se přidají s hodnocením i ostatní kolegové, kteří PO mají?! 

Díky moc :) Já jsem postupem času dospěl k závěru, že PO jsou pro mě ty pravé. Mají všechno co potřebuju a nic zbytečnýho navíc. A subjektivně vypadají suprově. Hodnotit můžu ty svoje 42mm starší a i když jim nemám co vytknout, ten červík pořád hlodá, jestli je tedy neomladit poslední generací a v mý oblíbený modrý. Tvoje vyčerpávající hodnocení mi určitě pomůže. Ještě jednou díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc Já jsem postupem času dospěl k závěru, že PO jsou pro mě ty pravé. Mají všechno co potřebuju a nic zbytečnýho navíc. A subjektivně vypadají suprově. Hodnotit můžu ty svoje 42mm starší a i když jim nemám co vytknout, ten červík pořád hlodá, jestli je tedy neomladit poslední generací a v mý oblíbený modrý. Tvoje vyčerpávající hodnocení mi určitě pomůže. Ještě jednou díky

Měl bys je omladit a ty co máš teď mi střelit.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Radik napsal:

Díky moc :) Já jsem postupem času dospěl k závěru, že PO jsou pro mě ty pravé. Mají všechno co potřebuju a nic zbytečnýho navíc. A subjektivně vypadají suprově. Hodnotit můžu ty svoje 42mm starší a i když jim nemám co vytknout, ten červík pořád hlodá, jestli je tedy neomladit poslední generací a v mý oblíbený modrý. Tvoje vyčerpávající hodnocení mi určitě pomůže. Ještě jednou díky :)

Vůbec nemáš zač děkovat :rolleyes:, to byla samozřejmost. A malá rada na závěr - jdi do těch modrých 😉!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, ragu napsal:


Měl bys je omladit a ty co máš teď mi střelit.

Tyjo, tak to už jseš druhej v řadě tady z fóra a na nultou pozici se cpe brácha. Sice bych mu udělal cenu, ale neztratil bych nad nima úplně kontrolu, takže asi nemám o čem přemejšlet, jestli tak zmagořím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Radek Cigi napsal:

Vůbec nemáš zač děkovat :rolleyes:, to byla samozřejmost. A malá rada na závěr - jdi do těch modrých 😉!

Protože mám rád barvičky, a modrou obzvlášť, je to asi jasný. Navíc jsem teď objevil relativně nový video s nima (ono jich tam obecně moc není), sice srovnávačka, ale jak se tam ty nový modrý vyjímají, to je neskutečný:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyjo, tak to už jseš druhej v řadě tady z fóra a na nultou pozici se cpe brácha. Sice bych mu udělal cenu, ale neztratil bych nad nima úplně kontrolu, takže asi nemám o čem přemejšlet, jestli tak zmagořím.

Ježíši vy jste rodina hromadiču, to je strašný. Co s tím bordelem doma děláte? No nic, kdyby to nevyšlo tak víš na koho se obrátit. A třeba uhraju plusový body za to, že jsem od manželky dostal obraz s POčkama (art-of-horology), takže je prostě musím mít.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...