Přejít na obsah

Co máte právě na ruce?


Doporučené příspěvky

před 15 hodinami, Postal80 napsal:

Me spis sere, ze to je tak na 5 let a je po nich:crying_anim02:.. To uplne nedava smysl - svajcy

ale jiste ze jo, maximalne tam nacpes lepsi powermatic, ale proste.. 

Kde se zase přišlo na to, že po 5 letech je po nich? To je zas nějaká "urban watch legend"? Kamarád má ETA C07.1XX (základní Powermatic) v nějakých Certinkách nebo Tissotkách snad 10 let. Nikdy s tim nic neměl. Nedávno ve vlákně s opravami psal tuším Jeronimo, že mu tu první verzi Powermaticu někdo taky přinesl snad po 10 letech na servis. Pořád je to strojek vycházející z 2824-2 (zřejmě nejprověřenejší strojek vůbec) a když se ta jedna nekonvenční součástka posere, tak jí halt hodinář vymění za konvenční a máš C07.6XX. Zdá se mi, že to je přitažené za "vlásky"... :-)) 

Abych jen nekecal, dnes rosegold PRX. Nosí se velmi příjemně. 

IMG_20210914_105129_250.jpg

Upraveno uživatelem petroniuzz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, petroniuzz napsal:

Kde se zase přišlo na to, že po 5 letech je po nich? To je zas nějaká "urban watch legend"? Kamarád má ETA C07.1XX (základní Powermatic) v nějakých Certinkách nebo Tissotkách snad 10 let. Nikdy s tim nic neměl. Nedávno ve vlákně s opravami psal tuším Jeronimo, že mu tu první verzi Powermaticu někdo taky přinesl snad po 10 letech na servis. Pořád je to strojek vycházející z 2824-2 (zřejmě nejprověřenejší strojek vůbec) a když se ta jedna nekonvenční součástka posere, tak jí halt hodinář vymění za konvenční a máš C07.6XX. Zdá se mi, že to je přitažené za "vlásky"... :-)) 

Abych jen nekecal, dnes rosegold PRX. Nosí se velmi příjemně. 

IMG_20210914_105129_250.jpg

Kez by, osobne bych si to pral.. 

jsem celkem presvedcen, ze se powermatic C07 ani deset let nevyrabi.
Ale nejvice by nam k tomu rekl asi @Radek124 a Ruda z @ONYX servis hodinek. A nebo se mrknete na jejich vlakno.

A jinak tu kotvu opravdu nevymenis!! cely strojek jde do popelnice. 😭. Alternativa je novy powermatic a nebo “lepsi strojek” ale sevisovat to NELZE. 
Hodinky jsou Bozi! Mozna si je koupim na tu baterku😆

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 59 minutami, Postal80 napsal:

Kez by, osobne bych si to pral.. 

jsem celkem presvedcen, ze se powermatic C07 ani deset let nevyrabi.
Ale nejvice by nam k tomu rekl asi @Radek124 a Ruda z @ONYX servis hodinek. A nebo se mrknete na jejich vlakno.

A jinak tu kotvu opravdu nevymenis!! cely strojek jde do popelnice. 😭. Alternativa je novy powermatic a nebo “lepsi strojek” ale sevisovat to NELZE. 
Hodinky jsou Bozi! Mozna si je koupim na tu baterku😆

Powermatic byl představen už v roce 2011. 

https://monochrome-watches.com/swatch-groups-powermatic-movement-a-powerful-entry-level-engine/

To, že Powermatic nelze vůbec servisovat se mi zdá fakt divné. Ale nehádám se, nemám to načtené. 

Jj, jsou boží. Za půl roku mi udělaly +1 s. Ta bezstarostnost je uvolňující. 😁

Upraveno uživatelem petroniuzz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych si bez dovolení autora @ONYX servis hodinek dovolil zkopírovat část příspěvku z jiného vlákna o výměně strojku Powermatic 80. Jedná se o starší informaci o dostupnosti plastových náhradních dílů do strojků C 07.111 a tedy i reálné možnosti servisování:

"TOTO JE TEĎ DŮLEŽITÉ!!!!

Taktéž jsem s otevřením extranetu zjistil, že jak Tissot, tak i Certina nabízí plastové díly, konkrétně krokové kolo a kotvu samostatně. Tissot má krok. kolo za 3,85 CHF a kotvu za 4,25 CHF a Certina za ůplně stejný peníze....

Chápete to? Proč tak vysoké ceny servisu. Jestli to samostatně v minulosti objednat nešlo? V každém případě budu tyto díly brát na sklad."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, petroniuzz napsal:

Kde se zase přišlo na to, že po 5 letech je po nich? To je zas nějaká "urban watch legend"? Kamarád má ETA C07.1XX (základní Powermatic) v nějakých Certinkách nebo Tissotkách snad 10 let. Nikdy s tim nic neměl. Nedávno ve vlákně s opravami psal tuším Jeronimo, že mu tu první verzi Powermaticu někdo taky přinesl snad po 10 letech na servis. Pořád je to strojek vycházející z 2824-2 (zřejmě nejprověřenejší strojek vůbec) a když se ta jedna nekonvenční součástka posere, tak jí halt hodinář vymění za konvenční a máš C07.6XX. Zdá se mi, že to je přitažené za "vlásky"... :-)) 

Abych jen nekecal, dnes rosegold PRX. Nosí se velmi příjemně. 

IMG_20210914_105129_250.jpg

tvl ty světlý jsou taky boží 🤩

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, tombas napsal:

Já bych si bez dovolení autora @ONYX servis hodinek dovolil zkopírovat část příspěvku z jiného vlákna o výměně strojku Powermatic 80. Jedná se o starší informaci o dostupnosti plastových náhradních dílů do strojků C 07.111 a tedy i reálné možnosti servisování:

"TOTO JE TEĎ DŮLEŽITÉ!!!!

Taktéž jsem s otevřením extranetu zjistil, že jak Tissot, tak i Certina nabízí plastové díly, konkrétně krokové kolo a kotvu samostatně. Tissot má krok. kolo za 3,85 CHF a kotvu za 4,25 CHF a Certina za ůplně stejný peníze....

Chápete to? Proč tak vysoké ceny servisu. Jestli to samostatně v minulosti objednat nešlo? V každém případě budu tyto díly brát na sklad."

👍👍🥳 perfektní, tak super! To mám radost. Ty hodinky jsou boží..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...