Přejít na obsah

Co máte právě na ruce?


Doporučené příspěvky

před 10 hodinami, posmourny napsal:

Jak píšeš, je to o osobním vkusu. Osobně pokud ty hodinky budu mít opravdu jako pracovní nástroj, pak mi tištěný vadit nebude. Ale pokud se mi to má líbit, preferuju plastický ciferník před plochým.

Pak je taky otázkou, kolik těch tool hodinek nakonec slouží ke svému původnímu určení a kolik jich je na ruce/ve sbírce na základě toho, že se dotyčnému prostě líbí.

 

před 9 hodinami, Karussell napsal:

Dnes uz jsou zase tisteny, jak u klasickych pilot, tak i u Spitfire kolekce🙂

 

před 10 hodinami, villain83 napsal:

Vidis, driv (i u IWC) byly ciferniky prakticky jenom tisteny a podle me je to tak dobre, alespon u hodinek vyuzivanych jako pracovni nastroj.  Ale jasne, kazdymu, co jeho jest... 

 

Zajimava diskuze:-) Souhlasim s kolegy, ze pro skutecne pracovni pomucky jako byly Fliegeruhr nebo Beobachtungsuhr (ostatne i nautische instrumenty) nemelo prakticky vyznam pouzivat plasticke indexy, naopak tisk umoznoval vyuziti novych luminescencnich materialu. Soubezne se samozrejme plasticke indexy pouzivaly v hodinarine sperkarske (viz treba Omega).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, rekib1 napsal:

….ahoj, z čeho je ta vložka lunety? …jsou pěkné,takové toolwatche👍

Vložka je z titanu, z jeho slitiny pro hodinkové účely nejlepších parametrů - grade 5. Třeba Tudor Pelagos jsou z ryzejší slitiny grade 2, která má až na odolnost proti korozi celkově horší vlastnosti, a má mnohem tmavší barvu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Tomak napsal:

Vložka je z titanu, z jeho slitiny pro hodinkové účely nejlepších parametrů - grade 5. Třeba Tudor Pelagos jsou z ryzejší slitiny grade 2, která má až na odolnost proti korozi celkově horší vlastnosti, a má mnohem tmavší barvu. 

Aha, já myslel , že to je wolfram nebo tak něco…jinak titan je fain👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...