Přejít na obsah

Indexové velké Béčka automaty


uhkrtek

Doporučené příspěvky

Ahoj, omlouvám se za opět nováčkovský dotaz. Moje požadavky jsou že chci Breitlingy, automaty, kovový tah, velikost 43, 44, 45, datumovku, lunetu v barvě pouzdra, arabské číslice a modrý ciferník. Bohužel v současné produkci nic takového nenacházím. Myslíte že je možné že příští rok udělají víc modelů s arabama nebo jsou arabské číslice dnes již out a jsem odkázaný jen na starší modely? Je k objednání jen co je v katalogu nebo je to tak že si při objednání můžu třeba zvolit ciferník. Díky za smysluplné rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

nic jednoduchého, ale našel jsem třeba tohle:

https://www.breitling.com/cz-en/watches/aviator-8/b01-chronograph-43/AB0119131C1/?watch=AB0119131C1A1

Nepsal jsi, že nechceš chrono, takže požadavky splňuju:) Jinak mimo chrono bych cílil na seawolfy, pravda je, že modré s datumem a arabskými číslicemi neměly tah (!), tak leda dokoupit, no

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pořád se podle mě dají objedna avengery. jenom je na breiling.com potřeba vybrat v menu "All the watches" a potom jenom filrtovat podle kolekce. Ty moje jsou ocelový 44mm a plastový 50mm ale dělají se pořád ještě 45mm. A myslím, že tam na webu mají pořád ještě žlutý a černý seawolfy.

 

IMG_5465.thumb.jpg.03b05a29ab275a48d0463d5cc1b1c98e.jpgIMG_4570.thumb.jpg.0c532a230325a7630f7c319e483a01e9.jpg

IMG_4519.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne ako pise kolega vyssie... treba si na stranke Breitlingu kliknut na all watches a ukaze ti to aj starsie modely Avangeru.

S modrym cifernikom a cislami je len je len jeden model... v ciernej a sedej je toho viac...

https://www.breitling.com/sk-en/watches/avenger/2/A13381111C1/

Objednat si mozes len to co je v katalogu. Vybrat si mozes akurat na akom naramku ich chces.

Dalsia moznost je pohladat starsie modely ktore uz v katalogu nie su ale z pravidla sa stale vyskytuju u predajcov aj niekolko rokov po tom co ich Breitling vyradi z katalogu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rychlé reakce. Samozřejmě se umím podívat na všechny modely. Ale opravdu jsem zapoměl zmínit že chrona ne a jiné pouzdro než nerez nebo titan taky ne. Asi jsem úchylný ale denně několikrát kouknu na hodinky (aniž bych pak věděl kolik je hodin) a ta sekundová ručička musí být velká, centrální a musí prostě chodit. Možná by to šlo vyřešit nonstop puštěnýma stopkama ale to mě nepřipadá vůči hodinkám moc šetrné. Takže co myslíte vrátí se někdy ještě k arabským číslicím nebo ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, Ondazz napsal:

já třeba mám trvale puštěný chrona, protože potřebuju přesně jak píšeš, aby se to hejbalo :-) a jsou to do háje brajtle, tak to snad něco vydrží ne?

Tak to jsi mě opravdu potěšil. Já netušil že to jde a že by to tak někdo používal. Tím se výběr opravdu rozšiřuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravte ma ale ja si ani nespominam ze by Breitling za poslednych 5 rokov mal trojrucky s cislami, modrym cifernikom a ocelovou lunetou.

Modry cifernik sa standartne daval len na Avanger, Avanger Seawolf, Avanger GMT, Colt a Galactic 41 ale vsetky mali len indexi a nie cisla.

Ci sa vratia k Arabskym cislam ti asi nikto nepovie... ja uz pomerne dlho cakam na odpoved ci sa vratia k zlatym kridlam na Navitimeroch.

Podla mna nie a nie... idu dizajnovo inym smerom...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no mají navi8 s číslicemi, professional edice a superocean má taky alespoň nějaké číslice :-) S křídly nepočítej, šéf Kern to nenávidí :-) Nechává to jenom na podle něho "sportovních modelech", zbytek má Bčko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Vortex-Tempus napsal:

Opravte ma ale ja si ani nespominam ze by Breitling za poslednych 5 rokov mal trojrucky s cislami, modrym cifernikom a ocelovou lunetou.

Modry cifernik sa standartne daval len na Avanger, Avanger Seawolf, Avanger GMT, Colt a Galactic 41 ale vsetky mali len indexi a nie cisla.

Ci sa vratia k Arabskym cislam ti asi nikto nepovie... ja uz pomerne dlho cakam na odpoved ci sa vratia k zlatym kridlam na Navitimeroch.

Podla mna nie a nie... idu dizajnovo inym smerom...

Máš pravdu. Pokrok asi nezastavíme a bůh ví kdo je dneska cílovka. Na takové old school už asi jejich designeři nejsou zvědaví. Mě by se líbily ty Quartzové Colty modré ale v automatu, nebo Superocean II modré s arabama ale s ocelovou lunetou. ( zajímavé že 44 mají jen na gumě a v oceli zase jen 42). Tak uvidím. Co mě toto vlákno dalo je že se nemusím bát chrona a nechat nonstop běžet stopky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najlepsia cesta je ist do predajne a poskusat vsetko co sa da... mozno zistis ze tie arabske cisla alebo ocelova luneta nie su az tak dolezite. Superocean som skusal a som na 100% presvedceny ze ich chcem. Nateraz dostaly prednost Omegy SMP ale nie preto ze by sa mi viac pacili ale preto lebo som na ne dostal lepsi deal. Ale tie SO mi aj tak stale nejdu z hlavy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... hele pásky a náramky neřeš. na webu to nenabízejí všechno, co se dá objednat, to ti nabídnou až na prodejně. ke každým hodinkám se dá pořídit libovolný pásek a různé náramky, který štymují velikostí nožiček. v případě náramku je ještě potřeba počítat s tím, že náramek přisedá obvykle k pouzdru (kromě některých - Pilota a milánskýho Ocean Classika) a tudíž nejde dát obvykle náramek cross-edice (tzn. Superocean náramek nedáš na Avenger). Superocean má přisednutí stejné posledních 8-10 let, ty nové Avengery teďka mají jinou geometrii přisednutí, takže pokud bys chtěl nový Avengery tak potřebuješ nový náramek a opačně. U těch Aviatorů bych upozornil, že nožičky jsou 23mm a tudíž bacha na nabídku pásků, protože SO a Avenger jsou buď 22mm nebo 20mm. Ale zase to tahkle i o ten milimetr dělá moc hezký široký pocit. Plus ještě něco k Aviatoru - oni mají náramky buď celé broušené, nebo mají prostřední článek leštěný - doporučuju oboje vyzkoumat, protože to je významná změna pocitu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 5. 2020 v 13:47, Ondazz napsal:

já třeba mám trvale puštěný chrona, protože potřebuju přesně jak píšeš, aby se to hejbalo :-) a jsou to do háje brajtle, tak to snad něco vydrží ne?

Já bych to svým hodinkám nedělal, z pohybu všech těch mechanických součástek se otěrem uvolňuje bordel, který při trvalém puštění chrona (v podstatě druhého strojku) hodinky za pár let pěkně zanese. Odhaduji, že takové hodinky budou zralé na servis i za méně něž polovinu času, než kdyby chrono puštěno nebylo.     

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chceš mět vopicu, musíš mět na banány :-) taky existuje možnost vyšroubovat korunku, akorát nevím, jestli by se tam něco nezničilo, kdyby to člověk nosil s vyšroubovanou korunkou, tak možná lepší nechat doma v krabici, taky se tomu nebude vysvětlovat lům :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 5. 2020 v 19:40, Tomak napsal:

Já bych to svým hodinkám nedělal, z pohybu všech těch mechanických součástek se otěrem uvolňuje bordel, který při trvalém puštění chrona (v podstatě druhého strojku) hodinky za pár let pěkně zanese. Odhaduji, že takové hodinky budou zralé na servis i za méně něž polovinu času, než kdyby chrono puštěno nebylo.     

Tak jsem byl v Breitling servisu a přesně na tohle jsem se ptal a totiž jestli to hodinkám nějak škodí. Odpověděli mě že vůbec jen se při nonstop puštěném chronu zkracuje rezerva nátahu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...