Přejít na obsah

Luch


Dreak

Doporučené příspěvky

Zdravím přátelé,

už nějakou dobu jsem měl potřebu napsat něco k těmto hodinkám a vzhledem k tomu, že se jedná o specifické hodinky, o kterých se na fóru moc nemluví, tak recenze mi přijde jako vhodný způsob. Upozorním, že se samozřejmě jedná o recenzi první (otázka pro mě je, jestli recenzovat hodinky typu Seiko Alpinist :D). Dle mého to příliš velký význam nemá, protože takových recenzí, obrázků a majitelů je všude spousty.

V recenzi použiju vlastní mobilové fotky, takže žádné super makro snímky nečekejte. Vše jsem nafotil u sebe v pokoji na stole, přičemž jsem se samozřejmě snažil, ale nejsem fotograf a snaha vám fotbalový zápas nevyhraje.

Mohl bych zde někde z internetu vytáhnout dlouhou historii značky Luch, ovšem to si můžete udělat sami. Dle wikipedie byla továrna v Minsku, hlavním městě Běloruska, plánována k výstavbě v roce 1953 a produkce začala o dva roky později v roce 1955. Zajímavější je informace, že Luch vlastní z 80% Franck Muller, tedy švýcarská společnost vedená stejnojmenným člověkem. https://en.wikipedia.org/wiki/Luch_(watch)

Hodinky jsem zakoupil přes ebay 19.6.2019, takže tomu bude zanedlouho rok, co se dostanou běžně na ruku. Cena se i s dopravou vyšplhala na 130 dolarů bez dvou centů. Na koruny tedy něco kolo 3300.

Jak můžete vidět, hodinky přišly v docela hezké krabičce, která se vysouvá z boku, přičemž hodinky byly umístěny v bílém látkovém pytlíku. Společně s kartičkami psanými v azbuce se jedná nejspíš o střídmější obsah balení, ale upřímně řečeno to mohlo být i horší a já jsem byl nadmíru spokojen. Hodinky byly dáel zabaleny v bulinkové fólii, takže přišly zcela v pořádku Návody a papíry budu mít někde v šuplíku možná v Ostravě (recenze je psaná z Prahy), ale možné jsou již taky někde zapomenuty v čase. Moc jsem si toho v azbuce stejně nepřečetl :D

20200506_115253.thumb.jpg.600462a5497e7872ac487d535f5ae54f.jpg

Co se týče základních parametrů, tak z fotek je zjevné, že se jedná o menší hodinky.

Průměr ciferníku: 36,7mm

LUG to LUG: 41mm-42mm (moje měření není z nejpřesnějších).

Tloušťka: 10mm

Stěžejky / pásek: 20mm

Kalibr: 1801.1H, 15 rubínů, manuální nátah.

Rezerva nátahu: 38h.

Sklo: Safír

Pouzdro: ocel v černém provedení, možná to má na sobě nějaký potah. Co je ovšem podivné je dýnko, které na sobě má průhled na strojek, ale kvalita toho materiálu je pochybná. Z fotek jde snad vidět, že je to docela náchylné na škrábance, a to jsem s tím samozřejmě nikde neházel. Dýnko je jednoduše dost měkké. Blízko k vodě bych to vzhledem k tomu moc nepouštěl, uváděná odolnost je 3 bar, tedy 30m.

Řemen: Kůže

 

20200506_104839.thumb.jpg.b0b759ce25c8ee45b9b4a89be36473fd.jpg

20200506_104231.thumb.jpg.3f9f02cce9c285ee91b864d11b2d8b92.jpg

20200506_110832.thumb.jpg.580c530c8508b1e4d4c9578486505d83.jpg20200506_104833.thumb.jpg.4fae0349463d5e5e1571a25786edccf2.jpg20200506_104518.thumb.jpg.bef58f799c3f74f58f2a8a2a8084e1d3.jpg

 

Jak si můžete všimnout z fotek níže, jak spona, tak korunka je signovaná. Pokud se tedy o nějakém signování dá na sponě mluvit, protože se jedná spíše o barvu. Korunka je na tom daleko lépe. Pásek je v tomto případě skvělý. I po roce vypadá k světu. Hezky změknul a zestárnul. Prošití tmavě modrou nití působí rovněž dobře.

20200506_104456.thumb.jpg.9693c9eda3db81da3498d1e73d76bb1f.jpg20200506_103252.thumb.jpg.e1c1ee2cbd3706e565f1b58f4944ee12.jpg

 

O počtu komplikací v tomto případě pomlčím :D Na ciferníku najdeme arabská čísla, jednu ručičku, kdy každý segment ciferníku udává 5 minut. Luminiscence se zde bohužel žádná nekoná. Tento model má kromě specifické barvy ciferníku i průhled na dýnko (tuto barvu se jinak snad koupit ani nedá). S tím ovšem přichází zásadní problém, a tím je čitelnost takového ciferníku, která je v horších světelných podmínkách špatná. Ručičky mají spíše bronzový nádech, na kterém je poznat takový ten vzorek ve smyslu anglického slova "grainy". Čísla jsou natisknutá přímo na ciferníku, takže nejsou plastoáé a nijak z ciferníku nevystupují. V případě "velkých" indexů přímo u čísel se již o aplikovaný index jedná, což jde poznat i při světle, kdy tyto indexy světlo odrážejí. Stejně je na tom i logo.

Rozhodně se rovněž nejedná o hodinky, kvůli kterým byste měřili setiny na atletických závodech. Zrovna tak je není vhodné používat na odjezdy tramvají, protože čas se na nich spíše odhaduje +/- 3-5 minut :D. Odchylku na nich měřit je tedy přinejmenším nesmysl. Na druhou stranu se mi při jejich znouvedení do chodu po zastavení často stává, že než se projeví posun ručičky, naskočí zde mezerma 5 minut. Po následné úpravě již drží čas solidně. I tak si ovšem myslím, že se bude v takovém případě jednat spíše o desítky sekund za den.

Menší hodinky mám rád a na ruce mi sedí přesně. Vzhledem k materiálům a komplikacím nejsou ani příliš těžké. Hlavní předností je samozřejmě fakt, že mají pouze jednu ručičku, takže je to ideální k trolení kamarádů, kteří nebudou schopni identifikovat, kolik že je vlastně hodin. Člověk si na tento fakt hravě zvykne. Akorát musíte počítat s tím, že zjistíte hodinky slouží spíše pro orientaci, za kolik hodin vám v práci skončí směna, než že byste odpočítávali sekundy do konce.

20200506_110500.thumb.jpg.5aecf8fed31f62836d8972ba9a6ea09a.jpg20200506_110504.thumb.jpg.825ac3956e693d82d67c5f36204ec3f3.jpg

Obecně za ty peníze určitě nelituju. Objednávka přišla hned, s hodinkama není žádný problém a nakonec, kolik lidí může říct, že má jednoručičkové hodinky, že jo!

Díky za pozornost a zase někdy !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

brožurka je vzhůru nohama, to se dá poznat i bez znalosti ruských písmen. Ale máš bod za odvahu si něco takového koupit a ještě s tím vylézt sem.... 1801....  to má snad ještě předválečný původ, se mi zdá.

Ostatně přirovnal bych to jako si dnes koupit Škodu 100L s motorem vzadu když vedle v krámu  je Fabie, Octavie, Superb, kokodák, šála a kamýk.  Nu což, tvoje volba. :notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za me je to super a neotrela volba. Tahle barevna kombinace se mi fakt libi.
Ja si Luch jednorucky taky poridil a clovek proste za male prachy dostane adekvatni hodinky. Nakonec sly z domu, protoze pro moje kancelarske pouziti proste neslo rozumne odecitat cas na mene nez minuty (mam jeste 30s pred dalsim meetingem na to si skocit na wc?). Jako vikendove hodinky jsou jednorucky super. Premyslim dlouhodobe o vyzkouseni nejakeho sportovnejsiho modelu od nich.
Tak at dal dobre slouzi!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Náhodou, na vyzkoušení, k čemu tak (probohaživého) můžou  být jednoručky dobré, je to rozumná investice.
Než rovnou naříkat nad majstrzingrama… ;o)

A ten strojek - tohle zobrazení času opravdu COSC nevyžaduje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pripájam sa k diskusii. Musím povedať, že autor tejto recenzie ma predbehol, ale povedal to isté, čo by som povedal aj ja. Taktiež som si zaobstaral hodinky Luch na vyskúšanie (predsa len tie Meistersingery sa skúšajú ťažšie) a môžem na ne povedať len pozitívne slová. Za tie peniaze je to poctivý kúsok a jednoručičkové hodinky sú životná filozofia - alebo možno filozofia oddychu.

Je naozaj pekné pozorovať, ako sa ručička pomaly hýbe a približne ukazuje čas do konca nejakej udalosti, funguje to ako pekný odpočet.

Je naozaj pekné pozorovať jednu ručičku, ktorá je takmer nehybná, cez obláčiky dymu z dobre napchanej fajky Peterson.

Je naozaj pekné, vnímať čas cez jednu ručičku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Toto téme se jmenuje Luch, ale defakto je o jednoručkách. I když to už jedno takové Luch jednoručkové je. Nechci ovšem zakládat další a tak to zkusím přidat sem. Mám už objednané jednoručky Luch a čekám na dodání, ale to teď není podstatné.

Podstatné je, že jsem prohlédnul produkci Luch a některé kousky mě zaujaly. Třeba konkrétně: Watch Phoenix 2.0 929537391, takové ,,potápky" co mají sice těsnost 3 bary, ale o potápění tu vůbec nejde. Mají příjemnou velikost 40 mm bez korunky(zdroj poljot24.de) , safír a celkově se mi líbí. Cena asi 5.420,- na oficiálním e-shopu a doprava gratis, uvnitř je 2616М (Miyota, Japan), takže pokud se něco pokazí, tak to pořeší i naši zkušení hodináři.

https://luch.by/en/kollektsii/feniks-2-0/929537391/

nějaké další obrázky a rozměry zde: https://www.poljot24.de/929530516.html

Když jsme u těch strojků, dá se říct, že je lepší Seiko v základních kalibrech  vůči Miyouta - nebo je to tak nějak na stejno?

Teď sice nejsou prostředky, ale do budoucna bych o tom uvažoval. Jednak se mi gfakt líbí a hlavně je to fajn rozměr a safír též potěší.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po měsících...

Nějak jsem si nevšiml, že mi tady na to někdo reagoval. Těch X překlepů co jsem si po znovupřečtení recenze našel opravovat nebudu. Tak nebo tak jsem s nimi i dnes spokojený. Musím říct, že i ty bílé vypadají fajn, ale já jsem chtěl tuto barevnou kombinaci a průhled na strojek, což ta bílá verze nemá. Pásek je i po dvou letech ve velmi dobrém stavu a investice tedy opravdu nelituji.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Jako novopečený majitel jedno-Luchů musím říct, že ty hodinky mají docela koule, resp. spíš kuličky. Až je trochu ponosím, tak třeba připíšu víc. Jako první dojem musím sdělit, že na jednoručkách se odečítá přibližný čas naprosto nejrychleji ze všech systémů, co mám - klasické 3 ručky, chronografy, digitálky. Divím se, že se to nerozšířilo v hodinařině víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To pouzdro je leštěné? Pře

V 26. 5. 2022 v 11:29, Jerryl napsal:

A máme tu moje Luky na černém mešu. Zdá se mi to jako fajn kombinace, skoro až luxusní.

 

 

81AE04FF-0EDD-40A0-A091-BDBE494793E0.jpeg

38F28FFB-C32C-45D5-BAE2-4BF63D29FB0C.jpeg

To pouzdro je leštěné? Předpokládám, že ta žlutá ručka nemá lumi, že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, pouzro se leskne jak psí kulky. Není to obyč PVD. Vzhledem se podobá spíš keramice.

Té jedné ručce by luminiscence v noci velmi slušela.

Jediné co mě točí je, jak moc se těm hodinkám šmudlá sklíčko. Magnet na mastnotu.

Jinak za ty peníze super mechanický jednoručky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Zajímavý kousek hodinek. V současnosti bych také rád vyzkoušel jednoručky a jít do Meistersingerů úplně naslepo se mi moc nechce. Špatně nevypadají ani ty od Zeppelinů, ale tam by mi chybělo tikání jelikož jsou s quartzovým srdcem.

Děkuji za zkušenosti a postřehy a podle mě ideální volba na první jednoručky, u kterých by ani tak nevadilo, pokud bych si s nimi úplně nesedl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...