Přejít na obsah

Jubilee ťah od strapshop.cz


Doporučené příspěvky

Zdravím všetkých chronomágov,

máte niekto skúsenosť s kovovými ťahmi zo strapshop.cz? Som čerstvým majiteľom Seiko SRPB43J1 a originálny remienok bol neúnosný, vlastne nenositeľný. Zatiaľ tam mám Hirsch Forest, ale tiež mi to nejako nesedí, tak som si hovoril, že vyskúšam jubileé.

https://www.strapshop.cz/kovove-tahy/ocelovy-tah-jubilee

Čo myslíte, pôjde to dokopy? Máte nejaké iné návrhy? Potreboval by som to k čiernemu obleku, bielej košeli, na každodenné nosenie. Z nejakého veľkého zahraničia ako je strapcode atd. sa mi teraz nechce veľmi objednávať, vlastne s tým nemám ani skúsenosti, a na vyskúšanie má ten zo strapshopu.cz dobrú cenu.

Ďakujem za radu, Marcus

Seiko.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych doporučil připlatit si za strapcode s koncovkami k pouzdru, ale nevím přesně, zda bude pasovat https://www.strapcode.com/products/metal-ss-bcl20-b071

A nebo origo https://www.ebay.com/itm/Bracelet-SEIKO-SRPB41J1-SRPB47J1-SSA341J1-SRPC99J1-and-SSA341J1-SSA385J1-20mm-/143441349696

 

20mm Angus-J Louis 316L Stainless Steel Watch Bracelet for Seiko Cocktail SSA345, V-Clasp - Strapcode

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neuvažoval jsi o milánském tahu?

K tomu ciferníku bych to úplně viděl, pro začátek u Frýdla tah "RETRO" -
zužuje se do překlápěčky, varianta lesklý nebo matný, za pětikilo...

nevylučuji ovšem, že toto je blbost, ale ten Strapshopový nebude působit dobře zejména tou rovnou koncovkou -

ten Liqidův návrh je sice za víc peněz, ale daleko víc muziky.....  Ale rozumím, do zahraničí jsem si ještě netroufl, a možná ani netroufnu ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, nie som úplne rozhodnutý, že si ich nechám, preto moje váhanie. Keby som bol rozhodnutý, hneď idem do drahšieho remienku. Ide hlavne o to, že k tej košeli nosím dosť často aj zlaté manžetové gombíky a natrafil som na toto:

https://www.strapcode.com/collections/super-j-louis/products/metal-ss-bcl20-pgd087s

Má to rovné koncovky a nevyzerá to vôbec zle. Preto premýšľam, či nepreradiť na bicolor. Nemám bicolory úplne rád, možno preto, že sú rozšírené fakové bicolor rolexy a pod., a pripadá mi to tak nejako staromódne, ale k zlatým gombíkom si to asi žiada... A tieto vyzerajú dosť dobre. 

A mesh/milanese sa mi nepáči, mal by som zo seba pocit, že som taký trošku prihriatejší alebo ako to povedať... Meshe mi sú nejako nesympatické. A zároveň, hodinky sú síce k obleku, ale keďže je to na každý deň, je potrebné, aby to bolo celé trochu odolnejšie... Také oblekové toolwatch ^_^

Tak neviem... Ale ďakujem za rady, porozmýšľam nad tým. Keby boli nejaké ďalšie nápady, sem s nimi. 

image.thumb.png.4620cc0b1d8c86b5524092e563a186a2.png

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tím společným bikolorem tahle kombinace docela dává smysl, moc hezké.
 

navíc si s tímhle na ruce můžeš dovolit klidně mít zlaté manžetové knoflíčky
a přitom se najíst s obyčejným nerezovým příborem ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, Datel napsal:

Tím společným bikolorem tahle kombinace docela dává smysl, moc hezké.
 

navíc si s tímhle na ruce můžeš dovolit klidně mít zlaté manžetové knoflíčky
a přitom se najíst s obyčejným nerezovým příborem ;o)

To som rád :thumbsup_anim:  Avšak na takúto frajerinu by som musel vymeniť aj hodinky. Uvidíme...

Alebo si kúpim Seiko 5 so sunburst a je to... Tam sa dá skončiť vždy. :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) Bicolor za určitých podmínek dobrý. Ty tvoje hodinky ale nemají žádné zlaté indexy ani jiné prvky, jestli dobře vidím, tak nevím, zůstala bych u čistého nerezu. Jsem konzerva, no. 

2) Hlavně by mě dráždilo to rovné zakončení tahu. Podle mě když už tah (náramek), tak by měl přiléhat k pouzdru hodinek, aby zakryl prázdný prostor mezi stěžejkami a pouzdrem hodinek. Takhle mi to připadá divný. 

Jestli nejsi rozhodnutý, tak počkej. Zas tak úplně hrozný a strašný ten černý řemen není. A až se rozhodneš, pak bych buď koupila pěkný řemen, nebo pořádý tah (čti s koncovkami). 

Mesh  beru, že je i pro muže, tedy pro všechny muže. Ale na jiný typ hodinek podle mě, sedí mi na Junghans Max Bill, protože ty mají krátké nožičky a prostor mezi nožičkami a pouzdrem není tak velký. 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 5. 2020 v 16:08, Marcus Laurentius napsal:

Ešte som natrafil na Mesh na strapcode:

https://www.strapcode.com/collections/shark-mesh/products/mesh-mc-bcl20-003p-20mm

Je taký menej "jemný", ale asi to stále nie je ono...

toto vobec nie je zla volba. vonkoncom sa nemusis bat toho, ze naramok nebude mat koncovky a nebude doliehat.  ako pisal kolega, bikolor by som riesil iba vtedy, ak by si mal bikolor hodinky. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všetkým veľmi pekne ďakujem za rady a za ochotu.

 

Před hodinou, Pivas napsal:

Já jsem si nechal ušít od místního šikovného člena a jsem spokojený. Jen jsem to na rychlo blejsknul.

 

Toto vyzerá naozaj zaujímavo... A o ktorého člena sa jedná???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Znovu oživím toto vlákno...

Musím uznať, že keď som pred pár príspevkami hanil Mesh, mýlil som sa. Dodáva skutočnú eleganciu, naozaj sa hodí k spoločenským hodinkám.

Moja otázka však je, po pár dňoch nosenia mi mesh začal trochu strapkať oblečenie. Ten mesh nie je žiadna extra trieda, ale pri drahších meshoch je nejaká šanca, že to bude lepšie? Má význam zainvestovať do nejakého drahšieho s tým, že oblečenie nechá na pokoji? Alebo pri meshi s tým treba jednoducho počítať? Ďakujem.

 

IMG_4059.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak pásek ze strapcode musí strapkať, má to v genech....

 

ale vážně, mám podobný od pohledu a nic.
Ale možná je silnější pletivo odolnější a drátky na okraji nebudou časem odstávat a tahat za niti.

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Datel napsal:

pásek ze strapcode musí strapkať

To snáď nie :D

Pretože našiel som mesh za 30€ a rovnako za 130€, ako je to napr. tu: 

https://www.watch-band-center.com/watchstrap-s831h829-Watch-Bands-20mm.html

A neviem, či jediný rozdiel spôsobujú tie typy zapínania alebo je rozdiel aj v kvalite. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdar,

podívej se pod lupou na hranu/okraj pásku. Uvidíš jak jsou jednotlivé "články" - vlasně lehce rozlisované spirálky - ukončené a třeba vypátráš, kde se vlastně vlákna oděvu zachytí.
Pokud lupu nemáš, musíš fotit a zvětšovat ;o). Masivnější meshe jsou proti tomu asi odolnější, ale aby to hrálo se strukturou ciferníku, asi to musí být spíš v jemnějším provedení.

Tak jsem sám zvědavý na vývoj...

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...