Přejít na obsah

Seiko Street Series


Ace84

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny Seikokoty.

V záplavě novinek myslím, že obecné seiko obci uteklo pár zajímavých modelů. Pokusím se vám přiblížit v tomto vláknu jeden z nich. Ne, že by řada Street Series byla něčím extra zajímavá a chápu je v porovnání například s původními Tuňáky jako ústup stranou ve směru k fashion hodinkám. Nebudu tady nikoho přesvědčovat o tom, že toto je správná cesta Seika, ale beru to jako fakt a snažím se na novinkách hledat to pozitivní.

Chtěl jsem původně tento příspevek koncipovat jako foto-report nebo chcete-li recenzi, ale jednak nemám ambice vyrovnat se zdejším mistrům recenzentům a hlavně si myslím, že pokud debata bude pokračovat více do široka, tedy nejen k mému konkrétnímu modelu, tak to bude jen a jen dobře. Ještě než začnu, tak napíšu víc o mém pohledu na hodinky nebo Seika obecně. Mám několik želv, sum,  (?), SKX, "původní" quarzové Tuny SBBNO15, prošly mi rukama MM300, Alpinisty a SPB modely nebo staré vintage kousky. Ujíždím na barevných nekonečných limitkách a už jsem se 100x spálil když jsem koupil hodinky, kde neseděl snad ani jeden index tak, jak měl. O problémech Seika vím a můj záběr není jen u Japonců, ale pohybuji se u Švýcarů i vyšších cenových hladin nebo retro chronografů. Nemám problém ani s homáži a otevřeně tady přiznám, že mě berou hodinky San Martin, které Číňan seká jak cvičky skoro 1:1 v designu starých modelů Seiko. Říkám to proto, abych vysvětlil mé vnímání hodinek jako takových a že nechci adorovat své první lepší hodinky. 

K věci. Brouzdáním po youtube hodinkových kanálech jsem narazil na toto video s celkem ambiciózním názvem - "Seiko - best looking diver for 2020"

 

V hlavní úloze tohoto videa jsou dva kousky z výše zmíněné řady Street Series - SNE543P1. Zaujal mě nápad youtubera sundat shroud a dát tyto potápky na "racing" strap. Překvapivě ty hodinky dost prokoukly a dost se mi líbí i bez plastového nárazníku. Ten look LX řady tam prostě je. :)

A protože jsem milovník adrenalinových sportů (ne tak doslova :)), tak jsem objednal dva kousky Seiko novinek z roku 2020 online u českého prodejce bez toho, aniž bych hodinky viděl. S hrůzou jsem si maloval, že budu muset oboje vracet, protože je skoro jistota, že dostanu kusy s posunutým rehautem, ale jaké bylo mé překvapení, kdy oba modely byly naprosto ok.

Dle podkladů tedy jde u SNE543P1 o potápky se solárním kalibrem V157, který má rezervu 10 měsíců v případě plného nabití. Hodinky mají plastový shroud, hardlex krystal, lumibrite, šroubovací korunku, 200 metrů vodotěsnost s rozměry 46,7 mm avšak s naprosto skvělým rozměrem lug2lug 46,1 mm s výškou pouzdra 12mm.

image.thumb.png.2d513233cc6fd1363130286c362da0e4.png

Hodinky jsou v nabídce českých prodejců za cenu 11490 kč.

 

Tady pár fotek a postřehů po rozbalení. Moje zápěstí je okolo 20 cm.

  • líbí se mi jednoduché, ale přehledné ručky
  • luneta má kovový feeling s přiznaným brusem, ale z čeho opravdu je nemůžu soudit. Tipuji lakovaný nebo eloxovaný hliník?
  • překvapivě indexy sedí jak mají

image.png.96ddd9197f2ef00c5f5f1ed2022e5842.png

  • kaučuk je velmi příjemný na omak. Plánoval jsem ho hned vyhodit, ale zatím zůstal a velmi dobře se na nich nosí.

image.png.e5941bc3bf8379e8d81eec43d127d580.png

  • krystal je plochý a je v rovině s lunetou. Na této fotce také lze vidět kompaktní výška pouzdra.

image.png.a4b70f8b115528969ab73970803a09db.png

  • usazení "lume pip" (nevzpomenu si na český ekvivalentní výraz - perla?) mi připomíná Seiko stargate. Je mírně propadlá v profilu lunety a člověk o ni tak nezadrhává rukávem.

image.png.d3a5eefe983527a7745d1c217dba7bdc.pngimage.png.371c181b12b864afc462025cc2ef5129.png

  • když jsme u lumi, tak má krémovou barvu ne nepodobnou lumi na Turtle ninja.

image.thumb.png.824e97d9718bbc7a05f23233eea8fec8.png

  • oproti nim má však lumi více do modra - odstínem mi to připomíná lumi Rolexu. Tady dost nepovedená záchodovka.

image.thumb.png.6463a6c88bbc92d7e08bdf7d2c464697.png

  • vteřinovka (pro mě překvapivě) přesně kopíruje indexy na rehautu.
  • cifr má drobnou texturu a není úplně plochý - rozhodně mu to přidává na "toolovitosti"

Přidávám ještě pár fotek bez komentáře.

IMG_3569.thumb.jpeg.dd5c8d3a2dfdfed0489517f4dd97da73.jpeg

 

IMG_3543.thumb.jpeg.75129e722a9598ff767a2d41e07aedf3.jpeg

IMG_3551.thumb.jpeg.80aedee976cb2f4bbe18d024d6d31a20.jpeg

 

Seiko nabízí aktuálně v řadě Street Series těchto 7 modelů. První 4 kousky jsou ekvivalentem výše zmíněných hodinek. Spodní řada mi kvůli použití jiné sady ručiček nepřijde tak sexy. :)

 

image.thumb.png.f69c03456c694d94fb937bf45a3322e7.png

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem nemohl přidat další fotky, protože limit na jeden post je 10 mega. Takže ještě přidávám sem.

 

IMG_3550.thumb.jpeg.4947f7d1c79bb26752e966f607815eff.jpeg

IMG_3553.thumb.jpeg.e0c6c48d9270bb426a074912221829d8.jpeg

IMG_3537.thumb.jpeg.d96cb0407811e2422493725a58622dcc.jpeg

 

Jo a poslední perlička.

Vidím tam tu podobu jen já nebo je to podoba čistě náhodná? :) Jde mimochodem také o model 2020.

https://www.breitling.com/cz-en/watches/superocean/superocean-automatic-48/V17369241L1/

image.thumb.png.4a115680060051980311ef841e34dee7.png

 

Závěrem chci říct, že mě tento model naprosto překvapil a okouzlil. Jednak kvalitou zpracování, kterou jsem u tohoto levnějšího modelu neočekával a hlavně tím, že jsou to velmi příjemné a lehké tooly, které u mě dostávají více prostoru, než bych sám dřív očekával. Pokud se postupem času cena dostane hluboko pod 10k, tak si myslím, že jde o skvělou quartzovou variantu lehkých toolů pro všechny příležitosti.

Upraveno uživatelem Ace84
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezky napsaný. Nevím jestli to někomu uteklo, ale mně ne. Jen nejsem na solárko, momentálně :)Shroud bych nesudaval, vypadaj jako když jim stáhneš trenky. Sluší jim perfektně a je to to, co je na tomto modelu tak zajímavý. Musím Ti moc pochválit výběr modelu. Barevná kombinace fakt parádní a ručičky bez šipky u mne bodují také o hodně víc. Gratuluju k hodinkám a díky za parádní vlákno.

A Béčka? Nezájem, bláznivá cena ;) a ještě k tomu nemaj datum!

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ručky na té nové vlně Street Series jsou supr, to je pro mě nej markant. S tvarem indexů bezvadně ladí. Korunka je přímo na čtyřce, takže taky supr, žádný vyosený tři čtvrtě na 4 nebo čtvrt na 5. Tahle decentní zelená se mi líbí. K tomu se i hodí ta nažloutlá lumi a nepůsobí tady jako pokus o ostaření.

Když tohle vidím, tak mi to vlastně ani nevadí, že Seiko z toho dělá fashion hodinky, nevypadají blbě. Blbě totiž vypadali jen ty hošici z reklam na tu první vlnu a ty dost pokurvili vnímání. Ale jak dostat Seiko mezi mladý je to určitě dobrej krok.

Srovnání  s těma brajtlema podle mě je docela trefný, když si vezmu, co stojí základní béčka v materiálu Breitlight... To tohle je pro mě víc a za zlomek ceny.

Akorát poopravím, řemen je silikon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše bandicoot, ručky pěkný (ostatně i ty další detaily z jiných Seiko jsou tam fajn), že už to nejsou tooly vlastně taky proč ne... Jediný, co bych ale v tom případě vytknul je ta guma. Pokud člověk nemá velkou ruku (jakože ty modelové moc neměli :D), tak ten konec hrozně odstává, což se u Tuňáků jako toolů tak nějak snese, ale tady to vypadá prostě pitomě. Na druhou stranu, na tom řemenu v tom videu to vypadá jako zajímavá kombinace... Přemejšlet o nějakejch kancldiverech, který ale člověk nemusí takřka vůbec na nic sundavat, tak proč ne :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Daemonultimate napsal:Hezky napsaný. Nevím jestli to někomu uteklo, ale mně ne. Jen nejsem na solárko, momentálně :)Shroud bych nesudaval, vypadaj jako když jim stáhneš trenky. Sluší jim perfektně a je to to, co je na tomto modelu tak zajímavý. Musím Ti moc pochválit výběr modelu. Barevná kombinace fakt parádní a ručičky bez šipky u mne bodují také o hodně víc. Gratuluju k hodinkám a díky za parádní vlákno.

A Béčka? Nezájem, bláznivá cena ;) a ještě k tomu nemaj datum!

Shroud jsem nesundával, ale varianta bez nej se mi fakt líbí. Tato barevná kombinace byla vlastně jediná, která mi dávala smysl. Jinak díky za pochvalu. :)
 

před 3 hodinami, bandicoot napsal:

Ručky na té nové vlně Street Series jsou supr, to je pro mě nej markant. S tvarem indexů bezvadně ladí. Korunka je přímo na čtyřce, takže taky supr, žádný vyosený tři čtvrtě na 4 nebo čtvrt na 5. Tahle decentní zelená se mi líbí. K tomu se i hodí ta nažloutlá lumi a nepůsobí tady jako pokus o ostaření.

Když tohle vidím, tak mi to vlastně ani nevadí, že Seiko z toho dělá fashion hodinky, nevypadají blbě. Blbě totiž vypadali jen ty hošici z reklam na tu první vlnu a ty dost pokurvili vnímání. Ale jak dostat Seiko mezi mladý je to určitě dobrej krok.

Srovnání  s těma brajtlema podle mě je docela trefný, když si vezmu, co stojí základní béčka v materiálu Breitlight... To tohle je pro mě víc a za zlomek ceny.

Akorát poopravím, řemen je silikon.

 Souhlasím, kombinace indexů a ruček dělají tyto hodinky zajímavými. Stejně tak datum v ose, který vůbec neruší. Díky za opravu toho stranu. Já mám kaučuk a silikon u hodinek v hlavě skoro za synonymum. :)

 

před 3 hodinami, VojtaB napsal:

Jak píše bandicoot, ručky pěkný (ostatně i ty další detaily z jiných Seiko jsou tam fajn), že už to nejsou tooly vlastně taky proč ne... Jediný, co bych ale v tom případě vytknul je ta guma. Pokud člověk nemá velkou ruku (jakože ty modelové moc neměli :D), tak ten konec hrozně odstává, což se u Tuňáků jako toolů tak nějak snese, ale tady to vypadá prostě pitomě. Na druhou stranu, na tom řemenu v tom videu to vypadá jako zajímavá kombinace... Přemejšlet o nějakejch kancldiverech, který ale člověk nemusí takřka vůbec na nic sundavat, tak proč ne :))

co se toolovitosti týče, tak pro mě jsou to právě takové lehké a přehledné hodinky, na kterých mi nějaký šrámy vadit nebude. Ale chápu tvůj pohled. Dlouhá guma je pro mě u Seika trošku záhada. Na koho Seiko míří? Já jsem s tím v pohodě, ale kluci japonský budou mít asi problém. Přesto věřím, ze tento kousek bude prudce nositelný i pro menší zápěstí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teda jo, když jsi šel s kůží na trh, tak já tady spáchám rovnou sebevraždu :) Mě se tuňáci normálně nelíbí, jednak mi vadí ten tvar poklopu kanálu, absence nožek, shroud, potřebuju na hodinkách vždy nějaké tvary, přechody, prostě různé líbivé aspekty, které tuňáci prostě nemají a mít nikdy nebudou, to je jasné, jsou to zcela jiné hodinky, což naprosto respektuju a i chápu, že se spoustě lidem právě toto líbí, každý je prostě nějaký. Ale k věci, toto je vlastně první ztvárnění, které se mi nějakým způsobem i líbí, jsou takové svěží, přijde mi, že právě to "fashion" zaměření jim neskutečně prospělo. Hranaté indexy, k tomu hranaté ručky, stejné indexy i na lunetě, všechno spolu skvěle ladí...už jen ten shroud mi tam překáží :) A teď to nejhorší, mě se nejvíc líbí ta bílá varianta s červenými detaily :D jo je to neskutečně úchylné, jo jsem asi jak puberťák, ale je to asi až tak úchylné, že se mi to prostě líbí, nemůžu si pomoct :D a musím přiznat, že už jsem na ně i párkrát koukal. Odvahu ke koupi jsem v sobě však nesebral. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Odvahu ke koupi jsem v sobě však nesebral" - také ženat?

že se ptám ;o)

Ať nezůstanu OT - ručky se mi líbí, velké nadšení a velká úleva, že to šipkování nebude na věky věkův

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ženatý jsem, ale na hodinky to teda vliv nemá, takové ty občasné komentáře typu bože co sis to zase koupil za šílenost apod. jsem poslouchal i před okroužkováním :D pravda, tady bych asi vytáhl jasného vítěze :D Sám nevím, proč se mi tak líbí, možná nějaká nová úchylka... Na druhou stranu, mám rád, když mám nějaké ne až tak profláklé hodinky, tady by se to určitě splnilo, to si totiž nikdo nekoupí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, Bells napsal:

Tak teda jo, když jsi šel s kůží na trh, tak já tady spáchám rovnou sebevraždu :) Mě se tuňáci normálně nelíbí, jednak mi vadí ten tvar poklopu kanálu, absence nožek, shroud, potřebuju na hodinkách vždy nějaké tvary, přechody, prostě různé líbivé aspekty, které tuňáci prostě nemají a mít nikdy nebudou, to je jasné, jsou to zcela jiné hodinky, což naprosto respektuju a i chápu, že se spoustě lidem právě toto líbí, každý je prostě nějaký. Ale k věci, toto je vlastně první ztvárnění, které se mi nějakým způsobem i líbí, jsou takové svěží, přijde mi, že právě to "fashion" zaměření jim neskutečně prospělo. Hranaté indexy, k tomu hranaté ručky, stejné indexy i na lunetě, všechno spolu skvěle ladí...už jen ten shroud mi tam překáží :) A teď to nejhorší, mě se nejvíc líbí ta bílá varianta s červenými detaily :D jo je to neskutečně úchylné, jo jsem asi jak puberťák, ale je to asi až tak úchylné, že se mi to prostě líbí, nemůžu si pomoct :D a musím přiznat, že už jsem na ně i párkrát koukal. Odvahu ke koupi jsem v sobě však nesebral. 

Tvl solidní přiznání. To je nějaké vlákno "máme rádi fashion hodinky a nestydíme se za to"? :D

Každopádně tady je přezdívka jasná. Stormtrooper. :)) Někde jsem dokonce četl Boba Fett a Strormtrooper. No asi zůstanu u té své původní kombinace. :)

Btw. koukni na barevnost tvého podpisu. Nedivím se ničemu. :)

 

image.thumb.png.083bcb86fde8a7aa182edbf77d698ba3.png

Upraveno uživatelem Ace84
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Ace84 napsal:

Tvl solidní přiznání. To je nějaké vlákno "máme rádi fashion hodinky a nestydíme se za to"? :D

Každopádně tady je přezdívka jasná. Stormtrooper. :)) Někde jsem dokonce četl Boba Fett a Strormtrooper. No asi zůstanu u té své původní kombinace. :)

Btw. koukni na barevnost tvého podpisu. Nedivím se ničemu. :)

To zas asi úplně ne, ono čistě do nějakých fashion to má pořád daleko, ale mají díky tomu fakt takový správný šmrnc. Už jen to, že se mi najednou líbí musí něco znamenat, ani nedokážu pořádně říct proč, ale prostě to tak je :)

Mno pokud Stormtrooper, tak to bych je měl i kam odkládat...na ruku Stroptroopera, kterého mám dom, takže opět zásah :D Barevná podoba podpisu je čistě náhodná, abys věděl :D

Prostě se mi líbí ty kontrasty, bílo-černá luneta je naprosto boží, k tomu ten cifr s velkými indexy a vhodně zvolené červené detaily, jako celek to vážně působí skvěle. Největší průšvih může být ten shroud, obávám se, že plast a ještě k tomu právě bílý bude v reálu působit strašně obyčejně / lacině / až nekvalitně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nějakou dobu uvažoval o SNE541P1, ale pač sem spíš konzerva, tak jsem nakonec sahnul po klasičtější formě SNE497P1, které sice nepatří do stejné série, ale je to prakticky totéž. Stejný stroj, stejné pouzdro...

Moc povedený hodinky po všech stránkách!

P1230003.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Další dva modely z řady Street Series dost silně brnkají na retro strunu.

SRPE29, SRPE31

Tentokrát nejde o solar, ale automatické hodinky s 4R36. Hardlex zůstává. Pouzdro z ocely. Zajímavá varianta.

 

021F1CDA-7740-48C4-8FB9-62A6B33801C7.jpeg

Upraveno uživatelem Ace84
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...