Přejít na obsah

Vyberam nove potapky


Doporučené příspěvky

  • pato31681 uzavřený a odemknutý toto téma

já též vybírám nové potápky.... měl jsem vybrané ty Tissotky Seastary s 80 rezervou silicum....ale dnes tu čtu na Tissot samou "špínu" :(

tak to tu pročítám a ty Certiny s modrou ručkou vypadaj teda ale hodně dobře!  Škoda jen te plechové lunety.. 

c0324071105110_certina_1.jpg

navíc jsem chtěl nejlépe nějaké s datumem na šesté hodině..  cenu do 20k.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nebudou mít stejný strojek jako ty Tissoty? Jinak v rámci Swatch Group je Certina o pidistupínek výš než Tissot, chybu s nima, myslím, neuděláš. Ale v podobný ceně už máš třeba i Christopher Ward s keramikou nebo lepší sponou v různých barvách a velikostech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ze budou mit stejnej strojek me taky napadlo :D ja jsem zacatecnik tolik do toho nevidim :(

nebo jsou jeste ve hre pilotky od Alpiny startiner big date chrono. S baterkou asi problem nemam.. ale jsem vysazenej na more takze se snazim vybrat spis nejaky divery. Idealne opravdu s datumem na swsti to se mi strasne libi. Byt movitejsi muj sen je Oris Aquis :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

23? Tak ne 25, takže asi jen dali Si vlásek a jinak je to základ. Ale v tom případě je to boje Si u Tissotu vs lepšího strojku u Hamiltonu nebo Mido. A nebo sáhnout hlouběji do kapsy a mít oboje, lepší strojek, Si i certifikát chronometru. Ale to už je o dost víc. Certina mě nikdy nebrala a její potápky mi nepřijdou ničím zajímavé. To je věc vkusu. Osmdesátka v základu i s plastovými díly strojku může také běhat dlouhá léta. Kdyby se mi ty potápky od Tissotu líbily, šel bych do nich právě kvůli tomu křemíku. Ale ty jejich tlustý ručičky mi nic neříkají. A klidně bych se podíval i na něco u Seika, od 15 vejš jsou tam ne úplně staré modely ve vylepšené verzi. A kdyby měly na dýnku, nebo krabici podkovu s čárkou, nebo dvěma, byly by k zamyšlení. Ale oni už stejně na to značení prděj, stačí jim X. Neslepitelnej křemík to sice není, ale aspoň jakous takous ochranu maj. No vybrat si potápky není žádná legrace :) A to jsme to jen trochu nakousli. Když do toho člověk zabředne, je to pak ještě horší. Já naštěstí tu vzácnou formuli požadavků a představ našel tak na 90%, takže jsem mohl šťastně tuhle kapitolu uzavřít.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Daemonultimate napsal:

23? Tak ne 25, takže asi jen dali Si vlásek a jinak je to základ. Ale v tom případě je to boje Si u Tissotu vs lepšího strojku u Hamiltonu nebo Mido. A nebo sáhnout hlouběji do kapsy a mít oboje, lepší strojek, Si i certifikát chronometru. Ale to už je o dost víc. Certina mě nikdy nebrala a její potápky mi nepřijdou ničím zajímavé. To je věc vkusu. Osmdesátka v základu i s plastovými díly strojku může také běhat dlouhá léta. Kdyby se mi ty potápky od Tissotu líbily, šel bych do nich právě kvůli tomu křemíku. Ale ty jejich tlustý ručičky mi nic neříkají. A klidně bych se podíval i na něco u Seika, od 15 vejš jsou tam ne úplně staré modely ve vylepšené verzi. A kdyby měly na dýnku, nebo krabici podkovu s čárkou, nebo dvěma, byly by k zamyšlení. Ale oni už stejně na to značení prděj, stačí jim X. Neslepitelnej křemík to sice není, ale aspoň jakous takous ochranu maj. No vybrat si potápky není žádná legrace :) A to jsme to jen trochu nakousli. Když do toho člověk zabředne, je to pak ještě horší. Já naštěstí tu vzácnou formuly požadavků a představ našel tak na 90%, takže jsem mohl šťastně tuhle kapitolu uzavřít.

Ehm, co ti chybí za těch 10% u toho šestikila? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždycky se něco najde. Třeba zbytečnej heliák. 600 se dá v týhle velikosti udělat dobře i bez něj. A musel jsem si zvyknout na jinak cejchovanou lunetu, ale to je o zvyk. A vnější antireflex. Jinak super ve všech mejch představách. Dokonce víc než v nich. Třeba zámek lunety. Takže pár drobností. Jsou to super hodinky a nedám na ně dopustit. Nic ale není dokonalé, leda stavba na míru a i tam bychom určitě narazili ne nejeden nutný kompromis, vyžádaný konstrukcí celku. Vlastně, tyhle hodinky mi postavili na miru ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Inak Certina má po novom nové Potápky respektíve dvojo jedny sú DS Action Quartzky COSC a majú datumovku na šestke ako by si chcel a druhé predstavia od Června 2020 automat 80h, nemagnetický vlások na báze Titánu. Len jeden veselý oranžový ciferník PH500M Cena pod 900€

E9CDD30E-5564-44BB-9836-CA360E829C3A.png

B1244A12-FEE7-4572-B6CB-8B5B432AFD3A.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Spongebob napsal:

To ze budou mit stejnej strojek me taky napadlo :D ja jsem zacatecnik tolik do toho nevidim :(

nebo jsou jeste ve hre pilotky od Alpiny startiner big date chrono. S baterkou asi problem nemam.. ale jsem vysazenej na more takze se snazim vybrat spis nejaky divery. Idealne opravdu s datumem na swsti to se mi strasne libi. Byt movitejsi muj sen je Oris Aquis :(

Tak to bych šel rovnou do Aquisů. Teď sice zaplatíš víc, ale ušetříš spoustu času a celkově na tom ještě vyděláš. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějak jsem za těch pouhých pár let stále nedospěl k tomu, že mi jako přijde ok koupit hodinky za 30+ a mít třeba hnusnou fasádu na baráku apod. :D

Vždy se najde něco co má rozhodně větší smysl :)

Ale i tak, prostě pro mě celkově za hodinky dát batoh jako tady každý druhý je fakt už velkej koníček ;)

Takže Aquis možná když vyhraju los na poště :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...