Přejít na obsah

12H alebo 24H format


adzes

Doporučené příspěvky

Zdravim vas, hladal som ci uz existuje takato tema ale nenasiel som. Ak som nahodou prehliadol ospravedlnujem sa. Zaujimalo by ma aky format casu preferujete na digi hodinkach? Ja preferujem 24H aj ked sa pozastavujem nad tym ze preco je napr. pri case 22:00 prvy index "užší" ako druhy. Neviem ci to moze byt kvoli usetreniu velkosti displeja alebo velkosti samotnych hodinkiek. Nemyslim ze toto je ten pravy dovod lebo sa nejedna az o tak velky rozdiel. Neviete niekto? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

24h. Zkousel jsem 12h, ale mam problem pochopit napr. 0:01 am\pm, cili mezni stavy, kdy se to prevaluje. Co se velikosti tyce, videl bych to na design, kdy se uprednosti citelnost pouzivanejsich cislic, ale nemyslim si, ze vsechny hodinky to tak maji. Pro velkou cast sveta je prirozenejsi 12h cyklus a tam "uzsi" jednicka vypada stejne a dvojku ci jine cislo pouzivaji jen u stopek. Proste na nas zejmena u Casia serou a davaji to ostentativne najevo uzsi prvni cislici a debilnim formatem datumu mm\dd\.

Upraveno uživatelem ggrand
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám spoustu digitálek. U mnohých z nich 24 hodinový režim ani nastavit nejde :D Ale pokud ano, vždy ho preferuji. Ještě by se mi líbilo, kdyby na pozici hodin svítila před jednomístným údajem - tedy mezi 0 - 9 hod) 0. Ale takové hodinky nemám a ani nevím, jestli takové vůbec někdy neexistovaly. Nevíte/nemáte někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám teda raději 24h formát. Tak pokud jde nastavit, tak ho vždy nastavím.

>siwi: Nevím, jestli to mají nějaké hodinky, ale mám budík Elektronika (dával jsem ho kdysi tady), který to tak zobrazuje. Takže např. v 7 ráno ukazuje 07:00. Třeba to mají i některé hodinky Elektronika.

>ggrand: Casia na to možná kašlou, ale třeba obyčejné melodiovky (např. Kessel, Montana, atd.) mají všechny číslice stejně široké a datum jde přepínat "mm dd" nebo "dd mm". A to byly hodinky za stovku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim ze Timexy maju prvy index rovnaky ako druhy a tak isto sa na nich da menit format datumu. Len skoda ze neviem zohnat jeden model co sa mi paci. Casio na nas kasle v tom prvom indexe ale co sa tyka formatu datumu tak konecne zacal davat na vyber. Teda aspon na modely gwb5600 je uz na vyber medzi DD.M. alebo M.DD.. Neviem ci je to aj na inych novsich modeloch. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 5. 2020 v 20:01, adzes napsal:

Myslim ze Timexy maju prvy index rovnaky ako druhy a tak isto sa na nich da menit format datumu. Len skoda ze neviem zohnat jeden model co sa mi paci. Casio na nas kasle v tom prvom indexe ale co sa tyka formatu datumu tak konecne zacal davat na vyber. Teda aspon na modely gwb5600 je uz na vyber medzi DD.M. alebo M.DD.. Neviem ci je to aj na inych novsich modeloch. 

Přesně tak, na výběr je pořadí u datumu ještě u všech verzí GMW-B5000. Budou asi i další, ale o těch nevím.

Jinak k tématu, já používám vždy formát 24h. Pokud ale někomu říkám, kolik je hodin, vždycky to řeknu ve formátu 12h. Asi pro úsporu času. :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Milan59 napsal:

Přesně tak, na výběr je pořadí u datumu ještě u všech verzí GMW-B5000. Budou asi i další, ale o těch nevím.

Třeba u takových Casio G-7800 s modulem 3163 se dá nastavit na displeji opravdu lecos, plus ještě styl blikání barevných LED.
A mají taky možnost přepínání DD-MM a MM-DD. A navíc ještě možnost nastavení dvou řezů (tlouštěk) písma na displeji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 5. 2020 v 22:36, adzes napsal:

Zdravim vas, hladal som ci uz existuje takato tema ale nenasiel som. Ak som nahodou prehliadol ospravedlnujem sa. Zaujimalo by ma aky format casu preferujete na digi hodinkach? Ja preferujem 24H aj ked sa pozastavujem nad tym ze preco je napr. pri case 22:00 prvy index "užší" ako druhy. Neviem ci to moze byt kvoli usetreniu velkosti displeja alebo velkosti samotnych hodinkiek. Nemyslim ze toto je ten pravy dovod lebo sa nejedna az o tak velky rozdiel. Neviete niekto? 

Já preferuju 24H. První znak užší bývá často podle mě právě kvůli tomu, že se první znak využívá jen výjimečně - při modu 12H vůbec a při 24H jen ve "20", "21", "22" a "23" a to je vzhledem k ostatním hodinám velmi málo. Takže místo bývá využito pro ostatní znaky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 5. 2020 v 12:56, siwi napsal:

Mám spoustu digitálek. U mnohých z nich 24 hodinový režim ani nastavit nejde :D Ale pokud ano, vždy ho preferuji. Ještě by se mi líbilo, kdyby na pozici hodin svítila před jednomístným údajem - tedy mezi 0 - 9 hod) 0. Ale takové hodinky nemám a ani nevím, jestli takové vůbec někdy neexistovaly. Nevíte/nemáte někdo?

Něco takového?

P1010370.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...