Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 1 hodinou, Wanderer napsal:

No a teď si představ, že tihleti případi mají i třeba řidičák a stejnou logikou řídí i něco většího než kolo...

Objektivne musim rici, ze u cyklistu v Praze je nebezpecne chovani mnohem vice rozsirene nez u aut. Kdyby stejne procento ridicu aut jezdilo taj nebezpecne (sobe nebo okoli) jako cyklisti, tak mas kazdou x-tou krizovatku zatarasenou hromadou plechu a mrtvol. 

A to jsem typ, ktery cyklistu predjizdi s bocni rezervou at uz je na to nejaky zakone nebo ne. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 59 minutami, safi napsal:

Objektivne musim rici, ze u cyklistu v Praze je nebezpecne chovani mnohem vice rozsirene nez u aut. Kdyby stejne procento ridicu aut jezdilo taj nebezpecne (sobe nebo okoli) jako cyklisti, tak mas kazdou x-tou krizovatku zatarasenou hromadou plechu a mrtvol. 

A to jsem typ, ktery cyklistu predjizdi s bocni rezervou at uz je na to nejaky zakone nebo ne. 

 

Bohužel máš pravdu. Myslí si, že mají přednost a vzhledem k nebezpečným ústupkům vzhledem k nim- povolené obousměry v jednosmerkach, protěžování cyklopruhu a netrestani např. Jízdy po chodnících a přechodech, v nich toto jednání ještě posiluje 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, kuncák7 napsal:

Bohužel máš pravdu. Myslí si, že mají přednost a vzhledem k nebezpečným ústupkům vzhledem k nim- povolené obousměry v jednosmerkach, protěžování cyklopruhu a netrestani např. Jízdy po chodnících a přechodech, v nich toto jednání ještě posiluje 

Plný souhlas. Já chápu, že musím jízdu přizpůsobit i více zranitelnějším účastníkům provozu. Ale schází mi, aby i zranitelnější účastníci provozu udělali také něco pro svoji bezpečnost. Za posledních 14 dní jsem v Praze na silnici potkal jen jednoho cyklistu, který si ve dne svítil. Jasně, asi to nemají povinné, ale je řada situací, kdy tě čelní světlo varuje, protože ti zbytek cyklisty splyne s pozadím. Podobně zadní červená blikačka... Stejně jako high visibility trikot ... A stát selhává v tom, že není schopen alespoň tento základ vynutit, i když chtít něco po státu nemá smysl - viz poslední rok...

A vrcholem byl příjezd "osvíceného" tatínka do školky, kdy 4-5 leté dítě vezl na rámu, ne na sedačce a samozřejmě oba dva bez helmy... Usoudil jsem, že nemá smysl se nijak angažovat, on přirozený výběr blbce časem odstraní a holt případně i jeho potomka.... 

A přitom mi nepřijde, že by v Praze se řidiči obecně k cyklistum chovali nějak blbě.. 

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, Wanderer napsal:

Nechápu, proč by tatínek měl mít helmu. Helma je osobní rozhodnutí každého jedince. Mě spíš vadí, když jede jak hovado chodník/silnice.

Ale právě u tatínka vezoucího dítě po pražském mlatu je právě to, co dle mého píše Safi- výběr blbcu se časem přirozeným výběrem sníží. Tady je ta přilba opravdu nutná, dle mého.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 39 minutami, Micey napsal:

Bez tohodle a blikacek vsude je jizda na kole sebevrazda.

Stačí ty reflexní bílé proužky 🙂  K výše uvedenému - celou dobu se bavím o jízdě na kole na silnici ve velkoměstě. Samozřejmě že při jízdě po lese apod. řešíš jiné problémy a potřebuješ jinou výbavu...

Dopsáno:
Diskuse by stejně časem vedla k politické diskusi, zdali je lepší život ponechat přirozenému výběru nebo nechat stát do toho kecat. Po tom, co stát předvedl při covidu ....... 

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes dostal po mnoha letech pokutu. V Praze jsem nedal přednost 😖 a jedno ze stojících aut bylo PČR. Následovalo houkání, zastavení, doklady, .... policista v těžké zbroji alá jízda pro Krejčíře.

On: "Pane řidiči porušil jste ... a bude to za 500,-. Jste ochoten zaplatit?" -

Já: "Ano jsem, ale nemám u sebe peněženku" -

On: "Tak já vám vypíšu blok"

Dal mi dokument velikosti jednoho dílku toaletního papíru s názvem BLOK NA POKUTU NA MÍSTĚ NEZAPLACENOU a poučil mne, že jsem povinen zaplatit do 14 dní.

Já: "Na jaký bankovní účet, jaký variabilní a případně i konstantní symbol? Na vašem dokumentu nic není uvedeno."

On: "To nevím, zeptejte se třeba na poště nebo na nějaké policejní stanici." 🤪

 

Kolegové, nevíte, prosím, kde potřebné údaje seženu? Nechci pro 500 být zatčena vsazen do ťurmy (vězení pro dlužníky).

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, kuncák7 napsal:

Ale právě u tatínka vezoucího dítě po pražském mlatu je právě to, co dle mého píše Safi- výběr blbcu se časem přirozeným výběrem sníží. Tady je ta přilba opravdu nutná, dle mého.

Z pohledu řidiče tohle nevidím jako problém. Z pohledu daňového poplatníka by problém nastal leda kdyby byl nějak dlouho na kapačkách, že by nás to stálo hodně peněz. Ale pokud je to debil a jebne hlavou o asfalt, tak je to jeho svobodné rozhodnutí a není důvod mu v něm bránit. Jestli u toho chce zabít svoje dítě, tak o tom můžeme vést spory.

Já osobně bych v Praze na kolo nevlez.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, Wanderer napsal:

Z pohledu řidiče tohle nevidím jako problém. Z pohledu daňového poplatníka by problém nastal leda kdyby byl nějak dlouho na kapačkách, že by nás to stálo hodně peněz. Ale pokud je to debil a jebne hlavou o asfalt, tak je to jeho svobodné rozhodnutí a není důvod mu v něm bránit. Jestli u toho chce zabít svoje dítě, tak o tom můžeme vést spory.

Já osobně bych v Praze na kolo nevlez.

Já taky ne :-)) a to se kolem toho cyklosilenstvi tak trochu pohybuju 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes dostal po mnoha letech pokutu. V Praze jsem nedal přednost  a jedno ze stojících aut bylo PČR. Následovalo houkání, zastavení, doklady, .... policista v těžké zbroji alá jízda pro Krejčíře.
On: "Pane řidiči porušil jste ... a bude to za 500,-. Jste ochoten zaplatit?" -
Já: "Ano jsem, ale nemám u sebe peněženku" -
On: "Tak já vám vypíšu blok"
Dal mi dokument velikosti jednoho dílku toaletního papíru s názvem BLOK NA POKUTU NA MÍSTĚ NEZAPLACENOU a poučil mne, že jsem povinen zaplatit do 14 dní.
Já: "Na jaký bankovní účet, jaký variabilní a případně i konstantní symbol? Na vašem dokumentu nic není uvedeno."
On: "To nevím, zeptejte se třeba na poště nebo na nějaké policejní stanici." 
 
Kolegové, nevíte, prosím, kde potřebné údaje seženu? Nechci pro 500 být zatčena vsazen do ťurmy (vězení pro dlužníky).
Děkuji
No vzdyt ti to rekl jasne, na poste nebo na fizlarne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, Radek124 napsal:

Firnajs, jeden tady po ránu smolí filipiku “humáčích”, aby pak při dobíhání vlaku (s výhledem na celodenní rajzování) zjistil že si v kvaltu ani nenasadil hodinky (a to jsem se ještě extra vracel pro mobil) :suicide_anim:

Jako správnej chronomagor máš mít v tašce jedny náhradní a v práci taky :-)). Aspoň Casia, jen pro pocit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aneb “každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán”.

Mohl bych zkusit pumpnout o hodinky kolegu, který si prý ráno na sále škrábnul sponu, že bych mu ji z protekce nechal znova přeleštit u Rudy - ale to by mi bylo trapné, když jsem mu je tam teprve před týdnem vyzvedával :sad01_anim: 

PS: Ale koukat ve vlaku kvůli času na mobil je děsná pakárna :wacko:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Radek124 napsal:

Aneb “každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán”.

Mohl bych zkusit pumpnout o hodinky kolegu, který si prý ráno na sále škrábnul sponu, že bych mu ji z protekce nechal znova přeleštit u Rudy - ale to by mi bylo trapné, když jsem mu je tam teprve před týdnem vyzvedával :sad01_anim: 

PS: Ale koukat ve vlaku kvůli času na mobil je děsná pakárna :wacko:

Můžeš mi kdykoliv zavolat a já ti přesný čas řeknu :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...