Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Řidič je zodpovědný za všechno, co s autem udělá. Ten člověk neměl tendenci se omluvit a muselo mu být vysvětleno, že na zastávku, která je naprosto jasně označena, se v přítomnosti tramvaje nevjíždí. Vjel na ní, když už tramvaj stála, nebyla to žádná situace, kdy jede vozidlo souběžně s tramvají a je pryč dávno před tím, než se dveře otevřou. 3x jsem mu klepl na střechu, aniž bych jakkoli poškodil část věci, která by mě, kdybych se z tramvaje hrnul a nečuměl okolo, nabrala.

Vysvětleno, jak se má chovat, mu bylo řidičem tramvaje až na základě toho, že držkoval, což bylo na základě toho, že jsem klepl. Pokud tedy půjdeme postupnou cestou sledu událostí, moje reakce měla za následek to, že tenhle idiot příště, možná, nezabije něčí , třeba Vaše, dítě, které podle mé zkušenosti často z tramvaje lítají bezhlavě, když jsou dvěře ještě napůl zavřený. Samozřejmě je tu druhá možnost jak se na celou věc dívat, a to ta, že moje "gesto" bylo zbytečným, leč legitimním, ulevením nervů.

Stačí to zdejší inteligenci jako vysvětlení, nebo si mám vzít právníka? 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a tak zastavil nebo ne? Zastavil. Že to asi schválně neudělal, se shodneme. Že to byl zřejmě slušný člověk, protože si vystačil s oslovením přiměřeným někomu, kdo mu buší do auta, je asi taky fakt. Taky mohl vystoupit a zabušit ti na škebli. Argumentační fauly typu “vaše dítě” nekomentuju. Nevím, ale podle mě má člověk stejnou cenu, ať je to dítě, dospělý nebo důchodce. Proto taky nechápu třeba ty nálepky “dítě v autě”.. To je k čemu? A proč nejsou nálepky “v autě jsou čtyři dospělí a taky nechtějí umřít”? 
Resume: Řidič udělal chybu, kterou naštěstí stihnul vyřešit tak, že se nikomu nic nestalo. Chyby děláme všichni. Kdybych tady měl psát pokaždé, když mi skočí chodec do cesty mimo přechod, cyklista vyjede z vedlejší apod., tak si tu stěžuju každej den. Chtěl jsem pouze naznačit, že bušit někomu do auta nevyřeší vůbec nic a celou situaci pouze zbytečně eskaluje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zabušit mi na škebli. :rolleyes:

Vůbec nerozporuju tvůj názor, že to bylo zbytečný. Pokud nečtěs každou druhou větu, sám jsem takový pohled na věc napsal. To nic nemění na skutečnosti, že jsem na situaci reagoval způsobem, jakým jsem reagoval a člověku, který zjevně neví jak se má na silnici chovat, to bylo alespoň pro tyhle případy vysvětlený.

Příklad dítěte byl kvůli jejich ne tak opatrnému chování v některých situacích. Přivlastňovací zájmeno, uznávám, bylo zbytečné.

Upraveno uživatelem Milan59
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 59 minutami, geometr napsal:

@Murphy97 S kým budeme teďka, jak to vidíš?

No, je to dost napinavy, tedká to ti povim.

Zatim se klonim na stranu starejch pardalu. Ale musim sportovne priznat, ze castecne take proto, ze s obema chodim kalit! Kdyby tam ale byly nejaci detsti neboztici, dal bych zapravdu Milanovi a taky bych mu zaklepal na strechu 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, dawe009 napsal:

No a tak zastavil nebo ne? Zastavil. Že to asi schválně neudělal, se shodneme. Že to byl zřejmě slušný člověk, protože si vystačil s oslovením přiměřeným někomu, kdo mu buší do auta, je asi taky fakt. Taky mohl vystoupit a zabušit ti na škebli. Argumentační fauly typu “vaše dítě” nekomentuju. Nevím, ale podle mě má člověk stejnou cenu, ať je to dítě, dospělý nebo důchodce. Proto taky nechápu třeba ty nálepky “dítě v autě”.. To je k čemu? A proč nejsou nálepky “v autě jsou čtyři dospělí a taky nechtějí umřít”? 
Resume: Řidič udělal chybu, kterou naštěstí stihnul vyřešit tak, že se nikomu nic nestalo. Chyby děláme všichni. Kdybych tady měl psát pokaždé, když mi skočí chodec do cesty mimo přechod, cyklista vyjede z vedlejší apod., tak si tu stěžuju každej den. Chtěl jsem pouze naznačit, že bušit někomu do auta nevyřeší vůbec nic a celou situaci pouze zbytečně eskaluje. 

Když dojíždím k zastávce, kde není ostrůvek, tak nejedu jak hovado, abych brzdil na poslední chvíli.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, dawe009 napsal:

... Proto taky nechápu třeba ty nálepky “dítě v autě”.. To je k čemu? A proč nejsou nálepky “v autě jsou čtyři dospělí a taky nechtějí umřít”? 
...

Na základě zkušenosti s cestováním s vlastními dětmi si myslím, že nálepka "Dítě v autě" má okolí především varovat. Něco jako "Sorry, možná se zachovám jako naprostej idiot, mám nervy v kýblu, počítejte s tím, nevěnuju řízení dostatečnou pozornost". Zkrátka něco jako samolepka Začàtečník nebo stojánek s nápisem Autoškola :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 45 minutami, Lynx12 napsal:

Když dojíždím k zastávce, kde není ostrůvek, tak nejedu jak hovado, abych brzdil na poslední chvíli.....

To dobře děláš.

Jinak nikde jsem nečetl, ze by jel jak hovado. Prostě to jen přehlédnul, zamyslel se, je ze vsi a neví jak to s tramvajemi chodí, čumel do mobilu, jel automaticky za tím před ním a měl vyplej mozek, whatever. Nic z toho ho neomlouvá. Nicméně situaci zachránil, ničí dítě nepřejel a sám si nejspíš crnknul do trenek. To je celý, co se stalo. Pravděpodobně to nebyl šílený zabiják malých děti, kterému to tentokrat nevyšlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...