Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 32 minutami, Filip.J napsal:

Mně šlo víc o ten přístup. Je jasný, že si banka chce nechat svoje služby zaplatit, mně jako klienta ale zajímá, jestli dostávám službu, se kterou jsem za ty prachy spokojený.

Teď jde o to, jestli to taky zajímá banku....  Mám obavu že jen do podpisu smlouvy :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No do piči...

Spadly, mi stromy na plot.     Ale naštěstí jen málo m ale ten jeden co zbyl je tak nahnutý, že skoro to vypadá, že spadne na barák... Tak jsem zavolal hasiče. Ti přijeli a řekli mi: jó dokud to nedopadlo, tak si vykuř..  říkám já mám tu velké psy, když utečou můžou někomu ublížit.... Jo, to není nás problém  to bude váš.... To si půjdete sednout vy, když někomu ublíží....

Vymrdat s celejma hasicema !

IMG-20200613-WA0011.jpg

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, mAra_ napsal:

No do piči...

Spadly, mi stromy na plot.     Ale naštěstí jen málo m ale ten jeden co zbyl je tak nahnutý, že skoro to vypadá, že spadne na barák... Tak jsem zavolal hasiče. Ti přijeli a řekli mi: jó dokud to nedopadlo, tak si vykuř..  říkám já mám tu velké psy, když utečou můžou někomu ublížit.... Jo, to není nás problém  to bude váš.... To si půjdete sednout vy, když někomu ublíží....

Vymrdat s celejma hasicema !

tak to ovšem byli ukázkoví č.ráci! Naštěstí mám zkušenost jinou, včetně našich místních dobrovolných :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi měl děda podobný problém, kousek nad barákem obrovský nahnutý modřín na městském pozemku. Ohrožení nikoho nezajímalo, ochrana přírody měla přednost. Tak jsme dali ke stromu žebřík, skoro v půlce ho chytli silnou upínací kurtou k nejbližšímu stromu směrem od baráku. Asi tři měsíce nato snad týden pršelo a pak přišla vichřice. Díky kurtě modřín lehnul na druhou stranu a bylo po problému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak je to u Lesů ČR s plněním v případě vzniklých škod, zranění nebo smrti? Zejména v situaci, kdy na riziko bylo předem poškozenou stranou písemně upozorněno? To na to dlabou, protože škodu zaplatí (zjednodušeně řečeno) stát, nebo se na ně pravidla nevztahují?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

před 38 minutami, krtenek napsal:

...stanoví orgán státní správy lesů.

V případě havarijního kácení to asi nebude takhle proveditelné. 

 ... to kácení je v zákoně o ochraně přírody, ale nevím, jestli to platí pro les. Teda ještě jde o to, jestli kolem mArova pozemku je skutečně lesní pozemek, ale to předpokládám, že jo, podle fotek. Tak pročíst zákon o ochraně přírody...

Nicméně zajímavá je jiná věc. V tom paragrafu 22 se v první větě mluví o povinnosti vlastníků nemovitostí a dalších provést opatření.

Ač se mi ten mAruv dům a bydlení strašně líbí (sledoval jsem ten vývoj ve vlákně Stavba domu), tak jsem si říkal, že se v tom lese kluk nebojí..., bude mít asi o starost víc, neb třeba les a voda to je jízda v našem státě (vlastní zkušenost při výkonu mé profese).

Vím, že se mi to lehce píše a nevím třeba proti čemu všemu je mAra_ pojištěnej, já bych se ale nerozpakoval to na vlastní náklady (tím nemám na mysli vlastními silami!) co nejdříve v nutné míře vyřešit. Protože když se pak něco stane, bude pozdě. A v lepším případě může jít "jen" o vlastní majetek.

Každopádně držím palce, ať se to včas a bezpečně vyřeší.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, mAra_ napsal:

No do piči...

Spadly, mi stromy na plot.     Ale naštěstí jen málo m ale ten jeden co zbyl je tak nahnutý, že skoro to vypadá, že spadne na barák... Tak jsem zavolal hasiče. Ti přijeli a řekli mi: jó dokud to nedopadlo, tak si vykuř..  říkám já mám tu velké psy, když utečou můžou někomu ublížit.... Jo, to není nás problém  to bude váš.... To si půjdete sednout vy, když někomu ublíží....

Vymrdat s celejma hasicema !

IMG-20200613-WA0011.jpg

Slušný curaci, aby jim mráz prdel roztrhal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, krtenek napsal:

Tak bych si ho nechal sundat sám, pokud se správcem lesa není možné rychlé řešení z jejich strany. Dřevo jim tam zůstane, samozřejmě je nutná řádná fotodokumentace a oznámení správci lesa.

A zaslat fakturu. Upozornit na povinnosti vyplývající z úlohy řádného hospodáře a vlastníka lesa např. v zabránění šíření dřevokazného hmyzu. Jako řešení likvidace hmoty samovýrobu paliva z tvé strany.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@mAra_ Aspoň vidíš že všechny tyhle slavné "direktivně řízené" instituce fungujou akorát na principu padajícího hovna - tj. nedostane li někdo befehl shora, sám neudělá ani to :shit:

zachod.jpg

...vzpomínám si že když jsem před lety dělal plánování mobilních vysílačů, nemělo absolutně smysl bavit se s jakýmkoliv konkrétním "slivcem" (ti by nejradši jenom zakazovali a pokutovali, se slovem "myslet" jejich označení už dávno nic společného nemá), ale sehnat si na správě polesí jeho nadřízeného, slušně mu vysvětlit problém "aby o tom věděl" (protože ani on ten telefon nezvedne) - a pak už se na něj (třeba při průjezdu 6-nápravového jeřábu na mýtinu) jenom odkázat :smoke:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...