Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 14 hodinami, spaja napsal:

Dnes ráno rozbitý dvě okna na dodávce a vyčórovanej vercajk: kango, dvě elektrický kladiva a akuvrtačka. Naštěstí přehlídli drahej měřák. Místo snídaně pokec s bengama, cesta v dešti bez oken 160km pro bazarový skla, svépomocná montáž na ulici s neustálou hrozbou dalšího lijáku, úklid střepů a večer snídaňoobědvečeře a online objednávání nového vercajku. Teď už s lahváčem Plzně v klidu.

Viděl jsem nápis v angličtině, volně přeloženo: nekrást, potřebuju k výdělku abych vám mohl z daní platit dávky. 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vemu balíček, skočím s tím na poštu, ať to jde dneska. Vypíšu podací lístek (moji kartičku má žena a v rámci nebýt fossilem se snažím kartiček zbavovat - fakt všem tady děkuju, protože třeba vjezd za závoru nebo vstup pro zlaty karty do Makra a na poštu je to bez fyzické kartičky nemožný vyhrát, ale takz5 k tématu) 

Balíček dvě kila ale větší krabice, asi jak dvě od bot. 209,- korun.

Co to sakra je? 

Doma jsem si naťukal do zaslat.cz rozměry a adresy a DPD by mě stálo 139,- GLS 140,- a kdybych to dal na sběrný místo GLS tak 116,- a nemusel bych ani vypisovat lístek, kurýr by si dovez nálepku. Kolečko příjemce balíku doma = adresát nezastižen = balík nebude doručen ale vyzvedni si na poště je asi jasné.

Šulini vole toto, že mě napadlo vůbec na tu poštu lozit. 

A minulý týden v pátekposílám rekomando na ouřad. Paní jestli jako si chci připlatit za to že to bude doručeno v pondělí. Jo. 57 korun za dopis. Hm. Doručen ve středu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Baldic napsal:

My wife asked me why I was speaking so softly at home.

I told her I was afraid Mark Zuckerberg was listening!

She laughed. I laughed.

Alexa laughed. Siri laughed.

🤣🤣🤣

dobrej! smali jsme se oba se zenou....ale nez jsem ji to precetl, radsi jsem shodil wifi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Artesia napsal:

To jako šoupneš paní na poště pod přepážkou telefon? 

Ne. Přečte to přes to sklo z displeje mobilu, vůbec jí telefon nedávám do ruky. Ta karta pošty byla poslední, co jsem nosil, nevěděl jsem nejdřív, že to takhle jde a právě jsem jí nechtěl telefon pod sklem šoupat. Tak jsem se jednou zeptal, jestli to skener přečte z displeje přes sklo přepážky. A přečte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne. Přečte to přes to sklo z displeje mobilu, vůbec jí telefon nedávám do ruky. Ta karta pošty byla poslední, co jsem nosil, nevěděl jsem nejdřív, že to takhle jde a právě jsem jí nechtěl telefon pod sklem šoupat. Tak jsem se jednou zeptal, jestli to skener přečte z displeje přes sklo přepážky. A přečte.

Naprostý souhlas s Geometrem.

Kartičky ve Stocard, osobní datovka na úřady a balíčky jsou user friendly taky přes zasilkovnu. Cena libová.

 

PS: pokud máš datovku tak úřady mají povinnost komunikace s tebou online .

 

Odesláno z mého F2 pomocí Tapatalk

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na kartičky používám aplikaci do mobilu (Stocard, doporučuju), kde je mám nahraný, včetně tý na poštu. Na ouřady je dobrá datovka, taky doporučuju. A nebudeš fosil
A u vás pošta akceptuje Zákaznickou kartu nahranou do jiné aplikace, než do jejich oficiální app Pošta online?

Když jsem to zkusil, odmítli akceptovat kartu nahranou jinde - v aplikaci Pošta online jim to ukáže že zákaznická karta je platná (a bez toho ji nechtějí akceptovat).
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já když jdu na poštu, paní s tou kartou celkem čaruje. Dostane hromádku obálek, pro každou si naskenuje kód, nalepí na obálku, naskenuje kartu a tak... Vyřeší si to sama, nemusím se o nic starat, natož jí koukat pod prsty a na vyzvání briskně ukazovat telefon. Můžu se jí příště zeptat.

Datovka jo, to je velký pomocník. Ovšem jen pro úřady, poštovní datové zprávy začaly být obratem zneužívány pro spam, takže jsem je zakázal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Mareka01 napsal:

A u vás pošta akceptuje Zákaznickou kartu nahranou do jiné aplikace, než do jejich oficiální app Pošta online?

Když jsem to zkusil, odmítli akceptovat kartu nahranou jinde - v aplikaci Pošta online jim to ukáže že zákaznická karta je platná (a bez toho ji nechtějí akceptovat).

Ano. Podle mě jde o ten kód, je snad šumák, z čeho ho přečte. Co má pošta v podmínkách, se přiznám, nevím. Kdybych měl kartu neplatnou, pozná to, ať to přečte odkudkoliv. Kdyby měla pochyby třeba o tom, že je moje, může si říct třeba o občanku. Mimochodem mám ke svému zákaznickému účtu ty karty dvě, jednu já, jednu žena (každej svou, ne jednu nahranou ve dvou mobilech!), oba v mobilu, problém nebyl nikdy. A taky chování pošty je hlavně o chování a odbornosti třeba těch lidí za přepážkou a na ty já nemůžu u nás říci křivýho slova poslední dobou.

před 2 hodinami, Artesia napsal:

No, já když jdu na poštu, paní s tou kartou celkem čaruje. Dostane hromádku obálek, pro každou si naskenuje kód, nalepí na obálku, naskenuje kartu a tak... Vyřeší si to sama, nemusím se o nic starat, natož jí koukat pod prsty a na vyzvání briskně ukazovat telefon. Můžu se jí příště zeptat.

Datovka jo, to je velký pomocník. Ovšem jen pro úřady, poštovní datové zprávy začaly být obratem zneužívány pro spam, takže jsem je zakázal...

Já přinesu obálky (obvykle tak do deseti), automaticky vytáhnu mobil, pustím apku, ukážu na sklo přepážky kód, paní ho jednou sejme a pak si vyřídí obálky, řekne kolik, řeknu, že platím kartou, přiložím mobil k terminálu (mobilem nemusím zadávat PIN, když platím fyzicky debetkou, musím vyťukat PIN i když platím bezkontaktně třeba 54 Kč, to nějak jejich ajťáci nedotáhli), dostanu potvrzení a jdu. Je to o těch lidech, co umí, viz, jak jsem psal výše. Navíc už mě většina těch ženských zná, takže vědí, že mám zákaznickou kartu, že doporučeně posílám ekonomicky, vědí, že platím kartou, dost mě jich oslovuje i jménem (příjmením). A protože spolu vlastně musíme fungovat, chováme se podle toho k sobě 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 6. 2020 v 13:56, horal napsal:

Viděl jsem nápis v angličtině, volně přeloženo: nekrást, potřebuju k výdělku abych vám mohl z daní platit dávky. 😉

Přemýšlel jsem o nápisu ”již jednou vykradeno a nic už uvnitř není”

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 6. 2020 v 20:04, Zlý Jabko napsal:

Já jsem furt doufal, že se ta PC pakárna poslední doby bude vyhýbat aspoň "technickým" oborům, kde snad musí vládnout jistá míra zdravého rozumu, jinak se prostě něco urve, za letu, 10 kiláků nad zemí, nebo něco někomu vybouchne do xichtu. Ale očividně je dnes nutné lít do sloučeniny X místo 80 procent chemikálie bílé barvy směs 20 procent oné chemikálie bílé barvy a zbytek doplnit chemikáliemi jiných barev (ba i skupenství), bo tak je to, soudruzi, správné, tak to má včil byť. Co na tom, že je z toho pak místo medicínského polymeru hovězí h*vno. Diverzita musí být, dogma naší doby. A kdo proti tomu něco má, jde ke kůlu jak mistryně Husa.

Uznávaný odborník důležitého oboru: "V našem oboru začalo zlobit protežování méně schopných a líných kamuflované výmluvami o diverzitě. Dělá to neplechu. Jsem pro to, aby se neprotežovalo, systém byl nastavený férově a lidi dostávali příležitosti podle toho, co umí."

Poblbený dav polointeligentních magorů s hlásnými troubami twitteru a podobných úžasných platforem: "UKŘIŽOVÁÁÁÁT, KACÍÍÍÍÍÍŘ, YXBLMLGBTQCŠMNKVD-FOB!!!!"

Patolízalové na vedoucích pozicích institucí, které by měly být pilíři racionality: (třesouce se o korýtko a obávajíce se umístění na vlastní hraničku nasazují na hlavy dopravní kužely lubrikované Indulonou pro snadnější průnik anály magorů) "Ale jistě, samozřejmě, ukřižujeme, beze všeho ..."

Jestli takovýhle přístup naše civilizace přežije, tak to bude vážně zázrak. Máme totiž solidně našlápnuto ke globální idiotkracii (viz dokumentární film Idiocracy/Absurdistán z roku 2006).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...