Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 20 minutami, 911 napsal:

nevim jestli je to spravne tema, ale neresil nekdo ve skole sikanu, ci fyzicky utok? ja jsem pro domluvu, reseni se skolou ci rodici, ale muze se v dnesni dobe dite vlastne branit? pokud jasne rekne dost, tak na druhou dobrou mu ji vypalit? zatim teda nebyl duvod, ale tusim, ze to brzo prijde :)

Domluva a řešení problému se školou je nutný krok. Řešení s rodiči jak kdy - často ten problém odmítají řešit, nebo ho vůbec nechtějí ani vidět. A chodit se po večerech rvát s jiným rodičem může být pro někoho zábava, ale bude to vyčerpávající. Každopádně ruku v ruce s řešením oficiálním musí jít řešení neoficiální. Páč škola to vetšinou nevyřeší ze dne na den. Takže, byť jsem byl dlouho odpůrcem takového řešení, dneska mají moji kluci jasný pokyn. Fyzicky tě někdo napadl a opravdu už to není hra? Nehodlá toho nechat? Fajn, ruku v pěst a křápni mu jí přímo do nosu. Nic jiného prostě v danou chvíli nepomůže. Ale tohle platí opravdu jen pro fyzický útok. Jiné věci řešíme jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, gorlo napsal:

Já už něco chtěl řešit u syna, který je v první třídě. Mají tam jednoho zmetka, se kterým si nikdo neví rady a i syn byl v jeho zorném poli. Už jsem ho chtěl přihlásit na judo, aby se zmetkem jednou praskl o zem a měl od něho klid. Vlezl do toho coronavir a přestalo se to řešit. Podle mě, by si to kluci měli vyřešit hned z kraje, aby provokater zjistil, že tudy nee. 

no tak to jsi uplne ve stejne situaci. taky prvni trida. my teda upolovy sporty jedem, ale jde mi ted o to, aby kluk nemel problem, kdyz tam s nim flakne napr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, nickolas napsal:

Domluva a řešení problému se školou je nutný krok. Řešení s rodiči jak kdy - často ten problém odmítají řešit, nebo ho vůbec nechtějí ani vidět. A chodit se po večerech rvát s jiným rodičem může být pro někoho zábava, ale bude to vyčerpávající. Každopádně ruku v ruce s řešením oficiálním musí jít řešení neoficiální. Páč škola to vetšinou nevyřeší ze dne na den. Takže, byť jsem byl dlouho odpůrcem takového řešení, dneska mají moji kluci jasný pokyn. Fyzicky tě někdo napadl a opravdu už to není hra? Nehodlá toho nechat? Fajn, ruku v pěst a křápni mu jí přímo do nosu. Nic jiného prostě v danou chvíli nepomůže. Ale tohle platí opravdu jen pro fyzický útok. Jiné věci řešíme jinak.

k tomuhle jsem se taky dopracoval a mame to nastaveny stejne. jen musim vic vysvetlovat (protoze je to prvni trida), ze znicenou pokemon kraticku nemuze zlomit nos. :) i kdyz ho naprosto chapu. navic ty maly decka resi vic emoce nez racio. no kazdopadne dik, ze to nevidim takto sam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, 911 napsal:

no tak to jsi uplne ve stejne situaci. taky prvni trida. my teda upolovy sporty jedem, ale jde mi ted o to, aby kluk nemel problem, kdyz tam s nim flakne napr.

Nám škodil ve druhé třídě cikán Ferko a chodil bosky. Tak jednou když se postavil ke mě k lavici, chtěl prudit, tak jsem ji nadzvedl a hodil mu ji na nohu. Zlomil jsem mu dva prsty, a nic z toho nebylo. Ale je pravda, že to byla jiná doba, to ani rasismus ještě neexistoval :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný. Taky není nikde řečeno, že to ten můj tajtrlik nakonec opravdu udělá. Ale řešili jsme to a bylo to na dlouho. Rodiče, škola, tuny vysvětlování a hajzlík si stejně nedal pokoj. Taky od první třídy. Nakonec se to vyřešilo a kluci jsou dneska dokonce kámoši (já teda toho druhýho nemůžu vystát). Nic není všespásné, ale teď ve čtvrté má poměrně slušnou šanci, že stejně starý agresor nebude na takovou reakci připravený a dá pokoj. Při klasickém "praní" by ten můj takovou šanci neměl a naučit se to taky není na den. Za rok, dva, tři už to taky dost možná nebude použitelné, prostě mu to ten agresor vrátí a jsme tam, kde jsme byli. Nebo taky ne, těžko říct. Teď to je takhle. Taky jsem mu musel vysvětlit, že průseru se bát nemá. Ten půjdu žehlit já a tu chvilku to v ředitelně vydrží. No a teď budu mít druhého prvňáka a ten dostane stejné instrukce hned od startu. Bohužel jsem k tomu ale musel dojít poznáním a kluci osobní zkušeností.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď říká syn, že jsou kamarádi, tak nevím. Musíš vydržet první třídu, uvidíš jak to bude probíhat od nového školního roku. Názvu ho zmetkem, ale bohužel nemůže za to. Otec černoch, matka běloška, rozvedení, takže bych řekl, že si všechnu flustraci vybiji na ostatních, lže a obviňuje spolužáky, že ho šikanují, plivou mu do tašky atd. Jeho matka pak domlouvá a vyhrožuje šestiletým dětem na zastávce, ať nechají syna na pokoji. Komu tady chceš domluvit??? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak to jsi uplne ve stejne situaci. taky prvni trida. my teda upolovy sporty jedem, ale jde mi ted o to, aby kluk nemel problem, kdyz tam s nim flakne napr.
No já taky dělal judo a na základce v sebeobraně jsem praštil se spolužákem a byl z toho těžký otřes mozku a pomalu 2 schovani atd. Žádná sranda.

Odesláno z mého SM-A405FN pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejhorší je, že na tyhle šikanující zmrdy se většinou nabalí 2 až 3 přicmrndávači a proti takové grupě se těžko bojuje. Ale pořád moje osobní zkušenost, kamarádů a známých potvrzuje, že zmrdovi je třeba hned na začátku rozbít držku, bez ohledu na následky, aby dal pokoj. Tihle zmrdi docela hrají na to, že když jim někdo ublíží, že z toho bude průser, ale jeden se nesmí bát.

Na juniora taky něco zkoušel spolužák. Mladej ho furt nechával, nechával, pak mu jednu natáhnul pěstí, borec chytnul druhou o lavici a od té doby má pokoj. Poznámku jsem podepsal, klukovi doma pogratuloval a myslím, že se o něj bát nemusím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím, že si to děti vyřídí samy mezi sebou to může být dost ošemetná věc. Šikana bývá často skrytá. Celá věc vyplave na povrch zrovna v okamžiku, kdy se šikanované dítě brání a může být potom označeno náhodnými svědky (učiteli) za agresora právě ono. Určitě bych doporučil probrat celou záležitost s třídním, výchovným poradcem (každá škola nějakého má) nebo s ředitelem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V první třídě to ještě nebývá takový průšvih (který by nedokázala vyřešit třídní) než na druhém stupni, kde už se učitelé neustále střídají a nikdo (včetně předposraných ředitelů) dnes za nic nechce zodpovídat. Předloňská zkušenost s vlastním synátorem, který sice na judo chodil, ale stejně radši jak to telátko utíkal druhou stranou, než aby čekajícím o hlavu menším zmetkům tlapou rozbil ciferník. Jednomu z těch blbečků (prý jenom hlídal, jestli se nikdo nekouká) v nadšení z lumpárny ani nedošlo že bydlí v mém bytě, takže jsem si ho pak klidně mohl chytnout pod krkem přímo před jeho rodičema, kteří na něj už tou dobou zoufale nestačili... No, naštěstí jsou už v prdeli - a než riskovat vlastní stíhání kvůli těm ostatním, radši jsem (i kvůli později projeveným "kvalitám" učitelského sboru) dal kluka na jinou školu a je klid. Takže za mě ohlásit ano (ovšem rovnou řediteli, s důraznou výhrůžkou že příště už s ním bude mluvit vyšetřovatel), ale nečekat od toho zázraky :thumbsdown_anim:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

k sikane ...pokud je to kluk tak tvrde i za cenu 2/3 z chovani ...osobni zkusenost. zadne domluvy kecy rodice nic..pokud je to holka udelat bordel v tride ve vyucovani a pak hned k rediteli a udelat tam bordel znovu ...a tvrde jit po po ucitelce/reditelce, v tom jsem kdysi vymekl a dodnes toho lituju, ale karma je svine spravedliva a tu mrchu reditelskou to dohnalo  bohuzel dceru to poznamenalo...kdybych to tehda doresil tvrde i s reditelkou mnohe mohlo byt jinak..mea culpa. dnes bych byl vic brutalni v tomto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chorvatsko - Slovinske hranice se vyplati projet mimo dalnici. Tyden zpet jsme jeli 3 auta, dve po dalnici, jedno si nechalo poradit od Google a vzalo to mimo. Byli rychlejsi o hodinu. A to jeste nebyl takovy provoz.

 

Edit: Nickolasi, Maxel uz jede pravdepodobne zpet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...