Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 11 hodinami, nickolas napsal:

A uz dost, bo jsme v nasiracim vlakne. A hlavne byste mi tam zacli jezdit! Takze, je tam hnusne, to jenom tak vypada ze ne, casto prsi, lidi jsou tam zli, je tam hodne zraloku, voda je jedovata a ledova, vsechny ty baraky maji stenice a brzo spadnou!

No, ale kontakt/odkaz by jsi mohl poslat, mohl by to být do budoucna cHrnmgVAR

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, kam to dát, ale patří to více méně sem.

Před třemi týdny jsme byli se ženou v Praze, podívat se na prázdný Karlův most Malou stranu a zatoulali se i na Staromák. Zastavili jsme se u butiku Omega a dívali se do výlohy. Ženě se zalíbily jedny hodinky (holt má jedny na servisu a na běžné nošení jí zbývají jenom troje, takže je z toho lehce rozhozená). Za dveřmi stál prodavač a telefonoval. Vzal jsem za kliku a ejhle, pět minut před dvanáctou, takže zavřeno. Podíval jsem se na hodinky, na prodejní dobu a pak na prodavače, ten odvrátil pohled a okázale nás ignoroval. Protože právě začalo pršet, nechtěla źena čekat, až se uráčí otevřít a odešli jsme. Za chvíli jsme se dotoulali do ujlice Na příkopech k Dušákovi. Tak říkám "pojd´se podívat sem, třeba je budou mít i tady"  a vešli jsme dovnitř.  Hodinky neměli a odkázali nás na butik. Řekl jsem jim, že tam jsme byli, ale bohužel celých cca 5 minut před otevíračkou a pan prodavač nás měl na háku. Troufnu si tvrdit, že v normálním světě by nás usadili, nabídli kávu a někdo by již z butiku utíkal s hodinkami do prodejny. Tady nás poslali zpět na Staromák.

Když jsme vyšli ven, říká žena "já tam zpět nejdu, já ty hodinky vůbec nepotřebuji".

Včera  v podvečer jsme šli kolem hodinářství pan Stuchlíka ve Zlíně. Žena říká "podívej, tady mají skoro ty samé hodinky, co se mi líbily v Praze".

Foceno v autě cestou domů, pořádnou fotku dám jindy.20200709_172904.thumb.jpg.62c154a529b11aea6c85cc8bed496731.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle se prostě u náš pořád děje. Každej, kdo má možnost trochu cestovat a může srovnávat, nad tím kroutí hlavou..ale je to prostě fakt. Ještě nás ve službách čeká dlouhá cesta.

Jinak teda máš nepěkně naučenou manželku..že jako ukáže do výlohy a prd hodinky na ruce :) Doufám, že si k tomu přihodil aspoň PO :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem minulý týden v Janské v bývalém skladu PHM, nějak jsem tam blbě viděl :D

Dneska jsem pátral po nové baterce a nemile mě překvapilo, jak moje kdysi špičková a prémiová svítilna Fénix L2D je oproti dnešním hodnotám nových svítilen mizerná. To se změnila metodika nebo fakt ty baterky maj tisíce lumenů? Když jsem L2D na Ariga kupoval, byla to novinka a byla pomalu bezkonkurenční.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@bandicoot Sháněl jsem nedávno LED lucerničku do stanu, na chalupu a tak (skvělá věc, mimochodem, a si tím zatím svítím jenom doma, když jdu v noci na záchod 😁) a projížděl jsem ze zvědavosti ty "taktické" - většina těch, co z jedné CR123A dává 500+ lm funguje tak, že na plnej knedlík svítí jednu, tři, maximálně pět minut, a pak automaticky shodí výkon na 40% nebo míň... takže kromě těch pár minut turba bych řekl, že jsou na tom ty baterky pořád plus mínus stejně. Nicméně ten způsob, jakým je ten supr výkon prezentován, když si pečlivě nepřečteš kompletní technický popis, to je pomalu na ČOIku 😡

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, bandicoot napsal:

Byl jsem minulý týden v Janské v bývalém skladu PHM, nějak jsem tam blbě viděl :D

Dneska jsem pátral po nové baterce a nemile mě překvapilo, jak moje kdysi špičková a prémiová svítilna Fénix L2D je oproti dnešním hodnotám nových svítilen mizerná. To se změnila metodika nebo fakt ty baterky maj tisíce lumenů? Když jsem L2D na Ariga kupoval, byla to novinka a byla pomalu bezkonkurenční.

Klidně můžou mít "tisíce", ale otázka je, jestli to vychladíš, takže jak psal Filip, hned ti to spadne dolů na nižší mód. L2D je na dvě tužky, jestli se nepletu, to ani více svítit nemůže, těma tužkama bys to neutáhl. Dneska klasika 18650 baterka a svítilna 1000 lumenů, podle značky a typu může svítit i kontinuálně, jestli uchladíš. Já mám čelovku, odzkoušeno 15 minutami svícení cca 2000 lumenů, ale v zimě, takže uchladilo. Takže určitě ano, šlo to nahoru za poslední roky. Samozřejmě seriózní výrobci píšou správné lumeny, čistá alibaba čína lže o očí.

Upraveno uživatelem luidis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono taky uchladit výkon ~100W žárovky v hliníkovém tělíčku na CR123 moc dlouho nejde, pokud si od toho nechceš popálit ruku a nebo (v případě náhodného zapnutí v kapse) vejce - a po vyřazení tepelné ochrany to korunovat spektakulárním výbuchem a roztavením zbytku lithiové baterky :speak_cool:

Na ČOI to každopádně nebude - Číňan má ve všech tištěných specifikacích "hvězdičku", že "turbo výkon" je nějakým způsobem limitován. Jinak by lidi pravidelně žalovali výrobce aut, že motor v nich na "nominální výkon" nevydrží běžet víc než pár minut - ne proto že by je zastavili policajti, ale protože se přehřeje/zadře... :skull:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...